pod gruczoł pod mięsień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-16, 22:47   #1
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089

pod gruczoł pod mięsień


?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:57
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 22:47   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
pod gruczoł pod mięsień

?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:57
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 00:08   #3
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: pod gruczoł pod mięsień

Witam Pania,

Na wybór umieszczenia implantu pod gruczolem czy pod miesniem ma wplyw bardzo duzo czynnikow.
Specjalista podczas konsultacji powinien dobrac odpowiedni sposob umieszczenia implantu biorac pod uwage wszystkie czynniki za i przeciw, oraz powinien posiadac odpowiednie doswiadczenie oraz umiejetnosci aby przeprowadzic odpowiedni zabieg (pod gruczol lub pod miesien).
Poczatkowo dla pacjentek zabiegi te roznia sie dolegliwosciami bolowymi po zabiegu. Sa one znacznie mniejsze przy umieszczeniu implantow pod gruczolem. Po takim zabiegu Pacjenki moga oposcic klinike juz nastepnego dnia, zdarza sie, ze wychodza w tym samym dniu wieczorem. Niestety, sa przypadki, ze tym kryterium kieruja sie lekarze przy wyborze umieszczenia implantu ze wzgledu na to, ze nie maja warunkow do dluzszego pozostania Pacjentek w klinice. takie postepowanie jest niedopuszczalne.
Kolejna roznica to wyglad piersi po zabiegu. Przy umieszczeniu pod gruczolem piersi sa bardziej okragle, a przy niedostatecznej ilosci gruczolu piersiowego moze byc bardzo widoczny zarys implantow. Natomiast przy umieszczeniu implantu pod miesniem granica gorna implantu jest przez ten miesien przykryta przez co ten rodzaj zabiegu moze byc dla przewazajacej liczby przypadkow alternatywa dla stosowania implantow anatomicznych.
Miejsce umieszczenia implantow ma rowniez znaczenie w pozniejszym czasie, wplywa na efekt zabiegu po latach. Nalezy pamietac, ze implanty po zabiegu otaczane sa przez organizm rodzajem cienkiej, bliznowatej torebki. Poprzez nia wgajaja sie w okolicznych tkankach. Przy umieszczeniu pod gruczolem wgajaja sie pomiedzy tkanka guczolowa a powiezia miesniowa. W efekcie sila ciazenia wplywaja na stopniowe obnizanie sie piersi. Implanty umieszczone pod miesniem wgajaja sie glebiej, miedzy powiezia miesniowa a powierzchnia klatki piersiowej. dzieki temu nie ulegaja przemieszczaniu sie, sa umieszczone stabilnie i nie wplywaja z czasem ujemnie na wyglad piersi.
Aby umiescic implant pod gruczolem tkanki gruczolowej musi byc odpowiednio duzo aby implant przykryc w calosci. Odwracajac ta sytuacje - implant nie moze byc zbyt duzy, wielkosc piersi ogranicza w pewien sposob wielkosc implantu. Za to pod gruczolem mozemy umiescic implant kazdej wielkosci - nie pisze w tym przypadku o tzw. wielkosciach ekstremalnych tylko o rozsadnych, dajacych ladny efekt estetyczny.
Rozpatrujac wybor pod wzgledem mozliwych powiklan zwiazanych z umieszczeniem implantow to zdecydowanie przygotowanie miejsca pod miesniem jest korzystniejsze. Dlaczego? Jezeli ilosc tkanek piersi jest zbyt mala a implant umieszczono pod gruczolem to z czasem moga byc widoczne pofaldowania torebki wokol implantu. Poza tym na wiekszym obszarze moze byc wyczuwalna krawedz implantow. Przy wiekszym implancie moze zdarzac sie, ze mala piers bedzie widoczna na jego srodku - zly efekt estetyczny. Za to przy umieszczeniu pod miesniem nawet, jezeli dojdzie do pofaldowania torebki wokol implantu to nie bedzie to widoczne. Krawedz implantu moze byc wyczuwalna conajwyzej w okolicy dolno-bocznej.
Wszystkie moje uwagi dotycza implantow okraglych. W przypadku zastosowania implantow anatomicznych mozna sobie pozwolic na mniej rygorystyczne podejscie do wskazan i przeciwskazan do zastosowania pod gruczolem czy pod miesniem. jednak w obu przypadkach, pod gruczolem lub pod miesniem, ten drugi sposob pomimo wiekszych dolegliwosci bolowych jest bardziej korzystny ze wzgledow estetycznych. Jezeli zabieg wykona sie w odpowiednich warunkach zapewniajacych komfortowy pobyt pod doswiadczona opieka to jest to sposob godny polecenia.
Istnieja jeszcze inne roznice, lecz jest to zbyt obszerny temat aby go poruszac w tej formie. Zawsze wszystkie czynniki powinny byc wziete pod uwage przez specjaliste po pozbnaniu oczekiwan zwiazanych z zabiegiem, ktore przedstawi mu Pacjentka podczas konsultacji.

Pozdrawiam

Piotr Skupin
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 00:08   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: pod gruczoł pod mięsień

Witam Pania,

Na wybór umieszczenia implantu pod gruczolem czy pod miesniem ma wplyw bardzo duzo czynnikow.
Specjalista podczas konsultacji powinien dobrac odpowiedni sposob umieszczenia implantu biorac pod uwage wszystkie czynniki za i przeciw, oraz powinien posiadac odpowiednie doswiadczenie oraz umiejetnosci aby przeprowadzic odpowiedni zabieg (pod gruczol lub pod miesien).
Poczatkowo dla pacjentek zabiegi te roznia sie dolegliwosciami bolowymi po zabiegu. Sa one znacznie mniejsze przy umieszczeniu implantow pod gruczolem. Po takim zabiegu Pacjenki moga oposcic klinike juz nastepnego dnia, zdarza sie, ze wychodza w tym samym dniu wieczorem. Niestety, sa przypadki, ze tym kryterium kieruja sie lekarze przy wyborze umieszczenia implantu ze wzgledu na to, ze nie maja warunkow do dluzszego pozostania Pacjentek w klinice. takie postepowanie jest niedopuszczalne.
Kolejna roznica to wyglad piersi po zabiegu. Przy umieszczeniu pod gruczolem piersi sa bardziej okragle, a przy niedostatecznej ilosci gruczolu piersiowego moze byc bardzo widoczny zarys implantow. Natomiast przy umieszczeniu implantu pod miesniem granica gorna implantu jest przez ten miesien przykryta przez co ten rodzaj zabiegu moze byc dla przewazajacej liczby przypadkow alternatywa dla stosowania implantow anatomicznych.
Miejsce umieszczenia implantow ma rowniez znaczenie w pozniejszym czasie, wplywa na efekt zabiegu po latach. Nalezy pamietac, ze implanty po zabiegu otaczane sa przez organizm rodzajem cienkiej, bliznowatej torebki. Poprzez nia wgajaja sie w okolicznych tkankach. Przy umieszczeniu pod gruczolem wgajaja sie pomiedzy tkanka guczolowa a powiezia miesniowa. W efekcie sila ciazenia wplywaja na stopniowe obnizanie sie piersi. Implanty umieszczone pod miesniem wgajaja sie glebiej, miedzy powiezia miesniowa a powierzchnia klatki piersiowej. dzieki temu nie ulegaja przemieszczaniu sie, sa umieszczone stabilnie i nie wplywaja z czasem ujemnie na wyglad piersi.
Aby umiescic implant pod gruczolem tkanki gruczolowej musi byc odpowiednio duzo aby implant przykryc w calosci. Odwracajac ta sytuacje - implant nie moze byc zbyt duzy, wielkosc piersi ogranicza w pewien sposob wielkosc implantu. Za to pod gruczolem mozemy umiescic implant kazdej wielkosci - nie pisze w tym przypadku o tzw. wielkosciach ekstremalnych tylko o rozsadnych, dajacych ladny efekt estetyczny.
Rozpatrujac wybor pod wzgledem mozliwych powiklan zwiazanych z umieszczeniem implantow to zdecydowanie przygotowanie miejsca pod miesniem jest korzystniejsze. Dlaczego? Jezeli ilosc tkanek piersi jest zbyt mala a implant umieszczono pod gruczolem to z czasem moga byc widoczne pofaldowania torebki wokol implantu. Poza tym na wiekszym obszarze moze byc wyczuwalna krawedz implantow. Przy wiekszym implancie moze zdarzac sie, ze mala piers bedzie widoczna na jego srodku - zly efekt estetyczny. Za to przy umieszczeniu pod miesniem nawet, jezeli dojdzie do pofaldowania torebki wokol implantu to nie bedzie to widoczne. Krawedz implantu moze byc wyczuwalna conajwyzej w okolicy dolno-bocznej.
Wszystkie moje uwagi dotycza implantow okraglych. W przypadku zastosowania implantow anatomicznych mozna sobie pozwolic na mniej rygorystyczne podejscie do wskazan i przeciwskazan do zastosowania pod gruczolem czy pod miesniem. jednak w obu przypadkach, pod gruczolem lub pod miesniem, ten drugi sposob pomimo wiekszych dolegliwosci bolowych jest bardziej korzystny ze wzgledow estetycznych. Jezeli zabieg wykona sie w odpowiednich warunkach zapewniajacych komfortowy pobyt pod doswiadczona opieka to jest to sposob godny polecenia.
Istnieja jeszcze inne roznice, lecz jest to zbyt obszerny temat aby go poruszac w tej formie. Zawsze wszystkie czynniki powinny byc wziete pod uwage przez specjaliste po pozbnaniu oczekiwan zwiazanych z zabiegiem, ktore przedstawi mu Pacjentka podczas konsultacji.

Pozdrawiam

Piotr Skupin
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 16:06   #5
madziaa1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

witaj xfrida i jednak zdecydowalas sie na umiejscowienie implanlu?ja ma pod groczol i jestem bardzo zadowolona
madziaa1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 13:26   #6
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

a ja bym chciala wiedziec ile trwa gojenie sie ran tak by moc normalnie wstac i chodzic i nie odczuwac bolu
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 10:00   #7
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

Odczuwanie bólu jest indywidualne. To co napiszę dotyczy sytuacji przeciętnej, czas określany jest od dnia operacji, odczucia dotyczą operacji powiekszenia piersi z zastosowaniem implantów umieszczonych pod mięśniem:
Największe dolegliwosci bólowe trwaja ok. 3-5 dni. W skali od 1 do 10 należy nastawić się, że będzie to 10. W tym czasie stosuje sie silniejsze srodki przeciwbólowe. Zdarzają się Pacjentki, które poziom bólu okreslaja na 3-5, ale tak jak napisałem jest to sprawa indywidualna. Z doświadczenia wiem, że najlepiej znoszą ten okres Pacjentki, które mają z przeszłości "doświadczenie z bólem", np. poród. Znacznie gorzej czują się Pacjentki bez takich doświadczeń, zwłaszcza nie przygotowane i nie uprzedzone o tym przez swojego specjalistę podczas konsultacji.
Po tym czasie dolegliwości bólowe zaczynają ustępować i może to trwać do miesiąca.
Natomiast jeżeli implanty zostały umieszczone pod gruczołem to dolegliwosci bólowe śa bez porównania mniejsze. Ale aby można było umieścić implanty pod gruczołem to muszą zaistnieć ściśle określone mozliwości i wskazania. Ale o tym pisałem na forum wcześniej.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 13:50   #8
zabulek1
Wtajemniczenie
 
Avatar zabulek1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 126
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

Witam
Ja mam implanty (od miesiaca) calkowicie pod miesien i bol, ktory oczywiscie byl do wytrzymania odczowalam w pierwsza noc po operacji i przez polowe nastepnego dnia Popoludniu juz odstawilam tramal i przez nastepne dwa dni bralam tylko paracetamol. Potem juz nic nie musialam brac.
Do operacji przygotowywalam sie dosyc dlugo, poniewaz pol roku przed zaczelam wzmacniac miesnie klatki, brzucha i plecow. Miesiac przed operacja cwiczylam jeszcze intensywniej i mysle, ze to mialo ogromny wplyw na samopoczucie po operacji. Sama moglam wstac, ubrac sie, czy uczesac wlosy. Oczywiscie wszystko pomalu i nic na sile.
Warto poswiecic troche czasu na cwiczenia przed operacja, tak samo jak przed porodem!!! Polecam dziewczyny, naprawde A oprucz latwiejszego powrotu do zdrowia bedziecie mialy tez ladne miesnie
__________________
02.08.2011 450cc (12,5cm x 5,3cm) okragle HP L.P Czarodziej z Czech
zabulek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 16:27   #9
Nowa37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

Witam-dreczy mnie pewne pytanie !jakie mogabyc główne powody kiedy lekarz na konsultacji proponuje implant pod gruczoł. Domyslam sie ,że powodów moze byc wiele ale chodzi mi o takie podstawowe.Jesli mogłabym dostac odpowiedz bede wdzieczna .Jestem po konsultacji ale nie zawiele sie dowiedziałam planuje następna za jakis czas narazie dojrzewam do decyzji o operacj
Nowa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 17:57   #10
moniqa13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

Cytat:
Napisane przez Nowa37 Pokaż wiadomość
Witam-dreczy mnie pewne pytanie !jakie mogabyc główne powody kiedy lekarz na konsultacji proponuje implant pod gruczoł. Domyslam sie ,że powodów moze byc wiele ale chodzi mi o takie podstawowe.Jesli mogłabym dostac odpowiedz bede wdzieczna .Jestem po konsultacji ale nie zawiele sie dowiedziałam planuje następna za jakis czas narazie dojrzewam do decyzji o operacj
witam
ja po mojej konsultacji u doktora mam podobne odczucie. Mam małe piersi to znaczy że mam mało tkanki gruczołowej ?proszę o odpowiedz pana doktora
moniqa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 23:05   #11
Mi_Mi_Si_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: Re: pod gruczoł pod mięsień

Jako mama 2 dzieci po ukończeniu 30 lat zmuszona i w 100% zdecydowana na podniesienie piersi. Ze wzgl na ich wygląd chcę je również powiększyć(niegdyś miałam 75h obecnie 75d-właściwie to same flaczki a nie piersi).Zdecyduję się chyba na wkładki okrągłe.Mam pytanie lekarz u którego chcę zrobić operację podniesienia i powiększenia piersi, nakłania mnie do rozdzielenia tych dwóch zabiegów. Twierdzi,że najpierw powinnam włożyć implanty pod gruczoł i po 6 miesiącach podnieść piersi. Nie wiem czy to ma sens?W takiej kolejności. Zawsze chciałam pod mięsień a on mnie nakłania pod gruczoł. Proszę o sugestie co robić!!!
Mi_Mi_Si_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 18:54   #12
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

Cytat:
Napisane przez moniqa13 Pokaż wiadomość
witam
ja po mojej konsultacji u doktora mam podobne odczucie. Mam małe piersi to znaczy że mam mało tkanki gruczołowej ?proszę o odpowiedz pana doktora
O wyborze umiejscowienia implantu decyduje przede wszystkim ilość tkanek, które będą przykrywać górną krawędź implantu. Ma to duże znaczenie estetyczne. Podczas konsultacji mierzy się grubość fałdu skórno-tłuszczowego w górnej części piersi. Jeżeli fałd ma 2 cm grubości, lub więcej, to można myśleć o umiejscowieniu implantów pod gruczołem. W przeciwnym wypadku tylko pod mięśniem.
Najprościej mówiąc: zawsze można umieścić implanty pod mięśniem, natomiast pod gruczołem tylko jeżeli istnieje dostateczna ilość tkanek w opisywanym miejscu.
Bierze się pod uwagę również inne okoliczności, ale w/w badanie jest najważniejsze.

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Mi_Mi_Si_A Pokaż wiadomość
Jako mama 2 dzieci po ukończeniu 30 lat zmuszona i w 100% zdecydowana na podniesienie piersi. Ze wzgl na ich wygląd chcę je również powiększyć(niegdyś miałam 75h obecnie 75d-właściwie to same flaczki a nie piersi).Zdecyduję się chyba na wkładki okrągłe.Mam pytanie lekarz u którego chcę zrobić operację podniesienia i powiększenia piersi, nakłania mnie do rozdzielenia tych dwóch zabiegów. Twierdzi,że najpierw powinnam włożyć implanty pod gruczoł i po 6 miesiącach podnieść piersi. Nie wiem czy to ma sens?W takiej kolejności. Zawsze chciałam pod mięsień a on mnie nakłania pod gruczoł. Proszę o sugestie co robić!!!
Klasyczne podejście w takiej sytuacji wygląda następująco: podniesienie piersi z cięciami odpowiednimi do stopnia opadania, następnie - po minimum 6 miesiącach - powiększenie piersi. W niektórych przypadkach można odstąpić od tej metody. W Pani przypadku, najprawdopodobniej, nie ma pani przeciwwskazań miejscowych do powiększenia piersi z umieszczeniem implantów pod gruczołem. Następnie, po minimum 6 miesiącach stosowanie do potrzeby wykonane będzie podniesienie piersi w odpowiednim zakresie. Jest to odwrócenie procedury, ale wybranych przypadkach można tak zrobić. Wszystko ustala się podczas konsultacji i szczegółowo omawia z Pacjentką, tłumacząc wady i zalety poszczególnych sposobów.
Wybór miejsca umieszczenia implantów omówiłem powyżej.

Edytowane przez pskupin
Czas edycji: 2011-12-14 o 18:57 Powód: uzupełnienie odpowiedzi
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:35   #13
Mi_Mi_Si_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: pod gruczoł pod mięsień

W związku z tym,że jak już pisałam piersi zamieniły się z obfitych 75H na flaczki 75D oznacza to,że mam naprawdę spory nadmiar skóry w przeciwieństwie do tkanki gruczołowej,więc obawiam się, że implanty umieszczone pod nią będą widoczne i dodatkowo spowodują obniżenie się piersi. Nie wiem czy psychicznie będę się dobrze czuła z dużymi obwisłymi piersiami przez wymagany czas od 1 zabiegu do 2 zabiegu. Lekarz wykluczył wkładki pod mięsień w przypadku gdy rozbijemy te operacje w takiej kolejności, ze wzgl. na estetykę-ponieważ przy takim nadmiarze skóry zdecydowanie nie będzie ładnie wyglądało gdy implanty umieści pod mięśniem. Odradza mi połączenie tych operacji mówiąc o możliwości powstania dużych blizn, twierdząc,że skóra będzie się rozciągać pod wpływam włożonej wkładki- co oczywiście do mnie przemawia. Ale czy na pewno podeście najpierw powiększenie a potem podniesienie a nie na odwrót jest sensowne????Zastanawia mnie również czy tu nie chodzi o ewentualny podwójny zarobek(w końcu to 2 operacje)??
Mi_Mi_Si_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.