krwawien podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-11-04, 12:58   #1
Angel1649
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2

krwawien podczas brania tabletek antykoncepcyjnych


Witam zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne pierwsza tabletkę wzięłam w pierwszym dniu miesiączki. Dziś będę brała 12dzień i miesiączka ciągle trwa. Zawsze trwają max 5dni a tutaj już 12dzień. Czy to normalne? Dodam że moja mama ma zakrzepice cz. ma to jakiś wpływ?
Angel1649 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 12:32   #2
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: krwawien podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Angel1649 Pokaż wiadomość
Witam zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne pierwsza tabletkę wzięłam w pierwszym dniu miesiączki. Dziś będę brała 12dzień i miesiączka ciągle trwa. Zawsze trwają max 5dni a tutaj już 12dzień. Czy to normalne? Dodam że moja mama ma zakrzepice cz. ma to jakiś wpływ?
Przy rozpoczynaniu przyjmowania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych krwawienia międzymiesiączkowe występują u prawie jednej trzeciej kobiet. W większości przypadków ustępują one po trzech miesiącach stosowania preparatu. Pomimo uciążliwości tego objawu obfitość krwawienia jest niewielka i w większości przypadków nie wpływa na zdrowie kobiety. Skuteczność antykoncepcji w tym przypadku pozostaje także zachowana. Nie pomaga zmiana leku na inny, gdyż krwawienie to jest wynikiem prawidłowego działania leku – złuszczania się śluzówki w jamie macicy do szerokości występującej w trakcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, która jest dużo mniejsza niż przed przyjmowaniem hormonów. Czynnikami które zwiększają częstość nieprawidłowych krwawień jest palenie papierosów i przyjmowanie antykoncepcji w sposób ciągły. Jeżeli krwawienie utrzymuje się powyżej trzech miesięcy, jak dzieje się u około 10% kobiet, to warto się skonsultować z lekarzem, gdyż istnieje możliwość dodatkowego zastosowania leku zawierającego estrogen i zniwelowania tego objawu.
Zakrzepica u członka rodziny nie ma wpływu na opisywane przez panią objawy, natomiast stanowi odmienny problem.
Występowanie zakrzepicy w wywiadzie rodzinnym jest czynnikiem niekorzystnym i powinno być zawsze zgłoszone lekarzowi prowadzącemu. Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaliczają wystąpienie zakrzepicy u krewnego I stopnia – czyli jak w tym przypadku u mamy, jako kategorię 2 – czyli można stosować u takich osób antykoncepcję ponieważ korzyści przewyższają ryzyko. Wyjątek stanowi sytuacja gdy przyczyną zakrzepicy u członka rodziny jest mutacja genowa powodująca trombofilię. Jest to wrodzone zburzenie układu krzepnięcia sprzyjające powstawaniu zakrzepów. W takiej sytuacji warto także przebadać i panią, ponieważ może ona występować rodzinnie, a w przypadku potwierdzenia diagnozy antykoncepcja zawierająca estrogeny jest przeciwwskazana.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 12:32:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.