delikatny orient - jest coś takiego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 15:02   #1
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67

delikatny orient - jest coś takiego?


Do tej pory używałam przeważnie perfum kwiatowych, ale chyba gust mi się zmienia i dorosłam do czegoś bardziej głębokiego. Z Waszych opisów w różnych wątkach wywnioskowałam, że potrzebuję czegoś odrobinę orientalnego, może drzewno- szyprowego, ale nie duszącego i mocno kadzidłowego. Polećcie jakieś perfumy jednocześnie orientalne i lekkie, może nieco kwiatowe, nie mdlące, ciekawe, najlepiej bez wanilii

Mam rabat urodzinowy w douglasie i chcę go wykorzystać, a ponieważ w mojej mieścince nie ma douglasa, więc jak już się wybiorę, to muszę tego samego dnia kupić i nie testowac zbyt wielu zapachów. Pomóżcie

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

acha, nadmieniam, że zainteresowały mnie następujące zapachy z wyczytanych na forum: 24 Fraubourg, shalimar, Cartier Smok, Paloma, Feminite duBois,YSL m7. Czy odpowiadają one w przybliżeniu mojemu opisowi?
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:07   #2
Le Baiser Du Dragon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 3
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Skoro lubisz zapachy kwiatowe a chcesz znalezc cos orientalnego ale jednoszczesnie nie-przytlaczajacego zdecydowanie odradzam zapachy ktore wymienilas, a ktore, zwlaszcza Shalimar naleza do rodziny perfum orientalnych z duza doza kadzidla i wanilii w glebokiej bazie. Efekt "ciezkosci" tego typu perfum odczuwa sie zazwyczaj po kilku godzinach noszenia.
Jesli sklep do ktorego sie wybierasz posiada Shalimar Legere - letnia wersje tej perfumy, to zdecydowanie polecam sprobowac - kremowo-cytrynowo-gleboki zapach, rewelacja.

Le Baiser Du Dragon to dla mnie zawsze numer jeden jesli chodzi o niepowtarzalne kompozycje orientalne ale jest to zdecydowanie zapach dla koneserow gatunku orient, a wiec osob swobodnie czujacych sie z wysokim stezeniem ambry w perfumie, ktora w polaczeniu z czekolada i vetiverem jest podstawa tej doskonalej moim zdaniem perfumy.

Jesli nigdy nie uzywalas mocniejszych perfum ale nie chcesz radykalnych zmian sprobuj Bvlgari - Jasmine Noir (nie ma wanilli ale jest migdal + lukrecja i bardzo mocna gardenia), Sicily od Dolce & Gabbana ( znow zero wanilli a zapach gleboki i uwodzicielski, uwazaj jedynie na bardzo mocna won przypraw typu galka muszkatolowa i troche duszacego hiacynta [ktorego intensywnosc zalezy od rodzaju twojej skory; im tlustsza tym bardziej agresywnie pachnie Sicily]. Ta perfuma jest niestety "kaprysna" i czasem pachnie ladniej w butelce niz na skorze, wiec radze najpierw sie z nia "przejsc".

Inne zapachy z tej grupy, ktore warto wywachac to te, ktore niestety przestano produkowac: Nu YSL i Kingdom Alexandra McQueen'a (oba pelne skorzanych i tytoniowo-korzennych nut). Niektore sklepy wciaz maja jednak pojedyncze sztuki na sprzedaz.

Perfuma, o ktorej pomyslalam zaraz po przeczytaniu twojego postu to Gucci Accenti - moim zdaniem arcydzielo i najlepszy wypust Gucci jak dotad, niestety takze wycofane z produkcji. Jak wszystko co najlepsze
__________________
Spojrz w lustro, wygladasz tak jak wszystkie inne.
Le Baiser Du Dragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:11   #3
studentkaAM
Zakorzenienie
 
Avatar studentkaAM
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kłobuck/Zabrze
Wiadomości: 4 171
GG do studentkaAM Wyślij wiadomość przez MSN do studentkaAM
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Delikatny orient? Hm... może DKNY Be Delicious Night?
__________________
Zapachy na wymianę

Szukam odlewki N. Ricci Love in Paris. Proszę o PW
studentkaAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:19   #4
Princeska87
Zakorzenienie
 
Avatar Princeska87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 684
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Chopard Casmir
Guess by Marciano

z droższych Dolce Vita, Słoń Kenzo - tylko, że w tym chyba jest wanilia.
__________________
Nowy wątek perfumeryjny (wymienię perfumy Chopard Happy Spirit Bouquet D'Amour + Venezia Laura Biagiotti):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1155971
Specjalistka ds. wymarzonych wakacji
Princeska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:25   #5
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
Do tej pory używałam przeważnie perfum kwiatowych, ale chyba gust mi się zmienia i dorosłam do czegoś bardziej głębokiego. Z Waszych opisów w różnych wątkach wywnioskowałam, że potrzebuję czegoś odrobinę orientalnego, może drzewno- szyprowego, ale nie duszącego i mocno kadzidłowego. Polećcie jakieś perfumy jednocześnie orientalne i lekkie, może nieco kwiatowe, nie mdlące, ciekawe, najlepiej bez wanilii

Mam rabat urodzinowy w douglasie i chcę go wykorzystać, a ponieważ w mojej mieścince nie ma douglasa, więc jak już się wybiorę, to muszę tego samego dnia kupić i nie testowac zbyt wielu zapachów. Pomóżcie

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

acha, nadmieniam, że zainteresowały mnie następujące zapachy z wyczytanych na forum: 24 Fraubourg, shalimar, Cartier Smok, Paloma, Feminite duBois,YSL m7. Czy odpowiadają one w przybliżeniu mojemu opisowi?
Z wytypowanych przez Ciebie Smok i M7 wydają mi się najbliższe tego, czego szukasz. Lekko kadzidlane, drzewne, w Smoku wyczuwalne są też wytrawne nuty kwiatowe. Możesz spróbować też Dune Diora, Samsarę Guerlain (wydaje mi się lepszym pomysłem niż Shalimar, w którym jest mnóstwo wanilii), Secret Obsession Calvina Kleina, Narciso Rozdiguez For Her. Feminite du Bois niestety nie dostaniesz już w stacjonarnych perfumeriach Szkoda, bo tez pasuje do Twojego opisu, trochę podobne jest Dolce Vita Diora, ale znacznie słodsze.

Cytat:
Napisane przez Le Baiser Du Dragon Pokaż wiadomość
Skoro lubisz zapachy kwiatowe a chcesz znalezc cos orientalnego ale jednoszczesnie nie-przytlaczajacego zdecydowanie odradzam zapachy ktore wymienilas, a ktore, zwlaszcza Shalimar naleza do rodziny perfum orientalnych z duza doza kadzidla i wanilii w glebokiej bazie. Efekt "ciezkosci" tego typu perfum odczuwa sie zazwyczaj po kilku godzinach noszenia.
Jesli sklep do ktorego sie wybierasz posiada Shalimar Legere - letnia wersje tej perfumy, to zdecydowanie polecam sprobowac - kremowo-cytrynowo-gleboki zapach, rewelacja.

Le Baiser Du Dragon to dla mnie zawsze numer jeden jesli chodzi o niepowtarzalne kompozycje orientalne ale jest to zdecydowanie zapach dla koneserow gatunku orient, a wiec osob swobodnie czujacych sie z wysokim stezeniem ambry w perfumie, ktora w polaczeniu z czekolada i vetiverem jest podstawa tej doskonalej moim zdaniem perfumy.

Jesli nigdy nie uzywalas mocniejszych perfum ale nie chcesz radykalnych zmian sprobuj Bvlgari - Jasmine Noir (nie ma wanilli ale jest migdal + lukrecja i bardzo mocna gardenia), Sicily od Dolce & Gabbana ( znow zero wanilli a zapach gleboki i uwodzicielski, uwazaj jedynie na bardzo mocna won przypraw typu galka muszkatolowa i troche duszacego hiacynta [ktorego intensywnosc zalezy od rodzaju twojej skory; im tlustsza tym bardziej agresywnie pachnie Sicily]. Ta perfuma jest niestety "kaprysna" i czasem pachnie ladniej w butelce niz na skorze, wiec radze najpierw sie z nia "przejsc".

Inne zapachy z tej grupy, ktore warto wywachac to te, ktore niestety przestano produkowac: Nu YSL i Kingdom Alexandra McQueen'a (oba pelne skorzanych i tytoniowo-korzennych nut). Niektore sklepy wciaz maja jednak pojedyncze sztuki na sprzedaz.

Perfuma, o ktorej pomyslalam zaraz po przeczytaniu twojego postu to Gucci Accenti - moim zdaniem arcydzielo i najlepszy wypust Gucci jak dotad, niestety takze wycofane z produkcji. Jak wszystko co najlepsze
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:39   #6
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Popieram kandydaturę Dune Diora, Sicily D&G oraz Secret Obsession CK. Przetestuj też Sensuous Estee Lauder. Z tym, że to nie są lekkie zapachy. Cieżko o lekki orient, bo to się wyklucza jak by z definicji

Lekka w tym klimacie jest wspomniana Dolce Vita.



M7 i Feminite du Bois sa już chyba nieosiągalne w perfumeriach.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:39   #7
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość

Też miałam ochotę to uczynić .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 17:01   #8
Le Baiser Du Dragon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 3
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Hej czepialski babiszonie! Troche szkoda ze np: w jezyku angielskim istnieje conajmniej 18 slow na okreslenie slowa perfuma, w polskim 3 ; perfuma, zapach,pachnidlo. Reszta to irtytujace zdrobnienia i slowo-twory, czyz nie?
__________________
Spojrz w lustro, wygladasz tak jak wszystkie inne.
Le Baiser Du Dragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:03   #9
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez Le Baiser Du Dragon Pokaż wiadomość
Hej czepialski babiszonie! Troche szkoda ze np: w jezyku angielskim istnieje conajmniej 18 slow na okreslenie slowa perfuma, w polskim 3 ; perfuma, zapach,pachnidlo. Reszta to irtytujace zdrobnienia i slowo-twory, czyz nie?
Szanowna Pani proszę uważać na słowa jakich pani używa na tym forum w stosunku do innych użytkowników.

A słowa perfuma w języku polskim nie ma.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )


Edytowane przez skarbiatko
Czas edycji: 2010-04-06 o 17:06
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:09   #10
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez Le Baiser Du Dragon Pokaż wiadomość
Hej czepialski babiszonie! Troche szkoda ze np: w jezyku angielskim istnieje conajmniej 18 slow na okreslenie slowa perfuma, w polskim 3 ; perfuma, zapach,pachnidlo. Reszta to irtytujace zdrobnienia i slowo-twory, czyz nie?







Nie mogę...

A z jakiego słownika te mądrości?

Ja też mam 3 polskie określenia słowa "perfuma": nieprawidłowy, błędny, niepoprawny
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest

Edytowane przez dzika truskawa
Czas edycji: 2010-04-06 o 17:13
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:12   #11
anes119
Zadomowienie
 
Avatar anes119
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: WROCLOVE
Wiadomości: 1 168
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

a może Alien EDT...?
__________________
Bloguję http://www.whitepraline.pl/
anes119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 18:36   #12
chytrusek_lisek
Raczkowanie
 
Avatar chytrusek_lisek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Wracając do tematu - wypróbuj Amarige Mariage Givenchy.Nienachalny, delikatny orient. Według opisów to rzekomo orientalny szypr, ja tam szypru nie czuję, ale może to kwestia indywidualnych cech skóry.
chytrusek_lisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:58   #13
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Sprawdzę wszystkie dostępne w douglasie.
Z niektórych opisów wynikało, ze shalimar to zapach delikatny i zmysłowy, przy tym piękny (dlatego o nim pomyślałam) - a tu okazuje się,że to zawiesiste kadzidło!!

O Amariage Mariage też słyszałam wiele dobrego. Na razie to jeden z moich typów. Chyba jest bardziej dostępny...
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 19:13   #14
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Sprawdzę wszystkie dostępne w douglasie.
Z niektórych opisów wynikało, ze shalimar to zapach delikatny i zmysłowy, przy tym piękny (dlatego o nim pomyślałam) - a tu okazuje się,że to zawiesiste kadzidło!!

O Amariage Mariage też słyszałam wiele dobrego. Na razie to jeden z moich typów. Chyba jest bardziej dostępny...
W sumie wiele zapachów w perfumeriach jest teraz w takim typie. Albo kwiato- owoce, albo właśnie dość delikatne orienty, lub florientale.
24 Faubourg nie jest orientem. Delikatny też nie jest- to killer, tym niemiej taki.
Spróbowałabym ewentualnie zapachy Lolity Lempickiej.
Testowane na skórze- np. klasyczna Lolita EDP - na papierku ciągnący zębami słodziak- na mnie nie jest nadmiernie słodka, trochę tabakowa, lekko lukrecjowa, śliczna.
Shalimar jest zawiesty, i owszem, ale nie aż tak powalający i nie za bardzo kadzidlany- raczej drapiąco- waniliowo- przydymiony.
Polecam wersję Eau Leggere lub Eau de Shalimar- ale to, jak byś miała okazję, bo w polskich stacjonarnych perfumeriach ich nie ma.
Podoba mi się też Inside Trussardi- podobnie- na papierku za słodkie, na skórze usadawia się uroczo i miękko, zatracając wiele ze słodyczy, zyskując klasę.
Bardzo przyjemnym zapachem jest też Belle Soni Rykiel- jeśli jeszcze gdzieś go znajdziesz.
Miłego testowania.
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2010-04-06 o 19:14
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:09   #15
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Bardzo przyjemnym zapachem jest też Belle Soni Rykiel- jeśli jeszcze gdzieś go znajdziesz.
Miłego testowania.

Belle en Rykiel widziałam na allego
ładne, delikatnie orientalne...
w sam raz na lato

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2010-04-06 o 20:13
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:31   #16
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Delikatnym orientem jest też Desnuda Ungaro, niestety, też stacjonarnie nie do powąchania.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 22:33   #17
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez Le Baiser Du Dragon Pokaż wiadomość
Hej czepialski babiszonie!


---

Z męskich zapachów pasuje mi do tego określenia Contradiction
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 22:42   #18
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Część OT wycięłam w pień ;]

Widząc tytuł wątku, przypomniał mi się bardzo podobny, założony przez Kijankę - może tam też znajdziesz jakieś zapachowe inspiracje: Poszukiwany: miękki-subtelny-orient.


Jako smokofilka, również polecam Pocałunek Smoka. Warto dać mu nawet kilka szans.
Powodzenia w testach i poszukiwaniach ;]
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 14:11   #19
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Znalazłam na allegro niektóre z zapachów polecanych przez Was w wersji mini - nie wiedziałam nawet, że można dostać takie miniaturki.

Czy znacie tę perfumerię internetową? Mają próbki m.in. Accenti i napaliłam się...

http://www.allegro.pl/item988003135_...arysienki.html
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 14:16   #20
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
potrzebuję czegoś odrobinę orientalnego, może drzewno- szyprowego, ale nie duszącego i mocno kadzidłowego. Polećcie jakieś perfumy jednocześnie orientalne i lekkie, może nieco kwiatowe, nie mdlące, ciekawe, najlepiej bez wanilii

Mam rabat urodzinowy w douglasie i chcę go wykorzystać, a ponieważ w mojej mieścince nie ma douglasa, więc jak już się wybiorę, to muszę tego samego dnia kupić i nie testowac zbyt wielu zapachów.
Czy ktoś wspomniał o pięknym zapachu Allure Sensuelle? Taki delikatny Orient właśnie...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 13:49   #21
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
Znalazłam na allegro niektóre z zapachów polecanych przez Was w wersji mini - nie wiedziałam nawet, że można dostać takie miniaturki.

Czy znacie tę perfumerię internetową? Mają próbki m.in. Accenti i napaliłam się...

http://www.allegro.pl/item988003135_...arysienki.html
Piękno Accenti to kwestia gustu. Zresztą, jak piękno niemal wszystkiego.
Dodat łyżkę dziegciu do tej pozłoty. I ja, swego czasu, napaliłam się na Accenti, potem kupiłam buteleczkę i doznałam gigantycznego rozczarowania. Takie sobie niebrzydki zapach, dla mnie, niestety, nie do przyjęcia, ponieważ czułam w nim kadzidełka rodem ze sklepu indyjskiego. Jeśli ktoś lubi, kocha, uwielbia, będzie zachwycony. Ja nie przepadam za kadzidełkami, wolę kadzidła, więc szybko pozbyłam się buteleczki. Aha, buteleczka śliczna.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:03   #22
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Zamówiłam na początek miniaturki accenti, allure sensuelle, secret obsession. Nie mieli Samsary i Belle. Pozostałe wymieniane przez Was też wypróbuję. Dobra rzecz z tymi próbkami - nie spodobają mi się, to poleżą z rok i zrobię drugie podejście, pieniądze nie są zawrotne przy takich małych ilościach (co cieszy ) )
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:09   #23
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Daj znac jak wrażenia z testów
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:32   #24
Mademoiselle_Hiver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 159
GG do Mademoiselle_Hiver
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Mi tam takie orientalno-kwiatowe wydaje się Kenzo Amour- z początku pięknie, orientalnie, a potem... jakby mnie ktoś bukietem chlasnął po twarzy!
__________________
Wysyłam listy w butelkach.

Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Mademoiselle_Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:53   #25
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Hiver Pokaż wiadomość
Mi tam takie orientalno-kwiatowe wydaje się Kenzo Amour- z początku pięknie, orientalnie, a potem... jakby mnie ktoś bukietem chlasnął po twarzy!
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 16:29   #26
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Dzisiaj przyszła paczka... i chyba jednak orient to nie będzie moja kategoria, ale nie zrażam się na razie. Moje wrażenia:

accenti - dla mnie to esencja orientu, czuję orient i tylko orient jak w sklepie z hinduską biżuterią, po półgodzinie nie wytrzymałam i poszłam umyć nadgarstek - zapach stał się dużo przyjemniejszy, choć obcy taki...

allure sensuelle - mojej mamie spodobał się natychmiast i na zabój, mi zaczął się podobać po ok. 1.5 godzinie; zapach delikatniejszy niż accenti, przyjemny, tylko jakby dla trochę starszej osoby

secret obsession - na początku nie podobał mi się w ogóle, po dwóch godzinach stał się miekki, ciepły, chyba najlepszy spośród tych trzech dla mnie, bardzo spodobał się mojemu mężowi (ale dopiero po dłuższym czasie)

Wniosek: żadnego nie mogę strawić zaraz po psiknięciu, po pewnym czasie łagodnieją i stają się znośne, a nawet przyjemne (secret), ale muszę jeszcze wiele przetestować, ponieważ nie używałam nigdy perfum innych niż kwiatowe i nie znam się na kategoriach. Tyle, że kwiatowe stały się dla mnie oststnio jakieś płaskie i bez wyrazu. Będę poszukiwać zapachu z głębią, tylko, że nie mam pojęcia, co to za głębia powinna być

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Acha, następnę będą Kenzo, Samsara i Belle i może coś drzewnego
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 10:45   #27
nina732
Wtajemniczenie
 
Avatar nina732
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 495
GG do nina732
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

A może spróbujesz Eau de Shalimar ? wg mnie to delikatny orient
nina732 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:18   #28
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

a może nie idź jeszcze w kierunku orientu? ja tez kiedys lubiłam kwiatuszkowe zapachy, teraz są one dla mnie takie "cienkie", owszem nadal lubię kwiaty, ale zapach juz musi byc dla mnie "gęsty". Tę gęstość odnalazłam właśnie m.in. w Coco Mademoiselle, w Charles Jourdan The Parfum, w Lancome Miracle Forever. Może mogłyby Ci się spodobać Lacroix Eau Florale, G. Armani Code, YSL Elle (choć w tym ostatnich dużo jest pieprzu, nie wiem czy lubisz)...?
Ja ostatnio zafascynowałam się Słoniem zupełnie nei ta kategoria zapachów, do której przywykłam, ale... Słoń ma to coś w sobie.. może i Tobie by się spodobał?
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 19:05   #29
201701151358
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 61
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Podłączam się - lubię Belle d'Opium YSL, które dla mnie są właśnie takim nieprzesadzonym orientem i szukam czegoś w podobnym klimacie.

Nie przepadam za Shalimarem, a za Samsarą to już w ogóle. Dune, Secret Obsession - też nie moja bajka. Kiedyś używałam Accenti i bardzo je lubiłam. Z typowo orientalnych zapachów testowałam Rasasi - Roohy Tehebak (nie), Attar Al Mohabba (całkiem, całkiem), Bushra (ratunku!), Tasmeen (ujdzie, ale nie o to chodzi).

Może jakieś rady?
201701151358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 21:42   #30
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: delikatny orient - jest coś takiego?

Cytat:
Napisane przez gambas Pokaż wiadomość
Podłączam się - lubię Belle d'Opium YSL, które dla mnie są właśnie takim nieprzesadzonym orientem i szukam czegoś w podobnym klimacie.

Nie przepadam za Shalimarem, a za Samsarą to już w ogóle. Dune, Secret Obsession - też nie moja bajka. Kiedyś używałam Accenti i bardzo je lubiłam. Z typowo orientalnych zapachów testowałam Rasasi - Roohy Tehebak (nie), Attar Al Mohabba (całkiem, całkiem), Bushra (ratunku!), Tasmeen (ujdzie, ale nie o to chodzi).

Może jakieś rady?
Polecam Kun Mukhtalifan Rasasiowe, Zahrę Swiss Arabian i Oriental Lounge TDC
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.