Rynek pracy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-02, 21:00   #61
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Rynek pracy

Eee, co? miałam na myśli powrót do pracy po macierzyńskim, którego cała masa młodych matek nie ma zaszczytu doświadczyć.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 21:01   #62
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
pracujesz kilka lat bez umowy i opowiadasz przy szefie o swoim pożyciu intymnym? sama bym takiego pracownika wykopała.
Nie wiem gdzie to wyczytałaś bo na pewno nie w poście który cytowałaś, ale są również takie sytuacje:
pracujesz na umowę o pracę na czas nieokreślony, wracasz z macierzyńskiego i dostajesz wypowiedzenie. i to nie jest fair.
Pewnie napiszesz, że dobrego pracownika to nie spotka, poza tym taki od razu znajdzie pracę i bla bla.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 21:23   #63
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Eee, co? miałam na myśli powrót do pracy po macierzyńskim, którego cała masa młodych matek nie ma zaszczytu doświadczyć.
jak widać Twój tor myslowy jest ciut inny niż mój.
Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie to wyczytałaś bo na pewno nie w poście który cytowałaś, ale są również takie sytuacje:
pracujesz na umowę o pracę na czas nieokreślony, wracasz z macierzyńskiego i dostajesz wypowiedzenie. i to nie jest fair.
Pewnie napiszesz, że dobrego pracownika to nie spotka, poza tym taki od razu znajdzie pracę i bla bla.
nie wyczytałam, wywnioskowałam i się ustosunkowałam.
Pracodawca może Ci wypowiedzieć umowę w każdej chwili (przy umowie na czas nieokreślony jest to trudniejsze, ale wykonalne) z zachowaniem miesięcznego bądź też trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, w zależności od długości czasu pracy, podobnie jak i Ty masz do tego prawo. Nie rozumiem dlaczego panuje przekonanie, że umowa na czas nieokreślony to święty graal i nie można pracownika ruszyć.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 21:30   #64
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
nie wyczytałam, wywnioskowałam i się ustosunkowałam.
Pracodawca może Ci wypowiedzieć umowę w każdej chwili (przy umowie na czas nieokreślony jest to trudniejsze, ale wykonalne) z zachowaniem miesięcznego bądź też trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, w zależności od długości czasu pracy, podobnie jak i Ty masz do tego prawo. Nie rozumiem dlaczego panuje przekonanie, że umowa na czas nieokreślony to święty graal i nie można pracownika ruszyć.
co do pierwszego zdania, nie można było tego wywnioskować bo autorka nie to miała na myśli co jasno dała do zrozumienia w swoim poście.

napiszę w punktach, może wtedy przekaz będzie JAŚNIEJSZY:
1. wiem jakie są zasady wypowiadania umów
2. nie, nie myślę, że umowa o pracę na czas nieokreślony gwarantuje mi dożywotnią pracę
3. WYPOWIADANIE UMOWY O PRACĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z POWODU CIĄŻY (PO POWROCIE Z MACIERZYŃSKIEGO) JEST DELIKATNIE MÓWIĄC NIE W PORZĄDKU
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2014-02-02 o 21:32
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 21:38   #65
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
jak widać Twój tor myslowy jest ciut inny niż mój.

nie wyczytałam, wywnioskowałam i się ustosunkowałam.
Pracodawca może Ci wypowiedzieć umowę w każdej chwili (przy umowie na czas nieokreślony jest to trudniejsze, ale wykonalne) z zachowaniem miesięcznego bądź też trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, w zależności od długości czasu pracy, podobnie jak i Ty masz do tego prawo. Nie rozumiem dlaczego panuje przekonanie, że umowa na czas nieokreślony to święty graal i nie można pracownika ruszyć.
Celem uściślenia: nieprawda, nie w każdej chwili. Są tzw. okresy ochronne. Nie może np. pracodawca wypowiedzieć umowy w czasie urlopu wychowaczego. Są także między innymi restrykcje przy związkowcach i w ustawie o zwolnieniach zbiorowych, a także okres czteroletni dla pracowników przed emeryturą. No chyba, że dyscyplinarka, ale tu trzeba sobie nieźle zasłużyć. Dodatkowo, wypowiadając umowę na czas nieokreślony musi istnieć ku temu obiektywny powód.
__________________
!Me encanta espanol!

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2014-02-02 o 21:40
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 21:46   #66
pytanie123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 10
Dot.: Rynek pracy

Czy mając okazję wyjazdu za granicę skorzystałybyście gdyby praca była niższa od poziomu waszego wykształcenia i doświadczenia zawodowego?
pytanie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 22:18   #67
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Celem uściślenia: nieprawda, nie w każdej chwili. Są tzw. okresy ochronne. Nie może np. pracodawca wypowiedzieć umowy w czasie urlopu wychowaczego. Są także między innymi restrykcje przy związkowcach i w ustawie o zwolnieniach zbiorowych, a także okres czteroletni dla pracowników przed emeryturą. No chyba, że dyscyplinarka, ale tu trzeba sobie nieźle zasłużyć. Dodatkowo, wypowiadając umowę na czas nieokreślony musi istnieć ku temu obiektywny powód.
zastanawiałam się przez moment czy nie dać odniesienia do swojego poprzedniego postu w stylu: *znam, przynajmniej pobieżnie, kp.
Pytanie niemerytoryczne: czy przy umowie zleceniu, która de facto pracą nie jest, pracodawca ma obowiązek odnawiać umowę do końca ciąży czy zachowywać urlop macierzyński? Mówię o sytuacji, kiedy powinna być zawarta umowa o pracę a z jakiś tam względów nie jest i umowa zlecenie jest odnawiana załóżmy co 3 miesiące?
Cytat:
Napisane przez pytanie123 Pokaż wiadomość
Czy mając okazję wyjazdu za granicę skorzystałybyście gdyby praca była niższa od poziomu waszego wykształcenia i doświadczenia zawodowego?
to zależy od wielu czynników. Czy byłaby to prac w 100% zapewniona, jakie na dany czas miałabym doświadczenie zawodowe, jaki byłby tego cel tzn. czy jadę w celach tylko i wyłącznie zarobkowych czy chcę tam zostać etc.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 22:45   #68
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Zolla, no coś Ty, Twój Tata na pewno po prostu nie chciał iść do pracy. przecież jest tyle fantastycznych kursów z unii, wystarczy chcieć Tak serio to bardzo współczuję tragedii.
Dobra, spadam z tego wątku, bo nic tu z mojej judymowej pracy u podstaw. Miejcie taki los, skoro nie chcecie wziąć go w swoje ręce.
Wracam do mojego pierwszego tu posta - w sumie lepiej, bo konkurencja na rynku pracy mniejsza. O laboga.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 23:14   #69
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
zastanawiałam się przez moment czy nie dać odniesienia do swojego poprzedniego postu w stylu: *znam, przynajmniej pobieżnie, kp.
Pytanie niemerytoryczne: czy przy umowie zleceniu, która de facto pracą nie jest, pracodawca ma obowiązek odnawiać umowę do końca ciąży czy zachowywać urlop macierzyński? Mówię o sytuacji, kiedy powinna być zawarta umowa o pracę a z jakiś tam względów nie jest i umowa zlecenie jest odnawiana załóżmy co 3 miesiące?

to zależy od wielu czynników. Czy byłaby to prac w 100% zapewniona, jakie na dany czas miałabym doświadczenie zawodowe, jaki byłby tego cel tzn. czy jadę w celach tylko i wyłącznie zarobkowych czy chcę tam zostać etc.
Co do pytania, to chcesz żebym Ci odpowiedziała? Moim zdaniem: umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną. Nie jest stosunkiem pracy, ale nie oznacza to, ze nie jest pracą. przeciwnie, jest to wykonywanie pracy tylko nie w kategoriach stosunku pracy (czyli np. nie w miejscu i pod kierownictwem pracodawcy). Tu w ogóle zaczyna się spór o to co jest pracą. Ale to w sumie nieważne. Przy umowie zleceniu pracodawca NIC nie musi. Ale: można wystąpić do sądu o ustalenie stosunku pracy i udowodnić, że umowa zlecenie była obejściem prawa (art. 22 KP zakazuje zawierania umów cywilnoprawnych zamiast umów o pracę). Jeśli sąd uwzględni powództwo to można domagać się odszkodowania, opłacenia zaległych składek, etc.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 00:21   #70
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Rynek pracy

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Co do pytania, to chcesz żebym Ci odpowiedziała?
owszem, bo ja na to odpowiedzi nie znam. dziękować
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 00:52   #71
gorzka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 19
Dot.: Rynek pracy

Szukałam w inspektoracie weterynarii, nawet byłam na rekrutacji, było to w niedługim czasie po studiach. Przeszłam test z kilkoma osobami, później miałam rozmowę na którą niespodziewanie przyszedł dyrektor, co nie spodobało się kierownikowi, który rekrutował. Spodobałam się dyr, pytał jak szybko moge zrobić badania lekarskie i takie tam, niestety później inni, jak również ja zrozumieliśmy, że rozmowa jest ustawiona. Był taki jeden chłopak, który z nikim nie rozmawiał i stał z boku i wiem, że to on się dostał.
W Legionowie to nie ma takiej instytucji, ale Nowym Dworze Maz jest, ale ofert brak. Szukałam, szukam i sprawdzę tąszkołę co mi poleciłaś i SGGW.
Pozdrawiam
gorzka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-03 01:52:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.