Małe prezenty dla gości weselnych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 08:21   #31
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez kajasia222 Pokaż wiadomość
Ja też miałam tysiące pomysłów co w podziękowaniu dla gości, w końcu (na tą chwilę ) stanęło na tym, że upieczemy z TŻem ciasteczka, udekorujemy je i włożymy do kolorowych woreczków plus karteczka z podziękowaniem. Tanim kosztem a goście napewno się ucieszą.

Super pomysł!!! Takie prezenty własnoręcznie wykonane wydają mi się jakieś takie fajniejsze, bardziej od serca
Moja przyjaciółka na swoim ślubie dawała własnoręcznie wykonany rulonik, na którym wypisane były podziękowania i bylo tam też ich zdjecie. Wszystko to było zwinięte i przewiązane złotą kokardą Fajny podarunek
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:36   #32
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Super pomysł!!! Takie prezenty własnoręcznie wykonane wydają mi się jakieś takie fajniejsze, bardziej od serca
Moja przyjaciółka na swoim ślubie dawała własnoręcznie wykonany rulonik, na którym wypisane były podziękowania i bylo tam też ich zdjecie. Wszystko to było zwinięte i przewiązane złotą kokardą Fajny podarunek
My chcemy po weselu jak już dostaniemy zdjęcia pojeździć po rodzince i dać im zdjęcia grupowe oraz kilka fotek na cd
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:42   #33
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez kajasia222 Pokaż wiadomość
My chcemy po weselu jak już dostaniemy zdjęcia pojeździć po rodzince i dać im zdjęcia grupowe oraz kilka fotek na cd

Też tak robimy Właśnie dzisiaj jadę zawieźć fotki do wywołania
Większą ilość fotek dajemy dziadkom, rodzicom, chrzestnym i świadkom, pozostali goście dostaną tylko dwa zdjęcia, jedno grupowe, a jedno nasze z pleneru
Poza tym dla dziadków i chrzestnych mamy zamiar kupić po albumie i od razu wkleić do niego zdjęcia. Fotki dla rodziców wkleimy do albumu, jaki podarowaliśmy im podczas podziękowań na ślubie. Poza tym rodzicom chcemy również kupić po ramce i dać oprawione zdjęcie, zeby mogli sobie nas gdzieś postawić na szafce
Zdjęcia dla świadków damy w jakiejs fajnej kopercie i pozostałej rodzinki damy w jakiejś fajnej kopercie I tyle
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:45   #34
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Też tak robimy Właśnie dzisiaj jadę zawieźć fotki do wywołania
Większą ilość fotek dajemy dziadkom, rodzicom, chrzestnym i świadkom, pozostali goście dostaną tylko dwa zdjęcia, jedno grupowe, a jedno nasze z pleneru
Poza tym dla dziadków i chrzestnych mamy zamiar kupić po albumie i od razu wkleić do niego zdjęcia. Fotki dla rodziców wkleimy do albumu, jaki podarowaliśmy im podczas podziękowań na ślubie. Poza tym rodzicom chcemy również kupić po ramce i dać oprawione zdjęcie, zeby mogli sobie nas gdzieś postawić na szafce
Zdjęcia dla świadków damy w jakiejs fajnej kopercie i pozostałej rodzinki damy w jakiejś fajnej kopercie I tyle
Po ile zdjęć dajecie?? I powiedz mi jak ci wyszło cenowo jedno zdjęcie?? Jaki wymiar dajecie??
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:52   #35
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez kajasia222 Pokaż wiadomość
Po ile zdjęć dajecie?? I powiedz mi jak ci wyszło cenowo jedno zdjęcie?? Jaki wymiar dajecie??

Dla rodziców dajemy sporo fotek, chyba z 40, dokladnie nie wiem. No, ale wiadomo, rodzicom chce się dać jak najwiecej
Dla dziadków, śwadków i chrzestnych tak po 10 zdjęć. Dokladnie nie wiem ile nam tych fotek wyszło, bo wybieraliśmy z plyty i jak nam sie cosik spodobało to je wpisywaliśmy na listę
Poza tym jedni dziadkowie mieszkają z chrzestną mojego męża, zatem dajemy im tylko jeden album, ale w nim troszkę wiecej fotek.
Cenowo fotka wyniesie nas 1,50 za zdjęcie 13x18. Przy większej ilości zdjęć dostaniemy napewno rabat, tak samo było jak wywoływalismy fotki do albumu dla rodziców na podziękowania.
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:06   #36
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Dla rodziców dajemy sporo fotek, chyba z 40, dokladnie nie wiem. No, ale wiadomo, rodzicom chce się dać jak najwiecej
Dla dziadków, śwadków i chrzestnych tak po 10 zdjęć. Dokladnie nie wiem ile nam tych fotek wyszło, bo wybieraliśmy z plyty i jak nam sie cosik spodobało to je wpisywaliśmy na listę
Poza tym jedni dziadkowie mieszkają z chrzestną mojego męża, zatem dajemy im tylko jeden album, ale w nim troszkę wiecej fotek.
Cenowo fotka wyniesie nas 1,50 za zdjęcie 13x18. Przy większej ilości zdjęć dostaniemy napewno rabat, tak samo było jak wywoływalismy fotki do albumu dla rodziców na podziękowania.
Eee to super, ja chyba tez wywołam potem więcej zdjęć juz nie w pakiecie ślubnym bo tam ceny nie bardzo, a u normalnego fotografa pewnie będzie taniej.
Dzieki!!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:09   #37
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez kajasia222 Pokaż wiadomość
Eee to super, ja chyba tez wywołam potem więcej zdjęć juz nie w pakiecie ślubnym bo tam ceny nie bardzo, a u normalnego fotografa pewnie będzie taniej.
Dzieki!!

My zdjęcia od fotografa mielismy wywołane tylko te, które były w cenie jego usług. Resztę wywołujemy już sami w zakładzie fotograficznym Znacznie taniej to wychodzi, dlatego wolimy wywołać fotki sami Na jednym zdjęciu oszczędziliśmy ok. 1 zł, więc całkiem sporo
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 11:48   #38
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
My zdjęcia od fotografa mielismy wywołane tylko te, które były w cenie jego usług. Resztę wywołujemy już sami w zakładzie fotograficznym Znacznie taniej to wychodzi, dlatego wolimy wywołać fotki sami Na jednym zdjęciu oszczędziliśmy ok. 1 zł, więc całkiem sporo
No własnie o to chodzi, fotografowie ślubni biora duzo za duzo zamiast dac taniej skoro bierzemy u nich tyle usług. Ale mnie to czeka dopiero za rok ale bede madrzejsza juz wtedy
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 15:01   #39
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

moja mama chce zrobić paczki ze słodyczami dla gości, więc chyba zostawię jej ten problem - niech pakuje
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:15   #40
Degresja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13
GG do Degresja Send a message via Skype™ to Degresja
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
moja mama chce zrobić paczki ze słodyczami dla gości, więc chyba zostawię jej ten problem - niech pakuje
Gdzieś zadomowił się taki fajny pomysł aby przepakować pieguski we własne opakowania. Można samemu upiec - pewnie i lepsze będą, ale takie ciasteczka można opakować "celofanem" i zawiązać malutką kokardką - dla mnie rewelacja.
__________________
Nie ważne kto ma rację, ważne kto ma restaurację.
Degresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:56   #41
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
My właśnie jesteśmy w trakcie przygotowywania podziękowań - do każdej pary (lub samotnego gościa) wysyłamy jedno nasze wywołane zdjęcie z datą ślubu, a z tyłu z tekstem podziękowań (który ewentualnie wkleję jutro, bo robimy to na drugim kompie).
Do tego dodajemy płytkę, na której jest prezentacja naszych zdjęć z podkładem muzycznym - naszą piosenką z pierwszego tańca. Zdecydowaliśmy się na taką formę, ponieważ ludzie dopytują o zdjęcia i chcą je zobaczyć, a nie jesteśmy w stanie do każdego dotrzeć z 5 albumami czy też zmniejszać zdjęć i wysyłać każdemu z osobna mailem. Wybraliśmy więc trochę fotek i stworzyliśmy prezentację. Gościom bardzo podobała się też piosenka, do której tańczyliśmy I taniec, stąd dodaliśmy do prezentacji taki podkład muzyczny.
Na tej samej płytce w osobnym pliku zamieszczamy też zdjęcia danej pary (danego gościa), na których fajnie wyszedł, żeby miał też jakąś "swoją" pamiątkę z tego dnia.
Wywołane zdjęcie z podziękowaniami pakujemy w kremową kopertę, ozdobioną na przodzie parą gołąbków (koperty i aplikacje do naklejenia kupiliśmy za jakieś śmieszne grosze na allegro, zdobi się migiem),
a płytę tylko podpisujemy markerem.
Kopertę ze zdjęciem oraz płytę wkładamy w kopertę bąbelkową (ok. 80 gr/szt) lub - gdzie to możliwe - wręczamy osobiście.
Przygotowujemy ok. 42 podziękowań i całkowity koszt ich przygotowania i wysłania zamknie się w ok. 60zł.
Trochę pracochłonne, ale myślę, że nasi goście są tego warci
To naprawdę bardzo fajny pomysł. Widać, że Wasi goście są dla Was ważni
Ja najbardziej cenię właśnie takie osobiste prezenty (i wcale nie muszą - a w tym wypadku nawet nie powinny! - być kosztowne)
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 10:11   #42
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

jak dla mnie jedyny sensowny sposób na prezent to ciasto.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:23   #43
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
mi sie pomysł dawania prezentów gościom nie podoba, może to miły gest, ale niczemu nie słóżący. Jak czytam o tych wszystkich ślubnych przygotowaniach, to mam wrażenie, że Pary Młode mają tak dużo kasy, że już sami nie wiedzą na co wydawać...
Cytat:
Napisane przez flawless Pokaż wiadomość
podziękowania i prezenciki to miłe gesty, ale uważam je za zbędne. nawet nie miałam czasu żeby pomyśleć o takich pierdółkach. na pewno podziękujemy gościom za przybycie podczas obiadu i wypijemy za nich kielonka
Dokładnie, a co to jakąś łaskę robią goście że przyjdą? Jak chcą to przyjdą, jak nie to nie. Te wszystkie figurki i pierdółki, nawet zdjęcie zostaną albo wywalone do kosza albo schowane do szafy. Ja jestem za ciastem i wódką i tyle.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 20:39   #44
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Dokładnie, a co to jakąś łaskę robią goście że przyjdą? Jak chcą to przyjdą, jak nie to nie. Te wszystkie figurki i pierdółki, nawet zdjęcie zostaną albo wywalone do kosza albo schowane do szafy. Ja jestem za ciastem i wódką i tyle.
Wódkę nie każdy lubi, poza tym my np. mieliśmy ją w cenie menu, więc wynosić poza lokal butelek nie mogliśmy, a rozdawanie resztek pozbieranych ze stołu wydaje mi się mało eleganckie. To nie trzoda chlewna, tylko nasi goście.
Nasi znajomi i rodzina sami dopytywali się o zdjęcia - kiedy wreszcie będą, kiedy będą mogli je zobaczyć - i bardzo ucieszyli się z takiej formy podziękowania jaką przygotowaliśmy - usłyszeliśmy wiele miłych słów i dostaliśmy mnóstwo przemiłych smsów i maili.
Myślę, że osoby wypowiadające się w taki sposób jak cytowana wyżej wypowiedź:
a) same wyrzucają czyjeś ślubne zdjęcia do kosza
b) jedyny prezent z jakiego same się cieszą to wódka
c) są po prostu są zbyt leniwe żeby coś przygotować.
Właściwe zakreśl.
Ot, cała prawda.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:27   #45
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Myślę, że osoby wypowiadające się w taki sposób jak cytowana wyżej wypowiedź:
a) same wyrzucają czyjeś ślubne zdjęcia do kosza
b) jedyny prezent z jakiego same się cieszą to wódka
c) są po prostu są zbyt leniwe żeby coś przygotować.
Właściwe zakreśl.


Jeśli przychodzę na czyjś ślub, to znaczy że chcę i że młoda para nie jest mi obojętna. Niepotrzebny mi do szczęścia kubeczek z ich podobizną (nie muszę ich widzieć trzy razy dziennie ), ale ze zdjęć naprawdę bym się ucieszyła.

O ile dawanie ciasta wydaje mi się całkiem miłe (to taki zwyczaj jeszcze z antycznej Grecji, gdy młodych obsypywano ciastem czy chlebem na szczęście a goście zbierali okruchy, żeby część szczęścia i im się dostała ), o tyle wcale nie podoba mi się dawanie wódki. Alkohol, i to taki jaki lubię, mogę sobie kupić sama, skończyłam już 18 lat (parę lat temu)
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:30   #46
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Ja nie lubię wódki ale zawsze dostawałam ją gdy szłam na wesele. Nie chodzi o lenistwo tylko ja sama nie chciałabym dostać jakieś figurki itp, jak już to jakieś słodycze. Jednak u mnie w rodzinie i w rodzinie TŻ nigdy nie było takiego zwyczaju dawać prezentów poza wódką i ciastem. Do tego będziemy mieli 10 DVD dla najbliższych i je rozdamy.
Swoją drogą łatwo oceniać kogoś po paru zdaniach i mówić że jest leniwy i lubi wódkę. Więcej tu nie będę pisać.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 22:01   #47
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Mysiak, może Ci się nie podobać dawanie wódki, ale nie sposób zaprzeczyć, że jest to tradycja, przynajmniej w większości polskich regionów.
Ja osobiście będę się trzymać tej tradycji, zwłaszcza że naprawdę nie chce mi się wymyślać prezentów w stylu: ręcznie robione ciasteczka dla 120 osób. Jak ktoś lubi i ma czas, to oczywiście jest miły gest, ale myślę że przed weselem będę na to zbyt zabiegana.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 22:16   #48
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość


Jeśli przychodzę na czyjś ślub, to znaczy że chcę i że młoda para nie jest mi obojętna. Niepotrzebny mi do szczęścia kubeczek z ich podobizną (nie muszę ich widzieć trzy razy dziennie ), ale ze zdjęć naprawdę bym się ucieszyła.

O ile dawanie ciasta wydaje mi się całkiem miłe (to taki zwyczaj jeszcze z antycznej Grecji, gdy młodych obsypywano ciastem czy chlebem na szczęście a goście zbierali okruchy, żeby część szczęścia i im się dostała ), o tyle wcale nie podoba mi się dawanie wódki. Alkohol, i to taki jaki lubię, mogę sobie kupić sama, skończyłam już 18 lat (parę lat temu)
Oczywiście, kubek z naszą podobizną to zdecydowana przesada - nawet dla siebie takiego "ślubnego kubka" bym nie chciała, a co dopiero zmuszać kogoś żeby codziennie rano oglądał nas pijąc kawę
Ale jedno małe zdjęcie pełniące formę bilecika do tekstu podziękowań czy prezentacja zdjęć, którą może ktoś obejrzeć wtedy kiedy będzie miał na to ochotę, to nie jest narzucający się upominek, a dodatkowo jeśli na płytce są zdjęcia danej pary gości, to myślę, że dla każdego jest miłe, że traktuje się go indywidualnie.

Co do ciasta - nie zawsze jest to dobry pomysł.
Ja na przykład jestem z Katowic, a mój mąż z Gdańska. Nasze prace i szkoły w ostatnich latach związane były ze Szczecinem i Warszawą, pare osób z rodziny mamy też na Lubelszczyźnie i Mazurach - tak więc jakieś 60-70% naszych gości, aby wrócić do domów, miało do przejechania całą Polskę lub przynajmniej pół. W dniu ślubu mieliśmy 31 stopni ciepła, następnego dnia 25 - nie wyobrażam sobie żeby goście w takich warunkach wieźli przez kilka godzin ciasto - albo z grzeczności by je wzięli i potem musieli wyrzucić, albo by zjedli i się jeszcze zatruli, a takich wspomnień z własnego wesela nie chciałabym nikomu zafundować. Co innego dać komuś, kto za chwilę będzie w domu i schowa ciasto do lodówki. - Ale wtedy co - dziękować tylko tym, którzy mieszkają blisko? Przecież to zwłaszcza tych przybyłych z daleka należy jakoś docenić, bo dla nich często oznacza to branie dodatkowego dnia urlopu czy chociażby dodatkowe koszty związane z podróżą.

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Ja nie lubię wódki ale zawsze dostawałam ją gdy szłam na wesele.
Więc sama widzisz, że nie koniecznie jest to trafiony i miły upominek.

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Swoją drogą łatwo oceniać kogoś po paru zdaniach i mówić że jest leniwy i lubi wódkę.
Nikt nikogo nie ocenia - są to tylko wnioski, które nasuwają się na podstawie zamieszczonych wypowiedzi - ja bym na przykład nie wpadła na pomysł, żeby wyrzucić do kosza czyjeś ślubne zdjęcie
Gdyby para młoda tak mało dla mnie znaczyła, po prostu nie szłabym na ślub i wesele.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 22:43   #49
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Tak piszecie o tej wódce i mnie to zastanawia... jeszcze na żadnym weselu nie spotkałam się z dawaniem wódki w prezencie dla gości wychodzących z wesela Chyba że podczas konkursów oczepinowych w nagrodę. Gościńce z ciastem owszem, ale wódy nikt nie dawał. A że u nas właśnie będą gościńce, to raczej zrezygnujemy z innych, dodatkowych upominków.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 23:18   #50
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
Tak piszecie o tej wódce i mnie to zastanawia... jeszcze na żadnym weselu nie spotkałam się z dawaniem wódki w prezencie dla gości wychodzących z wesela Chyba że podczas konkursów oczepinowych w nagrodę. Gościńce z ciastem owszem, ale wódy nikt nie dawał. A że u nas właśnie będą gościńce, to raczej zrezygnujemy z innych, dodatkowych upominków.
A co to są te gościńce? To takie pudełeczka z ciastem, na których są wierszyki z podziękowaniami?
Ja akurat jestem ze Śląska i tu jest zwyczaj, że daje się "kołacz weselny" (po kawałku: sernik, makowiec, jabłecznik, drożdżowe z posypką; ładnie opakowane, z wierszykiem w stylu "Ilu przyjaciół i krewnych mamy, wszystkich serdecznie dziś zapraszamy, aby nikogo nie było brak kiedy będziemy mówili "tak") - ale to się daje razem z zaproszeniem, gdy idzie się zapraszać gości i sąsiadom, gdy idzie się ich zawiadamiać.
To typowo śląska tradycja i pomału zanikająca.

A wódkę, to myślę, że rozdaje się na tej samej zasadzie co ciasto - często ludzie kupują za dużo, bo martwią się żeby nie zabrakło w środku wesela - no a co potem zrobić z pięcioma nadliczbowymi skrzynkami wódki? Też się rozdaje. Przynajmniej tak myślę, że o to chodzi, bo nie sądzę żeby ktoś kupował dodatkowo np. 50 butelek z myślą o podziękowaniach
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:06   #51
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Myślę, że osoby wypowiadające się w taki sposób jak cytowana wyżej wypowiedź:
a) same wyrzucają czyjeś ślubne zdjęcia do kosza
b) jedyny prezent z jakiego same się cieszą to wódka
c) są po prostu są zbyt leniwe żeby coś przygotować.
Właściwe zakreśl.
Ot, cała prawda.
żadne mnie nie dotyczy
prezentów nie dawaliśmy
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:17   #52
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Ja nie lubię wódki ale zawsze dostawałam ją gdy szłam na wesele. Nie chodzi o lenistwo tylko ja sama nie chciałabym dostać jakieś figurki itp, jak już to jakieś słodycze.
To, że Ty nie chciałabyś czegoś dostać, nie oznacza że zdjęcie czy wspomniana nieszczęsna figurka zostaną wywalone do kosza albo na dno szafy, jak byłaś uprzejma napisać. Masz pretensje, że ktoś ocenia Cię na podstawie kilku zdań a sama zakładasz, że wszyscy myślą tak jak Ty. To dopiero konfliktogenne uogólnienie

Wiele osób idzie na czyjś ślub, bo zależy im na młodej parze => jest spora szansa że ucieszą się ze zdjęcia, czy prezentacji (choć oczywiście pewności nie ma).

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mysiak, może Ci się nie podobać dawanie wódki, ale nie sposób zaprzeczyć, że jest to tradycja, przynajmniej w większości polskich regionów.
No niekoniecznie:
Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
Tak piszecie o tej wódce i mnie to zastanawia... jeszcze na żadnym weselu nie spotkałam się z dawaniem wódki w prezencie dla gości wychodzących z wesela
Nie znam statystyk, ale nie jest to jakaś porażająca większość, sądząc z moich doświadczeń i relacji koleżanek. Nie twierdzę, że to złe. Mówię, że mnie się to nie podoba. Czysto subiektywnie

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
żadne mnie nie dotyczy
prezentów nie dawaliśmy
To dotyczyło osób, które uważają, że jedynym sensownym prezentem dla gości jest wódka a prezenty o charakterze wspominkowo-sentymentalnym zawsze lądują w koszu, a nie takich które po prostu nie dawały prezentów.
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2010-08-09 o 11:18
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:11   #53
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
żadne mnie nie dotyczy
prezentów nie dawaliśmy
Moja wypowiedź była odpowiedzią na konkretny post - nie pisałam o każdym kto nie daje upominków (bo prezent to trochę za szumnie nazwane), tylko pisałam w odpowiedzi na argumentację, że m.in. goście będą wyrzucać zdjęcia młodych do śmieci.
Nie wyrywaj z kontekstu, proszę
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:22   #54
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
No niekoniecznie.
W moim regionie jest taka tradycja, a nie: niekoniecznie. :P

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
A wódkę, to myślę, że rozdaje się na tej samej zasadzie co ciasto - często ludzie kupują za dużo, bo martwią się żeby nie zabrakło w środku wesela - no a co potem zrobić z pięcioma nadliczbowymi skrzynkami wódki? Też się rozdaje. Przynajmniej tak myślę, że o to chodzi, bo nie sądzę żeby ktoś kupował dodatkowo np. 50 butelek z myślą o podziękowaniach

U mnie kupuje się dodatkowo wódkę na podziękowania. Serio. Oprócz alkoholu, który oferuje lokal - na imprezę, specjalnie będę zamawiać z hurtowni po butelce na parę/rodzinę.

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Wódkę nie każdy lubi, poza tym my np. mieliśmy ją w cenie menu, więc wynosić poza lokal butelek nie mogliśmy, a rozdawanie resztek pozbieranych ze stołu wydaje mi się mało eleganckie. To nie trzoda chlewna, tylko nasi goście.
Nasi znajomi i rodzina sami dopytywali się o zdjęcia - kiedy wreszcie będą, kiedy będą mogli je zobaczyć - i bardzo ucieszyli się z takiej formy podziękowania jaką przygotowaliśmy - usłyszeliśmy wiele miłych słów i dostaliśmy mnóstwo przemiłych smsów i maili.
Myślę, że osoby wypowiadające się w taki sposób jak cytowana wyżej wypowiedź:
a) same wyrzucają czyjeś ślubne zdjęcia do kosza
b) jedyny prezent z jakiego same się cieszą to wódka
c) są po prostu są zbyt leniwe żeby coś przygotować.
Właściwe zakreśl.
Ot, cała prawda.
Ot, cała prawda :P
Nie chce mi się wymyślać specjalnie figurek i innych głupot - w moim odczuciu, skoro jest taki zwyczaj, że rozdaje się wódkę weselną. Goście, którzy nie lubią alkoholu, mogą ją komuś oddać, albo nie wziąć, ja w to nie wnikam.
Osobiste podziękowania i wręczenie weselnej wódki z zawieszką - z jakiej to okazji, jak dla mnie jest wystarczająco eleganckie. Tym bardziej, że zapraszam bliską rodzinę, na której uroczystościach już byłam bądź będę, więc szykowanie dodatkowych rzeczy jest przesadą.
Poza tym jeśli zostanie ciasto, etc. - również je rozdam.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

I proszę Klarnetos, nie obrażaj mnie, bo swoimi domysłami odnośnie tego, kto nie szykuje dodatkowo prezentów, własnie to robisz.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 13:16   #55
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W moim regionie jest taka tradycja, a nie: niekoniecznie. :P
Wierzę, że nawet koniecznie
Ale odniosłam się do tego co napisałaś wcześniej:
Cytat:
nie sposób zaprzeczyć, że jest to tradycja, przynajmniej w większości polskich regionów
Tak jak mówiłam - to moje subiektywne odczucie: nie podoba mi się taki prezent
Ale jeśli po którymś z dwóch wesel, na które się niebawem wybieram, dostanę butelkę wódki, podziękuję jak za każdy prezent, bo to gest dobrej woli No i darowanej wódce w zęby się nie zagląda
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 17:29   #56
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie chce mi się wymyślać specjalnie figurek i innych głupot
Dla Ciebie głupotą jest rozdanie zdjęć, a dla mnie głupotą jest kupowanie dodatkowych 50 butelek wódki(!)
Poza tym - sama napisałaś "nie chce mi się wymyślać..." - więc chyba sama potwierdziłaś to, co wcześniej napisałam - że jedną z przyczyn dawania wódki, a nie czegoś bardziej od siebie, jest po prostu lenistwo.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość

I proszę Klarnetos, nie obrażaj mnie, bo swoimi domysłami odnośnie tego, kto nie szykuje dodatkowo prezentów, własnie to robisz.
Nie obrażam Cię - to Ty pierwsza napisałaś, że to co robię jest GŁUPOTĄ.


Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W moim regionie jest taka tradycja, a nie: niekoniecznie. :P

U mnie kupuje się dodatkowo wódkę na podziękowania. Serio. Oprócz alkoholu, który oferuje lokal - na imprezę, specjalnie będę zamawiać z hurtowni po butelce na parę/rodzinę.
Sama widzisz po innych postach, że zwyczaj z Twojego regionu jakoś w innych regionach nie jest już tak mile widziany.
Nie wszyscy goście mają tak konsumpcyjne podejście - moi bardzo ucieszyli się z takiej formy PODZIĘKOWAŃ jaką przygotowałam - bo trudno to nawet nazwać prezentem.

Edytowane przez klarnetos
Czas edycji: 2010-08-09 o 17:35
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 17:55   #57
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Tak, te gościńce to ciasto dawane osobom wychodzącym z wesela, zazwyczaj po cztery kawałki, w ładnych pudełkach. U TŻ w rodzinie jest to standard, więc przygotujemy je dla wszystkich - wiadomo, trzeba będzie zamówić więcej ciasta specjalnie na ten cel. Czyli gościniec to tak jak u Was kołacz weselny, tylko że u nas daje się go po weselu
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:03   #58
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Nie obrażam Cię - to Ty pierwsza napisałaś, że to co robię jest GŁUPOTĄ.
Sama widzisz po innych postach, że zwyczaj z Twojego regionu jakoś w innych regionach nie jest już tak mile widziany.
Nie wszyscy goście mają tak konsumpcyjne podejście - moi bardzo ucieszyli się z takiej formy PODZIĘKOWAŃ jaką przygotowałam - bo trudno to nawet nazwać prezentem.
Napisałam, że w moim odczuciu - ale tego już nie byłaś łaskawa zacytować. Nawet nie czytałam, co Ty przygotowałaś, bo dla mnie to nieistotne. Wtrąciłam się po tym, jak stwierdziłaś, że ci, co nie robią nic, tylko dają wódkę to pewnie tylko by się z wódki ucieszyli, cudze zdjęcia wyrzucają do kosza, są leniwi, i tym podobne obraźliwe teksty.
Moje rzekome lenistwo było napisane ironicznie, ale to już pominę.
Nawet jeśli tylko w jednym regionie Polski byłby taki zwyczaj, to cóż w tym dziwnego, że ludzie którzy z niego pochodzą, się do niego stosują?
Mnie się nie podoba wypuszczanie gołębi.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
żadne mnie nie dotyczy
prezentów nie dawaliśmy
Na pewno jesteś leniwa, tylko nie chcesz się przyznać. D

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2010-08-09 o 21:01 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 12:43   #59
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Siostra tz na swoim weselu dawala kazdemu na stole biale migdaly w czekoladzie owiniete w czerwony, przeswitujacy materialik i zapiete wstazeczka z bilecikiem. Drobny prezencik. Nie wiem jednak, czy sama zdecydowalabym sie na cos podobnego.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 21:52   #60
sssaszka
Przyczajenie
 
Avatar sssaszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Prezenty dla gości weselnych

Ja z TŻ miałam okazję być na weselu, na którym, w czasie poprawin zostały przyniesione pudełka, a goście zostali poinformowani, że mogą zabrać, to na co mają ochotę. Chętnie skorzystaliśmy, chociaż nie traktowaliśmy tego jako podziękowanie czy prezent. Mimo wszystko uważam to za dobre rozwiązanie, w przypadku, gdy zostaje sporo jedzenia. W zeszłym tygodniu byliśmy na weselu, gdzie dostaliśmy złote pudełko z białymi zapałkami, z imionami PM i ich datą ślubu, ten upominek mi się spodobał. Drugiego dnia, po poprawinach, jak tradycja nakazuje , NIEKTÓRZY goście, w tym my, bo zdaje się decydował stopień pokrewieństwa, dostali ciacha i wódkę. Odradzam takie rozwiązanie z segregacją gości .
My mamy zamiar przygotować coś drobnego z liścikiem przede wszystkim dla gości, którzy nie są zaproszeni na wesele. Wybierając taki upominek, próbujemy wczuć się w rolę gościa i zastanowić, co mogłoby sprawić, że poczulibyśmy się wyróżnieni i nie zapomniani.
Byłoby mi bardzo miło, gdybym dostała od PM jakąś ładnie zapakowaną słodycz z np. takim małym słonikiem na szczęście o jakim dziewczyny już wspominały. Dlatego uważam to za dobry pomysł.
A tak na prawdę, to wydaję mi się, że dopóki komuś nie powiemy, że dziękujemy za przybycie, co byśmy nie robili, wszystko to może zostać odebrane jako miły gest. Więc czasem najlepszym rozwiązaniem jest klasyczne, jakże proste i miłe podziękowanie słowne.
sssaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-12 11:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.