Grafika komputerowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-15, 14:11   #1
Celaena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 20

Grafika komputerowa


Cześć Chciałabym nauczyć się grafiki komputerowej. Ale nie mam pojęcia od czego powinnam zacząć. :/ Płatne kursy odpadają, nie mam na to pieniędzy, a na moich studiach nie mam czasu na robienie dodatkowych kursów. Chciałabym więc uczyć się w domu, korzystając z różnych, darmowych materiałów, jednak nie wiem jak je znaleźć. Jakie strony są dobre, gdzie szukać poradników. Wiem, w googlach znajdę wszystko, jednakże jest tego tak dużo, że nie wiem co jest warte uwagi, a co nie. Wiem, że w internecie można znaleźć różne poradniki, filmiki, tutoriale, że jest sporo darmowych programów, na których mogę się uczyć, np GIMP, ale nie wiem od czego zacząć i jak w pełni poznać funkcje i możliwości takich programów. Możecie mi coś polecić? Jakieś strony, gdzie wszystko opisane jest od podstaw, poradniki, książki? Dodam tylko, że komputera używam jedynie do codziennego użytku (internet, word, gry) i jestem zupełnym laikiem. :/
Celaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 17:43   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Grafika komputerowa

Cytat:
Napisane przez Celaena Pokaż wiadomość
Cześć Chciałabym nauczyć się grafiki komputerowej. Ale nie mam pojęcia od czego powinnam zacząć. :/ Płatne kursy odpadają, nie mam na to pieniędzy, a na moich studiach nie mam czasu na robienie dodatkowych kursów. Chciałabym więc uczyć się w domu, korzystając z różnych, darmowych materiałów, jednak nie wiem jak je znaleźć. Jakie strony są dobre, gdzie szukać poradników. Wiem, w googlach znajdę wszystko, jednakże jest tego tak dużo, że nie wiem co jest warte uwagi, a co nie. Wiem, że w internecie można znaleźć różne poradniki, filmiki, tutoriale, że jest sporo darmowych programów, na których mogę się uczyć, np GIMP, ale nie wiem od czego zacząć i jak w pełni poznać funkcje i możliwości takich programów. Możecie mi coś polecić? Jakieś strony, gdzie wszystko opisane jest od podstaw, poradniki, książki? Dodam tylko, że komputera używam jedynie do codziennego użytku (internet, word, gry) i jestem zupełnym laikiem. :/
Coursera wyszukaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 14:17   #3
TakaSobieDziewuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z laptopa ;)
Wiadomości: 110
Dot.: Grafika komputerowa

Na samym początku musisz określić jakim grafikiem chcesz być. Co konkretnie chcesz robić. Czy chcesz umieć dokładnie rysować w programach graficznych 2d, a może bardziej Ci się podoba grafika 3d, czy gify to Twoja miłość. Czy po prostu chcesz umieć obrabiać zdjęcia itd. Jak już określisz co chcesz robić wybierasz odpowiedni program. Na początek wybierz coś darmowego (GIMP, Blender itp.) jak po min pół roku intensywnej nauki chęci Ci nie miną to możesz się zastanowić czy chcesz kupić jakiś pakiet. Następnie uruchamiasz wujka google i szukasz kursu spr parę na początek żebyś była zadowolona z ich sposobu prowadzenia (tak są darmowe kursy, wyszukiwarka nie boli). Powodzenia w spełnianiu marzeń

Edytowane przez TakaSobieDziewuszka
Czas edycji: 2017-02-20 o 14:18
TakaSobieDziewuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 21:44   #4
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Grafika komputerowa

U mnie to było tak, że na początku uczyłam się obsługi Photoshopa na własną rękę, w domu. Ściągnęłam sobie darmową wersję próbną (30-dniową) i podpatrywałam filmiki na Youtubie. Znajdziesz tam właściwie wszystko, od najprostszych podstaw typu jak narysować kreskę, co się stanie jak klikniesz w daną ikonę itp. po najbardziej zaawansowane opcje. Potem, jak już trochę ogarnęłam ten temat, pokazałam szefowi w pracy że nauczyłam się takiego programu i może się to kiedyś przydać. Szef momentalnie podłapał temat, zlecił mi 2 zadania z użyciem fotoszopa i chyba mu się spodobało, bo wysłał mnie na zaawansowany kurs obsługi programu, firma płaciła więc dla mnie koszt był zerowy. Co prawda kurs okazał się średnio przydatny (wszystko jest na youtubie), ale dostałam jakiś tam papier na ukończenie. W tej firmie już nie pracuję, ale szukając jakiejś innej pracy mogłam sobie wpisać w CV dodatkową umiejętność i dzieki temu znalazłam aktualne stanowisko, gdzie praca na photoshopie to średnio pół mojego roboczego dnia. Nie jestem ekspertem, bardziej początkującym użytkownikiem programu, jednak tutaj mam najwięcej możliwości "podciągnięcia" fotoszopowego skilla bo jestem wśród bardziej ogarniętych osób które zawsze coś tam pomogą, podpowiedzą.
Nie jestem jeszcze grafikiem, bo pracuję bardziej na fotografiach produktowych, ale zawsze to jakiś start

może w jakiś sposób mój przypadek Cię zainspiruje albo da pomysł do działania
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 09:13   #5
Gocek_lu
Przyczajenie
 
Avatar Gocek_lu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 25
Dot.: Grafika komputerowa

U mnie zaczęło się od przyklejania twarzy kolegów do różnych głupich obrazków. Jednak tak mi się spodobało, że w tej chwili praca w photoshopie to praktycznie większość mojego czasu. Zacznij od youtuba, jest tam bardzo dużo ciekawych tutoriali. Polecam Phlern. Tylko nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, ogarnij najpierw podstawowe funkcje i obsługę programu. Ja zacząłem za wcześnie kombinować z bardziej zaawansowanymi opcjami i wyrobiłem sobie kilka brzydkich nawyków, które dość długo potem się za mną ciągnęły
__________________
"Zdrowie na zewnątrz zaczyna się od zdrowia wewnątrz".
Gocek_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 19:33   #6
p_Salvia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Grafika komputerowa

Tak jak pisano wyżej, po pierwsze jaką grafiką chcesz się zajmować?
Jeśli dla siebie podstawy podstaw to Photoshop, czy też Gimp, Inkscape - cokolwiek żeby załapać jak co się robi. Na Youtube masz pełno tutoriali. Zaczęłam kilka dobrych lat temu od robienia sobie jakichś prostych obrazków, sklejałam zdjęcia razem, przerabiałam. Potem zainteresowałam się 3d - zupełnie inna bajka

Sumując - zacznij od określenia sobie celu np zrobię coś łatwego w tydzień, miesiąc albo przerobię ileśtam tutoriali w jakiś czas. Możesz też robić sobie challenge z kimś kto też się uczy pomaga taka motywacja. A no i cel, bez niego będziesz się miotać.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
p_Salvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-09 20:33:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.