Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-29, 20:48   #1381
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi też twoje odpowiedzi nie brzmią jak typ chłodny. Poogladaj palety ze stron które tu wklejamy na okrągło) zwróć uwagę na wiosne (jasna?) I jesiene typy..Ale niczego nie wykluczaj. Pisze to na podstawie tego że wpisałas zgaszone kolory i złoto jako bardziej pasujące.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 21:23   #1382
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zrobiłam przymiarke i pasują mi najbardziej mocno zgaszone kolory. Totalnie nie pasuje mi fiolet i intensywna czerwień, takie zgaszone i bordo są ok.
Niebieski mi pasuje, ale tylko taki mocno blekitny, w kolorze moich oczu, bo wydobywa ich kolor.
I bardzo intensywny czarny

Edytowane przez navioe
Czas edycji: 2014-03-29 o 21:28
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 17:11   #1383
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Zrobiłam przymiarke i pasują mi najbardziej mocno zgaszone kolory. Totalnie nie pasuje mi fiolet i intensywna czerwień, takie zgaszone i bordo są ok.
Niebieski mi pasuje, ale tylko taki mocno blekitny, w kolorze moich oczu, bo wydobywa ich kolor.
I bardzo intensywny czarny
Dość dziwne, pasują ci mocno zgaszone kolory, intensywny błękit i głęboka czerń jednocześnie?

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Normotonia

Nie jestem żadnym ekspertem, ale... skąd pomysł chłodnego lata?

Kolory chłodnego lata nie są "nie za ciepłe, nie za chłodne", są chłodne. Złoto w przypadku chłodnego lata odpada - pasuje mu tylko srebro.

Pewnie powinnaś zacząc od przymiarki. Kilka postów wyżej Wampierz podawała link.
Otóż to. Chłodne lato jest wybitnie chłodne. Na pewno też czysta biel nie pasuje, chociaż latom często jest bardzo ładnie w osłabionej, przełamanej szarością bieli. Np. przejrzyste bluzki czy cienki len daje akurat taką nie za mocną biel.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 18:20   #1384
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bo czesto zle okreslamy odcienie, nie lubimy pewnych kolorow, nie wiemy, jak maja wygladac pasujace kolory itd itp.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-30, 20:42   #1385
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2



---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Rzućcie okiem na to:
http://www.polyvore.com/design_seed_...e&id=116450693
Widoczne są różne stopnie nasycenia dla różnych sezonów..
Zimowe są intensywne, jasne jesienne i wiosenne - zgaszone, "wyblakłe". Czy pisząc, że pasują zgaszone o takie kolory Wam chodzi?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 15:05   #1386
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja zawsze myślę tak: czyste kolory to kolory podstawowe: czerwień, zieleń, niebieski, fioletowy itp. itd. czyli kolory nasycone, nie rozmyte, takie jaskrawe, no podstawowe.

Zgaszone są łagodne, jakby przyćmione, przydymione, rozmyte.
Czy jeśli dodamy do koloru podstawowego szarość otrzymamy kolor zgaszony czy zszarzały? Bo tego nie mogę odróżnić, czy kolory zgaszone=z dodatkiem szarości?
Pastele nie są z dodatkiem szarości, tak? To po prostu jakby rozbielone kolory podstawowe?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 19:12   #1387
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Rzućcie okiem na to:
http://www.polyvore.com/design_seed_...e&id=116450693
Widoczne są różne stopnie nasycenia dla różnych sezonów..
Zimowe są intensywne, jasne jesienne i wiosenne - zgaszone, "wyblakłe". Czy pisząc, że pasują zgaszone o takie kolory Wam chodzi?

Jesli chodzi o mnie to kolory zimy odpadają
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 19:38   #1388
wisnia003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A czy ktoś zaglądał tutaj wyskakuje jakoś na samym brzegu po wpisaniu w wyszukiwarkę "analiza kolorystyczna"

http://wizancjum.com

To jest analiza On-line. Może jest ktoś kto ją robił już? W drugiej zakładce można zobaczyć jak to wygląda. I SMS - 9 zł. Warto? Tanio czy drogo wg was.
wisnia003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 21:58   #1389
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja tam nie wiem.. 9zł to nie majątek, ale musiałabyś mieć zdjęcie wykonane w odpowiednim świetle, które nie przekłamuje. Nigdy tej analizy nie robiłam więc nie wiem czy jest coś warta
Chyba jednak 9zł bym nie zapłaciła za stwierdzenie "masz zimowy typ urody". Najlepiej jest zidentyfikować odpowiedni podtyp.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 11:30   #1390
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Welcome back, jestem po tescie MACA - lustering i plumful i w obu ladnie, ale jednak lustering wyglada na mnie naturalniej.
BW?
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-02, 08:08   #1391
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Welcome back, jestem po tescie MACA - lustering i plumful i w obu ladnie, ale jednak lustering wyglada na mnie naturalniej.
BW?
No chyba tak..
Ja planuje kiedyś zakupić Ladybug z Mac'a w jakiejś przyszłości.. jak np. wygram w Lotto.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 07:07   #1392
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja zawsze myślę tak: czyste kolory to kolory podstawowe: czerwień, zieleń, niebieski, fioletowy itp. itd. czyli kolory nasycone, nie rozmyte, takie jaskrawe, no podstawowe.

Zgaszone są łagodne, jakby przyćmione, przydymione, rozmyte.
Czy jeśli dodamy do koloru podstawowego szarość otrzymamy kolor zgaszony czy zszarzały? Bo tego nie mogę odróżnić, czy kolory zgaszone=z dodatkiem szarości?
Pastele nie są z dodatkiem szarości, tak? To po prostu jakby rozbielone kolory podstawowe?
To jest fajne
http://www.truth-is-beauty.com/pleas...-and-soft.html
wyjaśnia chyba w czym rzecz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-04, 10:39   #1393
Rumiankowy Platek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć!
Nie udzielałam się wcześniej na forum, ale myślę że czas zacząć i to właśnie od analizy. Oto moje odpowiedzi:

1. Jak się opalasz
Opalam się dosyć szybko. Na żółty brąz chociaż jak mnie mocniej przypali to na czerwono. Kolor opalenizny zółtawy. Coś jak ten kurczak na opakowaniu zielonej zupki vifona. Tylko nie tak intensywny oczywiście.

2. Kolor oczu
Niebieskozielone, morskie? Nie mają plamek ale takie żółtawe refleksy. Oprawa oczu zdecydowanie jasna.

3. Piegi
Brak.

4. Cera
Żółtawa, na pewno nie wpada w róż ani nie jest super jasna. Ale też nie ciemna. Czerwienię się jak pomidorek.

5. Naturalny kolor włosów
Ciemny blond. Słomkowy, złotawy. Na słońcu robią mi się jasne pasemka.

6. Kolor ust
Trudno mi go określić. Przygaszony koral?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Granat, jasny błękit, brzoskwinka, malinowy, brąz, żółtawe beże, żółty, pomarańczowy, ceglasty - dobrze
Pudrowy róż, ogólnie takie rozwodnione, bardzo jasne kolory, sine - źle. (Ubolewam nad pudrowym różem, zawsze podobał mi się ten kolor).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Zdecydowanie wolę żółtawą albo beżową biel, chociaż w czystej nie czuję się źle. Nie mogę patrzeć na siebie w czerni, która błyszczy się na fioletowo bądź niebiesko. W innych odcieniach jest mi dobrze.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Tak, ale takie "w miarę".

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie, jeśli mowa o takich sinych odcieniach. W ogóle w nich nie wyglądam. Chociaż dobrze czuję się w zgaszonej czerwieni, w bordowym.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Ciepłe. Wolę złoto ale w srebrnym też nie czuję się najgorzej.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Wydaje mi się, że takie skrajne połączenia przytłumiłyby moją urodę.
Rumiankowy Platek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 12:18   #1394
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez wisnia003 Pokaż wiadomość
A czy ktoś zaglądał tutaj wyskakuje jakoś na samym brzegu po wpisaniu w wyszukiwarkę "analiza kolorystyczna"

http://wizancjum.com

To jest analiza On-line. Może jest ktoś kto ją robił już? W drugiej zakładce można zobaczyć jak to wygląda. I SMS - 9 zł. Warto? Tanio czy drogo wg was.
Bez sensu, i tak musisz ocenić sama, a oceniasz nie siebie, tylko zdjęcie...

Lepiej zrobić autoanalizę w domu, możesz się obejrzeć dokładnie, kolory będą nieprzekłamane. A jeśli bardzo chcecie zrobić komputerowo i uważacie, że macie dobre zdjęcie (i monitor) to wystarczy wrzucić w MS Painta i możesz dopasowywać kolory, jakie ci się tylko zamarzą, bo w paincie masz color picker.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To jest fajne
http://www.truth-is-beauty.com/pleas...-and-soft.html
wyjaśnia chyba w czym rzecz
Tak, to jest dobre wyjaśnienie.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja zawsze myślę tak: czyste kolory to kolory podstawowe: czerwień, zieleń, niebieski, fioletowy itp. itd. czyli kolory nasycone, nie rozmyte, takie jaskrawe, no podstawowe.

Zgaszone są łagodne, jakby przyćmione, przydymione, rozmyte.
Czy jeśli dodamy do koloru podstawowego szarość otrzymamy kolor zgaszony czy zszarzały? Bo tego nie mogę odróżnić, czy kolory zgaszone=z dodatkiem szarości?
Pastele nie są z dodatkiem szarości, tak? To po prostu jakby rozbielone kolory podstawowe?
Po polsku pastele to kolory rozbielone. Amerykańskie wizażystki rozróżniają pastele i cukierkowe kolory ale nie mam pojęcia, czy one same sobie wymyśliły ten podział, czy wcześniej to funkcjonowało. Na pewno w Polsce pastele = rozbielone kolory. Takie jak suche pastele do malowania.

Ogólnie zgaszony kolor, to w malarstwie chyba taki, do którego dodano trochę koloru dopełniającego, przez co idzie w kierunku szaroburości. Podobny efekt, jeśli dodamy szarego, brązowego.

Na intensywność koloru mają wpływ dwa czynniki - czystość w sensie czy jest właśnie domieszka "burości" oraz nasycenie. Np. dużo bieli + kropla czystego niebieskiego da nam jasny, czysty błękit, np. dla zimy. Będzie to kolor czysty ale słabo nasycony. To samo + trochę szarości da kolor zgaszony i słabo nasycony - dla lata. Natomiast nasycony niebieski bez domieszek będzie kolorem czystym, ale może wyjść nawet bardzo ciemny - takie są ciemne kolory typów czystych np. zimy, wiosny. To samo + dużo szarości i mamy ciemny kolor dla łagodnego lata.

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Rumiankowy Platek Pokaż wiadomość
Cześć!
Nie udzielałam się wcześniej na forum, ale myślę że czas zacząć i to właśnie od analizy. Oto moje odpowiedzi:

1. Jak się opalasz
Opalam się dosyć szybko. Na żółty brąz chociaż jak mnie mocniej przypali to na czerwono. Kolor opalenizny zółtawy. Coś jak ten kurczak na opakowaniu zielonej zupki vifona. Tylko nie tak intensywny oczywiście.

2. Kolor oczu
Niebieskozielone, morskie? Nie mają plamek ale takie żółtawe refleksy. Oprawa oczu zdecydowanie jasna.

3. Piegi
Brak.

4. Cera
Żółtawa, na pewno nie wpada w róż ani nie jest super jasna. Ale też nie ciemna. Czerwienię się jak pomidorek.

5. Naturalny kolor włosów
Ciemny blond. Słomkowy, złotawy. Na słońcu robią mi się jasne pasemka.

6. Kolor ust
Trudno mi go określić. Przygaszony koral?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Granat, jasny błękit, brzoskwinka, malinowy, brąz, żółtawe beże, żółty, pomarańczowy, ceglasty - dobrze
Pudrowy róż, ogólnie takie rozwodnione, bardzo jasne kolory, sine - źle. (Ubolewam nad pudrowym różem, zawsze podobał mi się ten kolor).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Zdecydowanie wolę żółtawą albo beżową biel, chociaż w czystej nie czuję się źle. Nie mogę patrzeć na siebie w czerni, która błyszczy się na fioletowo bądź niebiesko. W innych odcieniach jest mi dobrze.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Tak, ale takie "w miarę".

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie, jeśli mowa o takich sinych odcieniach. W ogóle w nich nie wyglądam. Chociaż dobrze czuję się w zgaszonej czerwieni, w bordowym.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Ciepłe. Wolę złoto ale w srebrnym też nie czuję się najgorzej.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Wydaje mi się, że takie skrajne połączenia przytłumiłyby moją urodę.
Zacznij od przymiarki:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Z tego, co piszesz, wychodziłoby, że jest ci źle w chłodnych odcieniach, ale przymiarka powinna to wyjaśnić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 14:15   #1395
romanova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, mam wielki problem z analizą swojego typu, może mi pomożecie... Wrzucę zdjęcie dla ułatwienia (z naturalnymi włosami)


1. Jak się opalasz - bardzo ciężko, na różowo, po paru dniach na brzoskwiniowo

2. Kolor oczu
- jasne, ciemnozielone tęczówki, zielone z elementami szarości i błękitu i paroma złotymi ciapkami, jasna oprawa oczu

3. Piegi - są małe, ciemne, czerwonawe


4. Cera - jasny, żółtawy ocień, rumienię się na różowo


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, popielaty blond ze złotawymi refleksami, latem partie się rozjaśniają


6. Kolor ust chyba jasny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze się czuję w szarościach i złamanych kolorach, ale ogólnie właśnie z tymi kolorami mam problem, więc nie będę oceniać

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? wydaje mi się że złamane wyglądają lepiej


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Naprawdę ciężko mi ocenić, ale czuję się w nich jakoś nieswojo, ale może dlatego, że nie lubię się rzucać w oczy

Częściej noszę chłodne odcienie, ale to tylko moje upodobanie, nie umiem się zbytnio ocenić
romanova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 14:18   #1396
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak wyżej, zaczynamy od przymiarki kolorów:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości, pytania czy obserwacje po przymiarce wpisuj tutaj i będziemy pomagać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:04   #1397
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomożecie dziewczyny ?

1. Jak się opalasz - najpierw czerwień, potem ciemny nieco "brudny" brąz.

2. Kolor oczu - niebieskie z ciemną obwódką wyraźnie je odcinającą. Mega długie, czarne i gęste rzęsy plus czarne, grube, niesforne brwi. Powiedziałabym, że tęczówkę mam taką jakby 3 kolorową: czarne koło w środku, ciemno niebieskie kółko naokoło, nad nim jasne kółko i niemal czarne obramowanie.

4. Cera - jasny, ze skłonnością do rumienienia, czerwone policzki - stały punkt zimy.

5. Naturalny kolor włosów - ciężko powiedzieć. Jak byłam dzieckiem miałam niemal platynę, z wiekiem ciemniały bardziej w stronę szarości, ale farbowanie zaczęłam w 1 gimnazjum, więc naprawdę nie wiem jak wyglądałby obecnie ten kolor.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nieco przygaszony róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Z tym mam duży problem. Ogólnie często słyszę, że dobrze wyglądam w czerni, granacie i niebieskim. Fatalnie jest mi z kolei w niemal fluorescencyjnych koszulkach typu ostry róż czy w pomarańczu.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - Uwielbiam czerń i wszyscy się zachwycają, kiedy ją ubieram. Za czystą bielą nie przepadam, aczkolwiek jak przymierzyłam, to biel zdecydowanie lepsza od kremowego.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - Nie. Raz kupiłam jaskrawe bluzki i zostałam za nie prawie prześwięcona przez znajomych. Mogę włożyć jedną intensywniejszą rzecz, typu bluzka, ale też raczej sięgam po zgaszone kolory.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? - Tak. Lubię zgaszony niebieski, delikatny fiolet, pudrowy róż. Raczej troszeczkę, niż ekstremalnie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - Powiedziałabym, że zimne kolory, ale zdarzają się też ciepłe barwy w których czuje się świetnie. Z biżuterii noszę srebro, w złocie nie wyglądam dobrze.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - Nie mam pojęcia, nigdy nie lubiłam i nie posiadałam pstrych i kontrastowych zestawień. Jedyne wzory jakie mam to ciemnobrązowa koszula, w jasnobrązowe wzorki i wygląda w porządku, choć nieco mnie przytłacza jak nie zwiążę włosów i nie zrobię makijażu.

Edytowane przez theunlikee
Czas edycji: 2014-04-06 o 21:31
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 17:43   #1398
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

theunlikee

Ja bym sprawdziła zimę: chłodną, ewentualnie ciemną. Link jest dwa posty wyżej.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 19:35   #1399
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
theunlikee

Ja bym sprawdziła zimę: chłodną, ewentualnie ciemną. Link jest dwa posty wyżej.
Na priv mogę dorzucić zdjęcie, jakby to coś mogło pomóc
Osobiście zawsze obstawiałam się na lato, bo patrząc na zimy wydawało mi się, że nie mam aż tak wyrazistej twarzy

Edytowane przez theunlikee
Czas edycji: 2014-04-06 o 19:39
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 19:49   #1400
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez theunlikee Pokaż wiadomość
Na priv mogę dorzucić zdjęcie, jakby to coś mogło pomóc
Osobiście zawsze obstawiałam się na lato, bo patrząc na zimy wydawało mi się, że nie mam aż tak wyrazistej twarzy
Jeśli biel wygrywa z kremem to bardziej zima. Jeśli intensywne kolory nie bardzi (intensywne chłodne) to raczej nie clear Winter. Jeśli niektóre ciepłe barwy są ok to raczej nie cool Winter. Jeśli te zgaszone odcienie, dobrze znosisz ciemne kolory to Deep Winter ma sens. Ale to trzeba weryfikować przymiarka kolorów z podpowiedzi ciemne zimy dobrze znoszą ciemny makijaż wokoł oka i śliwkowe szminki. W takim makijażu tylko one wyglądają naturalnie a nie neo_gotycko. Z kolei jednak złoto jest całkiem ok na Deep Winter gdyż to zimowo-jesienny typ. Kluczowe jest zatem mierzenie kolorów jakie ciepłe barwy Ci pasują?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 20:09   #1401
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jeśli biel wygrywa z kremem to bardziej zima. Jeśli intensywne kolory nie bardzi (intensywne chłodne) to raczej nie clear Winter. Jeśli niektóre ciepłe barwy są ok to raczej nie cool Winter. Jeśli te zgaszone odcienie, dobrze znosisz ciemne kolory to Deep Winter ma sens. Ale to trzeba weryfikować przymiarka kolorów z podpowiedzi ciemne zimy dobrze znoszą ciemny makijaż wokoł oka i śliwkowe szminki. W takim makijażu tylko one wyglądają naturalnie a nie neo_gotycko. Z kolei jednak złoto jest całkiem ok na Deep Winter gdyż to zimowo-jesienny typ. Kluczowe jest zatem mierzenie kolorów jakie ciepłe barwy Ci pasują?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zwykle noszę ciemne oczy, bo mocna oprawa, mi je ładnie wydobywa, śliwkowej szminki nie posiadam, ale mam na stanie fuksje, wygląda mega fajnie, wiele razy słyszałam, że wygląda to bardzo "szlachetnie" na mnie (http://4.bp.blogspot.com/-GQ-QYnstcY...hotsephora.jpg )
Przed chwilą pokazałam się rodzicom w złocie i srebrze i orzekli, że srebro lepiej, ale złoto też nie wygląda źle tylko mnie po prostu ociepla.
Z ciepłych kolorów pasuje mi np. brąz (szczególnie ciemny).

Może podrzucę zdjęcie, żeby nie było, że spudłuje z opisem, bo moje pojęcie dopasowania kolorów to nieco inny świat niż ogólnie przyjęte : http://imageshack.com/a/img33/6450/ijt0.jpg

Edytowane przez theunlikee
Czas edycji: 2014-04-06 o 21:29 Powód: Dodanie zdjęcia.
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 07:08   #1402
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Heh, po zdjęciu nie jest łatwo cokolwiek ocenić.
Faktycznie nie masz jakiegoś wysokiego poziomu kontrastu, po oczach też nie widzę jakiejś - dosyć typowej dla zim - kontrastowej obwódki oczu a po zdjęciu nie pasuje mi typ ciemny sęk w tym, że to może być złudne i kluczowa jest przymiarka kolorów.

Zastanawiam się co masz na myśli pisząc "pasuje mi", bo może mijamy się definicjami.
Kolory, które służą widocznie poprawiają koloryt cery, rozświetlają kolor oczu, znikają nam cienie pod oczami, jakieś przebarwienia.
Kolory, które nie pasują sprawiają, że wyglądamy niezdrowo, cera nabiera bladości, widoczne są niedoskonałości, ogólnie widać po nas zmęczenie..
Rzuć okiem na zdjęcie tej dziewczyny w palecie ciepłej i zimnej: http://www.corporateclassinc.com/blo...lour-analysis/ widać trochę różnicę, nie? (na ile to możliwe na kompie)

Musisz po prostu mierzyć różne kolory Sądząc po tej fuksjowej szmince.. może przyjrzyj się cool winter. I to srebro by pasowało. Ciemny brąz to może taki chłodny brąz.
Jednak przymierz może ponownie też biały, szarawy i kremowy.. nie wykluczaj lata i innych typów
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-04-07 o 08:01
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 09:07   #1403
TerryZima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

przejrzałam cały blog od a do z i chyba bym na wiosnę już stawiała, trochę udało mi się kolorów zebrać, ale nie wiem czy to te. Czy któraś z wizażystek by mogła coś na podstawie kilku moich fotek określić czy aby na pewno wiosna? Bo może się mylę? Może jednak jestem chłodna jak lato? Ciemna, a nie jasna? I kontrastowa a nie łagodna ) Na pewno nie pasuje mi czarny, ciemny... kilka dni nad tym siedziałam, a co najlepsze, nie umiem odróżnić kolorów zimnego od ciepłego
a wiosnę jasną

Edytowane przez TerryZima
Czas edycji: 2014-04-07 o 09:32
TerryZima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 10:18   #1404
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Starałam się wybrać różne kolorki, ale więcej praktycznie w szafie nie mam
Głupieje chyba, bo żadnej różnicy nie widzę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tesst.jpg (119,9 KB, 40 załadowań)
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 14:31   #1405
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez theunlikee Pokaż wiadomość
Starałam się wybrać różne kolorki, ale więcej praktycznie w szafie nie mam
Głupieje chyba, bo żadnej różnicy nie widzę
My tym bardziej 1, 2, 4 zdjęcie jest niewyraźne. 6 zdjęcie jest jaśniejsze niż wszystkie inne wskutek czego jesteś najbardziej blada
Ja bym powiedziała, że ten niebieski z 3 foty jest twarzowy, ale nie wiem ogólnie jakby lepiej w kolorach z 1 rzędu niż drugiego.. a to jednak kolory takie letnie jakby. Poczekamy co Wampierz napisze
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-04-07 o 14:33
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 17:17   #1406
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A czy za którymś z typów może przemawiać fakt, że jak dzisiaj przypadkiem i wypadkiem, zamiast ciemnego blondu wyszła mi niemal czerń, wszyscy stwierdzili, że to totalnie mój kolor i jest dużo, dużo lepszy od rudości ?
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 17:43   #1407
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chłodne typy zawsze będą lepiej wyglądać w chłodnych kolorach włosów niż ciepłych a rudości są generalnie ciepłe.
Generalnie gdyby podsumować te tropy:
- znosisz dobrze ciemny makijaż;
- fuksje Ci służą;
- wbrew temu co piszesz wydaje się, że w miarę intensywne kolory Ci służą;
- biel Ci pasuje zdecydowanie bardziej niż kremy;
- znosisz czarne włosy;
- złoto nie specjalnie a z "ciepłych" kolorów ciemny brąz, który może być chłodnym brazem;
nasuwa mi się chłodna zima, ale ciągle nie wiem czy warto eliminować lato.. musiałabyś bardziej pokombinować z białym.. takim śnieżnym białym, złamanym białym i szarościami lekkimi. Zobaczyć który najlepszy. Do tego celu warto wykorzystać jakieś grubsze materiały niż szydełkowany sweter, aby kolory były zdecydowane.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 17:52   #1408
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez theunlikee Pokaż wiadomość
A czy za którymś z typów może przemawiać fakt, że jak dzisiaj przypadkiem i wypadkiem, zamiast ciemnego blondu wyszła mi niemal czerń, wszyscy stwierdzili, że to totalnie mój kolor i jest dużo, dużo lepszy od rudości ?
To jaki kolor kupiłaś?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 17:58   #1409
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To jaki kolor kupiłaś?
Majirel 7.0 ciemny blond, zdjęłam 5 minut przed czasem uzyskałam paloną kawę, prawie czerń :P Załączam zdjęcie jaki miał wyjść :P Wyobraźcie sobie mój szok hahaha. Prawie padłam przed lustrem, ale o dziwo wszyscy są zadowoleni i mówią, że wyglądam fajnie i bardzo wyraźnie, o wiele lepiej niż w rudości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg big_3_da19ad1a2cfc.jpg (55,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-04-07 19.02.39.jpg (66,6 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez theunlikee
Czas edycji: 2014-04-07 o 18:08
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 19:23   #1410
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Spierze się
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.