Drobna rana na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-31, 11:38   #1
vampirowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 38

Drobna rana na twarzy


Cześć
Od pewnego czasu chodzę go dermatologa ponieważ mam problem z trądzikiem. Przyznam szczerze, że pewne efekty tych wizyt są widoczne na mojej twarzy, bo krostek jest mniej i rzadziej ''wyskakują'', ale niestety od czasu do czasu pojawi się coś niechcianego i tak jest też tym razem...
Na policzku pojawiło mi się małe, zaczerwienione zgrubienie - początkowo nic z tym nie robiłam, ale w ostateczności nie wytrzymałam i wycisnęłam to, w wyniku czego pojawiła się mała, czerwona rana... Najgorsze jest to, że rana ta znajduje się w bardzo widocznym miejscu, a w sobotę wybieram się na imprezę i chciałabym się jej jak najszybciej pozbyć, lub chociaż w znacznym stopniu zmniejszyć jej widoczność... Jak na razie smaruję ją Tormentiolem, w domu mam też maść, którą przepisał mi dermatolog właśnie na takie rany - Detreomycyna 2%, ale nie używam jej, ponieważ raz już próbowałam ją zastosować na właśnie tego typu ranę, ale nie widziałam jakiegoś super efektów, a poza tym jej konsystencja sprawiała, że po posmarowaniu, maść cały czas ''spływała'' mi z twarzy...

BARDZO PROSZĘ O POMOC...!
vampirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 21:26   #2
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Drobna rana na twarzy

Cytat:
Napisane przez vampirowa Pokaż wiadomość
Cześć
Od pewnego czasu chodzę go dermatologa ponieważ mam problem z trądzikiem. Przyznam szczerze, że pewne efekty tych wizyt są widoczne na mojej twarzy, bo krostek jest mniej i rzadziej ''wyskakują'', ale niestety od czasu do czasu pojawi się coś niechcianego i tak jest też tym razem...
Na policzku pojawiło mi się małe, zaczerwienione zgrubienie - początkowo nic z tym nie robiłam, ale w ostateczności nie wytrzymałam i wycisnęłam to, w wyniku czego pojawiła się mała, czerwona rana... Najgorsze jest to, że rana ta znajduje się w bardzo widocznym miejscu, a w sobotę wybieram się na imprezę i chciałabym się jej jak najszybciej pozbyć, lub chociaż w znacznym stopniu zmniejszyć jej widoczność... Jak na razie smaruję ją Tormentiolem, w domu mam też maść, którą przepisał mi dermatolog właśnie na takie rany - Detreomycyna 2%, ale nie używam jej, ponieważ raz już próbowałam ją zastosować na właśnie tego typu ranę, ale nie widziałam jakiegoś super efektów, a poza tym jej konsystencja sprawiała, że po posmarowaniu, maść cały czas ''spływała'' mi z twarzy...

BARDZO PROSZĘ O POMOC...!
Wierz mi lub nie, ale najlepszym lekiem na takie rzeczy jest po prostu czas. od siebie mogę polecić tylko różne maseczki odżywcze, dobry podkład i korektor. A z tormentiolem radzę uważać, bo strasznie wysusza cerę i sobie nieźle ją przez niego rozwaliłam. Pamiętaj, że tylko punktowo i z głową!
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 09:25   #3
vampirowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 38
Dot.: Drobna rana na twarzy

Jak to mówią ''czas leczy rany'' - dosłownie... :P
Tylko, że problem w tym, iż ja potrzebuje znacznie ''szybszego'' lekarstwa...
Noo ale chyba rzeczywiście będę musiała postawić na podkład i korektor, bo nie pozostaje mi nic innego, choć mam nadzieje, że do jutra będzie to wyglądało choć trochę lepiej
vampirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.