Obniżona macica a aktywność fizyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-12-08, 17:00   #1
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594

Obniżona macica a aktywność fizyczna


Niedawno lekarz ginekolog stwierdził, że mam obniżoną macicę (porównał do stanu po 1-2 porodach...). Wiem, że przy tej dolegliwości należy unikać podnoszenia ciężarów, czego nie mogę przeżałować, bo bardzo lubiłam chodzić na siłownię, ale co z innymi aktywnościami? Czy faktycznie unikać całkiem siłowni? Co mogę robić, jakie ćwiczenia wykonywać?
No i co z seksem? Czy stosunek ma jakikolwiek wpływ na tę dolegliwość? Czy może się pogorszyć?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 10:11   #2
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: Obniżona macica a aktywność fizyczna

W przypadku obniżenia narządu rodnego najlepiej unikać ćwiczeń tłoczni brzusznej, w tym podnoszenia ciężarów. Można jeździć na rowerze, biegać, pływać. Same ćwiczenia dotyczące kończyn też nie mają wpływu na ten defekt. Seks również nie wpływa na to zaburzenie.
Można także wykonując pewne ćwiczenie wpływać korzystnie na narząd rodny. Ćwiczenia mięśni dna miednicy (ćwiczenia Kegla) mogą poprawić stan mięśni lub zapobiec pogarszaniu się wypadania w jego początkowych etapach. Natomiast warto się skonsultować z ginekologiem specjalizującym się w tego typu zaburzeniach, ponieważ możliwe jest skuteczne leczenie zachowawcze lub operacyjne tego problemu. W leczeniu zachowawczym stosuje się też pessary, czyli krążki dopochwowe podtrzymujące macicę. Sposób postępowania zależy od tego czy pani ma jakieś dolegliwości, czy jedynie ginekolog wyczuł zmiany w trakcie badania i jak nasilone są te zmiany (obniżenie narządu rodnego określa sie na podstawie klasyfikacji POPQ).
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-09 10:11:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.