Blokery ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-14, 19:15   #1
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482

Blokery ???


Halo, z tego co zauważyłam, to większość wizażanek to maniaczki blokerów. Aż mnie to zdziwiło, bo nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam. Blokery kojarzą mi się z małymi dziećmi, albo uczuleniem na słońce mojego taty. Ja sama walczę z trądzikiem od lat, ale jakoś słońca nigdy nie unikałam - w koszmarach sennych śni mi się za to trupio blada cera z czerwonymi plamami... Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego uważacie blokery za tak ważne? czy słońce naprawę aż tak szkodzi na cerę trądzikową, albo i każdą inną?
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 19:46   #2
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Blokery ???

promieniowanie sloneczne jest glownym sprawca przedwczesnego starzenia sie skory, a kazda szanujaca sie pudernica chce swa mlodosc i piekno zachowac na jak najdluzej to jest - wydaje mi sie - glowny powod. ja osobiscie jakos do blokerow nie moge sie przekonac (stosuje na cialo, ale nie na twarz) - na twarz mam 15, czasem 30, najwiekszy sprawilam sobie ostatnio - 40 clarinsa. ale do 60, 100 - jakos nie, bo zwykle sa tluste, a ja jestem maniaczka matowej cery i nie znosze miec za duzo na twarzy. chociaz pewnie powinnam
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 20:36   #3
big_sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: złotów-toruń-rotterdam
Wiadomości: 57
Wink Dot.: Blokery ???

Ja zaczynam z blokerami bo zaczynam stosować retinoidy, więc muszę. Anthelios XL Fluide Extreme mi nie pasuje, bo podrażnia (ten alkohol w składzie?) mimo że nie mam specjalnie wrażliwej skóry. Może Bioderma?
big_sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 10:39   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Blokery ???

To nie maniactwo. Po prostu jesteśmy bardziej świadome pewnych rzeczy - np. tego że jedyną substancją o sprawdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym jest skuteczny, stabliny filtr przeciwsłoneczny, wiemy że nic tak nie przyśpiesza starzenia jak UVA/UVB. Częśc z nas ma bardzo jasną skórę, skłonną do poparzeń, część walczy z przebarwieniami, część ma problem z pekającymi naczynkami, sporo bierze tabletki anty, bardzo wiele osób się złuszcza stosujac kwasy czy retinoidy. Wiemy że tak zdradliwe UVA docierają do nas nawet przez szyby, przy zachmurzonym niebie, wiemy tez że tak naprawdę im większy filtr tym lepiej - kremy z filtrami nakłądamy zazwyczaj zbyt cienko niż się zaleca, nakładamy też fluidy, pudry a to wszystko zmniejsza faktor ochrony, nie aplikujemy ponownie filtra po 3 godzinach itd. I tak naprawdę z filtra SPF 15 robi się np 3.

Ja używam kremów z wysokim filtrem od dziecka, z powodu fotoalergii, jestem też naczynkowcem. Ale dopiero dzięki Basi zaczęłam sobie zdawać sprawę jak ważna jest codzienna, całoroczna ochrona, nauczyłam sie tez dlaczego to takie ważne i już wiem dlaczego neiktóre filtry nie są wcale skuteczne...

Mozesz poczytać sobie artykuły Basi, są bardzo przystępne
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 10:42   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Blokery ???

Cytat:
Napisane przez big_sister
Ja zaczynam z blokerami bo zaczynam stosować retinoidy, więc muszę. Anthelios XL Fluide Extreme mi nie pasuje, bo podrażnia (ten alkohol w składzie?) mimo że nie mam specjalnie wrażliwej skóry. Może Bioderma?
Spróbuj blokerów SVR (moje ulubione) i Biodermę właśnie - wykończyłam już Photoderm Max Spray SPF 60 (b. polecam) i wczoraj nabyłam w aptece nowość - Photoderm Max Fluide do cery tłustej. Pojawiły się już u nas opinie na KWC, ponoć bardzo lekki i nietlusty
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 10:44   #6
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Blokery ???

Smoczyco, a jakich koloryzujących kremów z filtrami używasz? Chciałabym takowym zastąpić podkład latem, ale potrzebuję choć lekkiego krycia (ewentualnie na to korektor) żeby wyjść z domu
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 10:51   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Blokery ???

Cytat:
Napisane przez lydiam
Smoczyco, a jakich koloryzujących kremów z filtrami używasz? Chciałabym takowym zastąpić podkład latem, ale potrzebuję choć lekkiego krycia (ewentualnie na to korektor) żeby wyjść z domu
Cześć Lydia

Jako bardzo jasnoskóra nie mam zbyt dużego pola do popisu - pasują mi tylko dwa - ukochany SVR spf 100 i Bioderma Photoderm Flush - oba są bardzo jasne. Ale one nie kryją nic a nic, tonują tylko leciutko koloryt.
Jesli nie masz aż tak jasnej skóry możesz sięgnąś po zabarwiony Anthelios (średni) lub Biodermę Photoderm Max Teinte (ciemna).

Pozdrawiam
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-15, 10:58   #8
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Blokery ???

Dziękuję! Spróbuję chyba z Antheliosem, wybieram się po próbki, więc sprawdzę, czy krycie będzie choć minimalne. A na to korektor art deco, bo latem denerwuje mnie wykonywanie zmudnego makijazu tuszujacego...

Dziekuje za pomoc!
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 11:25   #9
big_sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: złotów-toruń-rotterdam
Wiadomości: 57
Talking Dot.: Blokery ???

jutro biegnę do apteki po Photoderm Max Fluide. Mam nadzieję, że będzie mi pasował))))
big_sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.