Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 01:05   #1
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Unhappy

Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?


Pojawiła się na moich plecach mniej więcej w czwartek wieczorem. Jak widac na zdjęciach jest to dosc duza (kilka cm), okragla i czerwona plama ma chropowata powierzchnie, swędzi dosc mocno i wokol niej luszczy sie troche skora Wyglada jak wyprysk alergiczny, ale jak przemyslalam doglebnie sprawe, to nie wiem za sprawa czego moglby sie pojawic bo metalowe czesci od biustonosza nie dotykaja mi skory wogole, nie mierzylam tez nic nowego w tym czasie ani nic nie zmienialam... Polpasiec tez to chyba nie jest, bo kiedys mialam i oprocz tego ze swedzialo, to bolalo i czulam sie fatalnie. Teraz czuje sie dobrze, nic mi poza tym nie dolega
Probowalam smarowac Alantanem Plus, ale nie pomaga, poza tym pije wapno Do dermatologa bezskutecznie proboje sie dostac, wszyscy wzieli dlugi weekend a obdzwonilam ich wielu a moj lek.pierwszego kontaktu mial zatrzesienie ludzi wiec pewnie dopiero w czw.uda mi sie gdzies dostac
No, cala historia streszczona ale to po to by uniknac pisania tego pod postami
KTOS MOZE MIAL COS TAKIEGO I WIE CO TO MOZE BYC?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0149.jpg (71,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0150.jpg (84,8 KB, 31 załadowań)
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 07:37   #2
Daruta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Denmark.
Wiadomości: 55
Dot.: Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?

Proponuje,żebyś sprawdziła, czy w składzie Twoich kosmetyków nie ma SODIUM LAURETH SULFATE. Mam na myśli wszystkie kosmetyki, które mają styczność z tą częścią ciała < kremy, baslamy, poprzez żele do kąpieli, szampony ...> . Detergent ten wywołuje takie a'la swędzące liszaje. Jeżeli w któryś z Twoich kosmetyków jest ten składnik to go odstaw i obserwuj czy są jakieś efekty. <oczywiscie daj znać,jak coś się zmieni >

Pozdrawiam.
Daruta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 10:05   #3
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?

Cytat:
Napisane przez Daruta Pokaż wiadomość
Proponuje,żebyś sprawdziła, czy w składzie Twoich kosmetyków nie ma SODIUM LAURETH SULFATE. Mam na myśli wszystkie kosmetyki, które mają styczność z tą częścią ciała < kremy, baslamy, poprzez żele do kąpieli, szampony ...> . Detergent ten wywołuje takie a'la swędzące liszaje. Jeżeli w któryś z Twoich kosmetyków jest ten składnik to go odstaw i obserwuj czy są jakieś efekty. <oczywiscie daj znać,jak coś się zmieni >

Pozdrawiam.
tak, wiem co to za skladnik. rzecz jasna mam go w zelu pod prysznic, ale nic nigdy mi sie nie dzialo a zelu tego samego uzywam juz dlugo nagle by mi sie taki liszaj zrobil? i to TYLKO w tym miejscu na plecach? dziwne toto
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:41   #4
morelka37
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 85
Dot.: Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Pojawiła się na moich plecach mniej więcej w czwartek wieczorem. Jak widac na zdjęciach jest to dosc duza (kilka cm), okragla i czerwona plama ma chropowata powierzchnie, swędzi dosc mocno i wokol niej luszczy sie troche skora Wyglada jak wyprysk alergiczny, ale jak przemyslalam doglebnie sprawe, to nie wiem za sprawa czego moglby sie pojawic bo metalowe czesci od biustonosza nie dotykaja mi skory wogole, nie mierzylam tez nic nowego w tym czasie ani nic nie zmienialam... Polpasiec tez to chyba nie jest, bo kiedys mialam i oprocz tego ze swedzialo, to bolalo i czulam sie fatalnie. Teraz czuje sie dobrze, nic mi poza tym nie dolega
Probowalam smarowac Alantanem Plus, ale nie pomaga, poza tym pije wapno Do dermatologa bezskutecznie proboje sie dostac, wszyscy wzieli dlugi weekend a obdzwonilam ich wielu a moj lek.pierwszego kontaktu mial zatrzesienie ludzi wiec pewnie dopiero w czw.uda mi sie gdzies dostac
No, cala historia streszczona ale to po to by uniknac pisania tego pod postami
KTOS MOZE MIAL COS TAKIEGO I WIE CO TO MOZE BYC?
Coś cię uchlało i smaruj maściom na ugryzienie to moze być to,a najlepiej dermatolog
morelka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:52   #5
Celebre
Raczkowanie
 
Avatar Celebre
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 468
Dot.: Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?

Mi sie takie coś zrobiło prawie pod pachą, a od wielu lat używam tego samego antyperspirantu, tych samych maszynek. Też swędzi choć nie cały czas. Nie mam pojęcia co to, dowiem się dopiero w pd bo wtedy mam wizytę u dermatologa.
Celebre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 14:25   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?

Moja mama stwierdzila, ze to wyglada jakby mnie kleszcz ugryzl kleszcza nigdzie nie mam... nie wiem, udziabal i dal noge?
Poza tym to jest naprawde duze jak na ugryzienie uwada
ehh... jutro rano postaram sie dostac do mojej lekarki, moze stwierdzi co to a jak nie to mnie do dermatologa odesle
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:14   #7
toporkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?

Ja ostatnio miałam łupież różowy giberta, i to co masz na plecach miałam bardzo podobnego, była to blaszka macierzysta tkzw.matka... po pokazaniu się matki za tydzień miałam wysyp maleństw....
toporkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 16:50   #8
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Duża, swędząca zmiana na plecach... Co to może być?

to grzybica bylam dzis u mojej ogolnej lekarki, zrobila wielkie oczy i powiedziala ze nie wie co to, ale dala masc na grzybice. Popoludniu natomiast przez przypadek spotkalam znajoma dermatolog i pokazalam jej to i potwierdzila, ze to grzyb musialam zlapac jak bylam jakis czas temu na basenie - bylo to jakies 3tyg.temu, ale mowi, ze musialo sie widac tyle czssu rozwijac dziadostwo ma mi przyniesc jeszcze recepte na tabl. i tyle...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.