zmiana profilu w 3 klasie LO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-09, 19:43   #1
californiallover
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Unhappy

zmiana profilu w 3 klasie LO


Hej
jestem w klasie maturalnej na profilu bio-chem-mat. Chodzę do najlepszego liceum w moim mieście i nie jest łatwo. Poszłam tam, bo chciałam zostać weterynarzem, więc matura miała być dobrze napisana. Od roku zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. Co prawda chciałabym być weterynarzem, ale to nie znaczy że umiem i lubię biologie i chemie. Staram się, ale na tle klasy jestem przeciętna, albo nawet jedna z gorszych. W gimnazjum byłam jedną z najlepszych. Lubię inne rzeczy, moje hobby to montaż filmowy, deskorolka, uwielbiam patrzeć na taniec, ale tańczyć nie potrafię. Jestem świadoma tego, że nikt mi nie powie co mam robić w życiu i że jest to moja decyzja, ale nie wiem co zrobić. Moje zainteresowania co do przyszłego zawodu przychodzą i odchodzą. Wiem, że życie to nie serial, ale podoba mi się praca policjanta w AB/ ABW (Chicago PD), ratownika medycznego (Chicago Fire). Wiem, że piszę tutaj trochę niemożliwie. Proszę o radę, może jest ktoś absolwentem łódzkiej filmówki albo pracuje jako ratownik medyczny?
PS. Denerwuje mnie to o przyszłym życiu musimy decydować w 3 klasie gimnazjum. (Mam 18 lat i nadal nie wiem co mam robić.)
californiallover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 21:50   #2
raczek06
Rozeznanie
 
Avatar raczek06
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 989
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

Jeśli chcesz dostać się na ratownictwo medyczne i tak będziesz musiała pisać biologię i chemię. Ratownik med i weterynarz są zawodami odpowiedzialnymi, ciężkimi fizycznie i psychicznie, ale jeśli chodzi kwestie finansowe, weterynarz jest na pewno lepszą opcją. Lekarz weterynarii może pracować w lecznicy prywatnej, a ratownik nie ma takiej opcji, pełne poświęcenie dla sprawy i zero wdzięczności pacjentów. Myślę, że powinnaś przejrzeć arkusze maturalne z chemii i bioli. Jeśli rzeczywiście będziesz miała duże problemy z tematami, które już przerabiałaś, to możesz się zacząć zastanawiać nad zmianami, ale na razie spokojnie.
__________________
2016 - 17
2017 - 11
2018 - 17
2019 - 11
2020 - 13

2022 - 5
raczek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 13:32   #3
californiallover
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

Dziękuję bardzo za radę Co do ratownictwa to dużo osób mi odradza, ale to wydaje się taki ciekawy zawód! Chociaż wiem, że kobiety mają gorzej.
californiallover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 18:49   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

Weterynaria też wydaje mi się ciekawym zawodem Oraz trudnym i odpowiedzialnym, tak jak ratownictwo. Ale czy jedno czy drugie i tak musiałabyś zdać biologię i chemię na maturze. Dlatego możesz brać pod uwagę oba te kierunki i decyzję podjąć dopiero przy rekrutacji na studia

A co do policyjnych zawodów... No to już inna historia. Taka ścieżka kariery wymagałaby największych zmian, a czasu na nie zostało niezbyt dużo. I myślę, że musiałabyś zgłębić ten temat przed podjęciem decyzji, bo boję się, że wiedzę czerpiesz tylko z seriali, a to zdecydowanie za mało i niekoniecznie prawda.

Jednak na pewno nie zmieniałabym teraz profilu klasy. Wątpię też, żeby do którejś 3-ciej klasy teraz Cię przyjęto, masz zbyt duże zaległości z pozostałych przedmiotów w zakresie rozszerzonym.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-10-10 o 18:52
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 19:15   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

Jeśli chodzi o ratownictwo, to moim zdaniem warto brać pod uwagę własne warunki fizyczne. Znałam dziewczynę, która została ratownikiem medycznym, ale ona była wysoka i silna. Jeśli jesteś drobna i niska, to moim zdaniem nie warto się w to ładować. Sama jestem kurduplem i jak pomyślę, że miałabym pomóc w pakowaniu do karetki dorosłego faceta, to śmiać mi się chce
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 19:39   #6
raczek06
Rozeznanie
 
Avatar raczek06
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 989
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

Cytat:
Napisane przez californiallover Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za radę Co do ratownictwa to dużo osób mi odradza, ale to wydaje się taki ciekawy zawód! Chociaż wiem, że kobiety mają gorzej.
Teraz w służbie zdrowia mawia się: Powołaniem się nie najesz. Weź to pod uwagę
__________________
2016 - 17
2017 - 11
2018 - 17
2019 - 11
2020 - 13

2022 - 5
raczek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 13:56   #7
Mu_cha
Przyczajenie
 
Avatar Mu_cha
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

Ja bym nie zmieniała profilu, zresztą prawdopodobnie nie zgodzą się na to, ponieważ masz zbyt wiele zaległości. Nie jest istotne to, jak wypadasz na tle klasy, naprawdę. liczy się to, jak napiszesz maturę. Znam ludzi, którzy byli świetni z jakiegoś konkretnego przedmiotu, pisali maturę i... klapa. Znam też tych, którzy pomimo że byli przeciętni lub potrzebowali więcej czasu na naukę danego przedmiotu, zdawali maturę ze świetnym wynikiem Nie patrz na innych, weź się za naukę do matury odpowiednio wcześnie i pokaż im wszystkim

Cytat:
Napisane przez californiallover Pokaż wiadomość
PS. Denerwuje mnie to o przyszłym życiu musimy decydować w 3 klasie gimnazjum. (Mam 18 lat i nadal nie wiem co mam robić.)
Ja mam 22 lata, a dalej krążę szukając tego, co chcę robić (jeśli Cię to pociesza )
__________________
Człowiek przestaje płakać, kiedy przestaje wierzyć w szczęście (Coco Chanel)

Rok zapuszczania włosów za mną!
Mu_cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-18, 21:50   #8
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

Cytat:
Napisane przez californiallover Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za radę Co do ratownictwa to dużo osób mi odradza, ale to wydaje się taki ciekawy zawód! Chociaż wiem, że kobiety mają gorzej.
Bardzo ciekawy, najlepsza w tym zawodzie jest ciekawość czy starczy ci do pierwszego z tak kijową pensją, trzymaj sie z dala od ratownictwa
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:13   #9
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: zmiana profilu w 3 klasie LO

No powiem ci.. ja chodziłam rok do bio-chem, ale przestało mi się podobać więc zmieniłam szkołę w drugiej klasie. Zawsze chciałam być lekarzem/ratownikiem - cokolwiek co będzie związane z medycyną. Tak się jednak nie stało, mam swoją firmę i zajmuje się marketingiem internetowym. Skończyłam fotografię, ale tak na prawdę na nic mi się nie przydała. Niestety bez znajomości i dużego wkładu własnego ciężko jest brać grube zlecenia i utrzymać się za to, doszkalać i jeszcze inwestować ciągle w sprzęt
__________________
waste not want not
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-07 11:13:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.