Zmiana studiów - dobra decyzja czy zła? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 08:22   #1
miczka21
Zadomowienie
 
Avatar miczka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 125

Zmiana studiów - dobra decyzja czy zła?


Jak wpłyneła zmiana studiów na wasze życie ? Czy jesteście zadowolone ? Może żałujecie swojej decyzji ? Jak zareagowała wasza rodzina ?
miczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 18:54   #2
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Zmiana studiów - dobra decyzja czy zła?

Zmiana w sensie rezygnacja z jednych i wybór innych? Jeśli tak to mogę się wypowiedzieć .
Po maturze zdecydowałam się na studiowanie f.angielskiej . Kierunek jak najbardziej ciekawy i w pełni trafiał w moje zainteresowania . Niestety uczelnia miała słaby poziom więc stwierdziłam , że nie ma sensu kontynuować nauki . Zrezygnowałam i miałam 6 miesięcy przerwy . W końcu zdecydowałam się , że spróbuję na prawie . Wcześniej zapierałam się nogami i rękoma by nie iść na prawo , głównie ze względu na dłuuugą ścieżkę nauki/kariery. Jednak coś mnie tknęło i złożyłam papiery . Teraz jestem na II roku , pracuję w Sądzie i wiem , że nie mogłam lepiej trafić . Nic nie interesuje mnie tak bardzo i przedw wszystkim studia sprawiają mi przyjemność . Decyzja o rezygnacji z filologii angielskiej była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć .
Drugim przykładem może być moja rezygnacja z drugiego kierunku . Na II roku prawa postanowiłam isc na drugi kierunek ,żeby mieć większe możliwości na rynku pracy . Poszłam na wydział ekonomiczny , MSG . Kierunek okazał się mało trafiony więc postanowiłam zrezygnować i postawić na doświadczenie . Teraz studiuję jeden ale trafiony kierunek , pracuję w Sądze i prowadzę swoją firmę . Tzreba próbować wszystkiego , żeby mieć pewność , że się czegoś ważnego/dobrego nie ominie . Warto podjąć trudną decyzję i zaryzykować

Co do tego jak zareagowała rodzina , to ja w mojej mam totalne wsparcie , tak samo ze strony znajomych . Więc na pewno decyzja była o tyle łatwiejsza , że nie musiałam się jakoś specjalnie tłumaczyć , wymigiwać i szukać zrozumienia
__________________
get rich or die tryin'

Edytowane przez AmericanGirl
Czas edycji: 2010-04-11 o 18:55
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 22:15   #3
Malgosia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiana studiów - dobra decyzja czy zła?

Mam 26 lat. Skończyłam studia techniczne 2,5 roku temu i dzisiaj wiem, że to nie był trafiony wybór. Pracuję w zawodzie, pracę dostałam zaraz po studiach i wydawałoby się, że powinnam być superszczęśliwą. A tak niestety nie jest, nie czuję satysfakcji i nie czuję się silna w tym co robię - być może jest to kwestia doświadczenia - wiadomo, że pracy uczymy się..w pracy. Jednak nienajlepiej trafiłam na początku kariery zawodowej i jestem mocno zrażona, zostałam rzucona na tzw. głęboką wodę i - jeśli nie utonęłam to ledwo głowa wystawała mi ponad nią.. Mój entuzjazm życiowy podupada z każdym dniem bardziej - gdy muszę robić to co nie sprawia mi radości. Co gorsze-widzę, że odbija się to na relacjach z moimi bliskimi - stałam się poddenerwowana, mam łzy na "czubku nosa" i zamiast cieszyć się nadchodzącą wiosną - jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów. Tak jak zawsze byłam szczebiotliwa i wszędobylska - tak teraz unikam rozmów-szczególnie jeśli chodzi o pracę.
Mocno myślę o zmianach...Zawsze chciałam znać języki, i myślałam o filologii angielskiej. Może później jakiś dodatkowy fakultet. Bardzo się boję reakcji bliskich, opowiadania "co się stało" i "skąd taki pomysł". Boję się, że nie zrozumieją ale najbardziej się boję...że znów mi się nie powiedzie.
M.
Malgosia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:27   #4
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Zmiana studiów - dobra decyzja czy zła?

Z f. polskiej zmieniłam na administrację. I dobrze się stało. Na UWr to były istne cyrki, zwłaszcza z dziekanatem. Lektorzy języków olewali nas totalnie przez miesiąc i nie zjawiali się. Więc się wkurzyłam i olałam "prestiż". Teraz jestem na prywatnej uczelni, gdzie wszystko można normalnie i w ludzkich godzinach załatwić. Stawiają na wiedzę praktyczną, a wykładowcy w 90% z UWr i UE. Jestem szczęśliwa i każde pójście tam nie jest katorgą.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane

Edytowane przez arisa
Czas edycji: 2010-04-14 o 08:28
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 21:15   #5
blueberrykiss
Raczkowanie
 
Avatar blueberrykiss
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow...
Wiadomości: 95
Dot.: Zmiana studiów - dobra decyzja czy zła?

Ja studiowałam politologię z której chciałam dalej pokierować sie na dziennikarstwo. Bardzo to lubiłam w liceum i byłam w klasie o takim profilu więc miałam do tego przygotowanie. Kiedy jednak się okazało, że po pół roku mamy wybierać specjalizację to zaczął się wyścig szczurów. Ze 150 osób na kierunku tylko 25 mogły się specjalizować w dziennikarstwie. Więc postanowiłam, że nie mam zamiaru wybrać czegoś z braku laku i zrezygnowałam. Zaczełam studiować coś nad czym zastanawiałam się juz zaraz po maturze a mianowicie filologię angielską i lepiej chyba nie mogłam trafić.
Co do reakcji rodziny to tez nie było tak źle bo rozumieli to, że chcę robic w zyciu cos co naprawdę mi będzie sprawiało przyjemność
blueberrykiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.