Haruki Murakami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-05, 13:58   #1
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876

Haruki Murakami


Znacie? Czytacie? Lubicie?
Koleżanka pozyczyla mi ostatnio "Dance dance dance" i jestem autentycznie zachwycona. Teraz zaczynam "Norwegian wood".
Ciekawa jestem czy jest tu ktoś, kogo książki Murakamiego zachwyciły tak jak mnie
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:55   #2
201801201910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 18
Thumbs up Dot.: Haruki Murakami

Właśnie czytam "Kafka nad morzem" i jestem zachwycona. To moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem i mogę już z całą pewnością stwierdzić, że nie ostatnie. Wielbię jego sposób prowadzenia narracji, oryginalność i trafne spostrzeżenia. Do tego można się dowiedzieć ciekawych rzeczy - Murakami musi być wielkim erudytą!
201801201910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:18   #3
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Haruki Murakami

Ja zaczęłam od Norwegian Wood i byłam zachwyczona. Potem Na połdunie od granicy, na zachód od słońca. Ta też mi się podobała. Potem Sputnik Sweetheart, już trochę mniej. Miałam jeszcze wypożyczoną Wszytskie boże dzieci tańczą, ale jakoś mnie nie zachęciła, oddałam bez przeczytania, ale to dlatego, że nie miałam wtedy czasu. Pewnie jeszcze do niej wróce. Chyba czytałam coś jeszcze, ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Ogólnie twórczość Murakamiego mi się podoba i na pewno sięgnę po inne pozycje. A możecie mi przypomnieć tytuł jego ostatniej książki? Widziałam ostatnio w Empiku, ale zapomniałam.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:51   #4
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Haruki Murakami

Ja dopiero zaczelam swoja przygode z Murakamim, wiec za bardzo sie nie orientuje, ale chyba ostatnia jego powiesc to "Kafka nad morzem"? Czy bylo cos jeszcze po tym?

W niesamowity sposob sa napisane te ksiązki, prawda? Nie mozna się oderwac.
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 22:00   #5
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Haruki Murakami

Mogę już chyba powiedzieć, że lubię jego książki, choć czytałam na razie tylko dwie
Pierwsza była "Norwegian Wood" (i byłam zachwycona), a druga "Tańcz, tańcz, tańcz" (też zachwycona, ale mniej; za bardzo podobna do "Norwegian...").
Na tych dwóch jednak na pewno nie poprzestanę
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 12:41   #6
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Haruki Murakami

Jestem właśnie w trakcie "Kafki nad morzem" i został mi tylko w zanadrzu (z książek przetłumaczonych na polski) "Hard-boiled Wonderland".

Uwielbiam jego twórczość, nawet te książki, które są nieco wtórne (jak Sputnik Sweetheart" czy "na południe od granicy..."

Uwielbiam tą niespiesznie prowadzoną narrację, te zdawałoby sie nieistotne szczegóły,np. jak bohater przygotowuje sobie posiłek, czy popija piwo - wszysko to sprawia, że jest on nam bliższy, bardziej się z nim identyfikujemy.
Właściwie można powiedzieć, że wszystkie te książki są o tym samym - o wewnętrznej przemianie bohatera, który dojrzewa, jego zycie gwałtownie się zmienia.
Ale jest to chyba temat bliski każdemu

W niektórych ksążkach jest dużo elementów fantastycznych (np. w "przygodzie z owcą", "kronice ptaka nakręcacza, czy w "kafce nad morzem), które mieszają się z rzeczywistością. Ja akurat bardzo lubie takie połączenie w literaturze

W trakcie czytania "Norwegian wood" ściągnęłam sobię tą piosenkę Beatelsów - niesamowite jak oddaje klimat książki i w jakis sposób ja podsumowuje...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 19:20   #7
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Uwielbiam tą niespiesznie prowadzoną narrację, te zdawałoby sie nieistotne szczegóły,np. jak bohater przygotowuje sobie posiłek, czy popija piwo - wszysko to sprawia, że jest on nam bliższy, bardziej się z nim identyfikujemy.
Też to uwielbiam. W innym przypadku pewnie by mnie to nudziło, albo irytowało, ale Murakami autentycznie daje radę
Łapałam się nawet na tym, że byłam zła, że dany szczegółowy opis czynności się skończył, że był taki krótki - bo mogłabym tak czytać i czytać...


Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
W trakcie czytania "Norwegian wood" ściągnęłam sobię tą piosenkę Beatelsów - niesamowite jak oddaje klimat książki i w jakis sposób ja podsumowuje...
Zgadzam się - fantastycznie oddaje klimat książki
(Albo książka klimat piosenki... W końcu Beatlesi byli pierwsi )
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-02, 11:26   #8
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Haruki Murakami

up up bo właśnie kupiłam Kafke choc miałam dylemat którą kupić - Norwegian wood czy właśnie tą ... no ale kot zwyciężył hyhy choć może za jakiś czas i na norwegian naskładam

właśnie zauwarzyłam że Murakami stał się dość popularny ^^ też uwielbiam jak przedstawia postaci .. aż żal się z nimi rozstawać
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 16:09   #9
suzuranka
Zadomowienie
 
Avatar suzuranka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 851
Dot.: Haruki Murakami

Zgłasza się kolejna fanka twórczości Murakamiego Do tej pory na koncie mam Przygodę z owcą i Kafkę, ale na tym oczywiście nie poprzestanę. Uwielbiam sposób, w jaki przedstawia proste, codzienne czynności, niespiesznie, z namaszczeniem wręcz, a także przeplatanie świata metafizycznego i autentycznego, jakby ten pierwszy, ta cała nierealnośc była czymś normalnym i oczywistym.
__________________
Jak porządny wariat z miejsca odrzucam podejrzenia o moje szaleństwo.


I'd rather hurt than feel nothing at all...


LC - Suzuranka
suzuranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 17:04   #10
pessahson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 76
Dot.: Haruki Murakami

murakami to też moje ostatnie odkrycie
przeczytałam jak na razie tylko "kronikę ptaka nakręcacza" i jestem zachwycona, książka liczy około 500 stron ale mogłabym przeczytac jeszcze drugie tyle
na półce jeszcze mam kafke i wild sheep chase (nie wiem jak brzmi polski tytuł) ale od jakiegoś czasu nie mam wolnej chwili żeby się za nie zabrac
a kronika jest świetna, właściwie nic się nie dzieje, akcja płynie sobie powoli ale wciąga...oj wciąga
polecam
pessahson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 13:20   #11
heavenly
Raczkowanie
 
Avatar heavenly
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 32
Dot.: Haruki Murakami

Kolejna poszukiwaczka zaginionych kotów Murakamiego się zgłasza na posterunek ;D ! Pierwszą książką, którą przeczytałam był "Sputnik" i od tego momentu jestem uzależniona i z niecierpliwością czekam na kolejne polskie tłumaczenia. Z ciekawostek dodam, że kiedyś znalazłam na jakiejś rosyjskiej stronie 3 "soundtracki" z utworami, które przewinęły się przez jego książki.

pessahson> oj tak wciąga strasznie!! nigdy nie zabieram się za czytanie Murakamiego w trakcie sesji, bo zaczniesz - to przepadasz A fakt faktem - niby wszystko dzieje się powolutku, wręcz nudnie a wciąga. Ale to chyba na tym polega geniusz pisania o rzeczach tak nudnych, że aż ciekawych

Przyznajcie nikt tak pięknie nie pisze o samotności jak Murakami
heavenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-26, 13:38   #12
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Haruki Murakami

A może któras z was wie gdzie mozna niedrogo kupic książki Murakamiego, najlepiej po angielsku. Bo strasznie bym chciala sobie kupic kolejne, ale w Empiku i American Bookstore sa strasznie drogie
Moze jakas ksiegarnia internetowa czy cos..?

__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 14:06   #13
heavenly
Raczkowanie
 
Avatar heavenly
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 32
Dot.: Haruki Murakami

Chyba najtaniej można dostać na allegro, ale trzeba poprostu regularnie sprawdzać. "Owce.." i cos jeszcze widziłam tam za ok. 30zł.
__________________
I'm an upcoming idol
heavenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 14:11   #14
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
A może któras z was wie gdzie mozna niedrogo kupic książki Murakamiego, najlepiej po angielsku. Bo strasznie bym chciala sobie kupic kolejne, ale w Empiku i American Bookstore sa strasznie drogie
Moze jakas ksiegarnia internetowa czy cos..?
Ja najczęściej kupuję w empiku, ale przez neta. Na stronce wszystkie książki są tańsze o 10%, dostajesz kolejne 10% jeśli posiadasz kartę klubu nokii. Natomiast jeśli masz konto na tlen-ie co jakiś czas jest promocja, dostajesz 15 zł rabatu przy zakupie za 50 lub 60 zł nie pamiętam teraz.
Do tego odbieram paczki osobiście i nie płacę już kosztów przesyłki.

Nie trafiłam jeszcze na żadną większą promocję Murakamiego w merlinie niestety. Natomiast na allegro ceny jego książek sa porównywalne do tych księgarnianych i dochodzą jeszcze niemałe koszty przesyłki.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 14:13   #15
heavenly
Raczkowanie
 
Avatar heavenly
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 32
Dot.: Haruki Murakami

a albo poszukać ebooków ostatnio ściągnełam "Pinballa 1973", ale zdecydowanie nie jest to cała książka, bo miała tylko 80 stron. Możesz też poszukać opowiadań Murakamiego, bo są one w internecie ogólnodostępne.
__________________
I'm an upcoming idol
heavenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 15:58   #16
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Haruki Murakami

Kupiłam ostatnio "Przygodę z owcą" i "Sputnik sweetheart" Jak tylko zmęczę Freuda, wezmę się za Murakamiego
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 20:55   #17
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez heavenly Pokaż wiadomość
A fakt faktem - niby wszystko dzieje się powolutku, wręcz nudnie a wciąga. Ale to chyba na tym polega geniusz pisania o rzeczach tak nudnych, że aż ciekawych

Przyznajcie nikt tak pięknie nie pisze o samotności jak Murakami
właśnie pisze o takich zwykłych codziennych czynnościach tak , że ma się wrażenie że człowiek sam to przeżywa, jakby wchodził w ten świat ... ja nie lubie z niego wychodzić i prawie delektuję się jego ksiązkami. Choć z drugiej strony chce się szybko dowiedzieć co było dalej ... magnetyczne

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Kupiłam ostatnio "Przygodę z owcą" i "Sputnik sweetheart" Jak tylko zmęczę Freuda, wezmę się za Murakamiego
ja to bym chciała jeszcze kilka jego sobie kupić ... najlepiej mieć je wszystkie tylko czemu one są tak drogie (pytanie retoryczne w naszym kraju ;P)
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 21:03   #18
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Haruki Murakami

Ja ostatnio przeczytałam Kafkę nad morzem i opowiadanie Tony Takitani . Teraz czekam aż ktoś odda jakąś książkę Murakamiego do biblioteki, bo ciągle są wypożyczone. Szkoda, że są tak drogie .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 14:54   #19
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Haruki Murakami

Postanowiłam tutaj to napisać, bo jestem na prawdę zaskoczona.
Wiedziałyście, że Haruki to nazwisko, a nie imię? (Murakami to imię). Dzisiaj wypożyczyłam z biblioteki książkę Koniec świata i hard-boiled wonderland, ale z innego wydawnictwa (Wilga). Na pierwszej stronie owej książki jest napisane, że zapis nazwiska i imienia jest zgodzny z zapisem japońskim, tj. najpierw nazwisko potem imię. Jestem w szoku , bo wszyscy piszą Murakami jako nazwisko (nawet w Biblionetce tak jest).
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 16:17   #20
qaralajn
Raczkowanie
 
Avatar qaralajn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków/Wodzisław Śląski
Wiadomości: 91
GG do qaralajn
Dot.: Haruki Murakami

ja jestem na razie po dwóch lekturach: Po zmierzchu i Na południe od granicy, na zachód od słońca. Jestem zachwycona. Nawet gdy dotyka banalnych tematów robi to z klasą i potrafi zainteresować. Systematycznie będę sięgać do kolejnych pozycji, a te najlepsze zostawię sobie na koniec
__________________
turn on the bright lights.
qaralajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 19:43   #21
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Postanowiłam tutaj to napisać, bo jestem na prawdę zaskoczona.
Wiedziałyście, że Haruki to nazwisko, a nie imię? (Murakami to imię). Dzisiaj wypożyczyłam z biblioteki książkę Koniec świata i hard-boiled wonderland, ale z innego wydawnictwa (Wilga). Na pierwszej stronie owej książki jest napisane, że zapis nazwiska i imienia jest zgodzny z zapisem japońskim, tj. najpierw nazwisko potem imię. Jestem w szoku , bo wszyscy piszą Murakami jako nazwisko (nawet w Biblionetce tak jest).
A to mnie zaskoczyłaś! Wiedziałam, że w Japonii stawia się najpierw nazwisko, ale myślałm, ze tak jak w większości przypadków, reszta świata to sobie odwróciła, jak Akira Kurosawa, a tu proszę...

Dziwnie - Haruki bardziej mi pasuję na imię...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 19:49   #22
possiblymaybe
Raczkowanie
 
Avatar possiblymaybe
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 143
Dot.: Haruki Murakami

ja czytałam 'norwegian wood' i zachwyciła mnie ta książka, ale z perspektywy czasu myślę że było tak dlatego, że znalazłam sie akurat w ciężkim okresie mojego życia.
mimo to miło wspominam te książke i z chęcią sięgne po inną.
__________________
Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd.
Masutatsu Oyama
possiblymaybe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:07   #23
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Haruki Murakami

Coś za zagorzałych fanów twórczości Murakamiego.

W marcu ukaże sie biografia połączona z analizą jego dzieł Haruki Murakami i muzyka słów.
Fan Murakamiego i tłumacz jego dzieł na język angielski napisał pasjonującą książkę, w której ujawnił elementy biograficzne zawarte w powieściach japońskiego pisarza. Autor wnikliwie śledził karierę Murakamiego, wykorzystał wywiady z autorem przeprowadzone w latach 1993-2004. Książka obejmuje wszystkie napisane dotąd utwory Murakamiego

Jako młody człowiek Haruki Murakami prowadził klub jazzowy Peter Cat w Tokio, a po pracy pisał powieści. W jego każdej książce między słowami można usłyszeć muzykę. Murakami kocha muzykę każdego rodzaju - jazz, klasykę, folk, rock - w domu ma ponad sześć tysięcy płyt. Jego kariera rozpoczęła się wraz z wydaniem pierwszej powieści, jednak prawdziwy światowy sukces przyniosła mu książka Norwegian Wood (1987). Uciekając przed popularnością, szukał anonimowości w Europie, a następnie w Ameryce. Zerwał ze stereotypem samoniszczącego się pisarza, rzucił palenie i zaczął biegać na długie dystanse, a surrealistyczne poczucie humoru pozwala mu utrzymać dystans do samego siebie.

Żródło:Muza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 978-83-7495-377-1.jpg (13,6 KB, 32 załadowań)
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:17   #24
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Haruki Murakami

ja czytałam "przygodę z owcą". podoba mi się styl, bardzo przyjemnie czytało mi się tę książke. zaskakujące zakończenie to kolejny atut. mam nadzieje, że uda mi się dorwać inna pozycję tego autora
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:42   #25
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Haruki Murakami

dla mnie Haruki Murakami to lektura na studiach (studiuje japonistykę), ale za to jaka lektura.... przeczytałam dopiero Sputnik Sweatheart, Na południe od granicy, na zachód od słońca (wczoraj) i Kafkę nad morzem - chyba jego najlepszą. mam baardzo dużo lektur i niewiele czasu mogę wydzielic Murakamiemu... ale będę sie starała.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 21:24   #26
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Haruki Murakami

A czytała któraś z was "wszystkie boże dzieci tańczą"? Ja właśnie skończyłam i jestem zachwycona.Opowiadania Murakamiego są tak samo magiczne jak jego powieści. Uwielbiam jego książki
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 22:26   #27
avilla
Raczkowanie
 
Avatar avilla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 283
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
A czytała któraś z was "wszystkie boże dzieci tańczą"? Ja właśnie skończyłam i jestem zachwycona.Opowiadania Murakamiego są tak samo magiczne jak jego powieści. Uwielbiam jego książki
Zgadzam się Opowiadania są niesamowite. Pan Żaba ratujący Tokio śnił mi się po nocach.
avilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 22:33   #28
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Haruki Murakami

Ja też go uwielbiam! Miałam w Pradze takie przeżycie, że myślałam, że facet siedzący naprzeciwko nas to Murakami, byłam bliska zapytania go czy on to Murakami, ale stchórzyłam. Po przyjeździe do domu i konsultacji z google się okazało, że to jednak nie był on, jakoś tak inaczej mi się zapamiętał...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:33   #29
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Haruki Murakami

Murakamiego lubię niezmiennie od kilku lat za niesamowitą wyobraźnię i ciekawą narrację.

Książki, które miałam przyjemność przeczytać (z zachowaniem kolejności lektury):

"Kronika ptaka nakręcacza"
"Norwegian Wood"
"Kafka nad morzem"
"Tańcz, tańcz, tańcz"
"Po zmierzchu"

"Sputnik sweetheart" leży na półce i czeka na swoją kolej, szkopuł w tym że jest po angielsku, a to mi troszkę przeszkadza w lekturze.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2008-09-23 o 15:55 Powód: dopiałam kolejny przeczytany tytuł
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 18:32   #30
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Haruki Murakami

Kocham kocham kocham,a "Kafka nad morzem"to moja powieśc na złe i dobre chwile...uwielbiam zwłaszcza pana Oshimę
"Norwegian Wood"
"Wszystkie boże dzieci tańczą"
"Przygoda z owcą"
"Koniec świata i hadr-Boiled-Wonderland"(wg mnie najbardziej magiczna z powieści Murakamiego[przyzwyczaiłam się,że to jest nazwisko]
"Sputnik Sweetheart"
"Kafka nad morzem"
"Tańcz tańcz tańcz"
"na południe od granicy,na zachód od słońca"(ta mi się niezbyt podobała)
"Kronika ptaka nakręcacza"(wstrząsająca. ..ale wspaniała)
To wszystkie,jakie czytałam-zachowując kolejnośc...Kiedyś czytałam kilka innych powieści i opowiadań japońskich i chińskich i zauważyłam,że większość jest w klimacie podobnym do klimatu Murakamiego-taka pewna oniryczniść,rzeczywistośc pomieszana ze snami i marzeniami...Niesamowite, żaden pisarz europejski nie jest w stanie stworzyć czegoś podobnego(nawet oniryczny Schulz, to są całkiem inen sposoby pisania...)
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-06 10:11:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.