Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-12, 22:40   #601
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

popatrzyłam na ofertę sklepu - jest tam coś takiego jak puder do kapieli bambus, ale składu nie ma http://organiquecosmetics.pl/pl/bath_therapy/94/p133

glinka ghassoul nie powinna się pienić; chyba, że tam jeszcze coś dodali
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:47   #602
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Apsik, Nie stosowałam bede dopiero testowac
Tylko tą niby "zielona" czyli niby "bambusem" się wysmarowałam pod minerały z dwa razy
Bo wczesniej kiedys improwizowałam z pudrami z glinki zielonej i białej.

Nie ma mnie, Wiesz ten "bamus" nie jest typowo zielony, a juz na pewno nie taki jak na zdjeciu tego pudru do kąpieli.
Musze jutro w swietle dziennym popatrzec na kolory i wtedy moge porownywac

Dziekuje Wam za odzew, miło mi W koncu moge z kims o tym pogadac
A ja już mowie Wam dobranoc, miłych snow
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-12 o 22:48
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:52   #603
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Apsik, Nie stosowałam bede dopiero testowac
Tylko tą niby "zielona" czyli niby "bambusem" się wysmarowałam pod minerały z dwa razy
Bo wczesniej kiedys improwizowałam z pudrami z glinki zielonej i białej.
A próbowałaś puder glinkowy z Jadwigi?
W nim masz 4 rodzaje glinek i tlenek cynku
Bardzo go lubię

A i daj znać jak po ghassoul bom ciekawa okrutnie.

Dobranocka
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 23:29   #604
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

ja mam glinkę marokańską Ghassoul z NP i jestem zadowolona absolutnie się nie pieni, z wodą tworzy raczej niejednolitą masę, taka trochę woda z piaskiem, dzięki czemu zmywając można zrobić delikatny peeling. Ja mam cerę naczynkową, ale na szczęście nie wyrządziła mi ona krzywdy, jest delikatna, super oczyszcza, wygładza skórę, i wogóle och ach
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 06:53   #605
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
ja mam glinkę marokańską Ghassoul z NP i jestem zadowolona absolutnie się nie pieni, z wodą tworzy raczej niejednolitą masę, taka trochę woda z piaskiem, dzięki czemu zmywając można zrobić delikatny peeling. Ja mam cerę naczynkową, ale na szczęście nie wyrządziła mi ona krzywdy, jest delikatna, super oczyszcza, wygładza skórę, i wogóle och ach
Ona jest do mycia twarzy?
Ile razy ją stosujesz?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 11:49   #606
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Apsik
Wiem o Jadwidze ale ja jezeli mam wybor: zakupienia zamiennika czegos na miescie a zamowienie przez internet, to wybieram to pierwsze.
Ale coraz bardziej jestem zmuszona zamawiac przez neta, bo czesci z nich nie dostane nigdzie (np. BU/ZSK), wiec moze kiedys z ciekawosci sie na nia skusze.
Jaka masz cere i problemy z nia, ze pasuje Ci Jadwiga?

Ps. Nie wiem czy kazda glinka nadaje sie do mycia. Ja po prostu doczyszczam umyta juz twarz myciem glinką. Nie przeszkadza mi to, ze jest gliniasta. To takie połączenie maseczki i peelingu w jednym. Przy opisach roznych glinek sa opisy wzgledem stosowania ich do mycia, wiec chyba od wiekow sa do tego uzywane. Ja dopiero zaczełam czytac o nich, wczesniej sie nie interesowalam. Czasem tylko robiłam maseczki z zielonej, czy uzywałam jako puder na twarz z białej czy z zielonej.

Fabre
Z Twojego opisu wynika, ze mam podobną

Relacja z mycia glinką Ghassoul.
Wysypałam ją na dłoń. Okazało się, ze nie jest jednolita i ma drobne białe kawałeczki troche twardsze niz sam proszek.
Kolor szaro-piaskowy z białymi drobinkami.
Gdy zwilzyłam glinke wodą i pomieszałam palcem okazało się, że zawiera dodatkowo takie drobinki jakbym posypała drobno zmielonym czarnym pieprzem.
Kolor papki taka kawa z odrobina mleka. Moze przez te drobinki "pieprzowe" mi sie tak skojarzyła z kawą drobnomieloną.
Nie pieni się.
Daje taki lekko lepki efekt w dłoniach i na twarzy, taki kleisty a nie gliniany. W porownaniu z glinką białą z Cattiera, ta była mieciutka i taka gliniasta (przypomniały mi sie z okresu dziecinstwa zabawy gliną z ogrodka).
Myłam oczyszczona juz twarz. Nie podobało mi sie, ze ona oblepiła całą twarz taka powłoką kleistą-lepką. Wolę gliniastość glinek vis biała glinka.
Była bardzo nie wiem jak to ująć... jednolota w tym sensie, ze jednym machnieciem oblepiła całą twarz powłoczką.
Biała miała takie nieregularne grudki gliniaste, ktore ładnie rozmasowywało sie na twarzy. Ta była od razu jednolita.
Tylko uwaga: ja nasypuje odrobine glinki na dlon, daje troche wody. Mieszam palcem i przykładam druga dłon aby sie pokryla glinką.
Wtedy dłonie na twarz i myje.
Nie mieszam glinki w miseczce, szkoda mi czasu.
Zgadzam się z Fabre, że glinka ma w sobie drobinki peelingujace.
Byly bardzo wkurzajace, bo nie było ich dużo o drobnej mikro konsystencji, tylko kilkanascie takich ostrych ktore mnie drapały.
To chyba te białe kawałki, bo logicznie tych "pieprzowych" było sporo i ich sie nie czuje.
Nie byłam z tego zadowolona, wolałabym aby ich nie było bo podrapały mi moje dwa stany zapalne, ktore zaczeły się sączyc i musiałam sie nimi zajac, docisnac je, oczyscic z ropy, odkazic tee tree. Nie wiem, czy same by w koncu nie pekły za jakis czas, ale nie zapowiadalo sie na to.
Ale wolałabym aby nie stalo sie to przy masowaniu jakimis drobinkami, ktore mi to rozniosły po twarzy.
Długo nie masowałam, zmyłam zaraz aby zajac sie zmianami.
Wniosek:
1. Okropne drobinki, psuja efekt.
2. Przez swoja dziwna konsystencje i lepkosc bedzie dobra przy przesuszeniach bo moze miec mocne wlasciwosci nawilzajace.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-13 o 11:52
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 12:03   #607
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

No to ja też dostałam taką piaszczystą i "tłustą" glinkę rhassoul w kawałkach na allegro. Denerwowała mnie, szczerze mówiąc, i dlatego nie rzucam się na glinki rónych firm . Kiedyś tam miałam taką jak trzeba, ale wycofali ją.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-13, 12:18   #608
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

ja stosuję ją jako maseczkę, nie do mycia twarzy przy zmywaniu jej skóra i tak się oczyszcza przez te drobinki
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 13:06   #609
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Apsik
Wiem o Jadwidze ale ja jezeli mam wybor: zakupienia zamiennika czegos na miescie a zamowienie przez internet, to wybieram to pierwsze.
Ale coraz bardziej jestem zmuszona zamawiac przez neta, bo czesci z nich nie dostane nigdzie (np. BU/ZSK), wiec moze kiedys z ciekawosci sie na nia skusze.
Jaka masz cere i problemy z nia, ze pasuje Ci Jadwiga?
Jak się którejś z Was znudzi ghassoul, to ja ją chętnie przyjmę oferując coś innego Chciałabym ją z ciekawości wypróbować.

A teraz offtop - ale z drugiej strony to taki mały offtop, skoro mowa o pudrze z glinek
Co do Jadwigi, to zakupiłam ją na allego (Nie Ma Mnie, dzięki za przypomnienie, że jest allegro) za 16zł, co było wtedy ceną najniższą z dostępnych. I opłacało się bo puder jest duży (30g), a przesyłka wynosiła 5zł, więc wzięłam.
Wcześniej dostałam odsypkę od koleżanki i w pierwszych dniach stosowania wydawało mi się, że puder jest taki sobie, nijaki powiedziałabym, ale to dlatego, że przez okrągły rok jechałam tylko na bambusie, więc dla mojej skóry ten puder był podejrzaną nowością Jednak z każdym dniem było lepiej, skóra dobrze go przyjęła. Dużym plusem jest to, że jak się zacznie rozgrzebywać puder szpatułką, widać grudki glinek i to mi się podoba - widzę co naprawdę jest w środku Znalazłam grudki w każdym glinkowym kolorze
Ostanimi jednak czasy zrobiłam eksperyment i zmieszałam oba pudry, dodałam tlenek cynku, nieco krzemionki i teraz to jest puder super extra git Zastrzegam sobie tę nazwę

Moja cera... książkę można by było o niej napisać...
Nigdy nie potrafiłam jej określić: mieszana albo tłusta z tendencją do przesuszania naskórka
I weź tu dobierz pielęgnację
Do tego zaskórniki, przebarwienia i blizny potrądzikowe, ale nie wyobrażaj mnie sobie jako osobę ze zniekształconą przez te problemy twarzą Czasami w dziwny sposób wszystko ładnie się reguluje, buzia robi się ładniejsza, skóra jednolita, a potem znowu akcja Ale zależy to, jak u większości zresztą kobiet od fazy cyklu, gospodarki hormonalnej itd itp.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 18:10   #610
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Nie ma mnie
Ja mam tą sypaną, nie brałam w kawałkach choć była. Myśle, ze taka w kawałkach moze do mycia włosów by się nadała? Choc nie wyobrazam sobie mycia włosow glinką, ale ponoc tak mozna robic.

Fabre (sorki, ze tak skracam ale ładniej mi brzmi)
Na maseczke jak najbardziej, tu ona wydobedzie z siebie całe piękno.
Ja wolę masowac twarz glinką, lepsze efekty niz maseczka. Chyba, ze przy nakładaniu czy zmywaniu maseczki masujasz chwile twarz no to zgadzam sie oczyszczasz ja. Ja tak do konca nie wierze w oczyszczanie przez tylko nałozenie. Tak to ona wyciaga zanieczyszczenia z wewnatrz, a mi tez zalezy zeby pory sie oczysciły.
Jak bede miec wiecej czasu to po umyciu i wmasowaniu zostawie na chwile jak maseczka.

No wlasnie. Na ile czasu zostawiacie taką maseczke na twarzy?

Apsik
To mamy podobną cere
Tylko mnie w dodatku wszystko zapycha i tu mam problem z doborem pielegnacji.
Cały czas tez wyskakuja mi stany zapalne na obszarze ponizej ust, na brodzie i w okolicy rzuchwy. Niekiedy na lini szyja - broda mam az takie bolące zmiany.
Reszta twarzy w miare spokojna, moze gdzie niegdzie czasem cos na poliku. Ale nizej... tragedia. Jak mam atak to gula przy guli.
Niczym zakryc, wszystko przebija, cera nierownomierna, sino-czerwone plamy od tych gul, a one moge tak z 2 tygodnie bolec i nic sie z nich nie zrobi. Czasami wrecz walcze z depresja przez to wszystko
Zreszta nie chce robic off topu. Wątek o gulach jest w dziale biochemi jakby ktos chciał.

Ach, Apsik ja niestety brałam małe probki tych glinek z Organique.
Wczoraj przesypałam sobie wszystko w małe torebki strunowe (jak od minerałów) i zajmuja mi pol torebki.
Ten niby "puder do kapieli bambus" mam dwie struny pełne, musze sprecyzowac co to jest i jak sie stosuje, co z tym mozna zrobic.
Gdyby zostało mi cos i jezeli to wogle da się jakos zastosowac to bede pamietac o Tobie
Jezeli wogle jestes chetna na bambus. Na przykład za Jadwige? Ale to tak w przyszłosci, wpierw rozgryze co to za cudo
Warto wejsc do Organique ja za 3 glinki małe odsypki nie zapłaciłam dużo. Nie pamietam juz bo kupowałam tez aleppo. Ale mniej niz 10 zeta. Cos pomiedzy 4-8 zł To jest na wage.
Na marginesie, woreczki sklepowe to porazka, dziurawe i fatalne. Warto isc z swoimi lub zaraz przesypac.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-13 o 18:12
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 23:33   #611
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
chwile jak maseczka.

Na ile czasu zostawiacie taką maseczke na twarzy?

.
15-20 minut dodaję też często żel HA, kropelkę jakiegoś oleju lub nawilżacz cukrowy
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 11:39   #612
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Moja cera... książkę można by było o niej napisać...
Nigdy nie potrafiłam jej określić: mieszana albo tłusta z tendencją do przesuszania naskórka
I weź tu dobierz pielęgnację
mam podobnie

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Nie ma mnie
Ja mam tą sypaną, nie brałam w kawałkach choć była. Myśle, ze taka w kawałkach moze do mycia włosów by się nadała? Choc nie wyobrazam sobie mycia włosow glinką, ale ponoc tak mozna robic.
Ja właśnie używałam jej do mycia włosów. Mocno to nawilżało i skręcało pukle, ale na drugi dzień miałam tłuste włosy jak po nałożeniu olejku Glinka wylądowała więc w piekarnku ale po użyciu podpieczonej włosy nie wyglądały tak fajnie.
btw to była ta z tego sklepu http://www.marokostyle.com/index.php...-platki-0-5-kg
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:56   #613
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

W piekarniku?

A ja nadal testuje glinki z Organique.

Test numer 2
Dzis w łapy wziełam glinko-puder, czyli proszek nieznanego pochodzenia Niby "puder kąpielowy bambus".
Kolor szarawy z odrobina zieleni, ale nie ma koloru jak glinka zielona. Względem zielonej glinki ten wydaje sie taki przybrudzony.
Odrobine pudru mieszam z wodą i tu stwierdzam, ze na pewno nie jest to nic gliniastego. To jednak jest puder do kąpieli. Nie ma własciwosci pieniących. Rozpuszcza się zupełnie zmieniając zabarwienie wody.
Jezeli Organique nie ma w swojej ofercie nic innego w takiej formie, to moge stwierdzic iz jest to wlasnie puder kąpielowy.
Kolor w szklance neutralny, brudnawy przypomina wodę od gotowania obierkow od ziemniakow, które pija mój tato na pozbycie sie kamieni w przewodzie moczowym
Po zmieszaniu z woda ujawnił sie zapach, którego nie czułam wczesniej. Byc moze sam proszek pachnie ale jak dla mnie delikatnie wiec nie wyczułam konkretnej nuty. Zaciągam się nad szklanką z pudrem.
Pachnie korzennie jakby kadzidełkiem, na pewno nie jest to zapach owocowy, ani kwiatowy.

Żałuje, ze drugi Organique mam 40 minut pociagiem bo w innym miescie. Ale kiedys przy okazji wstąpie popytac i popatrzec na te pudry.
Bo w moim sklepe wątpie abym w najbliższym czasie się czegos dowiedziała, jeżeli wogle
Jestem ciekawa ich konkretnego składu INCI, bo myślę sobie w jaki sposob mozna by wykorzystac takie pudry niz tylko do kąpieli.
Podaja w Interecie (oczywiscie nie na stronie producenta), ze bazą jest skrobia, oczar i olejki.

PUDRY DO KĄPIELI
Unikalna receptura łagodnego pudru do kąpieli gwarantuje odżywienie, nawilżenie, a także ochronę i pielęgnację skóry.
Skrobia, która jest jego składnikiem to naturalny produkt łagodzący podrażnienia.
Oczar wirginijski działa tonizująco, przyspiesza gojenie i regenerację skóry.
Olejki zawarte w pudrach, poprzez swoje aromaterapeutyczne działanie, odprężają i koją zmysły.
Pudry do kąpieli polecane są do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza do skóry przesuszonej, delikatnej oraz potrzebującej odżywienia i uelastycznienia. Kąpiel łagodzi efekt przemęczenia, rozluźnia i sprawia, że skóra nabiera połysku, staje się gładka i otulona pachnącą warstwą ochronną. Pudry mogą być stosowane również jako kąpiel przygotowująca dłonie i stopy do profesjonalnych zabiegów manicure i pedicure.
MLEKO
kozie mleko wspaniale odżywia i wzmacnia skórę oraz dostarcza jej niezbędnych witamin, lekki zapach jaśminu dpoełania łagodną kompozycję
WANILIA
wspaniale odpręża i koi zmysły, pozostawia mgiełkę słodkiego, uwodzicielskiego aromatu
LEN
doskonale chroni i pielęgnuje nawet najbardziej wymagającą skórę
AFRYKA
aromat afrykańskich kwiatów rozpieszcza zmysły, głęboko relaksuje i zabiera w podróż po Czarnym Lądzie...
MAGNOLIA
wygładza i odżywia skórę, tajemniczy aromat nieskazitelnie pięknych kwiatów uwodzi zmysły
RÓŻA
regeneruje i łagodzi, działa przeciwzapalnie; zapach królewskiego kwiatu ma właściwości antydepresyjne
MIÓD
łagodzi, pielęgnuje i uelastycznia; doskonała do skóry wrażliwej i suchej, olejek Ylangowy działa aromaterapeutycznie
LAWENDA
łagodzi i koi skórę, działa przeciwzapalnie, odprężająco i relaksująco
MANGO
intensywnie odżywia i dostarcza skórze niezbędnych składników, egzotyczny zapach poprawia nastrój
GRECKI
moc witamin i rewitalizacja połączone z odświeżającym aromatem soczystych winogron
POMARAŃCZA+CYNAMON
zawiera wit C, działa tonizująco, regenerująco i odżywczo, a cynamon intensywnie pobudza zmysły
MULTIWITAMINA
bomba witaminowa do kąpieli o działaniu rewitalizujacym i regenerujacym
BAMBUSOWY
tonizuje i ujędrnia; przyjemny lekki zapach harmonizuje ciało i zmysły
MORSKI
zawiera sól z Morza Martwego; ma właściwości lecznicze i inhalujące; pachnie błękitną morską bryzą
GUAVA
nawilża skórę i dodaje jej blasku, apetyczny owocowy zapach tropikalnej guawy poprawia nastrój
MALINA
odżywcza kąpiel pachnąca soczystymi malinami rewitalizuje, odpręża i relaksuje
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-14 o 21:02
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:55   #614
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

W koncu musze przetestowac glinkę bentonitową
Czy Wasza tez ma troche takich białych kawałeczków w środku?
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 12:26   #615
ona408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Dla mnie najlepszą glinką jest Lerosett fakt jest trochę droga(kupiłam w drogerii internetowej ) ale efekty są. Na początku wyskoczyło mi jeszcze więcej niespodzianke ale po 1,5 tygodniu dzoniennego stosowania ceroa ładnie się oczyściła. Teraz używam co 3-4 dni i jestem mega zadowolona
ona408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 22:44   #616
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
W koncu musze przetestowac glinkę bentonitową
Czy Wasza tez ma troche takich białych kawałeczków w środku?
Nadal denerwuja mnie te białe kawałeczki - jakby z papieru?
Nikt nie mial tej glinki?
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 22:04   #617
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Hello

A ja mieszam teraz glinki ze spiruliną i jak mi to nie pomoże, to ja się tak nie bawię
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 22:09   #618
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

ja też mam powoli dosyć, i tak za każdym razem mnie po nich wysypuje...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 22:38   #619
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Mnie po glinkach nie wysypuje, ale moja cera jest tak durna, że nie wiem już czego mam się czepić, żeby ją poprawić.
...
Prądu
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-02-22 o 22:40
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 14:38   #620
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Apsik a Savon Noir znasz?
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:43   #621
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Apsik a Savon Noir znasz?
Nie znałam, ale słyszałam
Stosujesz to mydełko?
Mhm, ciekawe... i przez Ciebie zagłębiając się w lekturę mam ochotę zrobić taki zakup
Dzięki
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-02-23 o 20:38
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 15:18   #622
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Dziewczyny gdzie kupujecie glinkę Ghassoul bo mam na nią chęć... i na rękawicę Kessa... nie mówiąc o czarnym mydle... to wszystko przez Was
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 18:23   #623
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Hej hej

Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z glinkami Zastanawiam się pomiędzy białą a żółtą - mam cerę normalną w kierunku suchej, trochę przebarwień potrądzikowych.

Możecie mi doradzić, która powinna być dla mnie lepsza
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 18:50   #624
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Hej hej

Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z glinkami Zastanawiam się pomiędzy białą a żółtą - mam cerę normalną w kierunku suchej, trochę przebarwień potrądzikowych.

Możecie mi doradzić, która powinna być dla mnie lepsza
Spróbowałabym białej jest bardziej delikatna.
Słyszałam, że żółta jest dla skóry mieszanej.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 19:09   #625
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Spróbowałabym białej jest bardziej delikatna.
Słyszałam, że żółta jest dla skóry mieszanej.


Też mi się wydawało, że lepiej biała
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 20:08   #626
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Nie znałam, ale słyszałam
Stosujesz to mydełko?
Mhm, ciekawe... i przez Ciebie zagłębiając się w lekturę mam ochotę zrobić taki zakup
Dzięki
Ja nieco o czarnym mydle zachwalałam i pisałam ostatnio na watku o Aleppo i watku o Mydlarni u Franciszka bo tam kupuje Aleppo i Savon Noir.
Mydlarnia ma rekawice Kessa w ofercie ale po glinki to już do Organique jezeli stacjonarnie.
Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Hej hej

Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z glinkami Zastanawiam się pomiędzy białą a żółtą - mam cerę normalną w kierunku suchej, trochę przebarwień potrądzikowych.

Możecie mi doradzić, która powinna być dla mnie lepsza
Tak, tez polecam białą bo jest przeznaczona dla suchej.
Glinki jak na moje oko mają zblizone do siebie działanie, wiec jaka kolwiek bys nie tkneła zadziała dobrze dla skory.
Zeby nie wysuszala mozna dodac olejku jakiegos i wtedy na twarz jako maseczka.

Na marginesie.
Ja mam mieszaną skórę i lubię białą... myć twarz Od tak pać na łapkę i kilka kropel wody. Masuje tak oczyszczona wczesniej twarz. Uwielbiam taki sposób i o dziwo najlepiej biała się do tego nadaje.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-02-24 o 20:12
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 21:46   #627
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Hej hej

Chciałabym rozpocząć swoją przygodę z glinkami Zastanawiam się pomiędzy białą a żółtą - mam cerę normalną w kierunku suchej, trochę przebarwień potrądzikowych.

Możecie mi doradzić, która powinna być dla mnie lepsza
Zdecydowanie biała - moja ulubiona i najdelikatniejsza, choć używam wszystkich

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Ja nieco o czarnym mydle zachwalałam i pisałam ostatnio na watku o Aleppo i watku o Mydlarni u Franciszka bo tam kupuje Aleppo i Savon Noir.
Mydlarnia ma rekawice Kessa w ofercie ale po glinki to już do Organique jezeli stacjonarnie.
Przeglądałam ich ofertę, ale znalazłam Maroko Sklep i tam jest nieco taniej. Pasuje mi, więc podejrzewam, że właśnie stamtąd zamówię to i owo
A rękawicę widzę na Allegro i cena mi odpowiada, więc czas na zakupy
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-02-24 o 21:56
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 21:47   #628
Life Skills Academy
Raczkowanie
 
Avatar Life Skills Academy
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cześć Dziewczyny

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
ja mam glinkę marokańską Ghassoul z NP i jestem zadowolona absolutnie się nie pieni, z wodą tworzy raczej niejednolitą masę, taka trochę woda z piaskiem, dzięki czemu zmywając można zrobić delikatny peeling. Ja mam cerę naczynkową, ale na szczęście nie wyrządziła mi ona krzywdy, jest delikatna, super oczyszcza, wygładza skórę, i wogóle och ach
Muszę wypróbować!


Powiedzcie mi proszę czy Savon Noir stosowałyście do twarzy? Mam dziwną cerę ostatnio i szukam ratunku
__________________
Rozsądni ludzie są zdrowymi egoistami

Mój życiowo-trenerski blog
Life Skills Academy

Mój ekologiczno-naturalny blog
The Body. Naturally.

Konferencje Psychologiczne - strona informacyjna


http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kbrj3d565.png

Life Skills Academy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 22:01   #629
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Life Skills Academy Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny



Muszę wypróbować!


Powiedzcie mi proszę czy Savon Noir stosowałyście do twarzy? Mam dziwną cerę ostatnio i szukam ratunku
Moje wypowiedzi na temat Savon Noir, może pomogą
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=146
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3408

Apsik, pierwsze widzę ten sklep i już lukam jakie mają tam cuda
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 22:05   #630
Life Skills Academy
Raczkowanie
 
Avatar Life Skills Academy
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: Glinki, maseczki z glinki. WĄTEK ZBIORCZY.

Dziękuję Poli widzę, że wypróbowałaś Eh ta cera nieznośna
__________________
Rozsądni ludzie są zdrowymi egoistami

Mój życiowo-trenerski blog
Life Skills Academy

Mój ekologiczno-naturalny blog
The Body. Naturally.

Konferencje Psychologiczne - strona informacyjna


http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kbrj3d565.png

Life Skills Academy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-12 19:40:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.