Problem z wyborem szkoły, pracy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-03, 14:58   #1
Paulina155
Przyczajenie
 
Avatar Paulina155
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Unhappy

Problem z wyborem szkoły, pracy...


Witam, przejdę od razu do sedna sprawy, otóż jestem w trzeciej gimnazjum i muszę myśleć, co dalej. Od dziecka chciałam być nauczycielką, przedszkolanką... W każdym bądź razie zostało mi to do dziś i po prostu chcę pracować z ludźmi, niekoniecznie dziećmi, choć nie ukrywam, że lubię. Jestem raczej humanistką i nie interesuję się matematyką, chemią lub biologią. Dobrze się uczę i myślę, że byłabym wstanie trafić do dobrego liceum z klasą humanistyczną, tylko po rozmowie z mamą i innymi ludźmi straciłam do tego wszystkiego chęci :/ Co mnie czeka po takim liceum, a potem po studiach? Nie chcę stracić tyle lat żeby potem nie móc znaleźć pracy. Moje pytanie brzmi : czy mógłby mi ktoś coś doradzić? Powiedzieć, co mnie czeka i jakie zawody mają jakąś perspektywę za parę lat? Myślałam może o psychologii, ale wszystko o czym myślę jest oklepane, jeśli tak to mogę określić i trudno znaleźć potem pracę . Pomocy!
Paulina155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:13   #2
FatalRed
Raczkowanie
 
Avatar FatalRed
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 76
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

niestety chyba nikt nie może zagwarantować, w jakim zawodzie na 100% znajdziesz fajną pracę... choć od siebie powiem, że w zawodzie nauczyciela to zależy gdzie mieszkasz. W mojej miejscowości to szkoły raczej likwidują, ale słyszałam od znajomego, że w mieście (Katowice), gdzie tych szkół jest więcej wystarczyło przejechać się po okolicznych szkołach i od razu go przyjęli. Więc na to nie ma reguły. Chyba wszystko zależy od szczęścia.
No i odradzam psychologię, bo to jest wg mnie kierunek po którym wybitnie ciężko znaleźć pracę, chyba, że cię to fascynuje i będziesz taka dobra, że się wybijesz. No i filozofię też bym odradzała :P Po tym to chyba tylko można by zostać na uczelni i wykładać.
__________________

Książki nie dają prawdziwej ucieczki, ale mogą powstrzymać umysł, zanim sam siebie rozdrapie do krwi.



Edytowane przez FatalRed
Czas edycji: 2013-01-03 o 15:16
FatalRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:33   #3
monikak91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 38
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

Tak naprawdę po skończeniu jakichkolwiek studiów nie ma gwaracji, ze się znajdzie pracę... Np moja koleżanka po logistyce wykłada towar w Netto. Jeśli nie masz żadnych innych większych zainteresowań oprócz pedagogiki, to ja na Twoim miejscu wybrałabym to, bo po co sie męczyć i robić w życiu to, co Ci nie pasuje.
monikak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:39   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 21:07   #5
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

Cytat:
Napisane przez Paulina155 Pokaż wiadomość
wszystko o czym myślę jest oklepane, jeśli tak to mogę określić i trudno znaleźć potem pracę . Pomocy!

A wiesz dlaczego? Bo prawdopodobnie znasz 5 najpopularniejszych kierunków studiów- prawo, medycyna, filologie, jakieś inżynierskie, pedagogika Zorientuj się najpierw w czym w ogóle możesz wybierać, bo wybór jest bardzo szeroki.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 14:49   #6
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

Pedagogika to nie są złe studia, jeżeli się dobrze pokombinuje. Można zostać guwernantką(to dobrze płatne zajęcie), jeżeli oczywiście umie sie coś więcej niż to co na studiach mówili np z dwa języki których mogłabyś pouczyć dzieci, może język migowy itd. Trzeba się dobrze ukierunkować.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 16:53   #7
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

Ja po gimnazjum rozpoczelam nauke w klasie mundurowej, wiele ciekawych zajec itp. co dalo mi mozliwosc pracy w zawodzie mundurowym, bo dostalismy zaswiadczenia, ze mielismy kontakt z prawem, zajecia z policja, straza itd. Rozejrzyj sie jakie sa profile u Ciebie w miescie, bo tworza sie coraz ciekawsze.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 21:31   #8
napoludnieodkrakowa
Raczkowanie
 
Avatar napoludnieodkrakowa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 48
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

Fajnie że już teraz myślisz o studiach i chcesz się przygotować na dalszą naukę. Niedawno skończyłam pedagogikę, więc może napiszę kilka słów o niej.

W chwili obecnej (wydaje mi się) najłatwiej dostać pracę po wychowaniu przedszkolnym lub edukacji wczesnoszkolnej - później praca w przedszkolu (rzadziej w szkołach podstawowych). A przecież na tej specjalizacji jest matematyka - nie chodzi o to, by umieć ją perfekcyjnie, ale by bardzo dobrze umieć "podstawy" i chętnie przekazywać je dzieciom. Jeśli zdecydujesz się na pracę z dziećmi, to pamiętaj o tym. :)

Moje zdanie o pracy po pedagogice jest takie: pracy jest mnóstwo, ale nie na etat. Coraz więcej dzieci boryka się z przeróżnymi wadami rozwojowymi, problemami i rodzice (nie zawsze, ale coraz częściej) szukają pomocy. Dalej placówki są głównie państwowe, co za tym idzie, mało specjalistów się w nich zatrudnia, co nie wystarcza. Nie jest głupim rozwiązaniem zebranie grupy doświadczonych osób i otworzenie czegoś własnego. W ten sposób można zaproponować rodzicom np. dodatkowe zajęcia terapeutyczne.

Plus dla Ciebie, że chcesz już teraz zadecydować co dalej. Mogę tylko polecić pytanie się jak największej ilości osób, które np. skończyły przeróżne specjalizacje z pedagogiki, czy wspomnianej przez Ciebie psychologii. Sporo ich jest. :)
__________________
napoludnieodkrakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 09:13   #9
Dorothy Lamour
Przyczajenie
 
Avatar Dorothy Lamour
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z wyborem szkoły, pracy...

A może pomyśl nad roczną przerwą . wiele moich koleżanek po maturze wyjechało za granice jako au-pair lub do pracy bd miaal czas aby dokładnie przemyśleć co chcesz dalej robic
Dorothy Lamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.