Czy mogę być poważnie chora? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 15:57   #1
olkafasolka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4

Czy mogę być poważnie chora?


Dosyć krępujący temat. Ostatnio zauważyłam, że od jakiegoś czasu, gdy oddaje stolec towarzyszy temu krew. Z czasem coraz więcej. Nie mam biegunki. Często boli mnie brzuch. Dodam, ze później bardzo lekko boli mnie odbyt. Czy mogę być na coś chora? W internecie czytałam, że mogą to być guzki, raki.
Miała któraś z was coś podobnego? Leczy się to tabletkami hormonalnymi?

Edytowane przez olkafasolka1
Czas edycji: 2014-12-07 o 15:58
olkafasolka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 16:19   #2
red_tights
Raczkowanie
 
Avatar red_tights
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 216
Dot.: Czy mogę być poważnie chora?

Idz do gastrologa, możesz mieć nieswoiste zapalenie jelita lub zespół jelita drażliwego. Im szybciej zdiagnozują tym lepiej. Leczy się to różnie, od niesteroidowych leków przeciwzapalnych po sterydy (jeśli stadium będzie zaawansowane). A krwawienie samo z siebie raczej nie ustąpi...


AAA i lepiej nie czytaj w internecie tekstów na ten temat, bo ja zamiast isc do gastologa czytałam i tylko się stresowałam, a stres napędza te choroby. Więc na spokojnie idź do lekarza.

Edytowane przez red_tights
Czas edycji: 2014-12-07 o 16:20
red_tights jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 20:59   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy mogę być poważnie chora?

z krwawieniem z ukladu pokarmowego zawsze trzeba isc do lekarza. Zwlaszcza, ze czesto Cie boli brzuch, to cos tu nie tak z jelitami. Moze byc to zapalenie ( nieleczone dojdzie do wrzodziejacego a wtedy to masakra na cale zycie). moze byc to polip krwawiacy, ktory trzeba jak najszybciej usunac podczas kolonoskopii (ktorej nie unikniesz przy krwawieniu) poki jest to tylko guzek niezlosliwy.
Moga to byc uchylki jelita.
Hemoroidy rowniez, ale wtedy rzadko boli brzuch. Jelito drazliwe rowniez, ale tutaj nie powinno wystapic krwawienie.
Jesli chodzi o raka jelita, to w mlodym wieku jest on rzadko spotykany, no chyba, ze ktorys z rodzicow chorowalo - to wtedy jest ryzyko.
Na pewno musisz isc do lekarza. Bo watpie zeby krwawienie minelo, zwlaszcza ze piszesz ze jest jej coraz wiecej. Lepiej isc wczesniej, zatrzymac chorobe.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez olkafasolka1 Pokaż wiadomość
Miała któraś z was coś podobnego? Leczy się to tabletkami hormonalnymi?
nie mialam krwawienia ( bo od razu polecialam do lekarza z bolem brzucha) ale mam chore jelita.
I nie, nic tu sie nie leczy hormonami, bo to nie ma nic z tym wspolnego.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-12-07 o 20:57
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 00:45   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Czy mogę być poważnie chora?

Udaj się do lekarza gastrologa jak najszybciej (niestety na NFZ są duże kolejki, więc powinnaś iść prywatnie) oraz zadbaj o odpowiednie zmiany w diecie: więcej błonnika, najlepiej rozpuszczalnego w Twoim przypadku, bakterie probiotyczne itd.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-08 00:45:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.