Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-09, 15:42   #31
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Skorzystaj proszę z wyszukiwarki - na forum biochemicznym jest wielki wątek o acne dermie, na kosmetycznym nieraz przewijały się nazwy tych dwóch środków. Tak, Acne derm zwalcza wypryski, po relacje zapraszm do archiwum
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 19:49   #32
3vcia
Przyczajenie
 
Avatar 3vcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Muszę ci powiedzieć,agnieska, że jak patrze jaką posiadasz wiedzę to mnie zatyka!Jestem pełna podziwu!!! A tak swoją drogą - mam 15 lat i od zawsze mam wielkie przebarwienia połączone z takimi malutkimi krosteczkami tak że policzki wyglądają jak czerwony papier ścierny Jest to uwarunkowane genetycznie.Byłam u dermatologa, ale przepisał mi tylko maści które (jak dla mnie) duuużo kosztowały i nic nie pomogłyChciałam spytać czy ktoś może mi polecić jakiś dobry preparat rozjaśniający przebarwienia, ale jednocześnie bezpieczny i nie podrażniający skóry?
3vcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 20:18   #33
fado19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 29
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Cytat:
Napisane przez 3vcia
Muszę ci powiedzieć,agnieska, że jak patrze jaką posiadasz wiedzę to mnie zatyka!Jestem pełna podziwu!!! A tak swoją drogą - mam 15 lat i od zawsze mam wielkie przebarwienia połączone z takimi malutkimi krosteczkami tak że policzki wyglądają jak czerwony papier ścierny Jest to uwarunkowane genetycznie.Byłam u dermatologa, ale przepisał mi tylko maści które (jak dla mnie) duuużo kosztowały i nic nie pomogłyChciałam spytać czy ktoś może mi polecić jakiś dobry preparat rozjaśniający przebarwienia, ale jednocześnie bezpieczny i nie podrażniający skóry?
Takie rzeczy to tylko w erze...


Polecam zabiegi laserowe, aczkolwiek nie za tanie, ale zrezygunujesz np. z czegos na rzecz tego i bedziesz naprawde zadowolona.
fado19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 21:06   #34
3vcia
Przyczajenie
 
Avatar 3vcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Hahaha!!!Myślisz, że gdyby było mnie stać na takie rzeczy to wchodziłabym na to forum i pytała o skuteczny kremik?Niestety, ale na pieniądzach nie śpię.Ale dzięki za rade - jak znajde starego, bogatego męża to może coś wSKÓRAm ))
3vcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 00:01   #35
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Cytat:
Napisane przez 3vcia
Muszę ci powiedzieć,agnieska, że jak patrze jaką posiadasz wiedzę to mnie zatyka!Jestem pełna podziwu!!! A tak swoją drogą - mam 15 lat i od zawsze mam wielkie przebarwienia połączone z takimi malutkimi krosteczkami tak że policzki wyglądają jak czerwony papier ścierny Jest to uwarunkowane genetycznie.Byłam u dermatologa, ale przepisał mi tylko maści które (jak dla mnie) duuużo kosztowały i nic nie pomogłyChciałam spytać czy ktoś może mi polecić jakiś dobry preparat rozjaśniający przebarwienia, ale jednocześnie bezpieczny i nie podrażniający skóry?
dzięki za komplement, choć uważam że wielu rzeczy nie wiem - podstawy mam mniej więcej opanowane
Hmmm... a jest jakaś nazwa tego genetycznego schorzenia? Pewnie wtedy łatwiej byłoby mi pomóc, jeśli znałabym jakieś wytyczne. Jeśli rozjaśniasz przebarwienia (przebarwienia znaczy coś jak piegi czy po prostu blizny?) to zazwyczaj złuszcasz skórę, więc automatycznie ją drażnisz. Ale to nie jest tak, że od razu musi reagować jak wściekła no i oczywiście jeśli chcesz się trwale pozbyć przebarwień to niestety - filtry na stałe, w czasie kuracji i po zakończeniu, dla utrzymania stanu skóry. Jeśli są to blizny, a nie przebarwienia, to mogłabyś spróbować na początek Acne derm - ale najpierw wolałabym coś więcej zobaczyć na temat choroby

Cytat:
Napisane przez fado19
Takie rzeczy to tylko w erze...


Polecam zabiegi laserowe, aczkolwiek nie za tanie, ale zrezygunujesz np. z czegos na rzecz tego i bedziesz naprawde zadowolona.
byłam na laserze i nie polecam - laser na blizny, ale ustawiona wiązka światła jak na przebarwienia. Szczerze mówiąc nie zauważyłam poprawy, kilka innych dziewczyn też już wolę stosować regularnie kwasy/retinoidy+filtry (i kilka innych "gadżetów" typu wit. c)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 06:51   #36
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Witam Ja jestem bardzo zadowolona z dwoch kremikow, nie sa drogie, ale na moja buzke skuteczne: Care & Control krem nawilzajaco- matujacy Soraya i i Care & Control, antybakteryjny krem nawilzajacy redukujacy blizny i zmiany potradzikowe, Soraya.
Nigdy wczesniej nie mialam przekonania do tej firmy, ale teraz jestem zadowolona, moja buzia wyglada duzo, duzo lepiej, ma wyrownany koloryt, mniej zaskornikow, nie swieci sie juz tak jak kiedys coraz mniej niespodzianek mi wyskakuje
A i jeszcze polecam maseczke Tolpa do strefy T, jest swietna
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 08:57   #37
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Dubelek
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-10, 08:58   #38
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Napisane przez oluśkaaaaa
Slyszalam że dobry na trądzik jest acnefan. Czy na blizny i zaskórniki też pomoże?
A ten Acne-derm zwalcza tez krostki?
Niestety mam wszystko naraz i potrzebuje czegos i na krostki i na blizny. A może można połaczyć stosowanie tych dwóch preparatów?

Na temat ancne-dermu było już naprawdę sporo... Wystarczy tylko poszukać Tak zwalcza krostki Acnefan nie pomoże na blizny i zaskórniki. On nie ma takiego działania. Może jedynie wpływać na szybsze gojenie się wyprysków.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 14:50   #39
3vcia
Przyczajenie
 
Avatar 3vcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Tak szczerze to to nie ma nazwy.Ja tak do końca nie wiem co to jest,ale mój tata i rodzeństwo też to mają,tylko troszke inne.Wiem, że nie złapałam tego sama,tylko odziedziczyłam po tatusiu.To nie są blizny,to są czerwone przebarwienia i mam to na policzkach,na czole albo nosie już nie.Lekarz sam do końca nie wiedział co to jest ;P
3vcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 15:01   #40
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

to ja niestety, ale nie czuję się na siłach, tymbardziej że z określeniem czerwonych przebarwień jeszcze się nie spotkałam - przykro mi, nie chcę brać odpowiedzialności za Twoje ewentualne pogorszenie
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 16:26   #41
oluśkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar oluśkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 509
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Jejku czytam o tym Acne derm i boję sie go stosować... Nie wiedziałam że to takie skomplikowane... Jakieś filtry podobno trzeba stosować i z fluidu zrezygnować (nigdy sie na to nie odwaze!). To naprawde tyle krzyku z tym preparatem?

Jeszcze jedno: jeśli mam opaloną skóre, to po Acne dermie zejdzie mi opalenizna?
oluśkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 21:36   #42
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

bylam kiedys u dermtologa i przepisala mi acne derm, uzywalam nawet 2 razy dziennie ale o tym ze nie mozna przy nim uzywac podkladu i fluidu to slysze pierwszy raz
KATona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 22:41   #43
Kateanna
Rozeznanie
 
Avatar Kateanna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 745
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

tez mialam ten problem.jezeli chodzi o pryszcze i zaskorniki to wywalilam wszelkie pianki do mycia twarzy i myje twarz zwyklym mydlem bambino (na poczatku skora jest sucha i sie luszczy ale mi to w sumie odpowiadalo bo zrobil sie jakby peeling ) nastepnie wybralam sie do dermatologa, ktory przepisal mi żel Clindacne i po miesiacu stosowania cera wygladala o niebo lepiej. zaskornikow prawie wogule nie mam juz a mialam ich w cholere. i mylalam ze mozna je tylko mechanicznie usunac a ta masc sama sobie z nimi poradzila Co do blizn to mialam takie lekko brazowe ale nie wiem co pomoglo ze ich nie mam, wiec co do tego tematu to sie nie bede wypowiadac
pozdrawiam
Kateanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 16:21   #44
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Cytat:
Napisane przez oluśkaaaaa
Jejku czytam o tym Acne derm i boję sie go stosować... Nie wiedziałam że to takie skomplikowane... Jakieś filtry podobno trzeba stosować i z fluidu zrezygnować (nigdy sie na to nie odwaze!). To naprawde tyle krzyku z tym preparatem?

Jeszcze jedno: jeśli mam opaloną skóre, to po Acne dermie zejdzie mi opalenizna?
Acne derm to kwas. Kwas złuszcza naskórek. Filtry należy stosować przy kwasach - to napewno musiałaś wyczytwać, a już napewno latem. Odsyłam w tej kwestii na biochemię - jakie filtry, w jakiej ilości itp. Z tym fluidem to bujda na resorach, pan Różański rzucił takie hasło i wiele dziewczyn się z tego powodu zestresowało. Bardziej przejmowałabym się destabilizowaniem filtrów przez podkłądów (niemal wszystkkich oprócz Avene). Opalanie się wyklucza stosowanie kwasów, lepiej sobie odpuść jedno lub drugie (nt. szkodliwości opalania już wiele razy mówiono, nie będę powtarzać).
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 20:43   #45
LillyRose
Przyczajenie
 
Avatar LillyRose
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

używam codzienne Vichy Norma Derm Żelu Głęboko oczyszczającego, jak dla mnie jest super, tylko trzeba uważać, bo przy zbyt częstym używaniu może wysuszać skórę. Grunt, żeby nie przesadzać i mieć też dobry krem (osobiście polecam Olay Total Effect).
__________________
..::różowe okulary jak różowa pantera::..
LillyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 23:09   #46
efka206
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 76
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Cytat:
Napisane przez agnieska
Acne derm to kwas. Kwas złuszcza naskórek. Filtry należy stosować przy kwasach - to napewno musiałaś wyczytwać, a już napewno latem. Odsyłam w tej kwestii na biochemię - jakie filtry, w jakiej ilości itp. Z tym fluidem to bujda na resorach, pan Różański rzucił takie hasło i wiele dziewczyn się z tego powodu zestresowało. Bardziej przejmowałabym się destabilizowaniem filtrów przez podkłądów (niemal wszystkkich oprócz Avene). Opalanie się wyklucza stosowanie kwasów, lepiej sobie odpuść jedno lub drugie (nt. szkodliwości opalania już wiele razy mówiono, nie będę powtarzać).
Pan Różański jest doktorem i "trochę" na rzeczy się zna, poza tym zanim, jak to ujęłaś, rzuci hasło wnikliwie analizuje problem, testuje dany preparat jak oddziaływuje na skórę, więc myślę że określenie typu "bujda na resorach" jest co najmniej nie na miejscu...ja również mogłabym wyszydzić stwierdzenie wyczytane w wątku o filtrach, że filtrami (wysokimi) trzeba się również smarować jak się przebywa w domu, bo przecież przez okna wpada promieniowanie...reasumuj ąc umiar jest wskazany we wszystkim, nie można popadać w skrajności i najlepiej samemu sprawdzić na skórze czy coś nam pomaga czy nie
efka206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 23:21   #47
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

pan Różański propoaguje dziwne teorie, z tego co kojarzę wiele kosmetyków to dla niego toksyczne koszmarki owszem, szanuję jego wnikliwe badanie problemu, ale zauważ ile wizażanek używa Acne dermu (odsyłam również do archiwum) i obala tę teorię.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 09:39   #48
justynka200
Raczkowanie
 
Avatar justynka200
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 72
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

DZIEWCZYNY nie ma nic lepszego niż:
1. nie opalanie sie głównie twzrzy, tak w sloncu jak w solarium, ABSOLUTNIE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!
2. zmina diety
3.duuuuuuuuuuuuużo wody mineralnej, moze to banalne ale naprawde pomaga
4. mi pomaga obecnie TORMENTIOL
5. NIE WYCISKAć, NIE DRAPAć
to naprawde działa
justynka200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 10:23   #49
efka206
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 76
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Cytat:
Napisane przez agnieska
pan Różański propoaguje dziwne teorie, z tego co kojarzę wiele kosmetyków to dla niego toksyczne koszmarki owszem, szanuję jego wnikliwe badanie problemu, ale zauważ ile wizażanek używa Acne dermu (odsyłam również do archiwum) i obala tę teorię.
no własnie czyli to co napisałam, że każda z nas powinna sama na własnej skórze sprawdzić jak dany kosmetyk działa i zarówno wskazówki dr Różańskiego i jak wizażowe traktować jako pewną podpowiedź jak może
(ale nie musi) się dziać, natomiast nikt nie ma monopolu na wiedzę.... ciebie też odsyłam na stronę pana Różańskiego gdzie jest mnóstwo cennych informacji i podpowiedzi jak postępować z trądzikową cerą żeby ją zaleczyć/wyleczyć i na pewno nie są to jakieś dziwne teorie i bujdy, bo mnóstwo osób pisze że im pewne zalecenie, receptury pomogły, do tych osób zaliczam się także ja, żaden lekarz nie pomógł mi tak jak informacje z tej strony, a z tego co można tam wyczytać wynika że ten pan zajmuje się problemem od wielu wielu lat....pozdrawiam
efka206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 10:39   #50
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Trądzik już wyleczyłam (po 7 latach zmagań) Aknenorminem, czyli lekiem z tych tzw. ostatniej szansy. Wysyp jaki powstaje przy Acne dermie jest wynikiem co najwyżej oczyszczania porów, ale tak będzie niemal zawsze, gdy ktoś zaczyna przygodę z kwasami.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 11:17   #51
Beata321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 140
GG do Beata321
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

Cytat:
Napisane przez oluśkaaaaa
Od kilku lat miałam tradzik. Niedawno zauważyłam, że krostek zostało tylko kilka a głowną zmorą mojej skóry sa ślady po nim. Poza tym mam mnóstwo zaskórników i rozeszerzone pory! Cera jest fatalna, najgorsze te ślady...
Może znacie jakiś krem albo preparat na takie problemy, tylko żeby od tego nie wyskoczyło mi znów dużo krostek...
Wydaje mi się, że najlepiej pójść z tym do dobrej kosmetyczki. Może oczyścić pozatykane pory tak, aby zaskórników było mniej i pomóc dobrać kosmetyki. Oczywiście nic od razu, ale można liczyc na stopniową poprawę... A tak na marginesie, to dokąd chodzicie w Toruniu? Była któraś u Ireny Eris na jakchś zabiegach?
__________________
Pracuję nad Avatarkiem...

Uzależnienie od kosmetyków pogłębia się z dnia na dzień...
Beata321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 16:25   #52
efka206
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 76
Dot.: Problemy z cerą: ślady po trądziku, zaskórniki i rozszerzone pory :(

u mnie zabieg oczyszczania u kosmetyczki daje efekt na jakieś 2 tygodnie, czyli bezsensu...teraz używam Effeclara i moje zaskórniki już nie są tak bardzo wypukłe, tak więc ciepliwie czekam na efekty...
efka206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.