Krosty na czole pod grzywką. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-17, 22:53   #1
Maciaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3

Krosty na czole pod grzywką.


Witam. Od wielu lat mam długie włosy i teraz chciałbym je obciąć, lecz pod grzywką kryje mi się masa krost. Nigdzie indziej nie ma takiego wielkiego problemu. Chciałbym się ich pozbyć i dopiero potem obciąć te nieszczęsne włosy. Konsultowałem się z dermatologiem. Używałem takich maści jak KlindacinT oraz Skinoren. Niestety nie przyniosły żadnych efektów. Dermatolog chciała przepisać mi Izotek, lecz nie powiedziała mi o żadnych skutkach ubocznych. Biorąc te leki nie można chodzić na siłownie, a trening jest dla mnie bardzo ważny dlatego nie decyduję się na te leki. Poza tym czytałem, że efekt jest na rok, a potem problem wraca. Chciałbym załatwić ten problem jakoś inaczej. W domu staram się podpinać grzywkę, aby czoło sobie oddychało. Podrzucam zdjęcia jak to wygląda. Bardzo proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (55,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (48,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (71,6 KB, 16 załadowań)
Maciaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 19:45   #2
anusha69
Przyczajenie
 
Avatar anusha69
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Biały
Wiadomości: 23
Dot.: Krosty na czole pod grzywką.

Witaj. Długa grzywka dotykająca do czoła z jednej strony utrudnia dopływ tlenu do skóry, a z drugiej jest źródłem bakterii które swobodnie migrują po całej skórze. Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna gdy ćwiczysz. Pot i łój + brak dostępu tlenu to doskonałe środowisko dla bakterii.
Sugeruję, byś obciął włosy mimo tych krostek. Trochę się pomęczysz, ale po pewnym czasie sytuacja powinna się poprawić.
anusha69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 20:44   #3
Maciaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Krosty na czole pod grzywką.

Te krosty na czole są dla mnie strasznie wstydliwe, ponieważ nigdzie indziej nie mam praktycznie problemu z krostami. Grzywkę mam tylko gdy wychodzę z domu. Mniej więcej pół dnia i w nocy grzywki nie ma. Czy jest jakiś sposób, na złagodzenie tych krost i pozbycie się pozostałości po starych krostach?
Maciaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 09:30   #4
LenaMonika
Przyczajenie
 
Avatar LenaMonika
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk/Londyn
Wiadomości: 25
Dot.: Krosty na czole pod grzywką.

Myślę, iż musisz dbać o czoło tak jak w przypadku występowania całej skóry twarzy z takimi problemami. To prawda, iż pod grzywką, cerze trudniej jest oddychać, ale ja noszę gęstą grzywkę od wielu, wielu lat i nie mam takich problemów, a mam cerę z niedoskonałościami. Sama się zastanawiam dlaczego to akurat tak wygląda i właśnie czoło mam gładkie...
LenaMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 20:17   #5
Maciaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Krosty na czole pod grzywką.

Rozumiem. Co w takim razie muszę zrobić, aby krosty zniknęły i oraz jak pozbyć się pozostałości po nich?
Maciaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 21:39   #6
nessyx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Krosty na czole pod grzywką.

Moim zdaniem głownym problemem jest właśnie GRZYWKA. Jeśli mówisz, że na reszcie twarzy nie masz wyprysków, a na czole tak- to jedyne wyjście, trądzik ''nie wybiera sobie miejsca''. Grzywka powoduje, że wszystko się ''zapycha'', poci i tak się dzieje. Spróbuj spinać grzywkę i jakoś podleczyć skórę, ewentualnie możesz nakładac jakiś podkład, żeby zamaskować, ale to również nie jest dobre. Moim zdaniem problem to grzywka.
nessyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-21 22:39:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.