Prawidłowy cykl miesiączkowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-11-17, 22:59   #1
Polisyndeton
Raczkowanie
 
Avatar Polisyndeton
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 77

Prawidłowy cykl miesiączkowy


Witam,
chciałabym się dowiedzieć, jak długo powinien trwać prawidłowy cykl miesiączkowy i w jakich przypadkach możemy mówić o nieregularnych krwawieniach.
Mój cykl waha się od 22 do 28 dni. Kiedyś usłyszłam, że prawidłowy cykl powinien trwać co najmniej 24 dni. Czy takie odchylenia jak u mnie mieszczą się jeszcze w jakiejś "normie"?
Wizytę u ginekologa mam zaplanowaną za jakiś czas i chciałabym już wiedzieć, czy zwrócić uwagę lekarza na ten problem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Polisyndeton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 16:31   #2
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: Prawidłowy cykl miesiączkowy

Cytat:
Napisane przez Polisyndeton Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym się dowiedzieć, jak długo powinien trwać prawidłowy cykl miesiączkowy i w jakich przypadkach możemy mówić o nieregularnych krwawieniach.
Mój cykl waha się od 22 do 28 dni. Kiedyś usłyszłam, że prawidłowy cykl powinien trwać co najmniej 24 dni. Czy takie odchylenia jak u mnie mieszczą się jeszcze w jakiejś "normie"?
Wizytę u ginekologa mam zaplanowaną za jakiś czas i chciałabym już wiedzieć, czy zwrócić uwagę lekarza na ten problem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Prawidłowa długość cyklu miesiączkowego mieści się w granicach 28 ±4dni, czyli między 24 a 32 dni, niektórzy ginekolodzy uważają że cykl trwający do 34 dni jest jeszcze normą. Jeżeli cykle trwają poniżej 23-21 dni lub jest ich więcej niż 14 w roku to rozpoznajemy zbyt częste miesiączkowanie, zwane inaczej polymenorrhea. Przyczyną mogą być cykle w których nie występuje owulacja, zwykle występują one w pierwszych latach po rozpoczęciu miesiączkowania. Powodem może być też niewydolność ciałka żółtego lub skrócenie pierwszej fazy (folikularnej) dojrzewania pęcherzyka jajnikowego czy hiperprolaktynemia. Stan ten wymaga więc diagnostyki ginekologicznej.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 16:31:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.