Dlugie ladne wlosy - czy da rade? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 14:39   #1
Shabbaz
Przyczajenie
 
Avatar Shabbaz
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4

Dlugie ladne wlosy - czy da rade?


Witam wszystkich!
Chciałbym was prosić o radę, mam 15 lat. Od niedawna zapuszczam włosy, niestety moim problemem jest to że mam naturalnie kręcone włosy - dlatego muszę je prostować. Włosy mam bardzo gęste przez co troche trudno sie je prostuje, grzywkę mam mniej więcej hmmm do oczu, boki mam troche krótsze ponieważ gdy scialem wlosy bylem obcięty na "irokeza". Postanowiłem sobię że chce mieć długie ładnie wyglądające włosy, niestety prostownica strasznie je niszczy i po myciu mam na glowie siano, są strasznie suche ;/ - dodam tutaj że nie używam suszarki, mama ostatnio kupiła mi jakiś lakier do prostowania włosów ale to mało pomaga. Po prostu moje włosy wyglądają strasznie nienaturalnie, i nie chcą się układać. Więc czy jest jakis sposób żeby moje włosy wyglądały mniej więcej tak? - http://www.istockphoto.com/file_thum...-skate-boy.jpg . Pozdrawiam i proszę o szybkie odpowiedzi :p
Shabbaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:05   #2
dominika 17
Raczkowanie
 
Avatar dominika 17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 118
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

.

Edytowane przez dominika 17
Czas edycji: 2012-05-11 o 07:25
dominika 17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:12   #3
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

domyślam sie, ze nie pielęgnujesz specjalnie włosów;]
wiec może chociaż odżywka w sprayu w stylu anti- frizz?
coś co odżywi i jednocześnie pomoże z prostowaniem
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:27   #4
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez Shabbaz Pokaż wiadomość
mam naturalnie kręcone włosy - dlatego muszę je prostować
Dlaczego musisz?
używanie prostownicy = zniszczone włosy
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:30   #5
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Oto pierwszy chłopak na mojej drodze (nawet tej e-drodze ) który prostuje włosy.

Kręcone włosy mają tendencję do przesuszania, więc uwzględnij ten fakt przy swoich rytuałach pielęgnacyjnych, gdyż z natury suche włosy dobijasz prostownicą. Zainwestuj w bardzo dobre, najlepiej profesjonalne odżywki, maseczki i spraye do prostowania (najtaniej z allegro) i daj czasem włosom odpocząć od prostownicy.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Dlaczego musisz?
używanie prostownicy = zniszczone włosy

Zgadzam się. Nie musisz. chcesz. a to różnica.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:41   #6
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

no właśnie po co prostujesz
chłopcy z kręconymi włosami wyglądają jak aniołki (przynajmniej w mojej klasie)
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 16:12   #7
Shabbaz
Przyczajenie
 
Avatar Shabbaz
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Oto pierwszy chłopak na mojej drodze (nawet tej e-drodze ) który prostuje włosy.
mam sie czuć zaszczycony? :P
[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;2554996 2] chłopcy z kręconymi włosami wyglądają jak aniołki (przynajmniej w mojej klasie)[/QUOTE]
niestety ale mi nie pasują kręcone włosy, i ta opinia jest oparta przez moich przyjaciół
Shabbaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 16:14   #8
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

to może szczotka prostująca?
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 18:23   #9
Maryha_ah
Zakorzenienie
 
Avatar Maryha_ah
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 3 909
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Ehh. Da się. Mam nadzieje że kiedyś pokochasz swoje loczki,ale skoro teraz ich nie kochasz to przecież jesteśmy tu od pomocy a nie krytyki.

Ja bym zaczęła od zakupu jakiejś odżywki do włosów.. Pewnie nie masz, może poproś mamę lub koleżankę żeby Ci kupiła, albo poszła z tobą.. po każdym myciu używaj odżywki do spłukiwania, bo prostownica łatwo może Ci zniszczyć włosy. Później tuż przed prostowaniem warto by było zastosować jakiś specyfik prostujący, termoochronny.. Slabo się znam, ale wiem że sporo takich jest, np Hot Liss l`oreala ( w rossmanie) czy balsam prostujący Kallosa.. Ponownie odsyłam do drogerii z mamą bądź koleżanką. Mogę podać kilka odżywek, maseczek które są tu polecane, bo przy prostowaniu dobra pielęgnacja jest konieczna, bez odżywki szybko będziesz miał tragedie na głowie
Prostuj suche włosy, nie mokre. Jeśli będzie potrzebne specjalne układanie po wyprostowaniu użyj lakieru bądź pianki. Myślę że jak Ci trochę podrosną włosy idź z wyprostowanymi do fryzjera, zabierz fotkę i niech Ci podetnie odpowiednio i nauczy cię układać.

Edytowane przez Maryha_ah
Czas edycji: 2011-03-06 o 18:26
Maryha_ah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 18:33   #10
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Domyślam się, że ścięcie nie wchodzi w grę, chociaż tak byłoby najlepiej - obciąć to co zniszczone i zacząć od początku

Musisz zainwestować w dobrą pielęgnację - regenerująca maska i krem/spray do prostowania to absolutne minimum. Wierz mi, wiem co mówię - mam bardzo kręcone włosy.

Dobra (i tania) maska to Gloria z Polleny Malwy - do kupienia w każdym Auchan, albo Wax Rainforest (w aptekach). Świetne i tanie są maski Lorys - ok. 12-15 złotych za litr, też w Auchan.

Do prostowania świetny jest profesjonalny krem z L'oreal - Iron Finish, ale niestety kosztuje ok. 60 złotych. Możesz też zabezpieczać końcówki jedwabiem - np. z CHI.

Najlepiej w ogóle zrezygnować z prostownicy. W moim podpisie jest link do wątku o prostowaniu bez gorących narzędzi, tylko przy pomocy wsuwek i jedwabnej chustki. Tak prostują włosy Afroamerykanki. U mnie ten sposób działa, ale ja mam włosy za łopatki, nie wiem co wyjdzie na długości do ucha.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona

Edytowane przez venus in furs
Czas edycji: 2011-03-06 o 18:52
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 19:47   #11
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez Shabbaz Pokaż wiadomość
mam sie czuć zaszczycony? :P

niestety ale mi nie pasują kręcone włosy, i ta opinia jest oparta przez moich przyjaciół
Twoja decyzja, jak się poczujesz, ja w każdym razie czuję, że to przełom. Za moich czasów chłopacy nie dbali o siebie, choć to akurat było ich wadą.

Wiesz co.... z tą opinią przyjaciół czy znajomych ja bym mimo wszystko wzięła na wstrzymanie, bo prawda jest taka, że bez naprawdę porządnej pielęgnacji zniszczysz włosy i będziesz jak reszta - krótkowłosy. Pisząc o naprawdę porządnej pielęgnacji (prostowałam włosy kilka lat, a Ty masz dodatkowo kręcone - suche z natury), mam na myśli bardzo dobre, najlepiej fryzjerskie szampony, zawsze odżywki, co dwa-trzy dni maseczka (oczywiście też z wyższej półki, nie ufaj sklepowym), spraye do prostowania (znam i polecam prosalon, nie wiem, czy już nie wspominałam) i środki do nawilżenia-utrzymania gładkości, jak jedwab, aby zabiegu nie trzeba było powtarzać za często.... Ale mimo to, proszę uwierz mi, że nawet najlepsza prostownica niszczy włosy.
No i pomyśl, czy chcesz być tym facetem, który bawi się w babskie sprawy.... to uzależnia.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 20:58   #12
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Wiesz co.... z tą opinią przyjaciół czy znajomych ja bym mimo wszystko wzięła na wstrzymanie, bo prawda jest taka, że bez naprawdę porządnej pielęgnacji zniszczysz włosy i będziesz jak reszta - krótkowłosy. Pisząc o naprawdę porządnej pielęgnacji (prostowałam włosy kilka lat, a Ty masz dodatkowo kręcone - suche z natury), mam na myśli bardzo dobre, najlepiej fryzjerskie szampony, zawsze odżywki, co dwa-trzy dni maseczka (oczywiście też z wyższej półki, nie ufaj sklepowym), spraye do prostowania (znam i polecam prosalon, nie wiem, czy już nie wspominałam) i środki do nawilżenia-utrzymania gładkości, jak jedwab, aby zabiegu nie trzeba było powtarzać za często...
A czym się różnią fryzjerskie szampony i maski od tych sklepowych? Oczywiście, poza targetem i ceną. Chyba ktoś tutaj daje sobie niezły kit wcisnąć... Np. Kerastase, L'Oreal Professionnel i Elseve to w dużej mierze to samo. Składowo sklepowe kosmetyki czasami biją n głowę te "profesjonalne", chociaż i wśród nich zdarzają się perełki, chociaż zwyczaj półprodukty, z których się składają, są nieporównywalnie tańsze od gotowego produktu.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 22:54   #13
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A czym się różnią fryzjerskie szampony i maski od tych sklepowych? Oczywiście, poza targetem i ceną. Chyba ktoś tutaj daje sobie niezły kit wcisnąć... Np. Kerastase, L'Oreal Professionnel i Elseve to w dużej mierze to samo. Składowo sklepowe kosmetyki czasami biją n głowę te "profesjonalne", chociaż i wśród nich zdarzają się perełki, chociaż zwyczaj półprodukty, z których się składają, są nieporównywalnie tańsze od gotowego produktu.

Niestey, ale bardzo się mylisz. Przetestowałam sama na sobie działanie prof. farb, szamponów, odżywek i co nieco wiem. a że niecierpię wprost wyrzucać pieniędzy w błoto, nie zdecydowałabym się na droższe produkty, gdyby nie fakt, że są lepsze. Popatrz z łaski swej na ceny takiej firmy Prosalon - dobre kosmetyki, cena tylko nieco wyższa od sklepowych. Jakość - o niebo lepsza. Moja siostra uratowała włosy po fatalnej trwałej profesjonalnymi kosmetykami Wella (bodajże SP), a super-hiper sklepowe Elseve, Pantene, Gliss Kur były prawdziwą stratą pieniędzy. Prof. Wella kosztowała o wiele mniej niż te wszystkie szajse, a rezultaty były rewelacyjne. A lista prof.kosmetyków dopiero się zaczyna.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 08:40   #14
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

jak nie pasują, potwierdzone przez przyjaciół? pewnie przez takich, co maja proste włosy?

włosy krecone wymagaja specjalnej pielegnacji, zadnej prostownicy. zajrzyj na forum dla zakręconych a zmienisz nastawienie
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 11:43   #15
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Niestey, ale bardzo się mylisz. Przetestowałam sama na sobie działanie prof. farb, szamponów, odżywek i co nieco wiem. a że niecierpię wprost wyrzucać pieniędzy w błoto, nie zdecydowałabym się na droższe produkty, gdyby nie fakt, że są lepsze. Popatrz z łaski swej na ceny takiej firmy Prosalon - dobre kosmetyki, cena tylko nieco wyższa od sklepowych. Jakość - o niebo lepsza. Moja siostra uratowała włosy po fatalnej trwałej profesjonalnymi kosmetykami Wella (bodajże SP), a super-hiper sklepowe Elseve, Pantene, Gliss Kur były prawdziwą stratą pieniędzy. Prof. Wella kosztowała o wiele mniej niż te wszystkie szajse, a rezultaty były rewelacyjne. A lista prof.kosmetyków dopiero się zaczyna.
no to super ze oblepienie wlosa silikonami daje takie swietne rezultaty pewnie do nastepnego mycia i tak wkolo ...
zdecydowanie wole przeczytac sklad kosmetyku zanim poloze go na wlosy
a te salonowe kity trzymaja efekt na wlosach tylko do nastepnego mycia
tez zawsze mam super wlosy po wyjsciu od fryzjerki ale zaswze wracam do domu i zmywam te oblepiacze naladowane dodatkowo zapachem..
wiesz poza pantene czy elseve sa inne dobre odzywki dostepne w sklepach ale widac ze sie nie znasz...
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)

Edytowane przez caskada
Czas edycji: 2011-03-07 o 11:44
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 12:28   #16
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
no to super ze oblepienie wlosa silikonami daje takie swietne rezultaty pewnie do nastepnego mycia i tak wkolo ...
zdecydowanie wole przeczytac sklad kosmetyku zanim poloze go na wlosy
a te salonowe kity trzymaja efekt na wlosach tylko do nastepnego mycia
tez zawsze mam super wlosy po wyjsciu od fryzjerki ale zaswze wracam do domu i zmywam te oblepiacze naladowane dodatkowo zapachem..
wiesz poza pantene czy elseve sa inne dobre odzywki dostepne w sklepach ale widac ze sie nie znasz...

Mimo wszystko ja wolę polegać na opinii mojej zaufanej fryzjerki i na obserwacji moich włosów. wiadomo, że pewne odżywki, szczególnie przy prostowaniu, mają tak szczelnie oblepić włos, aby ciepło go nie zniszczyło, ale kolega sam się o to prosi, gdyż jemu nie zalezy na odżywieniu samym w sobie włosów, ale na skutecznym prostowaniu. Marek drogeryjnych moja droga znam naprawdę dużo i jedną z nielicznych, jakie szanuję za wpływ na włosy jest nowa linia Dove Total Repair, a wypróbowałam już naprawdę wiele.

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-03-07 o 12:59
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 14:13   #17
ann09
Raczkowanie
 
Avatar ann09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 330
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Dlaczego musisz?
używanie prostownicy = zniszczone włosy
zgadzam sie w 100 %! po co prostowac wlosy? polub swoje, ja odstawilam prostownice ponad rok temu, bo dostalam jakiejs glupawki w gimnazjum i uwazalam ze ladne wlosy= proste włosy, a to za G prawda szanuj swoje wlosy, dbaj o nie, nie prostuj przedewszystkim! a odpłacą Ci się -swoim pięknem) jezeli chcesz miec dlugie wlosy, to jedyna rada, bo jak masz zamiar je stale obcinac , bo będą wygladaly tragicznie po dluzszym prostowaniu, to prosze bardzo, zakumpluj sie z prostownicą, jezeli nie to schowaj ją głęboko ))
ann09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 14:17   #18
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

dove tez jest do kitu i też oblepia.'
wypróbuj tanie odżywki joanny są o niebo lepsze składowo.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 14:50   #19
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;2556860 0]dove tez jest do kitu i też oblepia.'
wypróbuj tanie odżywki joanny są o niebo lepsze składowo.[/QUOTE]

Będę jednak polemizować.
Nowa seria Dove przeszła moje oczekiwania co do produktów sklepowych, a że poprzednia seria była wg mnie bublem, tym milej się tą nową zaskoczyłam. Wiadomo, każdy ma swoje ulubione kosmetyki pielęgancyjne, szampony itp. Joanna... lubiłam odżywkę z makiem do włosów farbowanych za połysk i miękkość, jakie nadawała, ale tak strasznie obciążała, że musiałam ją spłukiwać. Więc.... Co kto lubi.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ann09 Pokaż wiadomość
zgadzam sie w 100 %! po co prostowac wlosy? polub swoje, ja odstawilam prostownice ponad rok temu, bo dostalam jakiejs glupawki w gimnazjum i uwazalam ze ladne wlosy= proste włosy, a to za G prawda szanuj swoje wlosy, dbaj o nie, nie prostuj przedewszystkim! a odpłacą Ci się -swoim pięknem) jezeli chcesz miec dlugie wlosy, to jedyna rada, bo jak masz zamiar je stale obcinac , bo będą wygladaly tragicznie po dluzszym prostowaniu, to prosze bardzo, zakumpluj sie z prostownicą, jezeli nie to schowaj ją głęboko ))

Zgadzam się absolutnie.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 15:08   #20
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko ja wolę polegać na opinii mojej zaufanej fryzjerki i na obserwacji moich włosów. wiadomo, że pewne odżywki, szczególnie przy prostowaniu, mają tak szczelnie oblepić włos, aby ciepło go nie zniszczyło, ale kolega sam się o to prosi, gdyż jemu nie zalezy na odżywieniu samym w sobie włosów, ale na skutecznym prostowaniu. Marek drogeryjnych moja droga znam naprawdę dużo i jedną z nielicznych, jakie szanuję za wpływ na włosy jest nowa linia Dove Total Repair, a wypróbowałam już naprawdę wiele.
czy ty widzialas ich skladtam nie ma nic co poprawia stan wlosow sama chemia
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:02   #21
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

martencja, w najnowszym dove sa 4 skłądniki an krzyż przed zapachem i bynajmniej nie pielęgnujące.. to jest dopiero obciążenie.. poza tym trzeba zmyc oblepiacze prostym szamponem nim sie przystapi do testowania odzywek z ciekawym składem, bo efekt bedzie własnie taki- przyklapiete włosy.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:56   #22
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

wiadomo
ale czy odróżniasz oblepienie od nawilżenia?
jest bardzo cienka granica między tym a tym

Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lactic Acid, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Fragrance (Parfum), Dipropylene Glycol, Amodimethicone, Petrolatum, Polyacrylate-1 Crosspolymer, Mineral Oil, Gluconolactone, Potassium Chloride, Disodium EDTA, Trehalose, DMDM Hydantoin, PEG-7 Propylheptyl Ether, Cetrimonium Chloride, PEG-180M, Adipic Acid, Sodium Sulfate, PEG-150 Disterate, Methychloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone, Yellow 5 (CI 19140), Red 33 (CI 17200).

skład dove


Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ricinus Communis Seed Oil, Stearalkonium Chloride, Peg-20 Stearate, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-28, Glycerin, Propylene Glycol, Triticum Vulgare Germ Extract, Amica Montana Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract, Luteum Ovi Extract, Cinchona Succirubra Bark Extract, Pollen Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Capsium Frutestens Fruit Extract, Tocopherol, Trietholamine, Parfum, Benzyl Salicytate, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140, CI 16255 (15.09.2010)
skład joanny


Czy widzisz różnicę? no to powiedz mi co jest w dove nawilżającego?
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 15:30   #23
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

ten kto sie zna to po takim skladzie wybralby joanne a ten dove idealny do szorowania wanny jest a nie do wlosow
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 17:04   #24
amadziaz
Zadomowienie
 
Avatar amadziaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: W papierku po cukierku ; )
Wiadomości: 1 376
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Masz kilka możliwości:
Polubic swoje włosy
Zrobić sobie trwała prostującą
Ogolić włosy na jeżyka
I będzie git
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki.
amadziaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:40   #25
Shabbaz
Przyczajenie
 
Avatar Shabbaz
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

ojć, widze że niezły konflikt składu szamponu powstał :P. Postanowiłem że w najbliższym czasie wyprostuje trwale włoski . Dzieks za odpowiedzi
Shabbaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 08:17   #26
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Mój bliski przyjaciel ma kręcone włosy. A odkrył to dopiero, jak zaczął je zapuszczać

Ale całkiem ciekawie z nimi wygląda, chociaż zrezygnował z długich włosów, ma mniej więcej do szyi. I naprawdę mu do twarzy.
Nie wierzę, że Ci nie pasują kręcone - natura na starcie zazwyczaj niczego nie psuje. Jestem zdania, że jak ktoś ma kręcone włosy z natury, to jest to wkomponowane w typ urody.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 13:28   #27
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2567119 9]Mój bliski przyjaciel ma kręcone włosy. A odkrył to dopiero, jak zaczął je zapuszczać

Ale całkiem ciekawie z nimi wygląda, chociaż zrezygnował z długich włosów, ma mniej więcej do szyi. I naprawdę mu do twarzy.
Nie wierzę, że Ci nie pasują kręcone - natura na starcie zazwyczaj niczego nie psuje. Jestem zdania, że jak ktoś ma kręcone włosy z natury, to jest to wkomponowane w typ urody.[/QUOTE]


Zgadzam sie z Tatty! Najlepiej wygladamy w tym co nas natura obdarzyla Powinnes zaakceptowac i polubic swoje wlosy , to naprawde wyjatek miec takie kreciolki na glowie
Jest watek o jak powinno sie dbac o krecone wlosy napewno znajdziesz tam wiele porad.

Edytowane przez Magdalenka22
Czas edycji: 2011-03-13 o 13:29
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 14:58   #28
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2567119 9]Mój bliski przyjaciel ma kręcone włosy. A odkrył to dopiero, jak zaczął je zapuszczać

Ale całkiem ciekawie z nimi wygląda, chociaż zrezygnował z długich włosów, ma mniej więcej do szyi. I naprawdę mu do twarzy.
Nie wierzę, że Ci nie pasują kręcone - natura na starcie zazwyczaj niczego nie psuje. Jestem zdania, że jak ktoś ma kręcone włosy z natury, to jest to wkomponowane w typ urody.[/QUOTE]

Tatty, wybacz, ale nie mogę się z Tobą zgodzić Mój naturalny kolor włosów strasznie podkreśla zaróżowienia, jakim ulega moja skóra i sprawia, że wyglądam na ciężko chorą. A ich faktura... z falami/lokami przy twarzy mi koszmarnie, mam pucułowate policzki i raczej okrągłą buzię, taki ze mnie raczej tym przaśnej dziołchy i fale przy głowie strasznie "wydobywają" te moje pućki. W prostych i z przedziałkiem na boku jest ok. Ale do okrągłej buzi loki zazwyczaj średnio pasują. Oczywiście, staram się nie męczyć włosów i zazwyczaj je związuję w warkocz, ale i tak jest to kosztem wyglądu. Kocham fale i loki, ale nie do swojej twarzy i tyle.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 15:22   #29
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

Dlatego też napisałam "zazwyczaj"
Jednak istnieje wiele naturalnych typów urody i w każdym tkwi coś ciekawego, nie należy zbyt pochopnie tego przekreślać. Tym bardziej, że ludzie często mają tendencję dążenia do naturalnych odwrotności - ilu osobom o prostych włosach marzą się loki czy fale i na odwrót, ilu kręconowłosym marzą się włosy gładkie, proste jak struny?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 15:50   #30
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Dlugie ladne wlosy - czy da rade?

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;2569592 1]Dlatego też napisałam "zazwyczaj"
Jednak istnieje wiele naturalnych typów urody i w każdym tkwi coś ciekawego, nie należy zbyt pochopnie tego przekreślać. Tym bardziej, że ludzie często mają tendencję dążenia do naturalnych odwrotności - ilu osobom o prostych włosach marzą się loki czy fale i na odwrót, ilu kręconowłosym marzą się włosy gładkie, proste jak struny? [/QUOTE]

A to już inna rzecz Mnie się zawsze marzyły proste czarne bo ciemnobrązowe włosy. I jak takie nosiłam, słyszałam od wielu kobiet, że wyglądam tak lepiej, ale ja patrząc w lustro widziałam kogoś obcego A znajomi płci męskiej a także moja mama i siostra twierdzili, że ja jednak urodzoną blondynką jestem i faktycznie teraz czuję się lepiej, bliżej swojego naturalnego typu urody. Czyli u mnie to jest tak- może nie zdaję się na to, co mi dała natura, ale jednak lepiej, jak pozostaję blisko niej Tak czy inaczej kręconowłosym zawsze doradzam zadbanie o loki, bo nawet jak się chce je prostować, to wymagają one specjalnej opieki. Prostownicy używam dosłownie raz na rok i gdybym naturalnie miała takie proste włosy jak po jej zastosowaniu byłabym szczęśliwa, ale wolę mieć zdrowe falo-loki, niż zniszczone proste włosy, bo one nikomu uroku nie dodają

EDIT: Martencja24, dopiero teraz zobaczyłam Twoją odpowiedź. Profesjonalna Wella składy ma średnie- jak komuś służy to super, ale ogólnie to jednak szału nie robi. Tak samo kosmetyki Prosalon. Fakt, mają różne ekstrakty, proteiny, ale też żaden cud fryzjerski to nie jest. Oczywiście, to wspaniale, że znalazłaś odpowiednią pielęgnację dla siebie, ale IMHO stosowane przez Ciebie kosmetyki niewiele się różnią od tych sklepowych, w których również znajdziesz silikony i inne substancje kondycjonujące, glicerynę czy ekstrakty roślinne. Warto spojrzeć na składy.

Swoją drogą, napisałaś o profesjonalnych kosmetykach fryzjerskich, nie uściślając o jaką firmę Ci chodzi. Akurat Prosalon ma całkiem fajne kosmetyki w rozsądnej cenie, ale jednak gama produktów profesjonalnych jest dużo szersza. Ja się wypowiedziałam na temat kosmetyków L'Oreal Professionnel i Kerastase, nie wiem, czy zauważyłaś. A może mylę się co do składu niektórych kosmetyków sklepowych? Napisz mi, proszę, w czym profesjonalne kosmetyki fryzjerskie różnią się od tych sklepowych (mam teraz na myśli kosmetyki do pielęgnacji), skoro ja się mylę?

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2011-03-14 o 16:55 Powód: dopisek
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.