Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-13, 14:28   #31
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

czepiasz się

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Gdyby dziewczyna miała ogarnietą matkę, to ta by jej uwagę zwróciła, że nie wypada.
domyślam się że owa dziewczyna nie miała 12lat a powyżej 18 więc bardzo prawdopodobne, że mama jej nawet nie widziała. w ogóle dziwna uwaga

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
więc zazdrość tutaj nie ma nic do rzeczy...
a ja myślę, że może mieć i nie chodzi tu o zazdrość o strój czy urodę, ale podejrzewam, że wielu facetów (którzy przyszli ze swoimi kobietami) wgapiało się w tą czerwoną kieckę, a raczej w to co ona odsłaniała
tak więc zazdrość o męskie spojrzenia na pewno mogła się pojawić (zwłaszcza jeżeli kobieta była atrakcyjna)

Jeżeli chodzi o moją opinię: z opisu sukienka mi się nie podoba, ale ktoś tak ubrany nie przeszkadzałby mi na weselu.
przeszkadzać mogłoby mi czyjes nieodpowiednie zachowanie, a nie to co na siebie włożył.
Przecież na wesele idziemy się pobawić a nie analizować cudze stroje wiadomo, że jedne dziewczyny nas zachwycą swoim wyglądem, inne się nie spodobają, ale nie powinno nam to zaprzątać głowy (a zwłaszcza na tyle, żeby zakładać o takiej dziewczynie wątek).
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL

Edytowane przez Kica.
Czas edycji: 2011-07-13 o 14:31
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 14:29   #32
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Dobre już wiem skąd tyle "ciekawych strojów" na weselu.
widze ze braku kultury zwiazanej z obgadywaniem innych nie skomentowalas.
prosze wiec o przyklad grzecznego stroju weselnego, biorac pod uwage ze juest lipiec
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 14:45   #33
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
widze ze braku kultury zwiazanej z obgadywaniem innych nie skomentowalas.
prosze wiec o przyklad grzecznego stroju weselnego, biorac pod uwage ze juest lipiec

Dziewczę wg mnie jakoś strasznie nikogo nie obgaduje. Nawet zdjęcia nie wrzuciła, zrobiła to anonimowo.
I pyta się o opinie innych jak powinien wyglądać strój weselny. Więc są różne opinie.

A sukienek jest taki wybór, że można znaleźć strój do okazji.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 14:52   #34
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

moda weselna zawsze mnie rozwala, tak samo jak moda studniówkowa z Twojego opisu trąci tandetą.
można się ubrać z gustem, smakiem. no, ale może to ja nie odnajduję się w klimatach weselnych
(ta biała sukienka - tak wiem, inny kolor. Ale fason piękny! ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5602827054_6fa7d41cef_o.jpg (81,8 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k206_3.jpg (32,5 KB, 139 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k1.jpg (33,9 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k2.jpg (33,8 KB, 150 załadowań)
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-07-13 o 14:54
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 16:41   #35
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
domyślam się że owa dziewczyna nie miała 12lat a powyżej 18 więc bardzo prawdopodobne, że mama jej nawet nie widziała. w ogóle dziwna uwaga

Dlaczego dziwna?
To rola rodziców nauczyć dzieci ubierać się stosownie do okazji. Gorzej, kiedy rodzice tego nie potrafią.

Zresztą u nas weselna moda to tragedia.
Moje kuzynki do tej pory zakręcają sobie włosy z tyłu,a grzywkę prostują...
Ciotki w jakichś mdłych sukienkach w kwiaty.
W biedniejszych, bardziej zacofanych rejonach, królują satynowe długie suknie z gorsetem - takie moje wrażenie, nie krzyczeć
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 17:48   #36
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

tez odnosze identyczne wrazenie, ale nikogo nie lustruje, poprostu sama ubieram sie inaczej.
Uwazam ze skoro dziewczyna sie dobrze czuła to super tylko pozazdroscic pewnosci siebie
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 17:56   #37
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Ja rzadko chodzę na wesela, ale nieco polustrować lubię I często zgroza mnie ogarnie, kiedy młode, ładne i zgrabne dziewczyny taką krzywdę sobie robią. Nie znoszę też tych sztucznych loków.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 17:57   #38
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dlaczego dziwna?
To rola rodziców nauczyć dzieci ubierać się stosownie do okazji. Gorzej, kiedy rodzice tego nie potrafią.

Zresztą u nas weselna moda to tragedia.
Moje kuzynki do tej pory zakręcają sobie włosy z tyłu,a grzywkę prostują...
Ciotki w jakichś mdłych sukienkach w kwiaty.
W biedniejszych, bardziej zacofanych rejonach, królują satynowe długie suknie z gorsetem - takie moje wrażenie, nie krzyczeć
Powolutku, powolutku się to zmienia Choć nie zapomnę jak dwa lata temu byłam na weselu przyjaciółki jedyną kobietą ubraną klasycznie (w prostą małą czarną) - królowała satyna, brokat, sztywne loki luk koki spryskane tona lakieru, szpile do szpica, pomarańczowa opalenizna, przebijająca/wystająca bielizna, makijaże jak u clowna i słynne sukienki reklamowane na allegro przez panią borsuk
Na mojej studniówce za to dziewczyny miały suknie na kołach, takie pseudoksiężniczkowate w kolorach typu strażacka czerwień, żółć zakreślacza biurowego lub majtkowego różu - do tego nieśmiertelne tiulowe sztywne szale i sandały na szpilce w połączeniu z rajstopami Nie wiem skąd się bierze u młodych dziewczyn taki tragiczny brak gustu, smaku i klasy.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 18:04   #39
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja rzadko chodzę na wesela, ale nieco polustrować lubię I często zgroza mnie ogarnie, kiedy młode, ładne i zgrabne dziewczyny taką krzywdę sobie robią. Nie znoszę też tych sztucznych loków.
ah te klimaty upięte loczki z wyprostowaną grzywą + brokat, długie suknie z gorsetami przypominające materiał zasłon, bordo, ciemna zieleń, lub przeciwległy biegun - dający po oczach błękit lub róż z czarnymi wykończeniami; głębokie dekolty, szpilki ze szpicami, błyszczące cieliste rajstopy, obowiązkowe solarium już od 3 miesięcy, perłowe cienie.

jak widać takie zjawiska mają się u nas dalej bardzo dobrze (i o zgrozo - podobają się ).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:29   #40
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Podobna panna w podobnym stroju zjawiłą się na... pogrzebie mojego dziadka.
Tyle że sukienkę miała czarną. I bez rozcięcia bo tak krótką że już nie było co rozcinać.
Do tego gołe plecy, czerwone szpilki, usta na wściekle czerwono, pazury na wściekle czerwono, tapeta jak na sylwestra .
o tak się gapiliśmy a co lepsze, pogrzeb był w maluśkiej wsi i jak ta panna wysiadła z samochodu tymi czerwonymi szpilami na wiejskie podwórko pełne kur i kaczek to do dziś pamiętam jak nie mogłam autentycznie szczęki domknąć i się gapić oczami na szypułkach.

Niby była ubrana odpowiednio- w małą czarną. A jednak jakoś tak... nie wyszło jej
Diabeł tkwi w szczegółach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:44   #41
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Podobna panna w podobnym stroju zjawiłą się na... pogrzebie mojego dziadka.
Tyle że sukienkę miała czarną. I bez rozcięcia bo tak krótką że już nie było co rozcinać.
Do tego gołe plecy, czerwone szpilki, usta na wściekle czerwono, pazury na wściekle czerwono, tapeta jak na sylwestra .
o tak się gapiliśmy a co lepsze, pogrzeb był w maluśkiej wsi i jak ta panna wysiadła z samochodu tymi czerwonymi szpilami na wiejskie podwórko pełne kur i kaczek to do dziś pamiętam jak nie mogłam autentycznie szczęki domknąć i się gapić oczami na szypułkach.

Niby była ubrana odpowiednio- w małą czarną. A jednak jakoś tak... nie wyszło jej
Diabeł tkwi w szczegółach.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 07:53   #42
kolor4u
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Prawda akurat na ślubie i w kościel trzeba mieć jakieś wyczucie w kwestii ubioru. Oryginalność jest mile widziana ale nie przesadnie.
__________________
Czy powiększanie piersi to dobry wybór? W końcu każdy chce być atrakcyjny.
kolor4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 09:57   #43
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez gad Pokaż wiadomość
co innego widzieć i obserwować, a co innego emocjonować się tym i rozpamiętywać, każdy chodzi w tym co mu pasuje, a na swoim weselu będę mieć w nosie stroje innych, ludzie się mają dobrze bawić, a nie stresować bo ktoś popełnił modowe faux pas
Nie rozpamiętuję i nie emocjonuję się Chciałam tylko poznać opinię innych na temat właściwości takiego stroju i tyle

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
jak dla mnie sie czepiasz brzmi jk zazdrosc, skoro zalozyla taka sukienke to smię twierdzic ze miala fajna figure a buty tylko dopelnialy calosci, jaki wg Ciebie jest odpowiedni stroj na wesele? kieca z rekawkiem o dlugosci za kolano?
Ja np miałam kieckę na ramiączkach (+ coś do zarzucenia na ramiona do kościoła). Sukienka koloru morskiego z lekko marszczoną przylegającą górą i zwiewnym dołem tuż powyżej kolana. Do tego na początku jedne buty na wyższym obcasie, a na koniec zabawy na niższym bo stopy bolały

Cytat:
Napisane przez manolita Pokaż wiadomość
Wyobraziłam sobie look tej kobiety i muszę powiedzieć, ze jeśli wyglądała tak jak ja ją sobie wyobraziłam, to.... no cóż mogła wzbudzić sensację zwłaszcza w grupie pań, które czegoś jej zazdrościły.
Jeśli sukienka była długa z matowego materiału... to cud miód i orzeszki

Mnie na moim własnym weselu wkurzyłaby tylko kobieta ubrana w kolor biały lub ecru, bo to są kolory panny młodej.
Ja nigdzie nie pisałam, że wyglądała źle tylko, że niestosownie do okazji

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
a ja myślę, że może mieć i nie chodzi tu o zazdrość o strój czy urodę, ale podejrzewam, że wielu facetów (którzy przyszli ze swoimi kobietami) wgapiało się w tą czerwoną kieckę, a raczej w to co ona odsłaniała
tak więc zazdrość o męskie spojrzenia na pewno mogła się pojawić (zwłaszcza jeżeli kobieta była atrakcyjna)
Akurat o męskie spojrzenia zazdrosna nie jestem- sama ich nie potrzebuję by mieć dobrą samoocenę (choć wiadomo, że nimi nie pogardzam), poza tym wiem, że mam dobrą figurę (śmiem twierdzić, że nawet lepszą od tego dziewczęcia więc staram się właśnie z tego powodu zbyt wyzywająco nie ubierać , a mój mężczyzna może sobie patrzeć do woli- w końcu patrzenie to nie zbrodnia
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 10:24   #44
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Ja również uważam, że przesadzasz.

Miała okazję uczestniczyć w weselu, gdzie jedna z Pań założyła krótką czerwoną sukienkę, z odkrytymi plecami, do tego buty na wysokim obcasie. Wyglądała pięknie, zadbana, pewna swego ciała kobieta.
Dodam, że nie była już nastolatką . Prezentowała się świetnie.

Oczywiście nie każda kobieta wyglądała by w tej sukience równie dobrze. Dla mnie nikogo nie obraziła swoim ubiorem, prezentowała się kobieco i elegancko zarazem.

Edytowane przez fashionismypassion
Czas edycji: 2011-07-14 o 10:25
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 10:28   #45
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
Oczywiście nie każda kobieta wyglądała by w tej sukience równie dobrze. Dla mnie nikogo nie obraziła swoim ubiorem, prezentowała się kobieco i elegancko zarazem.
Powiem Ci tak- gdyby dziewczyna wyglądała w tym swoim stroju naprawdę pięknie to ok. Była na tym weselu dziewczyna też z sukienką odwadniającą plecy, czarną krótką, ale wyglądała w niej tak dobrze, że nie sposób się było w jakikolwiek sposób zniesmaczać. Z kolei dziewczę, o którym mowa w temacie wyglądało wulgarnie. I mi o to chodzi w temacie: Czy można (czy jest społeczne przyzwolenie) na wulgarny wygląd na weselu?
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 10:29   #46
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

przede wszystkim, to przesadzilas w tym, ze az nowy watek musialas zalozyc z tej okazji - podczas gdy Twoj "problem" idealnie podpada pod watek "Moda, ktora was rozwala".
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 10:31   #47
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak- gdyby dziewczyna wyglądała w tym swoim stroju naprawdę pięknie to ok. Była na tym weselu dziewczyna też z sukienką odwadniającą plecy, czarną krótką, ale wyglądała w niej tak dobrze, że nie sposób się było w jakikolwiek sposób zniesmaczać. Z kolei dziewczę, o którym mowa w temacie wyglądało wulgarnie. I mi o to chodzi w temacie: Czy można (czy jest społeczne przyzwolenie) na wulgarny wygląd na weselu?

Choćby dziewczyny tutaj napisały milion postów o zazdrości, czepliwości, o swobodzie własnego gustu to nigdy. To jest jedna na najważniejszych umiejętności życia społecznego człowieka - dobrać trój do okazji.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:03   #48
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Przesadziła - ale to ona odcierpi. Potem będzie płyta/zdjęcia z wesele i już na zawsze zostanie zapamiętana jako ta co wesele z ulicą pomyliła.

Wiem coś o tym, na wielu weselach byłam i wiele ciekawych strojów widziałam

Aha, i jeszcze jedno. Jako zeszłorocznej pannie młodej nie przeszkadzało by mi nic oprócz białego stroju innego gościa. Autentycznie wtedy to irytuje. Na szczęście na moim były osoby z wyczuciem, ale na innych weselach panny młode wkurzały się.
Na moim ślubie w białą sukienkę ubrała sie... moja mama powiedziała, że takie mity jej nie obchodzą. Sukienka była biała z szarymi kwiatami i bialy żakiet - wyglądała ładnie ale wiem, że zrobiła to złośliwie
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:15   #49
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dlaczego dziwna?
To rola rodziców nauczyć dzieci ubierać się stosownie do okazji. Gorzej, kiedy rodzice tego nie potrafią.
ja się z tym nie zgadzam. można mieć świetnie ubranych rodziców, a samemu preferować styl niechlujny wyzywający itp (zwłaszcza gdy jest się b.młodą osobą) a namowy rodziców na zmianę wizerunku w niczym nie pomogą.
akurat ja lubie styl klasyczny dziewczęcy i delikatny, ale nigdy nie brałam pod uwage zdania mojej mamy na temat ciuchów i nie miała żadnego wpływu na to co zakładam idąc w dane miejsce (zazwyczaj to nawet nie wiedziała w czym idę, nawet gdy jeszcze mieszkałam z rodzicami).
na pewno w okresie gimnazjum/liceum zdarzało mi się ubrać dziwacznie i niestosownie, ale to tylko z mojej winy, a nie rodziców

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Choćby dziewczyny tutaj napisały milion postów o zazdrości, czepliwości, o swobodzie własnego gustu to nigdy. To jest jedna na najważniejszych umiejętności życia społecznego człowieka - dobrać trój do okazji.
ale każdy pojmuje to inaczej
np ja na uczelnie ubieram się elegancko i czułabym się źle ubrana inaczej. jednoczesnie rozumiem, że dla kogoś zajęcia w szkole nie sa żadną okazją i w dżinsach i sportowej koszulce czuje sie dobrze. mnie się to może nie podobać, ale skupiam się na tym, żeby moje stroje mi się podobały, a nie cudze
czasem zdarza mi się słyszeć, że ubrałam się "odświętnie" w sytuacjach w których mnie elegancki strój wydaje się jak najbardziej uzasadniony. dla mnie to jest zbyt subiektywny temat żeby wyznaczac granice co gdzie wolno zakładać, bo niby kto ma prawo takie zasady ustalać i na jakiej podstawie.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 11:16   #50
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Chciałabym poruszyć pewien bardzo, bardzo kontrowersyjny temat w nawiązaniu do postu wyżej - tylko nie bijcie - mianowicie uznaje się że gość na weselu/ślubie nie powinien być ubrany na biało. Czytałam wypowiedzi panien młodych że by je to bardzo zirytowało. Sama nie mam zamiaru tego robić, ale tak szczerze to skąd się wzięło takie założenie? Czy skromna biała krótka sukienka plus żakiet to naprawdę ciężki nietakt? Pytam, bo powtarza się to na wizażu wielokrotnie - byle nie biel (i czerń przy okazji). Z mojej strony nie byłoby przeciwwskazań by jakaś kobieta na moim ślubie była w białej sukience. Jakie są Wasze opinie?
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:21   #51
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak- gdyby dziewczyna wyglądała w tym swoim stroju naprawdę pięknie to ok. Była na tym weselu dziewczyna też z sukienką odwadniającą plecy, czarną krótką, ale wyglądała w niej tak dobrze, że nie sposób się było w jakikolwiek sposób zniesmaczać. Z kolei dziewczę, o którym mowa w temacie wyglądało wulgarnie. I mi o to chodzi w temacie: Czy można (czy jest społeczne przyzwolenie) na wulgarny wygląd na weselu?
Myślę, że dalsze roztrząsanie tematu nie ma sensu.

Każdy ubiera się według swojego uznania. To co nie podoba się Tobie niekoniecznie musi wzbudzać podobne odczucia u innych. Żyjemy w wolnym demokratycznym kraju zatem każdy ma prawo wyrażać siebie na swój sposób. Świata nie zmienisz

Nawiązując do aspektu społecznego przyzwolenia wybacz, ale ja widzę znacznie poważniejsze problemy na tematych których warto dyskutować, aniżeli fakt kusej sukienki na weselu.

Edytowane przez fashionismypassion
Czas edycji: 2011-07-14 o 11:22
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:25   #52
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
Nawiązując do społecznego przyzwolnia wybacz, ale ja widzę znacznie poważniejsze problemy na tematych których warto dyskutować, aniżeli fakt kusej sukienki na weselu.
Równie dobrze można zlikwidować całe forum Moda bo przecież są poważniejsze tematy do dyskusji niż ciuchy Myślę, że niektórzy podchodzą za bardzo emocjonalnie do tematu - dziewczyna podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, to wszystko. A temat jak widać całkiem nieźle się rozwija
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:46   #53
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Równie dobrze można zlikwidować całe forum Moda bo przecież są poważniejsze tematy do dyskusji niż ciuchy Myślę, że niektórzy podchodzą za bardzo emocjonalnie do tematu - dziewczyna podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, to wszystko. A temat jak widać całkiem nieźle się rozwija
Dla mnie stwierdzenie społeczne przyzwolnienie odnośnie się samoistnie to poważniejszych tematów aniżeli moda.

Moda to zabawa, wyrażanie siebie, to forum ma również temu służyć. Tylko w mojej ocenie emocjonowanie się powyższym tematem i zakładanie na ten cel oddzielnego wątku jest niepotrzebne.

Temat się rozwija owszem, bo jak przy okazji podobnych tematycznie wątków ile osób tyle zdań i przemyśleń, a to wszystko za sprawą małej czerownej sukienki.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 12:35   #54
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
Dla mnie stwierdzenie społeczne przyzwolnienie odnośnie się samoistnie to poważniejszych tematów aniżeli moda.

Moda to zabawa, wyrażanie siebie, to forum ma również temu służyć. Tylko w mojej ocenie emocjonowanie się powyższym tematem i zakładanie na ten cel oddzielnego wątku jest niepotrzebne.

Temat się rozwija owszem, bo jak przy okazji podobnych tematycznie wątków ile osób tyle zdań i przemyśleń, a to wszystko za sprawą małej czerownej sukienki.
A dla mnie termin 'społeczne przyzwolenie' nie musi odnosić się od razu do czegoś nie wiem jak poważnego i wielkiego.

Moda to zabawa owszem, ale jak przy każdej zabawie można przesadzić Nie wiem kto się emocjonuje- ale sądząc po gwałtownych to chyba Ty

No tak dyskusja o sukience jest straszna. A skoro ile osób tyle zdań, to po co zakładać setny watek o temacie 'jaki kolor butów wybrać?'- przecież takich wątków była już masa i wiadomo, że każda wizażanka będzie miała odmienną opinię
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:31   #55
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
A dla mnie termin 'społeczne przyzwolenie' nie musi odnosić się od razu do czegoś nie wiem jak poważnego i wielkiego.

Moda to zabawa owszem, ale jak przy każdej zabawie można przesadzić Nie wiem kto się emocjonuje- ale sądząc po gwałtownych to chyba Ty

No tak dyskusja o sukience jest straszna. A skoro ile osób tyle zdań, to po co zakładać setny watek o temacie 'jaki kolor butów wybrać?'- przecież takich wątków była już masa i wiadomo, że każda wizażanka będzie miała odmienną opinię
Każdy ma prawo do odmiennego zdania. Ja to szanuję.

Skoro miałaś potrzebę podzielenia się na forum swoimi wrażeniami odnośnie wspomnianej kreacji - bardzo proszę. Chociaż nadal uważam, że nie jest to powód do zakładania oddzielnego wątku. A jeżeli już to robisz musisz liczyć się z tym, że nie każdy to pochwali i mogą pojawić się opinie odmienne od Twojej.

W moich wypowiedziach daleka jestem od emocji. Bynajmniej nie ma się tutaj czym emocjonować. Z tego też tytułu nie mam zamiaru prowadzić dalszej polemiki.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:50   #56
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Chciałabym poruszyć pewien bardzo, bardzo kontrowersyjny temat w nawiązaniu do postu wyżej - tylko nie bijcie - mianowicie uznaje się że gość na weselu/ślubie nie powinien być ubrany na biało. Czytałam wypowiedzi panien młodych że by je to bardzo zirytowało. Sama nie mam zamiaru tego robić, ale tak szczerze to skąd się wzięło takie założenie? Czy skromna biała krótka sukienka plus żakiet to naprawdę ciężki nietakt? Pytam, bo powtarza się to na wizażu wielokrotnie - byle nie biel (i czerń przy okazji). Z mojej strony nie byłoby przeciwwskazań by jakaś kobieta na moim ślubie była w białej sukience. Jakie są Wasze opinie?
jeśli kiedyś stanę na ślubnym kobiercu to nie będzie mi przeszkadzać biała sukienka u jakiejś panny. Nie wiem, może dziewczęcia się boją, ze fotograf pomyli panny młode albo że ktoś bielą przyćmi ich blask. Ja nie mam takich problemów


Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
Każdy ma prawo do odmiennego zdania. Ja to szanuję.

Skoro miałaś potrzebę podzielenia się na forum swoimi wrażeniami odnośnie wspomnianej kreacji - bardzo proszę. Chociaż nadal uważam, że nie jest to powód do zakładania oddzielnego wątku. A jeżeli już to robisz musisz liczyć się z tym, że nie każdy to pochwali i mogą pojawić się opinie odmienne od Twojej.

W moich wypowiedziach daleka jestem od emocji. Bynajmniej nie ma się tutaj czym emocjonować. Z tego też tytułu nie mam zamiaru prowadzić dalszej polemiki.
na tym forum powstało już tyle bzdurnych tematów (zresztą, chociażby cały dział 'wyliczanki' jest jedną wielką bzdurą), że naprawdę, nie rozumiem dlaczego akurat ten temat wywołuje w Tobie taką frustrację. Nikt nie karze Ci dyskutować o bzdurnych rzeczach, więc pozwól innym pogadać o bzdurach. Może lubimy się odmóżdżać.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 15:29   #57
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Droga WhiteCherry,
Nikomu nie zabraniam dyskutowania na bzdurne tematy. Nie przeżywam też frustracji z tego tytułu. Jak masz ochotę możemy podyskutować na tematy modowe, osobistych uwag wolałabym uniknąć jeśli pozwolisz.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 15:37   #58
aga808
Raczkowanie
 
Avatar aga808
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 273
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Mnie się wydaje, że mimo tego co pisze autorka wątku(że nie pasowało itd.) to ta sukienka mogła być bardzo ładna , bo przecież nie była jaskrawa tylko ciemna, pewnie w kolorze wina.
Ja jakbym kiedyś brała ślub to chyba wolałabym mieć krótką sukienkę, też są bardzo eleganckie, bo te wielkie białe bezy, które zazwyczaj mają panny młode są straszne
aga808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 16:07   #59
Rvda88
Zadomowienie
 
Avatar Rvda88
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 250
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Kolor Bzu, a dlaczego piszesz o tej dziewczynie zawsze per "dziewczę"? Trochę to, hmm, pogardliwe, nie uważasz? To najbardziej rzuciło mi się w oczy w Twoich wypowiedziach. Naprawdę, miejmy szacunek do innych
__________________

Rvda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 16:09   #60
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy ja się czepiam, czy dziewczę przesadziło?

Cytat:
Napisane przez Rvda88 Pokaż wiadomość
Kolor Bzu, a dlaczego piszesz o tej dziewczynie zawsze per "dziewczę"? Trochę to, hmm, pogardliwe, nie uważasz? To najbardziej rzuciło mi się w oczy w Twoich wypowiedziach. Naprawdę, miejmy szacunek do innych
Bo jest za młoda bym nazwała ja kobietą i za stara bym nazwala ją dziewczyną

Dla mnie nie jest to pogardliwe określenie.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.