Wyprawka dla niemowlaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 11:13   #1
iwona.r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Exclamation

Wyprawka dla niemowlaka


POMOCY!
Niedługo zostanę babcią i chciałabym uszyć wyprawkę dla dzieciątka.
Szukam wykrojów na koszulki, kaftaniki, body dla niemowląt i innych.
Chciałabym także uszyć wielorazowe pieluchy.
Będę wdzięczna za każdą pomoc
iwona.r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 23:36   #2
MagdaBM1
Zakorzenienie
 
Avatar MagdaBM1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4 520
GG do MagdaBM1
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka

Wykrój można zrobić samemu z innego body czy kaftanika
Do wyprawki dołączyłabym cieplusi kocyk i rożek zamiast pieluszek wielorazowych bo czy przyszła mama będzie zakładać je maluszkowi a roboty szkoda. Można jakieś ze 2 czy 3 takie ładniejsze do wycierania buziaczka jak maleństwo będzie ząbkowało czy do zasłonięcia budki od słońca gdy zaśnie. Piszę to po swoich doświadczeniach pieluszkowych Miałam ich 30 i 25 oddałam a 5 było na taki cel. Może być fajna poszewka na podusię i kołderkę.
Moja mama np uszyła do łóżeczka ozdobną falbankę i w tym samym kolorze zasłonki do pokoju i poszewki na podusie oraz obszyła gąbkę do przewijaka. Takie rzeczy mogą też być fajną "wyprawką"
__________________
Świąteczna wymianka pudełkowa - zapisy do 15.11. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=37513922 #post37513922
Zajączek, jajeczko, baranek - wymianka Wielkanocna zapisy do 31.01.https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=38467042 #post38467042
MagdaBM1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 09:36   #3
iwona.r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka

Dziękuję !
iwona.r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:43   #4
Adelina85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka

Odpowiednio skompletowana wyprawka dla noworodka to dość indywidualna sprawa. Oczekując narodzin mojego ukochanego synka kupowałam mnóstwo rzeczy. Nie mogłam się powstrzymać, a w tym ciążowym amoku zgromadziłam np. prawie 40 bodziaków rozmiar 56-62 cm. Szaleństwo.
Ostatecznie używałam może 15. Początkowo wybierałam takie rozpinane, gdyż bałam się wkładać ubranka przez główkę. W moim przypadku nie sprawdziły się ani kaftany, ani śpiochy. W moim odczuciu są niewygodne. Pieluch tetrowych kupiłam 30 i faktycznie dużo ich używałam. Nie sprawdziły się bawełniane czapeczki, ani nakładki na łapki. Maluch urodził się w kwietniu i nie chciałam go przegrzewać. Oddałam też wszystkie polarowe kocyki. Zostawiłam tylko bawełniane (kupowałam je w TESCO) gdyż pod nimi smyk nie pocił się.

Edytowane przez Adelina85
Czas edycji: 2012-04-06 o 12:46
Adelina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.