Ból głowy a miesiączka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-01, 14:54   #1
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36

Ból głowy a miesiączka


Zauważyłam taka pewną prawidłowość u siebie - mianowicie od dłuższego czasu po zakończonej miesiączce przez kilka dni boli mnie głowa.
Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane i czy ma jakieś medyczne wytłumaczenie jeśli powiązać to z okresem po miesiączce?
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 15:06   #2
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Mnie głowa boli zawsze przed okresem.Najprawdopodobnie j zmiany hormonalne mają na to wpływ np. w ciąży głowa nie bolała mnie ani razu
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 20:00   #3
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Ból głowy a miesiączka

mnie boli głowa przed i w czasie miesiaczki.moge to nazwac na prawde silna migrena bo ból jest okropny.Potem mija.


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 21:32   #4
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Ja też mam przed, czasem po
Jak sobie z tym radzicie ?
Moja mama też miała takie bóle, dopiero jak czwarte ostanie dziecko urodziła to jej przeszło
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 13:25   #5
Julia23
Raczkowanie
 
Avatar Julia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 63
GG do Julia23
Smile Dot.: Ból głowy a miesiączka

Niesamowite, ale mnie głowa boli zawsze w czasie miesiączki. Jest to masakryczny ból, może migrena, ale nie wiem. Jak mam jeszcze ciężki dzień w pracy to dopiero boli mnie głowa. Niesamowicie. Tylko leżeć w łóżku chce się. Nic nie da się zrobić.
Macie jakieś rozwiązanie na to ?? Coś jeść, może tabletki jakieś brać >?? Może poćwiczyć ??
__________________
Live and do what you want to do
Julia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 16:35   #6
alutka78
Rozeznanie
 
Avatar alutka78
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 951
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Cytat:
Napisane przez Julia23 Pokaż wiadomość
Niesamowite, ale mnie głowa boli zawsze w czasie miesiączki. Jest to masakryczny ból, może migrena, ale nie wiem. Jak mam jeszcze ciężki dzień w pracy to dopiero boli mnie głowa. Niesamowicie. Tylko leżeć w łóżku chce się. Nic nie da się zrobić.
Macie jakieś rozwiązanie na to ?? Coś jeść, może tabletki jakieś brać >?? Może poćwiczyć ??
Ja takze mam problemy z bolem glowy. Praktycznie co miesiac - przez 7 dni. Tabletki czasem pomagaja, a czasem jeszcze bardziej bol sie nasila. Jedynym lekiem jaki do tej pory mi pomagal to zastrzyk - Ketanol lub Pyralgina. Co miesiac jezdze na pogotowie. Nie chca za bardzo dawac mi tych zastrzykow, mowia ze w koncu zrobia mi sie zrosty. Kieruja do neurologa. Po nowym roku musze sie w koncu wybrac. Tabletki na migrene sa ponoc drogie. Moja mama tez miala migrene(minela jej po okresie przekwitania). Pamietam, ze lekaz przepisal jej jedna tabletke, ktora kosztowala jakies 60 zl. To bylo jakies 6 lat temu.
alutka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 01:59   #7
solenizantka100
Raczkowanie
 
Avatar solenizantka100
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: Ból głowy a miesiączka

A do tej pory myślałam że to nie jest powiązane a tu jednak (w gruncie rzeczy!) miłe rozczarowanie
solenizantka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 19:16   #8
Opcja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Witam
Mam to samo i co mi pomaga piję w tedy bardzo dużo kawy tzn jedna mocna jak wstanę rano i druga po godzienie potem jeszcze po połdniu warto spróbować mi to pomaga
Opcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:52   #9
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Jeśli kawa pomaga to znaczy, że masz niskie ciśnienie. Za dużo kawy to też nie jest dobrze.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 17:26   #10
pati2202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Cytat:
Napisane przez Rosanna Pokaż wiadomość
Zauważyłam taka pewną prawidłowość u siebie - mianowicie od dłuższego czasu po zakończonej miesiączce przez kilka dni boli mnie głowa.
Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane i czy ma jakieś medyczne wytłumaczenie jeśli powiązać to z okresem po miesiączce?
mam ten sam problem, ale wyczytałam żeby brać wit. B6 w czasie bólu, zastosowałam i pomogło .!!!
pati2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 23:40   #11
Hania1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Ból głowy a miesiączka

zmiany hormonalne pewnie maja tu znaczenie, albo niedobor zelaza. W trakcie miesiaczki traci sie duzo zelaza, a objawy to m.in. uczucie nadmiernego zmeczenia, brak energii na cokolwiek, bole glowy, a potem wypadanie wlosow.. wiem bo sama to mialam , ale lekarz polecil Floradix (zelazo +witaminki) i teraz juz czuje sie super i bole glowy tez minely, wiec moze u ciebie ma znaczenie ten niedobor zelaza..jest w plynie wiec szybko sie wchlania i szybko zaczyna dzialac, moga go stopsowac nawet kobiety w ciazy i karmiace takze jesdt nieszkodliwy
Hania1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 22:03   #12
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Również tak mam, mnie lekarz neurolog przepisał lek, który zażywa sie przed miesiączką 5 dni i w trakcie miesiączki przez 5 dni rano, bol głowy związany z okresem mija. Nie wiem czy mogę tu podać nazwę

A... Febrofen się te tabletki nazywają
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 22:30   #13
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Również tak mam, mnie lekarz neurolog przepisał lek, który zażywa sie przed miesiączką 5 dni i w trakcie miesiączki przez 5 dni rano, bol głowy związany z okresem mija. Nie wiem czy mogę tu podać nazwę

A... Febrofen się te tabletki nazywają
Hmmm, to jest ketoprofen, ciekawi mnie dlaczego takie dawkowanie, a nie po prostu wtedy jak głowa boli
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 21:01   #14
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Hmmm, to jest ketoprofen, ciekawi mnie dlaczego takie dawkowanie, a nie po prostu wtedy jak głowa boli

Prawdę mówiąc nie wiem dlaczego takie dawkowanie. Ja od lat zmagam się z migrenami- dużo na ten temat i leków które już zażywałam opisałam w temacie migrena. Mam potwierdzone przez neurologa migrenę i napięciowe bóle głowy, ponieważ co cykl głowa mnie boli tak ze dwa dni przed okresem i zawsze w trakcie- z tym ze w trakcie jest to ból do wytrzymania tak na 6 w skali od 1-10. Dlatego neurolog zadecydował że tak mam febrofen brać. I powiem szczerze że działa, odkąd je zazywam przy okresie głowa nie boli.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:52   #15
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Mam okropne bóle glowy w czasie miesiączki od 1 do 3 dnia leżę i się nie ruszam.Niee mam pojęcia,jak to zastopować,podobno ma w tym pomóc witamina B i magnez.Chodzę regularnie do ginekologa i przepisała mi leki,żeby brać po 3 razy dziennie cyclonygon i asmag,ale widzę nic nie pomaga.Macie jakieś porady?
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 18:15   #16
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Przejść na antykoncepcję hormonalną stosowana w systemie ciągłym przez 3 miesiące i wyedy przerwa na @ lub HTZ gdzie stale przyjmuje sie hormony.I udać sie do neurologa bo to pewnie migrena - może wypisać coś ściśle przeciwmigrenowego.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 18:37   #17
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Dziękuję za odpowiedz
Biorę luteinę od gdzieś 2 lat,kiedyś brałam Castagnus,ale od miesiąca biorę Cyclonygon.Narzekałam do pani ginekolog,kiedyś wykryto migrenę i brałam leki,ale pani ginekolog powiedziała,że przy mojej prolaktynie i progesteronie lepiej nie mieszać.Powiedziała,że za 4 cykle mam przyjść i będę brać po pół progesteronu czy to może pomóc?
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 19:11   #18
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Moim zdaniem nie.Neurolog może zapisać coś niehormonalnego.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 19:36   #19
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Dziękuję za pomoc
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-29, 14:33   #20
Agaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Witam
Mnie potwornie boli głowa zawsze na koniec miesiączki :-(. Najpierw boli mnie brzuch (tak miesiączkowo) potem potwornie głowa :-(. Zjadam wtedy mnóstwo tabletek przeciwbólowych (różnych) i wspomagających pracę jelit (bo jakoś jest to powiązane z zaburzoną pracą jelit wtedy - zaparcia, nudności u uczucie takiego napięcia w brzuchu) i nic nie pomaga, nic :-(. Czasem to trwa 1 dzień, a czasem 3 dni, i to jest prawdziwy koszmar, szczególnie gdy muszę iść do pracy. A potem nagle czuję, że w brzuchu coś się rozluźnia i ból sam przechodzi. Nie pomógł ani ginekolog ani gastrolog. Jak ktoś mi pomoże, to go ozłocę :-(.
Agaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 14:35   #21
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Cytat:
Napisane przez Agaa26 Pokaż wiadomość
Witam
Mnie potwornie boli głowa zawsze na koniec miesiączki :-(. Najpierw boli mnie brzuch (tak miesiączkowo) potem potwornie głowa :-(. Zjadam wtedy mnóstwo tabletek przeciwbólowych (różnych) i wspomagających pracę jelit (bo jakoś jest to powiązane z zaburzoną pracą jelit wtedy - zaparcia, nudności u uczucie takiego napięcia w brzuchu) i nic nie pomaga, nic :-(. Czasem to trwa 1 dzień, a czasem 3 dni, i to jest prawdziwy koszmar, szczególnie gdy muszę iść do pracy. A potem nagle czuję, że w brzuchu coś się rozluźnia i ból sam przechodzi. Nie pomógł ani ginekolog ani gastrolog. Jak ktoś mi pomoże, to go ozłocę :-(.
A jakie leki bierzesz? Spróbuj Solpadeine zamiast zwykłych Apapów i Ibupromów, mi zawsze pomaga na migrenę
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 15:11   #22
Agaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Próbuję wszystkiego, czasem niestety nieźle namieszam, ale to dlatego, że głowa naprawdę potwornie boli: ketonal forte (2 tabletki kilka razy dziennie. Na ból miesiączkowy brzucha tylko to mi pomaga), ibuprom max (2 tabletki), Metindol Retard, Apo-napro, Nimesil, magnez+B6, ziołowe z karczochem, Debretin, No-Spa, piję też "naturalna herbataka oczyszczająąca" (bo ona w miar pomaga na zaparcia wtedy, ale boję się, że się od niej uzależniam), piję też siemię lniane, Colon C. Ale to wszystko tak naprawdę nic nie pomaga. Wiem, że się tym truję :-(.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Próbuję wszystkiego, czasem niestety nieźle namieszam, ale to dlatego, że głowa naprawdę potwornie boli: ketonal forte (2 tabletki kilka razy dziennie. Na ból miesiączkowy brzucha tylko to mi pomaga), ibuprom max (2 tabletki), Metindol Retard, Apo-napro, Nimesil, magnez+B6, ziołowe z karczochem, Debretin, No-Spa, piję też "naturalna herbataka oczyszczająąca" (bo ona w miar pomaga na zaparcia wtedy, ale boję się, że się od niej uzależniam), piję też siemię lniane, Colon C. Ale to wszystko tak naprawdę nic nie pomaga. Wiem, że się tym truję :-(. Raz wylądowałam w szpitalu na naurologii, bo pogotowie i kilka różnych kroplówek w przychodni nic nie pomogło (wtedy do tego jeszcze wymiotowałam i było mi strasznie zimno). Przeszło mi dopiero samo po 2 dniach a na wypisie napisali, że to migrena, choć lekarz mnie na oczy nie widział, a ja wiem, że nie mam migreny, że to jest powiązane z miesiączką i zaparciami i tym napięciem w brzuchu na koniec miesiączki, ale nie wiem jak i dlaczego.
Agaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 22:32   #23
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Byc może to migrena miesiączkowa dlatego idź do neurologa - jesli by to było to mozna brac leki ściśle p/migrenowe albo nawet profilatyke bo jeśli napad ciężko sie leczy to przyjmowanie tylu róznych leków jest b. szkodliwe niz przewlekłe przyjmowanie leków profilaktycznych. Na początek też spróbuj przyjmowac jeden lek z niesteroidowych p/zapalnych (ketoprofen, iboprofen) przed wystapieniem miesiączki np. 1-2 doby 1-2 lub 3 dawki dziennie. Jesli zhamuje się sytnezę prostaglandyn odpowiednio wczesniej to dolegliwości będa mniejsze i nie będa potrzebne takie dawki. Nie ma tez sensu mieszania ibuprofenu z ketoprofenem czy w ogóle NLPZ ów bo to tylko wieksze ryzyko uszkodzenia np. nerek a korzyści żadnych. Możesz tez wypróbować metamizol (Pyralgine) bo działa łagodnie rozkurczowo.
Mozna też brac antykoncepcje i nie mieć miesiączek tylko krwawienia z odstawienia, które nie daja takich dolegliwości. tylko jeśli jednak miałabyś migreny to ostatnio coraz więcej zwraca się uwage na to że sama choroba zwiększa ryzyko udaru a antykoncepcja dalej je powieksza...
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 05:22   #24
Agaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Pyralgina też nic nie daje, a ketonal forte biorę od samego początku miesiączki. Na ból miesiączkowy pomaga, na ból głowy nie. Lekarze też nie wiedzą o co chodzi, wtedy w przychodni i w szpitalu żadna kroplówka nie pomagała. Ni i tyle się po lekarzach nachodziłam, że jakoś przestałam "w nich wierzyć" :-(. Gastrolog (któryś z kolei), do którego poszłam prywatnie kazał tylko środki przeczyszczające i Debretin, od których się łatwo uzależnia uż naprawdę nie mam sił, boję się każdej miesiączki, bo wiem, że zaraz potem będzie jeszcze większy, potworny ból głowy.
Agaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 11:52   #25
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Ból głowy a miesiączka

Ja moze tak off topic ale z morałem. Sama mam kłopoty z bólami głowy i przeziębieniami. Dwa lata chodziłam po lekarzach zanim uznali ze to przewlekłe zapalenie zatok (ale nie czołowych) i zrobili operacje przegrody. Pomogła ale objawy nie ustapily. Brałam ze 100 leków. Jak chodziłam do lekarza z bólami głowy to zwalali na zatoki. Pare lat pózniej kolejna operacja, wypalanie małżowin nosowych. Katar ustąpił na jakies 4 miesiące. Teraz twierdza ze mam alergie. Przy negatywnych wynikach testów i na to mam brać leki (odkąd zaczelam chorować jakies 6 lat temu brałam leki na wszystko łącznie z alergia wiec nie wiem czy mi teraz pomogą). A bole głowy mozliwe ze sa powodowane przez skurcz akomodacyjny oczu + naturalna skłonność do migren + moje nieszczęsne zatoki...
Wniosek mam taki: nie poddawaj sie. Chodz do rożnych lekarzy. Ja laryngologow zmienialam sporo razy, aż znalazłam taka ktora skierowała mnie na operacje zamiast pakować we mne kolejne leki. Nie wspomnę ile moja mamę kosztowały comiesięczne wizyty w aptece po coraz droższe i wymyslniejsze leki. Tak samo z okulistami, szukałam aż znalazłam takich którzy sie zainteresowali problemem ze noszenie okularów przez dłuższy czas rozsadza mi czaszkę.
Jest wiele możliwości co ci moze dolegać i polecam szukać dalej, pytać o badania, moze chodzic prywatnie itd. Twoje objawy wskazują na cos poważnego, szczególnie ze nie pomagają leki. Branie takich zestawów leków przeciwbólowych to droga na skróty do dializ... Wiec polecam zatruwac dupę lekarzom aż sie zajmą problemem. Mnie tez ignorowali. Mówili ze bole głowy to pewnie przez zatoki i nic sie nie da zrobic i w sumie to zdrowa jestem i młoda to wymyślam. Mimo ze napady bólu nie były czasowo dopasowane do zapaleń zatok. Po prostu trzeba szukać dalej.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-30 11:52:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.