Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-17, 17:44   #1
monia9000
Raczkowanie
 
Avatar monia9000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 149
GG do monia9000

Gdzie W Wawie Zrobić Usg Bezpłatnie I "od Reki"


dziewczyny chodzi mi tylko o to czy to jest w ogóle mozliwe???? u mnie w przychodni zrobił się mały meksyk i lekarz który był ze mną od poczatku odszedł przyszedł jakis nowy i okazało sie że on nie robi usg a u mnie juz 20 tydzień się zaczął więc raczej by wypadało dał mi tylko skierowanie i powiedział żebym sobie gdzies zrobiła badanie
znajome radzą mi żeby wybrać się do jakiegos szpitala niby z jakimiś bólami brzucha czy coś i mówia że wtedy moga zrobić co wy na to?????????????
jesli tak to do którego w jakich godzinach???? problem polega na tym że mój maż jest ostatnio bardzo zapracowany i w domku jest dopiero wieczorkiem ok. 18-19 to w takich godzinach to juz w ogóle nie mam pojęcia co zrobić
tak tylko pytam bo pewnie skończy sie tym że pójde do prywatnego gabinetu i zapłace ok 80 zł za coś co mi sie bezpłatnie należy no ale cóż żyjemy w Polsce
bedę wdzięczna za wszystkie rady
monia9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 17:47   #2
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

Cytat:
Napisane przez monia9000 Pokaż wiadomość
dziewczyny chodzi mi tylko o to czy to jest w ogóle mozliwe???? u mnie w przychodni zrobił się mały meksyk i lekarz który był ze mną od poczatku odszedł przyszedł jakis nowy i okazało sie że on nie robi usg a u mnie juz 20 tydzień się zaczął więc raczej by wypadało dał mi tylko skierowanie i powiedział żebym sobie gdzies zrobiła badanie
znajome radzą mi żeby wybrać się do jakiegos szpitala niby z jakimiś bólami brzucha czy coś i mówia że wtedy moga zrobić co wy na to?????????????
jesli tak to do którego w jakich godzinach???? problem polega na tym że mój maż jest ostatnio bardzo zapracowany i w domku jest dopiero wieczorkiem ok. 18-19 to w takich godzinach to juz w ogóle nie mam pojęcia co zrobić
tak tylko pytam bo pewnie skończy sie tym że pójde do prywatnego gabinetu i zapłace ok 80 zł za coś co mi sie bezpłatnie należy no ale cóż żyjemy w Polsce
bedę wdzięczna za wszystkie rady
a nie mozesz zmienic lekarza tzn przychodni?
Ja co prawda w ciązy nie jestem ale chciano ustalic czy mam jajeczkowanie i poszłam do Attisu do doktor ona bez problemu robi USG ale terminy sa koło 1 msc, druga doktor tez miałam blisko domu i ona tez miała na miejscu USG i jak było mi trzeba to zrobiła
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 19:01   #3
monia9000
Raczkowanie
 
Avatar monia9000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 149
GG do monia9000
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

oj z miłą chęcią tylko problem w tym że nie mieszkam w Warszawie tylko w małym miasteczku obok i nie mam wyboru
monia9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 19:03   #4
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

Cytat:
Napisane przez monia9000 Pokaż wiadomość
oj z miłą chęcią tylko problem w tym że nie mieszkam w Warszawie tylko w małym miasteczku obok i nie mam wyboru
No to nie zaciekawie
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 20:03   #5
Beata_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Bezpłatnie I "od Reki"

Do szpitala mozesz pojechac o ktorej porze chcesz, ktos zawsze powinien miec dyzur. Tyle tylko, ze jesli masz skierowanie na badanie usg w celu wykrycia wad plodu (czyli te, ktore robi sie w okolicach 20-22 tygodnia), to takiego Ci raczej nie zrobia, jesli przyjedziesz i powiesz, ze chcesz zeby sprawdzili, bo cos Cie boli. To troche inny rodzaj badania. (wiem, bo sama raz wyladowalam awaryjnie w srodku nocy z bolem brzucha w szpitalu polozniczym).

Na Twoim miejscu zadzwonilabym do najblizszego szpitala i zapytala, czy jest u nich mozliwosc zrobienia tego usg na skierownie bezplatnie (wytlumacz sytuacje) - po co kombinowac, jesli okaze sie, ze robia bez problemu?. Jesli nie uzyskasz odpowiedzi, zadzwon do przychodni w ktorej przyjmuje Twoj lekarz - niech oni sprobuja cos poradzic. W koncu to usg Ci sie nalezy bezplatnie...
powodzenia!
Beata_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 07:48   #6
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Bezpłatnie I "od Reki"

jesli teraz masz 20 tc ciązy to wypada USg połówkowe. Na twoim miejscu zrobiłabym je sobie prywatnie bo to jest duzo pomiarów. Taki przypadek jak masz tylko niepotrzebnie naszarpie Ci nerwów a z NFZ nie wygrasz Prywatnie zapłacisz te pieniązki a lekarza pewnie znajdziesz bez problemu.

PS. lekarz Ci dał skierowanie i nie powiedział gdzie masz z tym skierowaniem sie udac ewentualnie ???
troche dziwne bo przeciez oni maja swoje "miejsca" gdzie skierowania od poszczególnych lekarzy sa honorowane. Chybaze to nie jest skierowanie a zalecenie
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 09:52   #7
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Bezpłatnie I "od Reki"

popieram kancie zrob prywatnie-to jest bardzo wazne!
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 11:27   #8
monia9000
Raczkowanie
 
Avatar monia9000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 149
GG do monia9000
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

dzieki dziewczyny właśnie dziś dowiedziałam się że mój obecny lekarz ma swój prywatny gabinet i tam ktoś robi usg i mam zamair sie dzis zapisać - wiadomo zawsze bedzie inaczej na to patrzył w końcu do niego trafi dodatkowa kasa ale wiecie co tak poczytałam sobie o szpitalach i o całej tej akcji rodzić po ludzku i stwierdziłam że nie ma czegos takiego i żeby teraz godnie urodzic i czuc sie w miare dobrze trzeba mieć dużo pieniędzy a więc nie dziwne że niektóre wcale nie maja na to ochoty
moja kolezanka np płaciła za znieczulenie za oddzielna salę i jeszcze za opieke położnej- tzn jak ja nie zapłace położnej to sie mna nikt nie zajmie????? nie to żebym była bardzo skąpa ale nie rozumiem tego że trzeba płacic za usługi które nam się należą , tyle lat juz pracuje rzadko chodze do lekarzy i nagle dowiaduje się że i tak za wszystko musze płacić - normalnie mnie szlag trafia ale ja już tak mam od poczatku ciaży że ze wszystkimi o wszystko bym się kłóciła - dobrze że mój mąż stał się teraz oazą spokoju i doprowadza mnie do tak zwanego pionu
ok to dzieki za porady no i cóż wreszcie dowiem sie jak się ma moje maleństwo
pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie
monia9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 12:06   #9
Beata_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

Aha, no to prywatna dzialalnosc lekarza wiele wyjasnia.

Podliczylam niedawno, ile moja ciaza mnie juz kosztowala (teraz 34 tc)... fakt, ze mam z pracy abonament w prywatnej przychodni (za wizyty i wiekszosc badan nie place), ale na same leki i usg rozszerzone (12, 22 i 30 tc) wydalam juz ponad 1000 pln (a ciaza bezproblemowa).

Do tego dojdzie jeszcze koszt porodu w prywatnym szpitalu - ok, z pelna swiadomoscia, ze nie musze - ale wole to, niz swiadomosc, ze jestem zdana na laske czy nielaske pan poloznych i lekarzy, ktorym wlasnie dyzur sie konczy i spieszy im sie do domu wiec maja mnie gdzies...

Wracajac do tematu: dziewczyny maja racje: jesli masz mozliwosc zaplacenia (zrozumialam, ze nie bardzo), to idz prywatnie i zrob porzadne usg.
Beata_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 13:38   #10
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

monia całkowicie sie z Toba zgadzam mnie tez szlag jasny trafia jak sobie pomysle, ze musze płacic skladki a i tak bedac w ciazy za wszystko płace owszem mogłabym nie płacic ale termniny i traktowanie pacjentów przez lekarzy z NFZ jest niedoprzyjecia. Dlatego własnie po 4 wizytach u ginekologów z NFZ doszlam do wniosku, ze mam dosyc i przeszlam do prywatnej kliniki i jestem super zadowolona

natomiast jesli chodzi o szpital i poród to jestem zalamana bo gdybym miała mozliwosc rodzenia w prywatnym szpitalu tez pewnie bym sie na to zdecydowała. Tam chociaz wiedziałabym, za co płace i dlaczego. Natomiast w "normalnym" szpitalu niedośc, ze bede musiała pewnie "dac w łape" to jeszcze nie bede pewna czy bedzie OK

no nic troche zboczyłam z tematu ale juz mi lepiej po wyzaleniu sie

powodzenia na USG

PS.Beata_K no ja nawet nie chce liczyc ja tylko dziś na badania wydalam 100 zł...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 10:19   #11
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

to ta specjalna opieka nad ciezarnymi ja tygodniowo na leki wydaje kolo 100zl
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-20, 17:44   #12
monia9000
Raczkowanie
 
Avatar monia9000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 149
GG do monia9000
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

no dziewczyny ja juz po zrobiłam sobie wczoraj to badanie oczywiście w pieknym prywatnym gabinecie u przemiłej pani ginekolog zapłaciłam 70 zł a więc chyba jeszcze nie najdrożej a po tym jak zobaczyłam maluszka to wszystko mi przeszło juz nic nie było ważne - tylko moje maleństwo no i oczywiście bede miała synka czyli tak jak myslałam od poczatku ciąży ale najwazniejsze jest to że wszystko jest ok dzidzius rozwija sie prawidłowo
ale oczywiście nadal twierdze że jak ktos ma duuuuuuuuuuuużo kasy to wtedy może rodzic po ludzku
monia9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:32   #13
Beata_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

To gratuluje zdrowego synka Monia. Fajnie.
Faktycznie - 70 pln to bardzo przyzwoicie.
Apropo's wydatkow - czyli wyglada na to, ze te moje 1000 pln to pikus...

Tak na marginiesie i offtopic: sprawdzcie dziewczyny, czy w miejscu Waszego zameldowania nie przyznaje sie dodatkowego becikowego lokalnego - niedawno zupelnie przypadkiem weszlam na strone www. mojego urzedu miejskiego i sie mile rozczarowalam... dodatkowe 1 tys bez wzgledu na dochody.
Swiata tym nie zbawia, ale pogardzic nie pogardze.
Beata_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:01   #14
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

oo to mnie zainteresowałas
sprawdzew choc sie nie łudze
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 09:59   #15
monia9000
Raczkowanie
 
Avatar monia9000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 149
GG do monia9000
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

dziewczynki z tego co wiem te dodatkowe 1000 zł jest dla najbiedniejszych
monia9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 20:37   #16
Beata_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Gdzie W Wawie Zrobić Usg Od Ręki Bezpłatnie

Piszesz jeszcze o innym zasilku - to jest jeszcze jeden 1000 - ja pisalam o lokalnym, przyznawanym przez gmine dla wszystkich kobiet zameldowanych na jej terenie.
Razem z tym dla najubozszych mozna w niektorych gminach dostac 3 tysiace (tak jak np w mojej dostaje wiele osob).
Beata_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.