Jednorazowa utrata sporej ilości włosów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-30, 15:52   #1
Barberlady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5

Jednorazowa utrata sporej ilości włosów.


Witam, ostatnio zakładałam temat związany z odbudową przerzedzonych włosów. Bardzo dziękuję za wszystkie porady, które zostały mi tam udzielone.

Zwracam się teraz z trochę innym pytaniem.
Otóż odkąd przestały mi wypadać włosy minęło już trochę czasu. Nie wypadały prawie w ogóle, czasem może z 10 przy myciu, co jest ogromnym sukcesem. Nie ukrywam, że sprawia mi to wielką radość.
Ale może przejdę do rzeczy. Ostatnio się rozchorowałam i postanowiłam na ten czas spleść włosy w warkocz. Choroba trwała około 5 dni i przez ten czas w ogóle nie rozpuszczałam, ani nie myłam włosów (wiem, też trochę źle się z tym czułam, bo normalnie myję włosy codziennie, rzadziej co dwa dni, ale po prostu nie byłam na siłach). Przez ten czas w ogóle nie wypadały mi włosy. Koszmar zaczął się niestety po rozpuszczeniu tego warkocza. Włosy trochę się skołtuniły, rozczesywałam je bardzo długo i miałam wrażenie, że straciłam przy tym połowę włosów. Wiem, że na pewno przesadzam, ale były to z 2 albo 3 spore garście.
I tutaj moje pytanie. Czy możliwa jest jednorazowa utrata tak dużej ilości włosów, żeby przerzedziły się one w znacznym stopniu? To znaczy, czy za jednym razem może wypaść tak duża ilość włosów, żeby była różnica z poprzednim stanem? Po tym incydencie zaczęłam zauważać zakola, które nie są duże, ale jednak są. Zaczęłam też zauważać prześwity (widoczne pod światło) gdy ciaśniej zepnę włosy.
Możliwe, że przesadzam, bo nie ukrywam, że naprawdę bardzo przeraziłam się widząc tyle włosów w wannie, a liczy się dla mnie każdy.
Ale czy możliwa jest taka sytuacja?
Barberlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 11:28   #2
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Jednorazowa utrata sporej ilości włosów.

Hej,

Utrata sporej ilości włosów po chorobie/infekcji/jakimś zapaleniu u osoby, która już wcześniej miała problemy z włosami, to normalna sytuacja. U mnie też tak jest. Pierwsze mycie po infekcji to 300 włosów w wannie. Każde kolejne mycie i włosów w wannie mniej. Mnie pomagają szampony przeciwłupieżowe. Po infekcji warto dobrze oczyścić skórę głowy, bo zwykle, gdy jesteśmy chore rzadziej myjemy skórę głowy. Jak dodasz do tego pot i osłabienie, to efekty w wannie murowane. Kup sobie może ze dwie saszetki jakiegoś szamponu przeciwłupieżowego (chyba, że ma coś w domu). Wmasuj szampon w skórę głowy i potrzymaj ze 2 min, spłucz. Obserwuj włosy, czy nie wypadają i unikaj, jak ognia chorób, zwłaszcza takich z gorączką.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 11:38   #3
Barberlady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jednorazowa utrata sporej ilości włosów.

Dzięki za odpowiedź. A czy możliwe jest, że wypadła aż taka ilość włosów że widać było znaczną różnice do poprzedniego stanu? Czy po prostu zaczęłam zauważać i wmawiać sobie różnicę, a wcześniej było tak samo?
Barberlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 12:26   #4
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Jednorazowa utrata sporej ilości włosów.

Niestety, ale skoro widzisz tę różnice, to znaczy, że ona jest. U mnie też jest widoczna. Nie wiem, ile masz włosów, ale ja mam dość mało po wieloletnich, nawracających rzutach wypadania. Niby mam spory odrost, ale gdyby mi nagle jednorazowo kilka garści włosów wypadło, też byłoby to widoczne dla mnie. U mnie, po takiej infekcji i jednorazowej utracie włosów, moja mama też widziała braki. Spytaj się rodziny, czy widza różnicę.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 16:04   #5
Barberlady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jednorazowa utrata sporej ilości włosów.

A czy możliwe jest przywrócenie włosów do stanu przed wypadnięciem włosów?
Barberlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 18:53   #6
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Jednorazowa utrata sporej ilości włosów.

No, ale co to za pytanie? Zależy od przyczyny. Przy łysieniu androgenowym może być problem i wszystko może dłużej trwać, część włosów może nawet nie odrosnąć lub odrośnięcie zajmie im kilka lat. Jeśli nie masz łysienie androgenowego, to włosy odrastają bez problemów, chociaż też może wymagać czasu..
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 19:53:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.