Macarons? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-30, 09:27   #1
marietta535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6

Macarons?


Cześć Dziewczyny!
Widziałam tutaj kiedyś dyskusję gdzie kupić słynne francuskie macarons (makaroniki). Mam takie pytanie do Was. Byłybyście zainteresowane kupnem tych małych pyszności online? Bezpośrednio lub z allegro? Sama szukałam ale nigdzie takiej możliwości zakupu nie znalazłam.
marietta535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 09:43   #2
nenharma
Przyczajenie
 
Avatar nenharma
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Macarons?

W Warszawie jest kilka stoisk i sklepów z makaronikami. Praktycznie w każdej galerii handlowej się znajdzie. Co do zakupu online, to nie ma tej opcji prawdopodobnie dlatego, że makaroniki to bardzo delikatne ciasteczka.
__________________
"Next Stop Everywhere..."
nenharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 10:35   #3
marietta535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Macarons?

W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych większych miastach są, wiem o tym. A online w sensie takim, że można zamówić wybrany przez siebie smak konfiguracje smaków i zamówić online a odebrać osobiście. Jest to dobre rozwiązanie w miastach gdzie nie ma dostępu do tych ciastek i myślę, że tańsze bo z tego co się orientuje w galeriach koszt jednego makaronika to około 4zł.
marietta535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 15:38   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Macarons?

Koszty przesyłki zabiją chęć zakupu.
Dwa- na jakieś zasadzie chcesz je sprzedawać?
W moim mieście nie spotkałam sie aby można je było kupić -ale też nie szukałam po cukierniach i obawiam sie, że mogłyby to byc jedynie namiastki oryginałów.
Trzy dla mnie te ciasta to przerost formy nad treścią, mają dobry PR, sa śliczne, ekskluzywne, itd.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2013-10-30 o 15:39
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 16:12   #5
marietta535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Macarons?

No właśnie nie spotkałaś się, aby ktoś je sprzedawał. I o to chodzi. U mnie też nigdzie nie można ich kupić, w żadnej cukierni nawet nie wiedzą jak je zrobić bo chodziłam i pytałam. A tak jak pisałam wyżej, odbiór osobisty więc koszty wysyłki nie dotyczą.
A co do oryginału, wiadomo że do francuskich daleko, jednak z własnego doświadczenia wiem że na imprezy, przyjęcia, wesela sprawdzają się znakomicie i znikają wszystkie.
marietta535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 09:29   #6
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Macarons?

Ale w jakim mieście Ty chesz je sprzedawać? Może od tego zacznijmy. Ale IMHO i tak kupiłyby je tylko lokalne panny młode z welonikowym zapaleniem mózgu, które absolutnie muszą mieć na weselu wieżę z makaroników, bo widziały w internecie.

Odbiór osobisty automatycznie dramatycznie ogranicza Ci liczbę potencjalnych klientów. Następnie - ile osób z okolicy w ogóle wie, co to są makaroniki? Ile z nich wysili się na tyle, żeby szukać możliwości ich kupna przez internet, a potem jeszcze odbierać osobiście?

Co do dostawy, moja przyjaciółka przywiozła mi kiedyś makaroniki z Paryża w bagażu podręcznym i niestety dojechały zmaltretowane. Może jakaś firma kurieska podjęłaby się przewożenia tak, żeby mararony przeżyły, ale nawet wole nie myśleć, ile to by kosztowało
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 11:00   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Macarons?

Cytat:
Napisane przez marietta535 Pokaż wiadomość
No właśnie nie spotkałaś się, aby ktoś je sprzedawał. I o to chodzi. U mnie też nigdzie nie można ich kupić, w żadnej cukierni nawet nie wiedzą jak je zrobić bo chodziłam i pytałam. A tak jak pisałam wyżej, odbiór osobisty więc koszty wysyłki nie dotyczą.
Ale to zmniejsza liczbe klientów
wiec raczej pytaj na forum swoim, lokalnym
Cytat:
Napisane przez marietta535 Pokaż wiadomość
A co do oryginału, wiadomo że do francuskich daleko, jednak z własnego doświadczenia wiem że na imprezy, przyjęcia, wesela sprawdzają się znakomicie i znikają wszystkie.
Jako ciekawostkę owszem ale w wikszosci ludzie wola zamówić 3 blachy ciasta, ktore tez zniknie (bo wszyscy lubia i znają), a kosztuje mniej niz 50 makaroników.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 15:59   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Macarons?

makaroniki latwo i tanio mozna zrobic samemu - wystarczy w domu piekarnik, a produkty do kupienia w kazdym spozywczym, nawet w takiej biedronce

http://allrecipes.pl/przepis/6535/ma...ub_TopRecipe_5

Ja w Krakowie kolo siebie mialam cukiernie, ktora robila makaroniki w rozsadnej cenie i nie raz jadlam jako dziecko, teraz mieszkam w Paryzu i one sa doslownie w wszedzie nawet w ofercie lokalnej macdonalda, jako dodatek do porannej kawy tyle ze kolorowe, te z cukierni kolo mnie byly tylko bezowe o smaku migdala. Ale kolor mozna zrobic dodajac czerwone owoce czy inne barwniki spozywcze do ciasta. Czekoladowe to wystarczy kakao.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 19:19   #9
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Macarons?

a gdzie w Krakowie można kupić??? jadałm w szwajcarii i oszalałm na ich punkcie, a piec niestety nie umiem
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 09:50   #10
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Macarons?

w Warszawie makaroniki regularnie pojawiają się na Targu Sniadaniowym, są rzeczywiście pyszne, bo mają bardzo ciekawe kombinacje smakowe.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:16   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Macarons?

cukiernia cichowsy robi np takie z roza, ale one sa wlasnie bezowe i chropowate a nie kolorowe jak te paryskie. No ja takie pamietam z dziecinstwa, tyle ze wtedy byly nie z roza tylko prlowska marmolada sliwkowa.

http://www.cichowscy.pl/sg.php?lang=...t=3&id=217&v=s

A zeby wyszly takie gladkie to chyba trzeba dobre foremki kupic np takie silikinowe do piekarnika, kolor taki zielony czy mocno rozowy to tylko barwnik spozywczy, a to juz mozna glownie na allegro.

Co do Krakowa to bym zajrzala jeszcze do galerii krakowskiej czy kazimierz.

A jesli chodzi o wieze z makaronikow, to ja takie widze w co drugiej paryskiej witrynie cukierniczej, nie wiedzialam, ze teraz w pl jest moda weselna na Paryz.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

chociaz teraz doczytalam, ze tak je klada na papierze do pieczenia - http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw...0&tx=203&ty=67
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 10:21   #12
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Macarons?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
cukiernia cichowsy robi np takie z roza, ale one sa wlasnie bezowe i chropowate a nie kolorowe jak te paryskie. No ja takie pamietam z dziecinstwa, tyle ze wtedy byly nie z roza tylko prlowska marmolada sliwkowa.

http://www.cichowscy.pl/sg.php?lang=...t=3&id=217&v=s

A zeby wyszly takie gladkie to chyba trzeba dobre foremki kupic np takie silikinowe do piekarnika, kolor taki zielony czy mocno rozowy to tylko barwnik spozywczy, a to juz mozna glownie na allegro.
Te ze zdjęcia w linku są prawdopodobnie za krótko pieczone i nie wysuszone przed pieczeniem. Makaroniki robię regularnie od jakiegoś roku, bo są banalne. Najdłużej schodzi z suszeniem krążków (po wyciśnięciu ciastek na blaszkę/papier trzeba je odłożyć - na wierzchu musi powstać twarda skorupka, w którą bez problemu można pukać ) a potem trzeba wyczuć temperaturę i czas pieczenia.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.