Szumy/piski w uszach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 18:54   #1
enebell
Raczkowanie
 
Avatar enebell
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 40
Unhappy

Szumy/piski w uszach


Ja szumów nabawiłam sie juz ponad rok temu ... Nigdy tak nie mialam a tu nagle takie cos. Myslam ze samo przejdzie ale po kilku dniach szumienia bez popraw wiedzialm ze to tak samo nie przejdzie teraz mam problemy z zasypianiem, nie chodze juz w rzadne głosne miejsca, poniewaz w takich miejscach mi się nasila i nawet czuje ból szczegolnie w lewym uchu. Coraz bardziej przez to izoluję się od ludzi, ale trudno komukolwiek tłumaczyc dlaczego nie ide tam czy tam bo co powiedziec /? Ten kto tego nie ma nie zrozumie. Dla tych co nie mają tego problemu moze wydawac to się błachostką,ale tak niestety nie jest. Te szumy totalnie zmieniły mi życie na nieżycie. Mam dosc. Czytałam juz różne sposoby leczenia tego ale nic nie jest całkiem skuteczne, a nad lekiem dopiero trwają prace. I najgorsze to ze nabawilam sie tego przez własną głupotę i juz w tak młodym wieku musze sie z tym męczyc sad. Czy jest tu ktos z takim problemem? Jak sobie radzicie? Umiecie się jakos z tym oswoic?
enebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:15   #2
tipsara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 117
Dot.: Szumy/piski w uszach

A próbowałas medycyny naturalnej? szukałaś czegoś na ten temat?
a czym to jest spowodowane, co mówią lekarze?
tipsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:59   #3
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Szumy/piski w uszach

Powinnaś iść do neurologa, który wypisze Ci skierowanie na rezonans magnetyczny mózgu, z programem naczyniowym, bo najprawdopodobniej coś sprawia, że masz nadciśnienie w mózgu.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 21:23   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Szumy/piski w uszach

Jak to się tego ,,nabawiłaś"? Co powiedział laryngolog, neurolog? Jakie badania miałaś wykonane?
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 12:00   #5
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Szumy/piski w uszach

no właśnie, jak się nabawiłaś? szumu mają różne przyczyny, dlatego u części ludzi można je wyeliminować. na pewno z biegiem czasu się przyzwyczaisz. to zajmie jeszcze może dwa lata. pod warunkiem, że nie będa się zwiększać, co może być oznaką jakiejś choroby.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 17:29   #6
enebell
Raczkowanie
 
Avatar enebell
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 40
Dot.: Szumy/piski w uszach

Nabawiłam sie tego po dyskotece w głosnym klubie. Zawsze mi tak piszczało w uszach po tego typu imprezach ale po dniu przechodziło. Jednak tym razem nie przeszło. Mam to juz ponad rok. Bylam u laryngologa i powiedział ze powinno samo przejsc. Dostałam jakies krople i tyle,ale nic nie pomogły :-( miałam tez badanie słuchu ale nie wykazało ubytku. Słysze dobrze. Niestety ostatnio tak mi sie nasilo ze zasypiác nie umiem. Jeśt gorzej níz było. W nocy najbardziej to słychac. W prawym uchu doszedł tempy huk, za niedługo oszaleje od tego. Mysle ze musze isc do innego laryngologa.
enebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 10:43   #7
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Szumy/piski w uszach

Ja też od ostatniej wizyty w klubie mam jakieś dziwne piszczenie w uszach... Byłam u lekarza, ale niewiele mi pomógł... Podobno są takie aparaty, które pomagają, znacie jakieś? Ja czytałam o kilku, ale wolałabym jakiś sprawdzony kupić, bo to jest spory wydatek. Pomocy, nie wiem, ile tak wytrzymam.
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-13, 18:24   #8
enebell
Raczkowanie
 
Avatar enebell
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 40
Dot.: Szumy/piski w uszach

Laryngolog niestety pomoże, w Polsce ten problem jest niestety mało znany wśród lekarzy. Jedyna dobra klinika zajmująca się leczeniem szumów usznych jest Kinetic w Warszawie. Tam można kupić aparat który zmniejsza szumy tak że one są dalej ale już ich tak nie słychać. Niestety to prywatna klinika i leczenie tam kosztuje ok 4tys zł.
Jest jeszcze jedna nadzieja, trwają ciągle prace nad nowym lekiem, nie pamiętam jak się nazywał ten lek... Ale zanim dojdzie do Polski minie wiele lat.
enebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-13 18:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.