Jak maskować przebarwienia hormonalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-25, 12:30   #1
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552

Jak maskować przebarwienia hormonalne?


Witam serdecznie. Mam następujący problem: jak maskować przebarwienia hormonalne, słoneczne, jednym słowem ciemne brązowe plamy? Od jakiegoś czasu jestem posiadaczką tej "ozdoby" i zupełnie nie wiem jak tuszować ten defekt, a plamy niestety ciemnieją i jest coraz gorzej. Oczywiście używam wysokich filtrów, kremów depigmentacyjnych itd, ale to od strony leczenia, a potrzebuję czegoś, żeby już poprawić swój wygląd.

Na chłopski rozum ciemniejszy podkład mógłby wyrównać trochę koloryt, problem jednak w tym, że mam jasną chłodną karnację i ciemne podkłady nijak się u mnie sprawdzają, dając efekt białej szyi, natomiast spod jasnego podkładu (używam tych korygujących -Dermablend, Unifiance) wszystko prześwituje Jestem załamana i nie wiem już jak mogę ten defekt ukryć.

Dodam jeszcze, że owe przebarwienia są na skroniach, pod oczami, na czole (tu najwięcej-zlewają się w jedną większą plamę) oraz w trójkącie między nosem a górną wargą.
Czy istnieje jakiś specjalistyczny kamuflaż dający radę w takich przypadkach, jasny, nadający się na codzień? Czego uzywają specjaliści, aby zamaskować takie defekty?
Proszę o jakieś wskazówki, bo już psychicznie nie daję rady
Agul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 12:48   #2
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak maskować przebarwienia hormonalne?

Z pielęgnacji pomyśl jeszcze o suplementach i złuszczaniu. Z kosmetyków te najbardziej napigmentowane: Touche Pro LRP (ale ten dla jasnej i chłodnej skóry może być o ton-dwa za ciemny) i kosmetyki Kryolanu http://www.folaroni.com/ (seria Dermacolor). Pewnie wizażystki doradzą Ci jeszcze kilka innych firm profesjonalnych
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 12:51   #3
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Jak maskować przebarwienia hormonalne?

Agul mam podobny albo jeszcze gorszy problem ja oprócz plam mam jeszcze sporo pieprzyków... jak narazie stosuję korektor na podkład z Oriflame i jak narazie jest ok. ale razem z Tobą będę śledzić ten wątek bo szukaszm czegoś jeszcze bardziej kryjącego

słyszałam ze korektor ArtDeco jest ok
zastanawiam się też nad Dermacolem

pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 13:03   #4
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Jak maskować przebarwienia hormonalne?

Mam ten sam problem.U mnie tego typu przebarwienia rozjaśnił nieco kwas migdałowy-peeling i tonik robiony własnoręcznie.Ale niestety jeszcze lekko prześwitują przez podkład COlorstay Softflex.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 13:47   #5
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Jak maskować przebarwienia hormonalne?

Agnieska niestety na razie nie mogę się mocno złuszczać bo jestem na Izoteku. W grudniu miałam robiony peeling TCA, efekt był cudowny, ale po 2 tyg. wszytsko wróciło i ciągle się nasila. Tak więc jeszcze przez kilka miesięcy nie mogę się złuszczać. Rzeczywiście musze wypróbować Kryolana, a Toucha Pro się boję, tzn. że będzie robił straszną maskę. Wiecie, co innego nałożyć mocny kamuflaż na kilka kilka plamek, a co innego na pół pyska...

Naked21-też kusi mnie Art Deco. Dermacol mam i dla mnie jest kiepski, średnio kryje i robi maskę

Angi74 polecam Ci Dermablend, w moim odczuciu kryje mocniej od Colorstaya, więc może Tobie zatuszuje plamki.
Agul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:03   #6
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Jak maskować przebarwienia hormonalne?

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Agnieska niestety na razie nie mogę się mocno złuszczać bo jestem na Izoteku. W grudniu miałam robiony peeling TCA, efekt był cudowny, ale po 2 tyg. wszytsko wróciło i ciągle się nasila. Tak więc jeszcze przez kilka miesięcy nie mogę się złuszczać. Rzeczywiście musze wypróbować Kryolana, a Toucha Pro się boję, tzn. że będzie robił straszną maskę. Wiecie, co innego nałożyć mocny kamuflaż na kilka kilka plamek, a co innego na pół pyska...

Naked21-też kusi mnie Art Deco. Dermacol mam i dla mnie jest kiepski, średnio kryje i robi maskę

Angi74 polecam Ci Dermablend, w moim odczuciu kryje mocniej od Colorstaya, więc może Tobie zatuszuje plamki.
Dziękuję.Wypróbuję ten Dermablend i zdam relację.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:12   #7
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Jak maskować przebarwienia hormonalne?

Pczytałam sobie stronę poleconą przez Agnieskę i brzmi zachęcająco. Czy na tej stronie można zamówić te kosmetyki? I jeszcze jedno: szukałam jakiegoś podkładu, ale w większości są tu palety korektorów-ja takiej nie potzrebuję, bo po co mi rózne odcienie korektorów, jak będę używać tylko jednego. Poza tym pojemność korektora będzie dla mnie za mała...

Znalazłam coś takiego:
Camouflage Creme -Krem do kamuflażu, do pokrywania defektów na twarzy i szyji. 4 lub 25 ml. oraz
Dermacolor Body Cover -Make-up do pokrywania defektów na większych powierzchniach ciała. Delikatna konsystencja fluidu doskonale kryje wszelkie defekty -myślicie, że nada się toto na twarz?
Agul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 14:50   #8
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak maskować przebarwienia hormonalne?

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Agnieska niestety na razie nie mogę się mocno złuszczać bo jestem na Izoteku. W grudniu miałam robiony peeling TCA, efekt był cudowny, ale po 2 tyg. wszytsko wróciło i ciągle się nasila. Tak więc jeszcze przez kilka miesięcy nie mogę się złuszczać. Rzeczywiście musze wypróbować Kryolana, a Toucha Pro się boję, tzn. że będzie robił straszną maskę. Wiecie, co innego nałożyć mocny kamuflaż na kilka kilka plamek, a co innego na pół pyska...

Naked21-też kusi mnie Art Deco. Dermacol mam i dla mnie jest kiepski, średnio kryje i robi maskę

Angi74 polecam Ci Dermablend, w moim odczuciu kryje mocniej od Colorstaya, więc może Tobie zatuszuje plamki.
O, rozumiem, brałam Aknenormin no cóż, prawda jest taka że musisz jeszcze trochę pocierpieć. Skup się teraz na naprawdę dobrej ochronie przed UV (najwyższe PPD i staraj się nie destabilizować Parsola). Touche Pro wbrew nazwie - podkład - nie nakłada się na całą twarz. Fakt, ja oklepywałam nim zafiltrowaną skórę, ale jego główne zadanie to właśnie korektor. W porównaniu do LRP ArtDeco zdecydowanie gorzej łączy się z moją skórą, jest bardziej suchy, ale ma jeden cudowny kolor idealnie dopasowujący się do mojej skóry - jasnożółty

Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Pczytałam sobie stronę poleconą przez Agnieskę i brzmi zachęcająco. Czy na tej stronie można zamówić te kosmetyki? I jeszcze jedno: szukałam jakiegoś podkładu, ale w większości są tu palety korektorów-ja takiej nie potzrebuję, bo po co mi rózne odcienie korektorów, jak będę używać tylko jednego. Poza tym pojemność korektora będzie dla mnie za mała...

Znalazłam coś takiego:
Camouflage Creme -Krem do kamuflażu, do pokrywania defektów na twarzy i szyji. 4 lub 25 ml. oraz
Dermacolor Body Cover -Make-up do pokrywania defektów na większych powierzchniach ciała. Delikatna konsystencja fluidu doskonale kryje wszelkie defekty -myślicie, że nada się toto na twarz?
Napisz do nich (dział kontakt) - napewno Ci doradzą, zamawiałam stamtąd. Podkłady też są na stronie, kolory nędznie odwzorowane, wychodzą b.ciemno, wklejam paletę chyba z włoskiej strony - jest jaśniejsza. Mi przez internet (b.blada, żółtawa) Pan dobrał kolor NB1 ktory jest niestety różowy na mojej twarzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ultrafluidtav.jpg (80,0 KB, 25 załadowań)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.