Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-28, 18:33   #1531
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Już od dawna dumam czy w ogóle jest sens używania kremów pod oczy, skoro tak jak piszesz brak "znaków widzialnych"?. Od dawna używałam pod oczy tego samego, co i na twarz, ale że teraz zrezygnowałam z kremów, a samo serum nie wystarcza, bo to jednak inna skóra, to nie wiem za bardzo, w co celować i czy nie wystarczy mi "zwykły" krem lekko natłuszczający.
Mam realne oczekiwania i nie posiadam aparatury badawczej . Ta witamina C i wąkrotka azjatycka chociażby, to składniki o udowodnionej skuteczności. Nie zauważyłam jednak, by Redermic, Flavo C Forte czy inne mazidła zlikwidowały moje zmarszczki, odmłodziły mnie w cudowny sposób; cera raczej nie promienieje, a już na pewno nie promieniuje jak to można czasem wyczytać w KWC . Nie wiem jak ocenić zaocznie czy krem przyspiesza syntezę kolagenu, regeneruje, zwalcza wolne rodniki, nawilża głębokie warstwy naskórka i w ogóle głęboko i dogłębnie etc.
Jako użytkowniczka mogę wypowiadać się na temat wygładzenia, zwiększenie napięcia, natłuszczenia i podobnych właściwości.

Kremy pod oczy zaczęłam stosować, bo zmieniła mi się cera. Skóra w tych okolicach jest cieńsza i kiedy się postarzałam okazało się, że wymaga specjalnego traktowania. Lepiej sprawdzają się teraz kremy bez substancji zapachowych, o konsystencjach, które nie wymagają maltretowania skóry przy wsmarowywaniu, nie powodują powstawania wyprysków, opuchlizny i czerwonych podkówek z podrażnienia. Aczkolwiek są pewnie kremy przeznaczone do twarzy, które można bezkarnie stosować i pod oczy. Wiele zależy od właściwości cery, więc nie chciałabym generalizować.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 18:36   #1532
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A poproszę A co dokładnie z nim jest nie tak?





Już od dawna dumam czy w ogóle jest sens używania kremów pod oczy, skoro tak jak piszesz brak "znaków widzialnych"?. Od dawna używałam pod oczy tego samego, co i na twarz, ale że teraz zrezygnowałam z kremów, a samo serum nie wystarcza, bo to jednak inna skóra, to nie wiem za bardzo, w co celować i czy nie wystarczy mi "zwykły" krem lekko natłuszczający.
U mnie większe znaczenie ma aplikacja kosmetyku pod oczy aniżeli sam produkt. Odkąd robię masaż twarzy widzę ogromną różnicę. Pominę paskudny wysyp, ale podleczona skóra wygląda znacznie lepiej, a produkty stosuję ciągle te same.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 18:42   #1533
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A poproszę A co dokładnie z nim jest nie tak?

Już od dawna dumam czy w ogóle jest sens używania kremów pod oczy, skoro tak jak piszesz brak "znaków widzialnych"?. Od dawna używałam pod oczy tego samego, co i na twarz, ale że teraz zrezygnowałam z kremów, a samo serum nie wystarcza, bo to jednak inna skóra, to nie wiem za bardzo, w co celować i czy nie wystarczy mi "zwykły" krem lekko natłuszczający.
Tu moja recenzja: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...#review-822958

To zapraszam na pw z danymi, na jakie mam wysłać Nawet powiem Ci, że sobie posprawdzasz seriami, bo praktycznie każdą próbkę mam z innej

Mam tak samo, zawsze kładłam pod oczy to samo, co na twarz, a przy serumach odkrywają się karty, że powieki są jednak bardziej wymagające, dlatego dalej kładę serum ale lubię też na to machnąć jakiś olej w te okolice. Mam też kremy 2 pod oczy i są dobre, ale nie na tyle, żeby zaraz polecać Ale rozglądam się cały czas i testuję nowości.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 18:48   #1534
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Melduję że krem pod oczy z Altery ( seria Orchidea ) jest bardzo delikatny ale nawilża.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 18:52   #1535
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Kremy pod oczy zaczęłam stosować, bo zmieniła mi się cera. Skóra w tych okolicach jest cieńsza i kiedy się postarzałam okazało się, że wymaga specjalnego traktowania. Lepiej sprawdzają się teraz kremy bez substancji zapachowych, o konsystencjach, które nie wymagają maltretowania skóry przy wsmarowywaniu, nie powodują powstawania wyprysków, opuchlizny i czerwonych podkówek z podrażnienia. Aczkolwiek są pewnie kremy przeznaczone do twarzy, które można bezkarnie stosować i pod oczy. Wiele zależy od właściwości cery, więc nie chciałabym generalizować.
Ano właśnie moja skóra wokół oczu póki co nie jest trudna w pielęgnowaniu. Owszem, mam lekkie cienie, trochę zmarszczek mimicznych, ale trudno u mnie o obrzęki czy podrażnienie.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
U mnie większe znaczenie ma aplikacja kosmetyku pod oczy aniżeli sam produkt. Odkąd robię masaż twarzy widzę ogromną różnicę. Pominę paskudny wysyp, ale podleczona skóra wygląda znacznie lepiej, a produkty stosuję ciągle te same.
Ano właśnie, jak właściwie powinno się aplikować taki krem? To znaczy wiem, że nie naciągać, a wklepywać, ale czy kierunek ma znaczenie?
Przez jakiś czas używałam shea, ale ono jest niestety zbyt tępe.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu moja recenzja: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...#review-822958

To zapraszam na pw z danymi, na jakie mam wysłać Nawet powiem Ci, że sobie posprawdzasz seriami, bo praktycznie każdą próbkę mam z innej

Mam tak samo, zawsze kładłam pod oczy to samo, co na twarz, a przy serumach odkrywają się karty, że powieki są jednak bardziej wymagające, dlatego dalej kładę serum ale lubię też na to machnąć jakiś olej w te okolice. Mam też kremy 2 pod oczy i są dobre, ale nie na tyle, żeby zaraz polecać Ale rozglądam się cały czas i testuję nowości.
Zrobione
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 19:00   #1536
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

No właśnie... Co z tą aplikacją. Dużo sie mówi żeby delikatnie wklepywać.. Ja niestety często kładę bezpośrednio na powiekę . Całe szczęście w przeciwieństwie do reszty twarzy moje okolice oczy są również bardzo mało wymagające( tam skóra nie ma sie jak zapchać:P)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 19:12   #1537
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ano właśnie, jak właściwie powinno się aplikować taki krem? To znaczy wiem, że nie naciągać, a wklepywać, ale czy kierunek ma znaczenie?
Przez jakiś czas używałam shea, ale ono jest niestety zbyt tępe.
Zgodnie z ruchem wskazówek zegara
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-28, 19:19   #1538
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Nic mi to nie mówi
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 19:35   #1539
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nic mi to nie mówi
Możesz wklepywać krem serdecznym palcem, zgodnie z ruchem wskazówek zegara,a nie na odwrót W masażu robię tak zwane ósemki, bardzo ciekawy filmik zamieściła Arsenic, na blogu opisała dokładny przebieg profesjonalnego masażu twarzy wraz z filmikiem instruktażowym, ale jest tak pobudzający i odprężający, że robię go raz na tydzień. Ciekawy filmik zamieściła ostatnio Lisa (KLIK!),
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 20:21   #1540
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
U mnie większe znaczenie ma aplikacja kosmetyku pod oczy aniżeli sam produkt. Odkąd robię masaż twarzy widzę ogromną różnicę. Pominę paskudny wysyp, ale podleczona skóra wygląda znacznie lepiej, a produkty stosuję ciągle te same.
Masaż okolic oczu ma sens, mikrokrążenie i te sprawy. Co do masażu tłustej skóry twarzy mam pewne wątpliwości. W ten sposób pobudza się pracę gruczołów łojowych.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ano właśnie moja skóra wokół oczu póki co nie jest trudna w pielęgnowaniu. Owszem, mam lekkie cienie, trochę zmarszczek mimicznych, ale trudno u mnie o obrzęki czy podrażnienie.

Ano właśnie, jak właściwie powinno się aplikować taki krem? To znaczy wiem, że nie naciągać, a wklepywać, ale czy kierunek ma znaczenie?
Przez jakiś czas używałam shea, ale ono jest niestety zbyt tępe.
W necie są filmiki (Clarins, Avene, Hauschka i inne).

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
No właśnie... Co z tą aplikacją. Dużo sie mówi żeby delikatnie wklepywać.. Ja niestety często kładę bezpośrednio na powiekę . Całe szczęście w przeciwieństwie do reszty twarzy moje okolice oczy są również bardzo mało wymagające( tam skóra nie ma sie jak zapchać:P)
Nigdy nic nie kładę na powieki (wyjątek Topialyse Sensitive Palpebral, ale tylko doraźnie). Wystarczy posmarować strefę nad okiem, powieka przecież jest ruchoma i "zbiera" smarowidło (dlatego cienie do powiek się ścierają).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 20:40   #1541
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mentha wszystko prawda jakoś czasami mi tak wyjdzie z rozpędu
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 14:47   #1542
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zgodnie z ruchem wskazówek zegara
to znaczy od wewnętrznego kącika, górą do zewnętrznego i dołem znowu do wewnętrznego?
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 16:00   #1543
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
to znaczy od wewnętrznego kącika, górą do zewnętrznego i dołem znowu do wewnętrznego?
Jak zgodnie ze wskazówkami zegara, to chyba jednak trzeba zatoczyć kółeczko, czyli dołem do zewnętrznego


Chimay- paczuszka wysłana
A nóż, widelec i Ci się ten kremik sprawdzi



Ja sobie czasem robię masaż twarzy wieczorami, tak podszczypuję skórę, aż się lekko zarumieni. Różnica w wyglądzie skóry po czymś takim jest znaczna, głównie w kwestii ujędrnienia, efekt utrzymuje się parę dni.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 21:33   #1544
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
to znaczy od wewnętrznego kącika, górą do zewnętrznego i dołem znowu do wewnętrznego?
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak zgodnie ze wskazówkami zegara, to chyba jednak trzeba zatoczyć kółeczko, czyli dołem do zewnętrznego
Nie rozumiem co oznacza w tym przypadku zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tzn rozumiem to tak, jak na obrazku
i w takim przypadku to aplikacja byłaby inna na każdy oku. Ale pewnie coś poszło źle w moim rozumowaniu

W kwestii skóry pod oczami najbardziej boję się powstania takiej fałdy pomiędzy okolicą pod okiem a policzkiem .


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chimay- paczuszka wysłana
A nóż, widelec i Ci się ten kremik sprawdzi
Dziękuję, uwielbiam czekać na paczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg makeup2.jpg (31,2 KB, 5 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 22:21   #1545
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
i w takim przypadku to aplikacja byłaby inna na każdy oku. Ale pewnie coś poszło źle w moim rozumowaniu

W kwestii skóry pod oczami najbardziej boję się powstania takiej fałdy pomiędzy okolicą pod okiem a policzkiem .

Dziękuję, uwielbiam czekać na paczki
No i zagięłaś mnie teraz W Twoim rozumowaniu wszystko jest dobrze i miło, że postanowiłaś uświadomić ciemną masę tą wnikliwą ilustracją
To jak to w końcu jest z tym kierunkiem? Muszę zerknąć na te instruktaże.

Jeśli ta fałda, to jest to, co myslę, że tak jakby skóra się zapada w oczodole i powstaje takie zaokrąglenie nad policzkiem, to ja mam to w genach po mamie, jeszcze tej fałdy nie mam, ale mi to grozi niestety

Oby dotarła w całości
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 15:33   #1546
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Z tym kierunkiem to jest generalnie tak, by wszelkie ruchy w okolicach oczu były wykonywane w przeciwnym kierunku, w którym naturalnie powstają zmarszczki, a te biegną zawsze od wewnętrzn do zewnątrz. A więc ważne jest by wklepać krem/serum/cokolwiek nie pogłębiajac tych linii i nie naciagajac ich jeszcze bardziej, zatem trzeba wykonywać ruchy w przeciwnym kierunku, czyli od zewnątrz do srodka.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 05:52   #1547
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W końcu sensownie wytłumaczony właściwy kierunek nakładania kremu pod oczy Te wskazówki zgodnie/przeciwnie do ruchu wskazówek zegara do mnie też nie przemawiają. Rozumiem to podobnie jak chimay, że aplikacja na jednym oku byłaby zgodnie z kierunkiem powstawania zmarszczek, a na drugim przeciwnie.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 09:25   #1548
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Z tym kierunkiem to jest generalnie tak, by wszelkie ruchy w okolicach oczu były wykonywane w przeciwnym kierunku, w którym naturalnie powstają zmarszczki, a te biegną zawsze od wewnętrzn do zewnątrz. A więc ważne jest by wklepać krem/serum/cokolwiek nie pogłębiajac tych linii i nie naciagajac ich jeszcze bardziej, zatem trzeba wykonywać ruchy w przeciwnym kierunku, czyli od zewnątrz do srodka.
Tak też właśnie mi się zawsze wydawało
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 16:52   #1549
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Z tym kierunkiem to jest generalnie tak, by wszelkie ruchy w okolicach oczu były wykonywane w przeciwnym kierunku, w którym naturalnie powstają zmarszczki, a te biegną zawsze od wewnętrzn do zewnątrz. A więc ważne jest by wklepać krem/serum/cokolwiek nie pogłębiajac tych linii i nie naciagajac ich jeszcze bardziej, zatem trzeba wykonywać ruchy w przeciwnym kierunku, czyli od zewnątrz do srodka.
Takiego właśnie instruktażu potrzebowałam
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 19:23   #1550
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny... Odstawiłam mleko... Zmieniłam podkład na jeden i pelingowałam się aż za dużo. Wywaliłam kremy z Loreal i Diorowe bomby silikonowe... Odpukać jest dużo lepiej. Środek policzków czysty)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 06:57   #1551
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Dziewczyny... Odstawiłam mleko... Zmieniłam podkład na jeden i pelingowałam się aż za dużo. Wywaliłam kremy z Loreal i Diorowe bomby silikonowe... Odpukać jest dużo lepiej. Środek policzków czysty)
No właśnie. Mi też zniknęły problemy z cerą odkąd przestałam używać ciężkich podkładów. Używam od kilku lat tylko azjatyckie i/lub MAC face & body. Cała reszta kończy się wysypem wszystko fajnie, ale np. na imprezę azjatyckie i lekki podkład MAC są niedostateczne i o 2 wyglądam jak zombie ale lepsze to niż brzydka cera
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 07:04   #1552
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No właśnie. Mi też zniknęły problemy z cerą odkąd przestałam używać ciężkich podkładów. Używam od kilku lat tylko azjatyckie i/lub MAC face & body. Cała reszta kończy się wysypem wszystko fajnie, ale np. na imprezę azjatyckie i lekki podkład MAC są niedostateczne i o 2 wyglądam jak zombie ale lepsze to niż brzydka cera
Ja może nie tyle ciężkich co zupełnie różnych. Dwa dni tego, w inny dzień innego. Mieszałam jak mogłam , miałam kilkanaście podkładów. Teraz używam gł Bobbi Brown SpF 15 foundation , face i body będę miała na dniach. Jesteś zadowolona?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 07:48   #1553
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja może nie tyle ciężkich co zupełnie różnych. Dwa dni tego, w inny dzień innego. Mieszałam jak mogłam , miałam kilkanaście podkładów. Teraz używam gł Bobbi Brown SpF 15 foundation , face i body będę miała na dniach. Jesteś zadowolona?
Mam face body jakieś 1.5 roku (ciągle to samo opakowanie) i jestem bardzo zadowolona Jest rzadkie, płynne dzięki czemu kolor się idealnie wtapia, rozświetla, nawilża, nie zapycha porów, wyrównuje koloryt. Inne podkłady MAC są na mnie zbyt żółte, nie umiem dobrać sobie odcienia Minusy F&B: mała trwałość, słabe krycie

A zamówiłaś?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 08:04   #1554
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam face body jakieś 1.5 roku (ciągle to samo opakowanie) i jestem bardzo zadowolona Jest rzadkie, płynne dzięki czemu kolor się idealnie wtapia, rozświetla, nawilża, nie zapycha porów, wyrównuje koloryt. Inne podkłady MAC są na mnie zbyt żółte, nie umiem dobrać sobie odcienia Minusy F&B: mała trwałość, słabe krycie

A zamówiłaś?
Wymieniłam ) wiem że krycie słabe ale dla mnie to plus. Lubię takie delikatne podkłady) mnie skusiłam ta wodoodporność nadchodzi sezon deszczowy )
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 08:08   #1555
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Wymieniłam ) wiem że krycie słabe ale dla mnie to plus. Lubię takie delikatne podkłady) mnie skusiłam ta wodoodporność nadchodzi sezon deszczowy )
Fajnie mam nadzieję, że Ci się spodoba.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 08:14   #1556
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuje bardzo;***
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 11:20   #1557
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ześć dziewczyny..jenyy...mam dość. Mam mieszana cere, tlusty nosek i czółko. Kazdy krem jest albo za mało nawilzajacy, albo zapychajacy i przetluszajacy. Na rozszerzone pory pomagaja mi kremy z kwasami, wlasnie zaczyna sie w sumie sezon na kwasy...ale wlasnie to wysuszanie mnie wykancza nawet bez kwasow mam po umyciu woda cere jak papier...
Dodatkowo, mam bardzo czesto suche placki na powiekach i pod oczami, nie mam pojecia czy to stres, czy dieta czy co??

aaa, jeszcze pare miesiecy temu przeprowadzilam sie do innego miasta i woda tutaj jest straszna... twarda ,to chyba jeszcze wszystko pogarsza :p yhhh dobra , dosyc marudzenia, kto ma jakies pomysly ? buzioleee


Edit : na moja cere bardzo dobrze działa czysty olej arganowy, zastanawialam sie czy moge wieczorem, przed lub po aplikacji kremu z kwasem uzyc jeszcze oleju? albo jakiegos kremu drugiego, nawilzajacego?

Edytowane przez BreakIt
Czas edycji: 2014-10-08 o 11:30
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 14:05   #1558
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Może stres, za mało wody (wypijanej), ale ogólnie chyba masz przesuszoną i podrażnioną skórę. Musiałabyś opisać czego używasz do pielęgnacji.
Zmiana wody może być jakimś czynnikiem, ograniczyć go można np w ten sposób (nie wiem, ja tak robię), że zmywam twarz wodą i mydłem aleppo jedynie wieczorem. Rano tylko hydrolatem i wacikiem. U mnie działa - mniej wysuszeń, podrażnień a skóra wcale się nie przetłuszcza czy jest niedoczyszczona.
Druga rzecz - czym zmywasz makijaż? Problemy wokół oczu sugerują, że coś aplikowanego na tę strefę ją podrażnia lub wysusza - albo mleczko do demakijażu albo jakiś krem.

Może wokół oczu, aby przywrócić równagę spróbuj masło shea? Arganowy też mógłby coś zdziałać.

Po trzecie - kwasów nie musisz używać codziennie. Jaki to kwas?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 19:37   #1559
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zainspirowana wzmianką o bibułkach matujących, którą zrobiła Gwiazda Wieczorna w wątku kwasowym, postanowiłam temat zgłębić.

Miałam do tej pory tylko bibułki Essence i Catrice, nie zachwycały mnie. Działały tak, że owszem, bibułka zbierała tłuszczyk, ale pomimo tego twarz dalej się świeciła blaskiem lustrzanym...Chciałabym coś, co dodatkowo wyraźnie matuje.
Planuję przetestować bibułki Inglota. Poza tym czytałam jeszcze o ArtDeco, Peggy Sage, Mary Cay, Clinique, TBS, Shiseido. Ale na pewno nie dam za taki wynalazek więcej niż 30zł

Macie jakieś doświadczenia z bibułkami?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 21:27   #1560
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zainspirowana wzmianką o bibułkach matujących, którą zrobiła Gwiazda Wieczorna w wątku kwasowym, postanowiłam temat zgłębić.

Miałam do tej pory tylko bibułki Essence i Catrice, nie zachwycały mnie. Działały tak, że owszem, bibułka zbierała tłuszczyk, ale pomimo tego twarz dalej się świeciła blaskiem lustrzanym...Chciałabym coś, co dodatkowo wyraźnie matuje.
Planuję przetestować bibułki Inglota. Poza tym czytałam jeszcze o ArtDeco, Peggy Sage, Mary Cay, Clinique, TBS, Shiseido. Ale na pewno nie dam za taki wynalazek więcej niż 30zł

Macie jakieś doświadczenia z bibułkami?

ja mam doświadczenie


własnie niedawno wyrzucałam opakowanie z bibułek z tym że nie pamiętam za nic w świecie jak nie nazywały... miały niebieskie opakowanie i wiem ze kupiłam je w super pharmie ale to juz chwile temu, ale dobrze matowiły cerę

postaram sie podać nazwe jak znajde je w sklepie, bo mam zamiar kupic je kolejny raz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.