https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=9219&hig hlight=Fryzura+dla+poci%B 1g%B3ej+t - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-15, 16:36   #1
Tehya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 170

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=9219&hig hlight=Fryzura+dla+poci%B 1g%B3ej+t


Witam,
Jaka fryzura bedzie odpowiednia do twarzy o poniższych proporcjach:
- Ogólnie długa, pociągła
- Długa broda
- Najszersza w policzkach
- Niskie czoło
Mam odstające uszy więc nie wchodzą w grę żadne końskie ogony, warkocze itp.
Próbowałam już sporo. Taoria mówi, że włosy powinny miec najwięcej objętości z boku twarzy - ale to jest przeciwwaga do szczupłej twarzy i optycznie jeszcze bardziej ją wyszczupla.
Jestem niska (1,62m) ale dla niektórych wyglądam na 1,7m i szczupła (53kg), często chodzę na obcasach więc nawet objętościowe fryzury przyjme z uśmiechem a nawet takie wolę
Wydaje mi się że najlepiej prezentuję sie w wystrzępionych fryzurkach, z przodu krótszych, w artystycznym nieładzie, ale dośc przyklapniętych, bo wtedy optycznie twarz wydaje się okrąglejsza. No, nie do końca przyklapniętych - wieksza objętośc na czubku głowy.
Ale znudziło mi się takie uczesanie. Chciałam zapuścić włosy, ale wydłużyło mi to masakrycznie twarz więc ide ścinac. Myslałam o fryzurce... jak ona się nazywa? Bob? (lata 60.) Krótka, z przodu włosy do policzków, prosta grzywka i mocno natapirowane. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie ale zakochałam się. Może załączycie mi jakieś fotki z taką fryzurką.
No i doradźcie cos innego jesli uważacie że totalnie do mnie nie pasuje.
Ale jeśli chodzi o długie włosy to raczej - powinnam zrezygnować?
Aha, jeszcze jedno. Chce wrócić do swojego naturalnego brązowego koloru z czerni, starałam się zdekoloryzować, ale efekt jest taki, że włosy wyszły trochę kasztanowe, a odrosty platynowe, zafarbowałam je jakąs farba czekoladowy brąz. Hmm... czy zrobić sobie jasniejsze pasemka żeby tak nie było widac odrostów i żebym w końcu mogła nie cierpiąco wrócic do naturalnego koloru?
Tehya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 20:15   #2
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Fryzura do długiej, pociągłej twarzy z niskim czołem i pociągłą brodą

drogie Wizazanki
tak jakos lato nadchodzi i mysle sobie nad nowa fryzurka moze macie jakies propozycje pomysly dla osob z pociagla twarza i niskim czolem????

Nie ukrywam, ze marzy mi sie grzywka ale to chyba nie dla mnie???

wlosow mam duuuuuuuuuuuuuuuuuuzo i zdrowe sa i naturalne- nic tylko szalec tylko pomyslow brak
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 23:11   #3
Bea2
Raczkowanie
 
Avatar Bea2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 182
Smile Dot.: Fryzura do długiej, pociągłej twarzy z niskim czołem i pociągłą brodą

Ja mam podobny problem. Twarz pociągła, drobna, do tego duży nos.
Włosy gęste, nie proste tylko na końcach falujące i często puszące się.
Nosiłam grzywki bo się dobrze w nich czułam ale teraz znów zapuściłam i czeszę się na bok.

W lipcu wybieram się do dobrego fryzjera bo też schodzę z bardzo ciemnego brązu na jasniejszy. Najpierw miałam zrobione jasne pasemka a potem po prostu zaczęłam farbować jaśniejszym szamponem koloryzującym i uzbroiłam sie w cierpliwość. To juz 5 miesięcy i 7-8 cm odrostu!
W lipcu myślę zakończyć te męki właśnie u fryzjera, który mam nadzieję zrobi mi jaśniejszy kolor już na całej głowie.

Uszy też mam odstające ale jak robię kucyk czy kok to włosy zaczesują na uszy i zaraz za nimi podpinam je wsuwkami. Spinki muszą być mocne.

Jeśli ktoś ma fotki fryzur do twarzy pociągłej i szczupłej ale z niskim czołem to też bardzo o nie proszę!
Bea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 09:21   #4
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Fryzura do długiej, pociągłej twarzy z niskim czołem i pociągłą brodą

pociagła twarz wcale nie wyklucza długich włosów.
Wystarzczy, ze włosy będą ściete i wycieniowane warstwowo- tj. najkrótsza warstwa np. tak do wysokości ucha (to ta górna warstwa) bedzie fajnie wycieniowanai np. lekko podtapirowana, a reszta włosów długa, albo jeszze kilka warstw. Fajnie to wygląda.

A co do tego niskiego czoła to nie wiem, ale odowiednia grzywka pasuje do kazdej buzki
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 19:11   #5
annavel86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 36
Dot.: Fryzura do długiej, pociągłej twarzy z niskim czołem i pociągłą brodą

jako ze nie chciałam zakładac kolejnego watku wiec napsze tutaj
jak najlepsza fryzura to pociagłej twarzy z dosc duzym nosem i opadajactymi powiekami??
annavel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 10:45   #6
Tehya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 170
Dot.: Fryzura do długiej, pociągłej twarzy z niskim czołem i pociągłą brodą

Witaj, odnoszę wrażenie, że do takiej twarzy będzie pasować fryzurka "żywa" - loczki, fale, a nie długa i prosta bo wtedy najprawdopodobniej wydawałoby się, że powieki są opadające jeszcze bardziej. Loczki odwrócą uwagę od tych mankamentów - nosa i opadających powiek - i lekko poszerzą twarz. Skup uwagę na oczach - może zrób grzywkę do brwi? Od razu skróci ona twarz. Ale najlepiej zapytaj się swojego fryzjera
Tehya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.