Jak wszyć poprawnie taśmę do firanki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 11:45   #1
katarzqna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2

Jak wszyć poprawnie taśmę do firanki


Witam! Kupiłam nowe firanki i chciałam doszyć do nich taśmy. Firanki są z woalu i organzy. Taśmę kupiłam 5 cm, na 2 sznurki, żyłkową, smok. Zaczełam od obrębienia brzegów firanki i poszło niezle. Górę firanki założyłam i doszyłam taśmę. Więc zachęcona brnełam dalej i przyszyłam dół taśmy. Po zakończeniu zauważyłam, że taśma wystaje na około 3-4 cm, a firanka po ściągnięciu źle się układa. Wyprułam i jeszcze raz przyszyłam. Tym razem przypiełam szpileczkami po środku taśmy i na brzegach. Tym razem wystawała tylko niecały 1 cm. I w tym momencie potrzebuje pomocy. Czy powinnam przyszyć jeszcze pośrodku taśmy raz lub dwa,a dopiero póżniej sam dół? Maszyna to stary Łucznik, ale szyje bez zażutu od wielu lat. Mam przed sobą obszycie jeszcze 3 firanek i troche się boje że moge zniszczyć je zanim powiesze. To była akurat krótsza firanka, ale reszta firanek jest na wysokość 280 cm, a do powieszenia mam na wysokość 245cm. Powinnam ściąć ja tak żeby podłożyć tylko i przyszyć z górą taśmy czy więcej, tak żeby i dół taśmy objął? Pytam się gdyż taśma prześwituje się dośc mocno przez firanke. . Poradzcie jak wy szyjecie, na co zwrócić uwagę. Z góry dziękuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0392.jpg (105,4 KB, 109 załadowań)
katarzqna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.