Jak chronić włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-21, 18:33   #1
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185

Jak chronić włosy?


Jak chronić włosy przed niszczycielskim promieniowaniem UV??
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 19:22   #2
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak chronić włosy?

Tutaj nie ma podzialu na uva i uva - wlosy farbowane, zwlaszcza na rudo i czerwono plowieja od slonca. Dobrze ze przynajmniej wlosy sie nie starzeja! (Juz sa martwe)
Ale jesli juz szukac w kosmetykach wiltrow do wlosow to najlepiej takich: (podane za www.biochemiaurody.com)
polysilicone-15 (Parsol SLX), quaternium-64, polyamide-2 (Solamer),benzophenone-3,benzophenone-4, ethylhexyl methoxycinnamate = octyl methoxycinnamate = octinoxate, butyl methoxydibenzoylmethane = Parsol 1789

Najlepszy do ochrony, po prostu - kapelusz.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 19:33   #3
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Jak chronić włosy?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Tutaj nie ma podzialu na uva i uva - wlosy farbowane, zwlaszcza na rudo i czerwono plowieja od slonca. Dobrze ze przynajmniej wlosy sie nie starzeja! (Juz sa martwe)
Ale jesli juz szukac w kosmetykach wiltrow do wlosow to najlepiej takich: (podane za www.biochemiaurody.com)
polysilicone-15 (Parsol SLX), quaternium-64, polyamide-2 (Solamer),benzophenone-3,benzophenone-4, ethylhexyl methoxycinnamate = octyl methoxycinnamate = octinoxate, butyl methoxydibenzoylmethane = Parsol 1789

Najlepszy do ochrony, po prostu - kapelusz.
Gorzej kiedy komuś nie do twarzy w kapeluszu Ale dzięki za radę, nie przeliczyłam się, bo właśnie przede wszystkim Twojej odpowiedzi w tym temacie oczekiwałam...
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 08:56   #4
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Jak chronić włosy?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta

Najlepszy do ochrony, po prostu - kapelusz.

Sylwia Ma rację. Myślę, że Miała na myśli głównie plaże, lub wyjazdy za miasto, czyli chwile gdy naprawdę poddajemy włosy atakowi promieni -kapelusz jest bardzo na miejscu, jest wiele fasonów, które świetnie prezentują się w takich sytuacjach

Na codzień zaś , należy włosy otoczyć szczególną opieką- nawilżać, nawilżać, nawilżać... Pantene Pro-V, proponuję serię Letnia Ochrona - system szamponu i odżywki, który zadba o piękno włosów przez całe lato.
Warto zaopatrzyć się w szampon , zawierający wyciąg z miąższu aloesu - badania wykazały, że chroni on włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego


Proponuję także lekturę artykułu:



Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 15:25   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak chronić włosy?

Nie boj nic Gosiq, ja w kazdym kapelutku wygladam jak w wiadrze. Moze czapeczka z daszkiem?
Slonce i wiatr nad morzem (zegluje duzo co wakacje) bardzo wysuszaja wlosy, wiec rada Anett o solidnym nawilzaniu wlosow (tym bardziej dlugich, ja mam teraz takie krotsze) jest bardzo na miejscu.
W zeszle wakacje (3 miesiace na Baltyku, w czerwcowym Yachting World bedzie artykul mojego chlopca o tym na 6 stron! HURRRRAAA!!!!! no nie moglam sie nie pochwalic ) moje dluzsze wtedy wlosy uratowalo serum Clinique (biala tubka 50 ml/65 zl) jest mega wydajne, uzywalam po tych wszystkich finskich saunach ktore odwiedzalismy namietnie w marinach, bo lato bylo fatalnie zimne i wyjatkowo paskudne i 10 godzinach dziennie w kokpicie.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 15:35   #6
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Jak chronić włosy?

Gratuluję, gratuluję - artykułu i fajnych wakacji... Właśnie przed chwilą wykopałam z mojej szafy kapelusik, który sprawił mi w zeszłym roku mój drogi małżonek, którego ( korzystając z okazji ) chciałabym gorąco pozdrowić... Hehehehe... Ale do rzeczy - mam nadzieję, że ludziska nie będą na widok mój i mojego kapelusika uciekać w popłochu... A serum Clinique sobie sprawię, jak tylko finanse mi na to pozwolą...
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 16:07   #7
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Jak chronić włosy?

[QUOTE=Sylwiasta](3 miesiace na Baltyku, w czerwcowym Yachting World bedzie artykul mojego chlopca o tym na 6 stron! HURRRRAAA!!!!! no nie moglam sie nie pochwalic [QUOTE]
Szczere gratulacje
Mam nadzieję, że można będzie liczyć na skan, link, lub choć fragment artykułu?
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-22, 19:21   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak chronić włosy?

Powinno byc bez problemu w sieci EMPiK , nie wiem jak jest ze strona www magazynu.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.