OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 22:47   #841
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wiecie co... A ja dzisiaj doznałam lekkiego szoku, małego rozczarowania i rozbawienia... ;P Opiszę Wam moją przygodę z OCM!

Metodę OCM stosuję od ok. dwóch tygodni. Pierwsza mieszanka była w proporcjach 1:3 wszystkich składników i składała się z: oleju rycynowego, oleju ze słodkich migdałów i oliwy z oliwek. Potem okazało się, że taka dawka oleju rycynowego nieco przesusza moją skórę, więc zmniejszyłam jego ilość na rzecz oliwy z oliwek i generalnie było ok. Jedyne, co ściąga moją skórę to woda z kranu, ale na to już wpływu nie mam, a gotować i studzić wodę przed każdym myciem niestety nie mam czasu . A minerałka już w ogóle odpada. Dlatego wspomagam się kremami do twarzy.

Ponadto używam ręczniczka z mikrofibry zakupionego jeszcze podczas wakacji w Schleckerze za 4,99 zł.

Metodę OCM stosowałam rano i wieczorem. Przez pierwsze kilka dni pojawiły się dwie podskórne gule, które zaraz zniknęły i problem już się nie pojawiał... Dziś jednak znalazłam inne zmartwienie, które w pewnym stopniu mnie rozbawiło...

Otóż... Przyglądając się sobie w lustrze spojrzałam na czoło i miałam wrażenie, że jest tam pełno suchych skórek, ale w dotyku wcale ich nie było czuć... Przyjrzałam się z bliska i okazało się, że to drobne, jaśniutkie włoski!!! Oczywiście zawsze na twarzy jest taki delikatny meszek, ale jestem pewna, że zanim zaczęłam stosować metodę OCM nie było to aż tak widoczne!

Zapewne sprawcą jest olejek rycynowy... Jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę i powiedzcie, co mogło być skutkiem takiego stanu rzeczy. I czy ewentualnie skuteczne jest stosowanie metody OCM bez użycia oleju rycynowego, np. tylko przy użyciu oleju ze słodkich migdałów lub oliwy z oliwek. Bardzo mi zależy na kontynuowaniu tej metody bo te oleje są prawie w stu procentach naturalne, co bardzo podoba się mi i mojej cerze .
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!

Edytowane przez zzzielona
Czas edycji: 2011-11-14 o 22:50
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 23:19   #842
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja też się martwię czy nie wyrośnie mi szczecina na twarzy, więc czekam na porady
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 07:58   #843
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zzzielona aż się wystraszyłam

No ja myślę, że to przez olejek rycynowy, bo go się nawet stosuję na skórę głowy, by włoski rosły szybciej

Dziwne zjawisko....
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 08:46   #844
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Wiecie co... A ja dzisiaj doznałam lekkiego szoku, małego rozczarowania i rozbawienia... ;P Opiszę Wam moją przygodę z OCM!

Metodę OCM stosuję od ok. dwóch tygodni. Pierwsza mieszanka była w proporcjach 1:3 wszystkich składników i składała się z: oleju rycynowego, oleju ze słodkich migdałów i oliwy z oliwek. Potem okazało się, że taka dawka oleju rycynowego nieco przesusza moją skórę, więc zmniejszyłam jego ilość na rzecz oliwy z oliwek i generalnie było ok. Jedyne, co ściąga moją skórę to woda z kranu, ale na to już wpływu nie mam, a gotować i studzić wodę przed każdym myciem niestety nie mam czasu . A minerałka już w ogóle odpada. Dlatego wspomagam się kremami do twarzy.

Ponadto używam ręczniczka z mikrofibry zakupionego jeszcze podczas wakacji w Schleckerze za 4,99 zł.

Metodę OCM stosowałam rano i wieczorem. Przez pierwsze kilka dni pojawiły się dwie podskórne gule, które zaraz zniknęły i problem już się nie pojawiał... Dziś jednak znalazłam inne zmartwienie, które w pewnym stopniu mnie rozbawiło...

Otóż... Przyglądając się sobie w lustrze spojrzałam na czoło i miałam wrażenie, że jest tam pełno suchych skórek, ale w dotyku wcale ich nie było czuć... Przyjrzałam się z bliska i okazało się, że to drobne, jaśniutkie włoski!!! Oczywiście zawsze na twarzy jest taki delikatny meszek, ale jestem pewna, że zanim zaczęłam stosować metodę OCM nie było to aż tak widoczne!

Zapewne sprawcą jest olejek rycynowy... Jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę i powiedzcie, co mogło być skutkiem takiego stanu rzeczy. I czy ewentualnie skuteczne jest stosowanie metody OCM bez użycia oleju rycynowego, np. tylko przy użyciu oleju ze słodkich migdałów lub oliwy z oliwek. Bardzo mi zależy na kontynuowaniu tej metody bo te oleje są prawie w stu procentach naturalne, co bardzo podoba się mi i mojej cerze .
Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Ja też się martwię czy nie wyrośnie mi szczecina na twarzy, więc czekam na porady
Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
zzzielona aż się wystraszyłam

No ja myślę, że to przez olejek rycynowy, bo go się nawet stosuję na skórę głowy, by włoski rosły szybciej

Dziwne zjawisko....
Heh raczej to nie przez oleek rycynowy, mozliwe ze mialas meszek na twarzy jak wiekszosc kobiet i go przedtem nie zauwazalas a jak zaczelas sie przygladac swojej twarzy to je zauwazylas. Olej rycynowy jest rozcienczony a jego dzialanie na wlosy dziala tylko w stezeniu 100% wiec jakies tam 20% w oleju do mycia twarzy nic raczej nie zrobi
Ja mam ciemne wlosy i jakos nic dodatkowego mi nie rosnie, nawet wasik ktory depiluje nie rosnie jakos szybciej tylko normalnie a uzywam juz troche OCM
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 09:03   #845
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Heh raczej to nie przez oleek rycynowy, mozliwe ze mialas meszek na twarzy jak wiekszosc kobiet i go przedtem nie zauwazalas a jak zaczelas sie przygladac swojej twarzy to je zauwazylas. Olej rycynowy jest rozcienczony a jego dzialanie na wlosy dziala tylko w stezeniu 100% wiec jakies tam 20% w oleju do mycia twarzy nic raczej nie zrobi
Ja mam ciemne wlosy i jakos nic dodatkowego mi nie rosnie, nawet wasik ktory depiluje nie rosnie jakos szybciej tylko normalnie a uzywam juz troche OCM
Może to przez inne niż zwykle światło w łazience :P. Skoro tak mówisz, to w takim razie poużywam jeszcze tego oleju rycynowego i zobaczymy jakie będą efekty . Dziękuję za odpowiedź.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 09:11   #846
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej,

OCM stosuję jakieś dwa miesiące. Wspominałam, że moja cera to teraz jakiś koszmar, ale zwalam to na ciążę i hormony.

Cały czas mam wągry i syfki. Stosuję tetrę i microfibrę, czekam na ściereczkę z tetry muślinowej. Ale już wiem, jaki błąd popełniałam. Nakładałam zbyt dużą ilość olejów na twarz, tak że po zmyciu i masażu tetrą nadal pozostawała warstewka. Teraz nakładam dosłownie ilość odpowiednią mniej więcej połowie łyżeczki do herbaty. Stosuję tylko wieczorem. Ściereczkę ciepłą przykładam 3 razy, później wyciskam co się da , a później przykładam chłodny okład. Następnie krem LRP Kerium DS lub maść cynkowa.

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
dziewczyny po próbie wyciśnięcia tych podskórnych guli miałam ranki, potem strupki, ale już wszystko ładnie się wygoiło, zostało przebarwienie, ale to zejdzie za kilka tygodni, tylko problem w tym, że skóra zagojona, a pod skórą dalej wyczuwalna gula oczywiście mniejsza, no ale jest, kurka no i co teraz?
Albo coś tam zostało, np. 'korzeń' guli albo wyciskanie ją spowodowało. Z czasem albo wyjdzie, to co zaległo albo pozostałość gulki się wchłonie.

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
Ja też się martwię czy nie wyrośnie mi szczecina na twarzy, więc czekam na porady
hmmm... ja raczej z tych owłosionych kobiet, ale dodatkowych włosków nie zauważyłam.
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:33   #847
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
dziewczyny po próbie wyciśnięcia tych podskórnych guli miałam ranki, potem strupki, ale już wszystko ładnie się wygoiło, zostało przebarwienie, ale to zejdzie za kilka tygodni, tylko problem w tym, że skóra zagojona, a pod skórą dalej wyczuwalna gula oczywiście mniejsza, no ale jest, kurka no i co teraz?
Nie wyciskaj, to co Ci tam zostało po OCM już się samo unormuje, też tak miałam, bombę taką, że wstyd miedzy ludzi mi było wyjść, wycisnęłam i "resztki" zeszły po kilku dniach OCM-u.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 13:26   #848
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tuszka Pokaż wiadomość

Albo coś tam zostało, np. 'korzeń' guli albo wyciskanie ją spowodowało. Z czasem albo wyjdzie, to co zaległo albo pozostałość gulki się wchłonie.
Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Nie wyciskaj, to co Ci tam zostało po OCM już się samo unormuje, też tak miałam, bombę taką, że wstyd miedzy ludzi mi było wyjść, wycisnęłam i "resztki" zeszły po kilku dniach OCM-u.
mam nadzieję, że się wchłonie, wyciskać nie będę, bo skóra wciąż cieniutka po ostatnim wyciskaniu, muszę jeszcze przebarwień się pozbyć ale ja do ocm nie wróciłam po tych gulach i powiem Wam, że się boję
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 15:00   #849
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MgielkaM Pokaż wiadomość
Udało mi się przeczytać w końcu cały wątek i mam mieszane uczucia...
(...)
Tyle zacytowałam, ale z całego wątku, także mogą to być bardzo odległe posty.
Ja mam skórę chyba mieszaną ze skłonnością do niedoskonałości. (zatkane pory, wągry, czerwone slady po syfach, codziennie nowa krostka - cały komplet) Takie bolące gule robiły mi się często przed okresem... Teraz nie zapeszać niby mniej często.
Chociaż na karku przy linii włosów czasem mam niespodzianki, duże bolące, ale bardziej płytko niż te gule o których wspominałam.

Mam dziwne wrażenie, że nie służa mi nierafinowane oleje. Stosowałam na włosy kokosowy (komadogenny, wiem wiem) gule bywały - nie aż tak ogromnie głęboko pod skórą ale jednak.
Zmieniałam olej na orzech włoski z mazideł - tez niespodzianki z tyły na karku.
Za to po sezamowym, winogronowym (na razie nie za wiele przetestowany) niby nie aż tak bardzo (są syfki, ale beż jakiegoś nadzwyczajnego wysypu) - nie przetestowałam tego na 100% bo nie chcę wyglądać jakoś strasznie w tej chwili.

I boję się OCM trochę, skoro mi takie gule wyskakiwały bez olejów to przeraża mnie masakra na twarzy...
Ale z drugiej strony wizja oczyszczenia wągrów i tych grudkowych zaskórników... ehhh marzenie (od jakiegoś czasu mam czoło nawet w takich drobnych krosteczkach, nierównościach)

Co do rycyny to jej sie obawiam najbardziej bo stosowałam na brwi iiii miewałam między brwiami krostki - wtedy tylko przypuszczałam, że mogło to być to bo nigdy przed rycyną akurat w tych miejscach nic takiego się nie działo... A teraz mam niemal pewność.

Czy zrobienie testu na dekolcie np ma jakis sens...? Czy jak na dekolcie nie będzie jakiś strasznych reakcji to jest szansa, że na twarzy tez?

Eh wybaczcie ogromny wywód...
Możesz próbować wprowadzić ocm stopniowo.
Na początku spróbuj usuwać makijaż w ten sposób, że na zwilżony wacik nalejesz odrobinę swojej mieszanki olejowej i przetrzyj buzię - coś jak dwufaza. Potem użyj swojego obecnego środka do mycia twarzy, żeby skóra była dobrze oczyszczona. Sprawdzisz, jak reagujesz na dane oleje.
Jeśli nic się nie będzie działo, to spróbuj normalnego ocm z parówką, ale na czysta skórę. Potraktuj to jak głębsze oczyszczanie - ok. 2 razy w tygodniu. W ten sposób będziesz znała reakcję skóry na ocm z masażem i parówką. Dlaczego aplikacja na czystą skórę? Dlatego, że część problemów może wyniknąć też z niewystarczającego usunięcia zanieczyszczeń. To jest coś, co trochę hamuje mnie przed parówką przy usuwaniu makijażu za pomocą ocm - mieszanka brudu, pudru i oleju wnikajaca przez rozpulchnioną skórę...
Gdy Twoja skóra będzie reagować dobrze na powyższe to próbuj dalej - jako jedyną metodę oczyszczania skóry.

Pisałam wcześniej o możliwych reakcjach na olej rycynowy. W tej metodzie kładzie się nacisk na jego użycie, bo olej ten podobno miesza się z wodą, więc mieszanka powinna być łatwiejsza do usunięcia. W praktyce nie zauważyłam, aby tak się działo, wręcz przeciwnie - dla mnie olej rycynowy był wręcz trudniejszy do usunięcia ze względu na gęstość.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 15:15   #850
GrRoxy
Raczkowanie
 
Avatar GrRoxy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Paryż / Kraków
Wiadomości: 199
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wyskoczyły mi dwie okropne wielkie podskórne gule... Grr... ale nie rezygnuję, jak przeszukałam to może być wina masażu, czy komuś pomogło zaprzestanie masażu szmatką?
__________________
Je veux te dévorer ton cœur
GrRoxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 15:33   #851
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Osobiście uważam, że te gule mogą być przyczyną masowania szmatką z mikrofibry/muślinową. Mogą roznosić bakterie i zanieczyszczenia, które mamy na twarzy (albo też uaktywniać tworzące się pod skórą pryszcze).
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 16:21   #852
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Heh raczej to nie przez oleek rycynowy, mozliwe ze mialas meszek na twarzy jak wiekszosc kobiet i go przedtem nie zauwazalas a jak zaczelas sie przygladac swojej twarzy to je zauwazylas. Olej rycynowy jest rozcienczony a jego dzialanie na wlosy dziala tylko w stezeniu 100% wiec jakies tam 20% w oleju do mycia twarzy nic raczej nie zrobi
Ja mam ciemne wlosy i jakos nic dodatkowego mi nie rosnie, nawet wasik ktory depiluje nie rosnie jakos szybciej tylko normalnie a uzywam juz troche OCM
Cytat:
Napisane przez tuszka Pokaż wiadomość
hmmm... ja raczej z tych owłosionych kobiet, ale dodatkowych włosków nie zauważyłam.
uff, no to ulga, dzięki kobietki bo najbardziej się tego bałam
mi jakieś syfy wyskoczyły na policzkach, mam nadzieję, że samo zniknie :/
i śniło mi się, że miałam całą twarz w takich wielkich gulach, brrrrrr
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 16:22   #853
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że te gule mogą być przyczyną masowania szmatką z mikrofibry/muślinową. Mogą roznosić bakterie i zanieczyszczenia, które mamy na twarzy (albo też uaktywniać tworzące się pod skórą pryszcze).
ja używałam takich mini ręczniczków i codziennie nowego, więc to jest raczej niemożliwe. Skłaniam się ku temu, że była to jednak reakcja alergiczna na olejek rycynowy, ponieważ pomogły okłady z rumianku.
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:07   #854
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
ja używałam takich mini ręczniczków i codziennie nowego, więc to jest raczej niemożliwe. Skłaniam się ku temu, że była to jednak reakcja alergiczna na olejek rycynowy, ponieważ pomogły okłady z rumianku.
Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że te gule mogą być przyczyną masowania szmatką z mikrofibry/muślinową. Mogą roznosić bakterie i zanieczyszczenia, które mamy na twarzy (albo też uaktywniać tworzące się pod skórą pryszcze).
Cytat:
Napisane przez GrRoxy Pokaż wiadomość
Wyskoczyły mi dwie okropne wielkie podskórne gule... Grr... ale nie rezygnuję, jak przeszukałam to może być wina masażu, czy komuś pomogło zaprzestanie masażu szmatką?

Dziewczyny, ja te gule miałam jeszcze dłuuuuugo zanim zaczełam stosować OCM, czy w ogóle dbać o zdrowie. Zdarzały się najczęściej też w okolicach brwi. Teraz zdarzają sie naprawdę rzadziej, a jak już się niedobra pojawi - to po OCM znika w ciągu 2-3 dni. Nie używałam nigdy wczesniej oleju rycynowego, ani szmatek do mycia, więc to na pewno nie jest przyczyną tych dziwnych guli.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:35   #855
mija90
Przyczajenie
 
Avatar mija90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

http://www.macierz.org.pl/artykuly/z...kosmetyka.html

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Hej jestem Nowa to moje 1 wpisy na wizażu już dł czas śledzę wpisy na ten ciekawy temat, ale dopiero dziś zebrałam się żeby się zalogować.. ponieważ od tygodnie stosuje ocm i pojawił się u mnie problem..
mam skórę suchą z naczynkami zmieszałąm sobie 20% rycyny (wiem teraz ze to za dużo) 40% oliwy z oliwek i 40% z pestem winogron. Troche mnie wysuszyło czy myślicie, że mam zmienić olejki bazowe czy tylko dawke rycyny. mam tez w domu olejek palmowy. co radzicie??
mija90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:45   #856
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy metodę OCM stosują jakieś dziewczyny z cerą naczynkową?
Wszędzie czytam, że taki rodzaj skóry jest przeciwskazaniem do mycia twarzy olejami (zapewne ze względu na temperaturę), ale nie za bardzo chciałabym z tego rezygnowac.

Stosuję ocm od jakiś dwóch tygodni i moja skóra ma się coraz lepiej. Nie ma co prawda kolosalnej różnicy, ale mniej się przetłuszcza i jest gładsza. Jednak faktem jest, że po zdjęciu tych gorących i zimnych ręczników, mam twarz w kolorze dojrzałego buraka. Nie za bardzo mi to przeszkadza, ale zastanawiam się, czy nie jest to szkodliwe dla tego typu cery, jaki posiadam. I czy wystarczyłoby używanie trochę mniej drastycznych temperatur? Jak wysoka temperatura musi byc, by pory "otworzyły się"?

Z góry dziękuję za pomoc
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:45   #857
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Może na początek zmniejsz ilość olejku rycynowego i zobacz jak skóra będzie reagować .

Jeśli to nie pomoże, to będziemy dalej kombinować
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:28   #858
mija90
Przyczajenie
 
Avatar mija90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Własnie idę zrobić nową mieszankę może dodam tego olejku palmowego ..
Gdyby nie to, że troche mnie wysuszułą ta metoda było by superr
mija90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:43   #859
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mnie też trochę to przeraża, bo mam wrażenie, że OCM nie zmywa mi w pełni makijażu. Przed OCM nie powinno się przemywać twarzy produktami z SLS-ami. Ale ostatnio do mycia twarzy rano używam żelu Cethapil, on nie zawiera SLSów, więc chyba nic się nie stanie, gdy będę najpierw nim zmywała make-up, a później nakładała OCM. Jak myślicie?
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-16, 09:44   #860
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jakie oleje mogą być dobre dla bardzo suchej skóry?
Na razie startuję z tą metodą, robiłam OCM dopiero trzy razy. Mimo pierwszych niepowodzeń (tarcie skóry ręcznikiem ) bardzo mi się podoba ten patent i nie chciałabym z niego rezygnować. Na razie mam mieszankę rycyny i niebieskiego BD.
Posiadaczki bardzo suchej skóry - jak TO robicie?
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 11:25   #861
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja niestety muszę porzucić tą metodę. Niby super doczyszcza buźkę, ale te wysypujące się jak grzyby po deszczu gule na brodzie skutecznie mnie zniechęciły...
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:12   #862
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

prettysimple a może używasz oleju, który Cię zapycha?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:18   #863
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Ja niestety muszę porzucić tą metodę. Niby super doczyszcza buźkę, ale te wysypujące się jak grzyby po deszczu gule na brodzie skutecznie mnie zniechęciły...
A długo stosujesz OCM? bo jeśli to początki daj sobie szanse, bo być może właśnie Twoja skóra się oczyszcza z toksyn.

Cytat:
Napisane przez tuszka Pokaż wiadomość
Mnie też trochę to przeraża, bo mam wrażenie, że OCM nie zmywa mi w pełni makijażu. Przed OCM nie powinno się przemywać twarzy produktami z SLS-ami. Ale ostatnio do mycia twarzy rano używam żelu Cethapil, on nie zawiera SLSów, więc chyba nic się nie stanie, gdy będę najpierw nim zmywała make-up, a później nakładała OCM. Jak myślicie?
Mam propozycję: umyj twarz produktem z SLSem, a potem przetrzyj wacikiem nasączonym mieszanką olejów - zobaczysz, że skóra nadal nie jest czysta.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:29   #864
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Jakie oleje mogą być dobre dla bardzo suchej skóry?
Na razie startuję z tą metodą, robiłam OCM dopiero trzy razy. Mimo pierwszych niepowodzeń (tarcie skóry ręcznikiem ) bardzo mi się podoba ten patent i nie chciałabym z niego rezygnować. Na razie mam mieszankę rycyny i niebieskiego BD.
Posiadaczki bardzo suchej skóry - jak TO robicie?
Ja uzywam oliwy z oliwek jako oleju bazowego, a mam skore sklonna do przesuszania...
mmarcepan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:33   #865
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Co sądzicie o mieszance rycyna, oliwa z oliwek i olej lniany? Rycyny nie dużo, pewnie z 10-20% a reszta pół na pół. Myślicie, że to ma sens?
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:34   #866
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_oleje.php poczytaj sobie

Tu wszystko jest ładnie opisane
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:37   #867
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czytałam to i właśnie mi się wydaje, że lniany i oliwa z oliwek powinny się ładnie zrównoważyć, ale nie jestem pewna w 100%
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 15:05   #868
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

pannanika Spróbuj, najwyżej będziesz kombinować jak nie podpasi

Metodą prób i błędów

A ja niecierpliwie czekam na paczkę z mazideł. Zamówiłma m.in. olej z orzecha włoskiego

I się przyłączę do tej metody OCM
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com

Edytowane przez ewcia1807
Czas edycji: 2011-11-16 o 15:08
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 17:01   #869
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Co sądzicie o mieszance rycyna, oliwa z oliwek i olej lniany? Rycyny nie dużo, pewnie z 10-20% a reszta pół na pół. Myślicie, że to ma sens?
Używam mieszanki do cery mieszanej ze strefą T. Dałam 30% rycyny, około 50% lnianego i reszta oliwa z oliwek.
Pokusiłam się kiedyś też o kroplę olejku z drzewa herbacianego.
Oleje się fajnie łączyły, więc śmiało możesz taką mieszankę zrobić.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
A ja niecierpliwie czekam na paczkę z mazideł. Zamówiłma m.in. olej z orzecha włoskiego

I się przyłączę do tej metody OCM

Też nakupiłam taki kilka olejów jak szalona, ale w tych najmniejszych wersjach. Potestuję i zobaczę, który najlepszy.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 17:20   #870
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Używam mieszanki do cery mieszanej ze strefą T. Dałam 30% rycyny, około 50% lnianego i reszta oliwa z oliwek.
Pokusiłam się kiedyś też o kroplę olejku z drzewa herbacianego.
Oleje się fajnie łączyły, więc śmiało możesz taką mieszankę zrobić.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------




Też nakupiłam taki kilka olejów jak szalona, ale w tych najmniejszych wersjach. Potestuję i zobaczę, który najlepszy.
Dzięki za potwierdzenie ^^ Jutro stestuję
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.