Do dziewczyn które leciały samolotem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-27, 11:38   #1
klaudia_pe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Arrow

Do dziewczyn które leciały samolotem


Witajcie,

Niedługo czeka mnie mój pierwszy lot samolotem, lecę odwiedzić chłopaka w Anglii i strasznie przejmuję się tym całym lotem.
W zasadzie nie przejmuję się samym lotem, ale tym, co czeka mnie na lotnisku.

Dlatego proszę Was bardzo, dziewczyny które już latały, mogłybyście przybliżyć mi trochę jak to wygląda?
Mam już kupiony bilet, lecę liniami Ryanair.
Chcę się dowiedzieć jak to jest z tymi rzeczami, które można, a których nie można wziąć. Wiem, że kosmetyki typu szampon, czy balsam mogę mieć tylko w pojemniczkach do 100ml. Ale jak jest z kosmetykami kolorowymi typu cienie do powiek, tusz do rzęs, podkład 30 ml? Najbardziej chodzi o podkład czy będę musiała go ,,odpompować" do pojemniczka standardowego 100ml? Czy też zostanie w orginalnym opakowaniu? A co z lekami ? Jesli biorę tabletki np. biotynę? A co ze sprzętem w stylu telefon laptop?

Wybaczcie, ale jestem kompletnie zielona, moje pytania są pewnie idiotyczne, ale jeszcze nigdy nie leciałam nigdzie samolotem, to będzie mój pierwszy raz, w dodatku lecę sama i bardzo się tym stresuję, tym bardziej, że każdy kogo zapytam mówi mi co innego i już się w tym wszystkim gubię. Napiszcie mi wszystko, co wiedzie, na co powinnam zwrócić uwagę, co mogę ze sobą zabrać, a czego nie. I jak to wszytko będzie wyglądać między dotarciem na lotnisko, a wejściem do samolotu...

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady.
klaudia_pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 20:13   #2
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Do dziewczyn które leciały samolotem

Polecam przestudiować ten wątek :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=808148

na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 19:10   #3
zlotowlosa_slowianka
Przyczajenie
 
Avatar zlotowlosa_slowianka
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Do dziewczyn które leciały samolotem

Niczym się nie stresuj. Lekarstwa tylko na receptę sprawdzają, mają w nosie takie typu biotyna, a raz miałam nawet takie na receptę i też nie pytali (ksero recepty zabrałam ze sobą).
O płynach sobie doczytaj.
Laptopa każą Ci wyciągnąć z bagażu i położyć do takiej skrzynki, gdzie wszystko jedzie na taśmie, prześwietlą i zaraz oddadzą, tak samo cały sprzęt elektroniczny.
Woreczek z płynami też każą wyciągnąć, też prześwietlą i też oddadzą.
Idzie to bardzo szybko, nikt się nie będzie nad Tobą roztkliwiać no i przed Tobą będzie dużo osób, to spojrzysz na nich jak oni to robią i będziesz robić tak samo i tyle.
zlotowlosa_slowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 19:36   #4
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Do dziewczyn które leciały samolotem

Zależy czy masz bagaż rejestrowany czy nie :P
Jeśli tak to najpierw szukasz bramki check-in z numerem Twojego lotu, zwykle otwierają na 2h przed odlotem, nadajesz walizkę i dostajesz bilet. Potem idziesz na kontrole bagażu podręcznego, musisz przejść przez bramki, prześwietlają bagaż, itd. A dalej to kontrola celna, czekanie na otwarcie bramki do samolotu w strefie wolnocłowej no i na pokład jedziesz autobusem lub przechodzisz rękawem.
W każdym punkcie sprawdzają bilet lub/i paszport(dowód) więc warto mieć je pod ręką.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 07:54   #5
klaudia_pe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: Do dziewczyn które leciały samolotem

A jeśli chodzi o perfumy czy kosmetyki?
klaudia_pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 12:54   #6
SecretAzahar
Przyczajenie
 
Avatar SecretAzahar
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Hiszpania, Polska
Wiadomości: 6
Dot.: Do dziewczyn które leciały samolotem

na lotnisku są przygotowane woreczki, do których należy włożyć wszelkie "płyny". każda buteleczka lub tubka nie może przekraczać 100ml i wszystko ma się zmieścić w woreczku. najlepiej gdy opakowania są oryginalne, bo wtedy nie będą się doczepiać i pytać co jest w środku.


poza tym "obsługa graniczna" wszystko tłumaczy, pyta się czy masz płyny, elektronikę, pokazuje ci gdzie co masz umieścić.


jeśli podróż jest w okresie jesienno-zimowym często proszą o zdjęcie butów bo np. w podeszwie lub obcasie może być ukryty materiał wybuchowy itp. jeśli się tak stanie poproś o woreczki na stopy (takie jak w szpitalach). wtedy nie pobrudzisz skarpetek czy rajstopek.


Od jakiegoś czasu zaostrzone są kontrole na granicy więc co ileś osób losują jedną, której sprawdzą bagaż i przejadą papierkiem po rękach, ubraniu czy laptopie w poszukiwaniu resztek materiałów wybuchowych.


no i nie zapomnij przed przejściem przez bramkę wykrywacza metali ściągnąć pasek od spodni (jeśli będziesz takowy posiadać) i zegarek i wszystko inne metalowe co może "pipać" przechodząc przez bramkę, np. monety, klucze...
SecretAzahar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 12:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.