Termin porodu a poród - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-31, 10:02   #1
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135

Termin porodu a poród


Pytanie kierowane raczej do tych mamusi, które już rodziły, chociaż niekoniecznie

Chciałam się zapytać, jakie były różnice między wyznaczoną datą porodu a porodem. Czy rodziłyście w tym dniu na który miałyście wyznaczony termin ? czy jednak różnica między wyznaczonym terminem a porodem była duża ?

Ja mam termin na 24 grudnia i praktycznie wszystkie USG też tak wskazują, z pierwszych ruchów płodu też tak wyszło. Ładna data taka świąteczna ale z drugiej strony to chciałabym urodzić dziudziusia wczesniej, żeby już na święta być w domu razem z maleństwem. A słyszałam już dużo opini, że skoro cały czas wychodzi mi taka sama data, to jest duża możliwość, że ta data jest dokładna i tego dnia powinnam się spodziewać rozwiązania.
Ale wiem, że i tak wszystko zależy od tego kiedy malutka sama zechce wyjść na świat
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:08   #2
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Termin porodu a poród

nie wydaje mi sie abys miała sie tak sugerowac bdaniami, bo one kreslaja przyblizona date kiedy dzidzia i twoje narzady beda gotowe do porodu...-dzidzia przyjdzie jak bedzie chciała i chyba nie ma mądrego który powie ze mozesz sie spodziewac tego i tego dnia...

chociaz fajnie by było byc z malenstwem na swieta w domciu-tego Ci zycze...(wam )
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:19   #3
irene29
Raczkowanie
 
Avatar irene29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 149
Dot.: Termin porodu a poród

według wszelkich znaków na niebie ( i nie tylko) miałam termin porodu wyznaczony na 31.08. a urodziłam 6.09 ,czyli troszke po wyznaczonym terminie! a z tego co wiem to poród tzw."prawidłowy" może nastąpić 2 tygodnie przed lub po wyznaczonym terminie...więc jest szansa ,że możesz urodzić wcześniej ,ale również maluszek może troszke się ociągać!!

dodam tylko ,że jak już minie ta wyznaczona data,to baaaaaardzo ciągnie się czas...i nie można sie doczekać!!! powodzenia!!
irene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:27   #4
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Termin porodu a poród

to prawda, co napisała Katesia. Termin porodu to nie dokładna data, w której ma nastąpic rozwiązanie. Lekare mówią, że urodzic w terminie, to juz od dwóch tygodni przed wyznaconym dniem, a tydzień po wyznaczonym dniu (tym obliczonym przez ginekologa) zazwyczaj akcja porodowa zostaje wywoływana. Ja właśnie tak miała z pierwszym dzieckiem. Teramin miałam na 4kwietnia, z czego się cieszyłam, bo sama urodziłam się 5. i myślałam, że będę miała prezencik na urodzinki. Urodziny spędziłam w szpitalu, a po sześciu dniach ordynator ulitował sie już i powiedział, że dzis rodzimy. Podłączyli mnie do kroplówki i pomogło, więc urodziłam 6dni po terminie. Kolejne dzieci podobno rodzą się wcześniej, i tak drugą córeczkę urodziłam 13grudnia, a miałam termin na 18. Akcja oczywiscie nie była wywoływana, skórcze pojawiły się same. Moja sąsiadka wszystkie dzieci rodziła trzy dni przed terminem, z dokładnością i teraz też trzy dni przed terminem (juz we wrześniu) urodziła, więc jej ciało ma chyba opracowany własny kalendarzyk.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:28   #5
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Termin porodu a poród

Ja jeszcze co prawda nie rodzilam ale tez podpytywałam o to znajome mamusie i z mojego wywiadu wynika ze nie ma na to absolutnie żadnej reguły. , bardzo dużo dzieciaczkow przychodzi na swiat 2-3 tyg. wczesniej (sama tez sie ponoc pospieszyłam o 3 tygodnie), a niektóre lubią sie troche ociągać . Kilka moich znajomych w dniu planowanego porodu zgłosiło sie do szpitala na wywyołanie, a jedna nawet o tydzien wczesniej, bo jej lekarz akurat wybierał sie na urlop .
Tak sobie mysle, bo Twoja data jest z jednej strony fajna, ale z drugiej nie, bo masz perspektywe spędzenia całych swiat w szpitalu. Takze z punktu widzenia dzidzi - obchodzenie urodzin w wigilie, kiedy wszyscy zajmuja sie przygotowaniami do swiat i na nic nie ma czasu nie jest za fajne. Moja mama urodziny obchodzi 23 grudnia i zawsze narzekała ze nigdy tak naprawde prawdziwych urodzin nie miała - bo zawsze masa roboty, przygotowan i wszyscy juz myslami przy wigilii. Ja gdybym miała taki termin jak Ty to bym chyba pogadała z lekarzem nt. mozliwosci urodzenia kilka dni wczesniej....zreszta sama nie wiem, ale chyba tak bym zrobiła
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:29   #6
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Termin porodu a poród

Cytat:
Napisane przez irene29
dodam tylko ,że jak już minie ta wyznaczona data,to baaaaaardzo ciągnie się czas...i nie można sie doczekać!!! powodzenia!!
to prawda, nie jest miłe to czekanie
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 11:08   #7
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Termin porodu a poród

jakie to pocieszajace ze podobno drugie i nastepne dziecko rodzi sie przed planowanym terminem, bo na pierwsze czekałam 3 dni dłuzej, teraz mam termin na 18,23,26 styczen ale mam nadzeje ze moze mnie mile zaskoczy i wyskoczy moze jeszcze w grudniu? wiem ze to mało prawdopodobne ale pomarzyc jest tak miło...
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-31, 11:36   #8
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Termin porodu a poród

Termin porodu - to 2 tygodnie przed i 2 tyg.po ustalonej dacie przez lekarza.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 13:19   #9
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Termin porodu a poród

Miałam termin na 7 sierpnia wg OM i wg USG wychodziło 02 - 05 sierpnia. Córcia urodziła się 24 lipca
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 13:49   #10
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Termin porodu a poród

U mnie według matematycznych ustaleń syn urodził się w 39 tygodniu ciaży, ale jego stan wskazywał raczej na spore wcześniactwo = błąd? psikus natury? Córka zaś donoszona, stukała mi w brzuch już od tygodnia przed terminem, a ponieważ miałam wskazania do cięcia udałam się do szpitala wcześniej- tam czekałam na początek akcji porodowej, który nastapił dzień przed wyznaczonym terminem.
Niekoniecznie jest tak ,że kolejne dzieci spieszą się na świat, ja o tym nie słyszałam, a przynajmniej wśród moich wielodzietnych koleżanek większość rodziła w okolicy wyznaczonej daty lub nawet przenosiła ciąże.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:23   #11
paulina610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: Termin porodu a poród

Wg statystyk 5% dzieci rodzi się "w terminie". Pozostałe 95 % w ciągu +-2 tyg. od planowanej daty porou
Moja córcia urodziła się 4 dni przed terminem
Nie martw się, na pewno będziesz wiedziła że to "już".
Z pozdrowieniami,

Mama Grudniowa (2004)
paulina610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-31, 14:29   #12
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Termin porodu a poród

Cytat:
Napisane przez Alien
...Czy rodziłyście w tym dniu na który miałyście wyznaczony termin ? czy jednak różnica między wyznaczonym terminem a porodem była duża ?...
dwa dni przed wyznaczonym terminem
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:39   #13
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Termin porodu a poród

Cytat:
Napisane przez paulina610
Wg statystyk 5% dzieci rodzi się "w terminie". Pozostałe 95 % w ciągu +-2 tyg. od planowanej daty porou
A co z dziećmi urodzonymi na przykład w siódmym miesiącu? To chyba nie są dwa tygodnie przed terminem? Myślę, że wkradł tu się drobny błąd
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 19:03   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Termin porodu a poród

Cytat:
Napisane przez vretka
A co z dziećmi urodzonymi na przykład w siódmym miesiącu? To chyba nie są dwa tygodnie przed terminem? Myślę, że wkradł tu się drobny błąd
Takie dzieci to wczesniaki.

Ja rodzilam dzien przed terminem wyznaczonym przez lekarza. Data porodu byla sliczna 1 marzec tego roku, to urodziny mojego meza. Jakos tydzien przed terminem, naszlo mnie wielkie przeczucie, ze urocze dzien wczesniej. Skurcze záczna sie o 2.00 lub 3.00 rano, albo 4.00 lub 5.00 rano, a po poludniu synek sie urodzi tak po 12-tu godzinach skurczy. Skurcze zaczely sie o 5.00 rano, a o 17.00 po 12-tu godzinach bylo juz nas trzech hihihi. Zreszta cala ciaza to bylo jedno wielkie przeczucie, wiec porodu na serio nie bralam. Mimo rozwarcia na jeden palec przez ostatni miesiac, mialam szanse ze przenosze.
A do tych przepowiedni, ze podono pozostale dzieci rodza sie wczesniej ,to ja nie wieze.. Mi tesciowa i wiele innych osob mowilo, ze chlopcy czesto sa przenoszeni i ja napewno tez przenosze. Jak patrzylam na moje kolezanki to by sie to zgadzalo, ale co z dziewczynkami , ktore tez sa przenoszone i czesto tez trzeba wywolywac skurcze lub robic cesarke? tez mam taka kolezanke. Ja w te glupoty nie wiezylam. Jak sie sprawdzi to wedlug mnie jest to przypadek.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 19:23   #15
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Termin porodu a poród

ja co prawda nie mamusia, ale ja sama mialam sie urodzic 1 pazdziernika, a wyskoczylam na swiat juz 17 wrzesnia
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 19:23   #16
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Termin porodu a poród

Witam!Miałam termin wg OM na 24.06(sobótki),a z USG na 05.07(moje imieniny),a urodziłam 29.06.(w imieniny mojego TŻ).Ps.Z tego co mi lekarz mówił,to raczej powinno się brać pod uwage date z OM,a nie z USG.Pzdr
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 20:48   #17
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Termin porodu a poród

Miałam termin na 8.10 a urodziłam dwa tygodnie wczesniej, tak samo jak dziewczyna która leżała ze mną na sali z tym że mój mały nie miał oznak wcześniactwa a jej tak ... wtedy dowiedziałm się że termin terminem a dzieci różnie się rozwijają
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 16:29   #18
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Termin porodu a poród

Cytat:
Napisane przez kapka
Witam!Miałam termin wg OM na 24.06(sobótki),a z USG na 05.07(moje imieniny),a urodziłam 29.06.(w imieniny mojego TŻ).Ps.Z tego co mi lekarz mówił,to raczej powinno się brać pod uwage date z OM,a nie z USG.Pzdr
U mnie tak się składa, że termin z OM jest na 24.12 i terminy z USG wychodzą wszystkie (oprócz jednego) na 24.12 i z pierwszych ruchów płodu wyszło mi, że data też będzie 24.12. Magia tej daty to dla nas Święta a także mojego męża imieninki

Kasiulka jak narazie uważam, że kiedy dzidzia zechce sama przyjść na świat to przyjdzie, nie zastanawiam się specjalnie nad ingerencją bez potrzeby w celu przyśpieszenia porodu, nawet jak będzie to 24.12, bo boję się, że takie specjalne wywoływanie bez potrzeby może nie być korzystne, a zresztą i tak nie wiadomo czy ta data się sprawdzi.

Co do tego przenoszenia też słyszałam coś takiego, że chłopaka można przeniosić a dziewczynkę wczesniej urodzić, ale tak do końca to chyba nie można w to wierzyć.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 17:21   #19
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Termin porodu a poród

Ja nie mam dzieci, ale mojej mamie wyznaczano datę na 1 kwietnia, a ja urodziłam się 9
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 18:07   #20
beata78
Raczkowanie
 
Avatar beata78
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 72
Dot.: Termin porodu a poród

Dokładnie wiedziałam którego dnia zaszłam w ciążę (nawet w jakiej pozycji ), dlatego ustaliłam swoja datę urodzenia. Ta z OM była na 2 tyg. wcześniej.
W każdym razie Dominika przyszła na świat dokładnie 13 dni przed terminem (czyli i tak 2 tyg.)
beata78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 20:55   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Termin porodu a poród

ja takze wiem kiedy zaszlam w ciąże
z USG termin na 26 maja, urodzilam 19 maja
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 10:05   #22
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Termin porodu a poród

Ja termin miałam na 02.11, ale jak widać dalej "siedzę i czekam" . Kontroluję ruchy i wczoraj miałam KTG, także wszystko jest w porządku, ale jak widać małej jest widocznie dobrze w moim brzuszku i w ogóle jej się nie śpieszy . I sama jestem ciekawa kiedy TO nastąpi...
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 10:17   #23
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: Termin porodu a poród

a ja mam termin dopiero na 12 maja le do tego czasu pewnie duuuuzo sie zmieni!A tak bardzo zazdroszcze dziewczynom ktore porod maja juz tuz,tuz
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 12:15   #24
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: Termin porodu a poród

A mi wczoraj przyjaciolka powiedziala anegdotke: Jej mama w ciazy lezala w szpitalu i przychodzi pan doktor na wizyte. spojrzal na karte, spojrzal na jej mame i powiedzial: "ta pani dzisiaj do porodu" Wiec jednak zdarzaja sie przypadki, kiedy znajdzie sie "madry" ktory powie kiedy nastapi rozwiazanie
Chociaz ja sadze, ze to i tak byl tylko zbieg okolicznosci...
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:16   #25
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Termin porodu a poród

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<<
A mi wczoraj przyjaciolka powiedziala anegdotke: Jej mama w ciazy lezala w szpitalu i przychodzi pan doktor na wizyte. spojrzal na karte, spojrzal na jej mame i powiedzial: "ta pani dzisiaj do porodu" .
A może miała wyznaczoną cesarkę?

Ja moje starsze dziecko urodziłam ponad dwa tygodnie po wyznaczonym terminie, a i tak miałam poród indukowany, bo córcia się na swiat nie spieszyła.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 08:15   #26
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: Termin porodu a poród

Nie - to nie byla cesarka
Ja tez sie boje indukowanego porodu, bo termin mam na dzis Mam nadzieje, ze Dawidek zaszczyci nas swoja obecnosci najdalej do 14. A jesli bylby to 11 moj TŻ umarlby ze szczescia
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 11:05   #27
Agencior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 7
Dot.: Termin porodu a poród

termin z OM na 1.06, z USG na 19.05, a Gabiszon wylazł 5.06 , bo go niecierpliwie pogoniłam wycieczką na 6 piętro nie wiem, kiedy by wylazł i czy w ogóle, bez wycieczki i pewnie byłby jeszcze grubszy
__________________
Byłam Agentką, zostałam Agenciorem
Agencior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 10:00   #28
serducho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z daleka ;-)
Wiadomości: 199
Dot.: Termin porodu a poród

Termin mialam na 15.05,a urodzilam 16.05 ;-).Zaczelo sie jednak juz 15.05 wieczorem,pojechalismy do szpitala,i pewnie ze strachu wszystko sie uspokoilo;-).A 16.05 o godz.12.13 w poludnie bylo juz po wszystkim,a my cali HAPPY!!!!!!!!!Ale 2 tyg.przed i 2 tyg.po terminie moim zdaniem mozna nazwac "urodzeniem w terminie".
serducho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 10:26   #29
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Termin porodu a poród

termin miałam na 7.12 a urodziłam 1.11. Niunia pośpieszyła sie o miesiąc wiec tak naprawde trzeba byc gotowym w kazdej chwili
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 16:31   #30
madalenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 115
GG do madalenka
Dot.: Termin porodu a poród

Moj synio wedlug badań mial sie urodzic 11 grudnia. Troszke podobalo mu sie pod moim serduszkiem i zostal do 18 grudnia. Czekanie po wyznaczonym terminie jest faktycznie uciazliwe, bo mysli o porodzie sie natezaja
Pozdrawiam
madalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.