Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-10, 06:20   #4531
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Piszę, bo potrzebuję Waszego wsparcia i otuchy w używaniu krążka żadna z moich koleżanek z niego nie korzysta. To mój pierwszy miesiąc z krazkiem. Wcześniej stosowałam yasmin. Kolejna tabletkę miałabym wziąć w sobotę, ale ze względu na wyjazd założyłam krążek dzień wcześniej czyli w piątek. Ogólnie jest super, w ogole go nie czuje. Nie wypada. Przez pierwsze 2 tyg dodatkowo zabezpieczaliśmy się prezerwatywa. Jutro (w piątek) powinnam wyjąc krążek, ale od wczoraj mam plamienia. Takie brudne, brazowe. Wcześniej nie było żadnych plamien. Ani kropelki. Ostatni stosunek miałam w zeszła środę, czyli 8 dni temu(już bez prezerwatywy). Czy te plamienia (przed wyjęciem) tez się Wam zdarzają? Czy warto w ogole się nimi przejmować? Dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Ja mialam identycznie tylko ze nieco dkuzej przy pierwszym krazku. unormowalo sie z koncem pierwszego krwawienia po wyjeciu krazka. potem juz wszystko bylo ok, bez plamien. Wiec wcale nie jest powiedziane ze u Ciebie tez nie przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 08:58   #4532
cooltown
Raczkowanie
 
Avatar cooltown
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny

Jestem tu nowa, to mój pierwszy raz z krążkiem
Od pół roku mam przerwę w antykoncepcji (brałam tabletki), teraz chcę wrócić i ginekolog polecił mi krążek.
Dzisiaj z samego rana dostałam okres. Zaraz powinnam założyć pierwszy krążek i mam z tym związane pytanie.
Czy mogę używać tamponów i jak ich używać? Założyć krążek, a później tampon?
__________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość"
cooltown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 09:06   #4533
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 09:28   #4534
cooltown
Raczkowanie
 
Avatar cooltown
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Obawiam się jednej rzeczy.
Używam tamponów z aplikatorem bo zawsze miałam problem z włożeniem tamponu bez odczuwania bólu.
Udało mi się włożyć krążek bez większych problemów, nie wsunełam go bardzo głęboko, po prostu "puściłam" go i udało się włożyć bez problemu
Niestety gdy go włożyłam i chciałam sprawdzić czy wyjmę to już go nie znalazłam i nie jestem w stanie tak głęboko sobie wsadzić palca i go znaleźć.
Nie czuję go przy chodzeniu, siedzeniu czy leżeniu.
Czy jest jakiś sposób żeby przed wyciągnięciem go np przed stosunkiem, umyciem "obniżył się" do ujścia pochwy?
__________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość"
cooltown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 22:05   #4535
cooltown
Raczkowanie
 
Avatar cooltown
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Kurde, nie jestem w stanie wyciągnąć krążka. Podejrzewam że jest dość głęboko, bo ani go nie wyczuwam chodząc ani nie mogę go wyciągnąć.
Jakie macie sposoby na wyciągnięcie go i czy też macie z tym problem?
Zaczynam się martwić.
__________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość"
cooltown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 06:37   #4536
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cooltown Pokaż wiadomość
Kurde, nie jestem w stanie wyciągnąć krążka. Podejrzewam że jest dość głęboko, bo ani go nie wyczuwam chodząc ani nie mogę go wyciągnąć.
Jakie macie sposoby na wyciągnięcie go i czy też macie z tym problem?
Zaczynam się martwić.
Zadam może trochę banalne pytanie ale czy jestes na 100% pewna, że on jest w środku?
Próbowałaś przykucnać i wtedy go wyjąć?
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 07:03   #4537
cooltown
Raczkowanie
 
Avatar cooltown
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Zadam może trochę banalne pytanie ale czy jestes na 100% pewna, że on jest w środku?
Próbowałaś przykucnać i wtedy go wyjąć?
Tak, raczej jestem pewna. Noszę wkładki higieniczne, więc czułabym gdyby "coś" tam było także jestem pewna.
Tak, też próbowałam przykucnąć.
Generalnie zawsze miałam problem z włożeniem tamponu głęboko bo po prostu mnie bolało, dlatego ciągle używam tych z aplikatorami bo są dla mnie najwygodniejsze.
Kurde, sama już nie wiem co robić.
__________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość"
cooltown jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 07:29   #4538
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cooltown Pokaż wiadomość
Tak, raczej jestem pewna. Noszę wkładki higieniczne, więc czułabym gdyby "coś" tam było także jestem pewna.
Tak, też próbowałam przykucnąć.
Generalnie zawsze miałam problem z włożeniem tamponu głęboko bo po prostu mnie bolało, dlatego ciągle używam tych z aplikatorami bo są dla mnie najwygodniejsze.
Kurde, sama już nie wiem co robić.
Przeciez moglo Ci wypaść nawet podczas korzystania z toalety.
Próbuj wyjąć albo poproś tż o pomoc. Jak nie to do lekarza gnaj chociaz o takiej historii, zeby krążek zaginął to nie słyszałam, to nie czarna dziura
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 07:38   #4539
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Pochwa nie jest na tyle głęboka by go nie wyczuć chyba leć od razu po nowy krążek i poproś faceta o pomoc by sprawdził czy na pewno Ci wypadł. Skoro nie możesz tamponu włożyć bez problemu głęboko, to krążka raczej też tak nie wlozylas i mógł wypaść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 13:30   #4540
cooltown
Raczkowanie
 
Avatar cooltown
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, dzięki za pomoc!
Rzeczywiście kucnęłam i skupiłam się na tym co zrobię i krążek "leżał" sobie spokojnie dość głęboko na ścianie pochwy
Uffff już się nie stresuję także na razie wszystko jest ok
__________________
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość"
cooltown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 19:17   #4541
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Bardzo głupie pytanie teraz zadam, ale pierwszy raz stosuje krążek więc się zastanawiam:

Na czas wizyty u ginekologa wyciągacie sobie krążek wcześniej na te kilka minut badania - chodzi mi zwyczajnie badanie lub usg przezpochwowe?
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-25, 19:42   #4542
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Na czas wizyty u ginekologa wyciągacie sobie krążek wcześniej na te kilka minut badania - chodzi mi zwyczajnie badanie lub usg przezpochwowe?
jeszcze nie byłam u ginekologa z krążkiem ale dla mnie oczywiste byłoby by wyjąć.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 19:58   #4543
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 20:01   #4544
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Bardzo głupie pytanie teraz zadam, ale pierwszy raz stosuje krążek więc się zastanawiam:

Na czas wizyty u ginekologa wyciągacie sobie krążek wcześniej na te kilka minut badania - chodzi mi zwyczajnie badanie lub usg przezpochwowe?
Wyjmuję na czas badania.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 08:12   #4545
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Bardzo głupie pytanie teraz zadam, ale pierwszy raz stosuje krążek więc się zastanawiam:

Na czas wizyty u ginekologa wyciągacie sobie krążek wcześniej na te kilka minut badania - chodzi mi zwyczajnie badanie lub usg przezpochwowe?
Nie wyjmuje i w niczym nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 09:50   #4546
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny.

Mam do Was pytanie, bo gin nie umiał mi odpowiedzieć (chodzę to niego tylko po recepty).

W poniedziałek biorę ostatnią tabletke Belary, wg ulotki nie powinnam robic przerwy przy zmianie na ring. Ale sytuacja ma sie następująco:

Mój mąż obecnie jest w delegacji i wróci 13.04 po miesiącu(bedzie sie dzialooo) czy zakładając ring 10 wieczorem to bedzie bezpiecznie już tego 13? Czy po prostu bezpieczniej tej przerwy nie robić?

Dlaczego wolę wieczorem 10? A nie 11 rano? Bo z malym dzieckiem rano sie nie da, wieczorem będę miala więcej czasu żeby to zrobić..
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-06, 20:17   #4547
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, zawsze zakładam krążek o 20, w nowym zakładaniu nie będę miała możliwości go o tej godzinie.

Będzie dobrze działał, tak jak powinien jak założę go o 17?
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-06, 20:21   #4548
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Hej, zawsze zakładam krążek o 20, w nowym zakładaniu nie będę miała możliwości go o tej godzinie.

Będzie dobrze działał, tak jak powinien jak założę go o 17?
Oczywiście.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-19, 16:32   #4549
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Stosuję Nuvaring od kilku miesięcy, w zeszły czwartek miałam wypadek samochodowy i zrobiono mi badania wszpitalu, w ktorych wyszedł bardzo wysoki poziom d-dimerów.
Chcę jak najszybciej odstawić Nuvaring, ale w którym momencie mogę to zrobić, żebym była bezpieczna?
Wczoraj odbyłam stosunek i nie wiem czy takie natychmiastowe wyjęcie będzie bezpieczne? Choć uważam, że lepiej być w ciąży niż dostać zakrzepu. Ech
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-01, 11:05   #4550
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez madzioszka5 Pokaż wiadomość
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Stosuję Nuvaring od kilku miesięcy, w zeszły czwartek miałam wypadek samochodowy i zrobiono mi badania wszpitalu, w ktorych wyszedł bardzo wysoki poziom d-dimerów.
Chcę jak najszybciej odstawić Nuvaring, ale w którym momencie mogę to zrobić, żebym była bezpieczna?
Wczoraj odbyłam stosunek i nie wiem czy takie natychmiastowe wyjęcie będzie bezpieczne? Choć uważam, że lepiej być w ciąży niż dostać zakrzepu. Ech
ja mogę się podzielić swoim doświadczeniem. W szpitalu miałam d-dimery na poziomie 8000 ( 8 tysięcy, to nie pomyłka ). Dowiedziałam się o tym dostając wypis. Brałam wówczas yasmin. Umówiłam się do gin i pokazałam wyniki. Powiedziała, że na wysokość d-dimerów wpływa stan zapalny organizmu, o którym czasem nawet można nie wiedzieć bo czujemy się normalnie. Zrobiłam jeszcze raz d-dimery oraz pozostałe badania na krzepliwość (APTT, QUICK, INR) i były w normie. Na twoim miejscu zbadałabym się jeszcze raz i poszła z wynikami do lekarza. Ja w szpitalu byłam w październiku, brałam yasmin, teraz od 2 miesiecy nuvaring. D-dimery były wysokie ale zakrzepicy nie mam Ginekolog bedzie najelpiej wiedział, czy rezygnacja jest konieczna Trzymaj się ciepło
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-04, 10:23   #4551
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami! Mam 2 pytania

1. Jestem w trakcie swojego 3 Nuvaring. Powinnam go wyjąc w piątek. W niedzielę zobaczyłam kilka brązowych plamek na majtkach. Potem już nic. W środę podczas stosunku ulała się ze mnie brunatna woda (jakby stara krew?). Dzisiaj rano na majtkach zauważyłam kolejne brązowe plamki. Czy zdarzały się Wam takie sytuacje podczas kolejnych krążków? Ja miałam plamienia czy pierwszym ale przy drugim nic, zero plamień. Teraz znowu. Czy to normalne? Czy zdarzało się podczas stosunku?

2. Ten krążek powinnam wyjąć w piątek i ze względu na wyjazd od razu planuję włożyć nowy. Czy może wówczas pojawić się krwawienie? Albo czy plamienia mogą się nasilić? Czy po włożeniu nowego krążka bez przerwy zupełnie ustać? Czy przy plamieniach potrzebna jest dodatkowa ochrona?

Piszcie proszę jakie macie doświadczenia dziękuję za pomoc!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-04, 10:30   #4552
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość
Dziewczyny podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami! Mam 2 pytania

1. Jestem w trakcie swojego 3 Nuvaring. Powinnam go wyjąc w piątek. W niedzielę zobaczyłam kilka brązowych plamek na majtkach. Potem już nic. W środę podczas stosunku ulała się ze mnie brunatna woda (jakby stara krew?). Dzisiaj rano na majtkach zauważyłam kolejne brązowe plamki. Czy zdarzały się Wam takie sytuacje podczas kolejnych krążków? Ja miałam plamienia czy pierwszym ale przy drugim nic, zero plamień. Teraz znowu. Czy to normalne? Czy zdarzało się podczas stosunku?
Ja miałam plamienia tylko przy pierwszym krążku, później już nic. Ale za to po stosunku kilkakrotnie zdarzyło mi się plamić i bolało mnie podbrzusze. nie było to dla mnie jakoś bardzo uciążliwe i nawet tego nie wiązałam za bardzo z krążkami, nie uznałam tego za coś nadzwyczajnego i nie przejmowałam się.

Cytat:
2. Ten krążek powinnam wyjąć w piątek i ze względu na wyjazd od razu planuję włożyć nowy. Czy może wówczas pojawić się krwawienie? Albo czy plamienia mogą się nasilić? Czy po włożeniu nowego krążka bez przerwy zupełnie ustać? Czy przy plamieniach potrzebna jest dodatkowa ochrona?

Piszcie proszę jakie macie doświadczenia dziękuję za pomoc!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciężko jednoznacznie określić jak zareaguje Twój organizm, ale owszem krwawienie może mimo wszystko wystąpić. Ja stosuję krążki od paru miesięcy i jeszcze w takiej sytuacji nie byłam, aczkolwiek zdarzało mi się łączyć opakowania przy tabletkach anty - wtedy krwawienie u mnie nigdy nie wystąpiło ale wiele dziewczyn tu na forum pisało, że dostawały krwawienia np. 3ciego dnia nowego opakowania. Także nie ma reguły. Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-04, 13:38   #4553
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość

2. Ten krążek powinnam wyjąć w piątek i ze względu na wyjazd od razu planuję włożyć nowy. Czy może wówczas pojawić się krwawienie? Albo czy plamienia mogą się nasilić? Czy po włożeniu nowego krążka bez przerwy zupełnie ustać? Czy przy plamieniach potrzebna jest dodatkowa ochrona?

Piszcie proszę jakie macie doświadczenia dziękuję za pomoc!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak chcesz sobie skasować okres z powodu wyjazdu to nie wyjmuj krążka po 3 tyg. Wyjmij po 4 i od razu włóż nowy. Ten drugi wyjmij już normalnie, po 3 tyg. i wtedy pojawi się krwawienie. Ale nie rób tak częściej niż raz na pół roku.
Ochrona jest zachowana, krwawienia nie ma. Sama tak robiłam, ten sposób zalecił mi mój gin. Krążek uwalnia hormony przez 4 tyg.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-04, 16:57   #4554
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość
Dziewczyny podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami! Mam 2 pytania

1. Jestem w trakcie swojego 3 Nuvaring. Powinnam go wyjąc w piątek. W niedzielę zobaczyłam kilka brązowych plamek na majtkach. Potem już nic. W środę podczas stosunku ulała się ze mnie brunatna woda (jakby stara krew?). Dzisiaj rano na majtkach zauważyłam kolejne brązowe plamki. Czy zdarzały się Wam takie sytuacje podczas kolejnych krążków? Ja miałam plamienia czy pierwszym ale przy drugim nic, zero plamień. Teraz znowu. Czy to normalne? Czy zdarzało się podczas stosunku?

2. Ten krążek powinnam wyjąć w piątek i ze względu na wyjazd od razu planuję włożyć nowy. Czy może wówczas pojawić się krwawienie? Albo czy plamienia mogą się nasilić? Czy po włożeniu nowego krążka bez przerwy zupełnie ustać? Czy przy plamieniach potrzebna jest dodatkowa ochrona?

Piszcie proszę jakie macie doświadczenia dziękuję za pomoc!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raz łączyłam krążki tzn po wyjęciu jednego zakładałam od razu drugi bez przerwy, nie miałam żadnego krwawienia ani plamienia, chociaż byłam na to przygotowana bo kiedyś przy tabletkach było plamienie
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-07, 12:09   #4555
honecka
Raczkowanie
 
Avatar honecka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mam pytanie.

Od paru tygodni zażywam Euthyrox 25 (Nuvaring już od kilku lat).
Choroba tarczycy jest dla mnie nowa i stąd pytanie czy zażywanie Ethyroxu wpływa na działanie Nuvaring'u?

Z góry dziękuję za odpowiedź, bardzo mi to pomoże bo ciągle się nad tym zastanawiam
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych!

empire state of mind..

Edytowane przez honecka
Czas edycji: 2017-05-07 o 12:11
honecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-07, 12:13   #4556
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez honecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie.

Od paru tygodni zażywam Euthyrox 25 (Nuvaring już od kilku lat).
Choroba tarczycy jest dla mnie nowa i stąd pytanie czy zażywanie Ethyroxu wpływa na działanie Nuvaring'u?

Z góry dziękuję za odpowiedź, bardzo mi to pomoże bo ciągle się nad tym zastanawiam
Nie wpływa, ale dobrze by było poinformować o chorobie i przyjmowanych w związku z nią lekach ginekologa przy okazji następnej wizyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-20, 17:29   #4557
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny pomocy!!! Ze względu na wyjazd stosowałam krążki jeden po drugim. Drugi krążek powinnam wyjąc w piątek czyli za 6 dni (dzisiaj sobota).
Trochę płamilam ale dzisiaj zaczynam krwawić. Wiem ze mogą być plamienia przy stosowaniu krążków bez przerwy, ale krwawienie? Co robić jeżeli będzie trwało? Co robić jeżeli się nasili? Wyjąc krążek? Czy któraś z was była w takiej sytuacji, ze wystąpiło krwawienie podczas stosowania krążka? Proszę o pomoc, nie wiem co robić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-21, 07:45   #4558
Angelika_97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Myślę, że po prostu hormony zaczęły wariować ale nie martw się na zapas. Wyjmij krążek tego dnia co powinnas i dalej stosuj normalnie. Przy krążkach występują różne rzeczy, czasem robią nas w konia( wyjmiesz krążek, czekasz na krwawienie z odstawienia a jego brak ale tu tez od razu nie ma się co martwić na zapas) dlatego myśle ze w twoim przypadku będzie podobnie. Stosuj dalej zgodnie z kalendarzem a będzie dobrze. Pozdrawiam 🙂
Angelika_97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-29, 14:42   #4559
Broszka252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam Panie
Przychodzę po poradę...

Od około 5 lat stosuję NR i jak dotąd wszystko było ok, żadnych problemów, plamień itd
Dziś jednaka pojawiło mi się krwawienie, choć minął lekko ponad tydzień od założenia nowego systemu.
Czy powinnam się martwić? Czy może to normalne? Czy wybrać się do gina?
Trochę się zestresowałam, bo przez kilka lat nigdy mi się nie zdarzyło.
Z góry dziękuję za rady!
Broszka252 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-30, 21:02   #4560
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja stosuje NR od 4 miesięcy i niestety (co widać po postach ) ciagle coś się dzieje (plamienia, krwawienia). Myśle ze warto wybrać się kontrolnie do gina. Tymbardziej ze wcześniej nie miałaś takich problemów



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.