Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-06, 21:49   #121
2p3p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Witam, a stosował ktoś na ŁZS Laticort Latio ??
2p3p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:23   #122
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Question Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

czy ktoras z was, majca problem z ŁZS ma idealny krem?? rozumiem, ze jest to kwestia "idywidualnosci" cery, czytalam duzo na ten temat ale...
w pozalaczanych zdjeciach skora Z ŁZS wygladala okropnie. u mnie dermatolog stwierdzil wlasnie ta chorobe z tym ze moja cera calkiem dobrze sie ma w porownaniu z tymi fotkami. nie chce pogorszyc jej stanu. przy moich dolegliwosciach mam sucha skore i tendencje do "puchniecia", rumienia i wypryskow. mam BARDZO wrazliwa i alergiczna cere. szukam odpowiedniego kremu na zime. boje sie jednak, ze jesli kupie "zbyt ciezki" pozapycham sobie pory i wtedy bedzie juz mogila prosze doradzcie!!
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 15:48   #123
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

Nie zazdroszczę ŁZS moj brat również ma takie problemy ze skóra i dermatolog polecił mu krem Ocerin firmy Oceanic dla skóry łojotokowej,tylko troche szczypał po nałożeniu na twarz i czasami powodował lekkie zaczerwienienie ale po kilku aplikacjach zmiany ustapiły.kolejnym był krem Ivostinu z wit c.Na wszelkie podraznienia i zaczerwinienia uzywa Rosalic firmy La roche posay,który pieknie łagodził rumień i leczy wypryski.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:28   #124
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

co do iwosinu to mam krem nailzajacy. jest calkiem przyjemn y. ale woda mnie szczypie :/ a krem na zime?? mozesz mi cos poradzic?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:46   #125
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

wspomagaj od wewnątrz wit H - biotyną. przy Twpim schorzeniu ważne jest by w składnikach preparatów był imidazol - ma działanie p-grzybicze i p- zapalne.jeśłi przypadek jest cięki można sięgnąć po retinoidy.poradz isę dermatologa. nowością w teriapi przeciw ŁZP jest związek litu i terbinafina.o ocerinie mam dobre zdanie. ogólnie uderz w osmetyki apteczne gdyż są o niebo lepsze od drogeryjnych!!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:56   #126
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

Tak jak pisał aniolekandrzejka1 należy stosowac preparaty łagodne, hypoalergiczne, najlepiej z apteki. Ja również zmagam się z ŁZS z tym że mam tzw. rzuty i to na wybrane partie twarzy, czasami na szyi. Ostatnio na czole, ale podejrzewam, że to była wina upałów i opadającej na nie grzywki, którą jednak zaczesywałam na bok Ostatni dośc mocny rzut miałam na przełomie stycznia i lutego. Z dnia na dzień było coraz gorzej, co jedne się podleczyły do wysypywały się nowe. Wyglądałam jak potworek Używałam tony podkładu i korektora. W końcu poszłam do Pani dermatolog, która zapisała mi wit. PP oraz krem Metronidazol 1% (wystepuje równiez w formie żelu), kazała odstawić wszelkie drażniące kosmetyki typu antybakteryjne i przerzucić się na delikatne najlepiej apteczne (poleciła mi la roche posay, avene ewentualnie iwostin ). Ja nie dysponowałam wtedy taką ilością gotówki więc owszem kupiłam preparaty delikatne ,ale nie apteczne, mleczko do cery suchej i wrażliwej Eris, łagodny żel myjący lirene, tonik do twarzy uroda (nawilżający), na noc oprócz kremu od Pani dermatolog niczym sie nie smarowałam, na dzień używałam resztki nawilżającego Ersiu duo C. Po 2 tygodniach nic już mi nie wyskakiwało. To był pamiętam mój drugi poważny rzut po 2 latach spokoju, pierwszy miałam na dekolcie i szyi, wtedy miałam robione specjalne maści w aptece na to. W każdym razie nauczyło mnie to jednego, używać tylko i wyłącznie łagodnych środków myjących do twarzy, delikatnie ją nawilżać i starać się unikać kontaktu włosów z twarzą. ŁZS wywołac też może zbyt suche powietrze (kaloryfery w zimie), duży stres, sztuczne oświetlenie.
Życze powodzenia w walce z tym upierdliwym draństwem
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:27   #127
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

ja mam przerzuty na dekold i szyje :/ czyli juz za wczasu mam uzywac tylko aptecznych kosmetykow?? dzieki za rady
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 13:09   #128
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

tak, zainwestuj w kosmetyki apteczne nie zawierają one skłądników zapachowych i koloryzatorów,że tak sie wyrazę. poza tym są bogate w wodę termalną która dodatkowo ukoi wrażliwą skórę.drogeryjne mogłyby Cię jeszcze bardziej "rozzazyć" i podrażnić. a derm nie zaproponował Ci kremu żadnego?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:42   #129
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
tak, zainwestuj w kosmetyki apteczne nie zawierają one skłądników zapachowych i koloryzatorów,że tak sie wyrazę. poza tym są bogate w wodę termalną która dodatkowo ukoi wrażliwą skórę.drogeryjne mogłyby Cię jeszcze bardziej "rozzazyć" i podrażnić. a derm nie zaproponował Ci kremu żadnego?
derm to mi powiedziala: nic do tego nie da sie polecic. kazdna cera jest inna. jesli znajdzie pani odpowiedni dla siebie to prosze przy nim zostac i absolutnie nie zmieniac. to nieprawda ze kosmetyki trzeba zmieniac itp. itd.
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:45   #130
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

to pros o próbki w aptece odpowiednio do twqojej skóry są specjalne apteczne linie dla Twojego schorzenia i znajdziesz coś dla siebie wierzę w to! .
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:02   #131
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry-idealny krem?

to wlasnie zaczelam robic. mam nadzieje ze odnajde ow wymarzony specyfik
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 11:39   #132
aga_71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 12
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Witam ponownie. Długo mnie nie było bo rodzilam dzieci ale cos skrobnę. Jak juz wspominalam ŁZS to u mnie wspomnienie. Nie mam problemów już od 1,5 roku i w tym czasie byłam też w ciąży z bliźniakami co mnie przerażało bo wiedzialam co moze sie zaczac dziac po ciazy (spadki hormonow itp itd). Musze powiedziec ze jak juz znajdzie sie przyczyne tego paskudztwa w organizmie (u mnie byla to bakteria helicobacter pylori) to mozna sie tego pozbyc raz na zawsze. Ciaza tez nic nie zmienila w kierunku negative. Nawet musze powiedziec ze poprawila i to bardzo. Pozdrawiam. Aga
aga_71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 07:11   #133
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Hej dziewczyny, minął rok od pierwszego ataku ŁZS, teraz przechodzę drugi
Moja uwaga, metronidazol wprawdzie nie jest na to schorzenie, ale działa bardzo dobrze, jeśli zaczerwienie się zaogni, twarz robi się ciepła, skóra łuszczy się, metronidazol działa świetnie łagodzi objawy, 2 dni i skóra zaczyna wracać do stanu sprzed. Metronidazol ma po prostu właściwości przeciwzapalne.
Powtorzę jeszcze raz Pityrosporum wcale nie jest przyczyną, w każdym razie nie w 80 % przypadków. Raczej jest to zakażenie towarzyszące... ŁZS ma najczęściej podłoże genetyczne. Sama wiem, bo próbowałam środków na Pityrosporum i nie pomagały. Na głowę owszem, słynni Nizoral, super sprawa... Na twarz nie...
Moje porady dla dziewczyn... Zapomnijcie o pudrach czy fluidach matujących, one tuszują może problemy, ale są też siedliskiem dla roztocza i możecie złapać coś dodatkowego.

Na ataki polecam korzystając z własnego doświadczenia...:
Metronidazol ale w żelu, broń Boże w kremie, przy łuszczącej się skórze wszystkie skórki się zabarwią od kremu, jest on ciężki do rozprowadzania, poza tym żel chłodzi...
Na schodzące łuski, na dzień, by ludzi nie straszyć, polecam krem firmy SVR Topialyse, wystarczy poprosić o małą próbkę w aptece, starczy na sytuacje kryzysowe
Jak już zaleczycie stan zapalny, zejdzie wam skórka, parę środków na powracające objawy:
Skuteczna jest seria SVR Lysanel, używałam tonik i kremy, ale podkreślam, wybrać sobie jeden ze środków, krem, albo toni, nie wszystko na raz, bo skóra się mocno po nich łuszczy, jak się łuszczy, polecam do mycia żel Provegol tej samej firmy.
He he wyjdzie, że mnie sponsorują Hmm, po prostu długo szukałam, wydałam mnóstwo kasy i wiem już, co jest skuteczne.
Używam też na noc Acne-Derm, zapobiega rozłażeniu się syfu po twarzy, jak wam nawet plamka lub krostka wyskoczy, ten krem pomaga.

To chyba tyle, jak coś piszcie, chętnie pomogę... i wiedzą i doświadczeniem
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 16:26   #134
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

katlis---stary wątek,ale interesują mnie takie wypowiedzi
a na innych forach takie
dziwne http://www.dermo.pl/index.php?option...pper&Itemid=18

choroby skóry(forum ogólne)->sprzedam
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 01:15   #135
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Ale co Łajeczko?
Tak, udzielam się na Dermo...
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 01:19   #136
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Chce wlasnie odpsrzedac komus kremik, ja na szczescie nawroty mam rzadko, wiec cala tuba kremu nie jest mi potrzebna, dostalam od swojej dermatolog probki... Poza tym obecnie walcze glownie z nuzyca
Wiec jak ktos cierpi na cos atopowego, albo ma problem z sucha skora, polecam raz jeszcze Topialyse...
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:31   #137
jaro242
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Dot.:Zapalenie łojotokowe skóry-powracający koszmar!!!Panie doktorze...

Witam wszystkich.
Walczę z ŁZS od 10 lat i jak dotąt nie wygrałem ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa.Od dłuższego już czasu stosuję krem pimafukort.To krem na sterydach,więc nie powinno się go stosować na dłóższą metę ale jest dość dobry.Proszę o kontakt z kimś komu udało się wygrać z tym paskuctwem.
Pozdrawim jarek
jaro242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:06   #138
kmt245
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
Dot.: Zapalenie łojotokowe skóry - powracający koszmar!!! Panie doktorze...

Rada dla wszystkich, którzy zmagają się z ŁZS:

zbdaj dokładnie wątrobę!

kmt245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 19:00   #139
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

kmt245 prosze mozesz wyjaśnić dlaczego powinno się zbadać wątrobę? zaniepokoiło mnie to
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 11:38   #140
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam wczoraj dowiedziałam się, że też ma ŁZS dostałam od dermatologa receptę na :
Pimafucort krem na dzień
Aknemycin maść na noc.
Paskudna sprawa, boję się tych nawrotów.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 15:24   #141
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Witam wczoraj dowiedziałam się, że też ma ŁZS dostałam od dermatologa receptę na :
Pimafucort krem na dzień
Aknemycin maść na noc.
Paskudna sprawa, boję się tych nawrotów.
Dostalam to samo... Pimafucort to steryd chyba... nic mi nie pomoglo a tylko bylo jeszcze gorzej... moze w twoim przypadku sie sprawdzi powodzenia
natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 15:42   #142
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez natalia132 Pokaż wiadomość
Dostalam to samo... Pimafucort to steryd chyba... nic mi nie pomoglo a tylko bylo jeszcze gorzej... moze w twoim przypadku sie sprawdzi powodzenia
Nie strasz, bo ja już mam dosyć myślałam że to jest uczulenie, a okazało się ŁZS.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 09:56   #143
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

pomęcze Was jeszcze troszkę Smarowałam się maściami przez 3 tygodnie i wczoraj wkońcu zakończyłam, fakt suche placki zniknęły. Ale ta moja skóra jest troszkę dziwna taka zaczerwieniona, jakby podrażniona przez maść??? Czym mam teraz na noc smarować twarz? Na dzien smaruje LRP Hydraphase XL, a na noc?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 09:41   #144
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

CZesc Dziewczyny
Od paru miesiecy strasznie zaczely mi wypadac wlosy ;/ Nasililo sie to do tego stopnia ze mialam i mam lyse place gdzie wlosy nie chca odrosnac ;| Poszlam do dermatologa, Pani stwierdzila ze jest to wywolane stresem, polecila uzywac linie Seboradin do wypadajacych wlosow. Po ok. 1 miesiacu stosowania z malymi poprawami nastapilo ponowne zalamanie ;/ Wlosy zaczely od nowa wypadac. Poszlam do drugiej Pani Dermatolog, ktora stiwerdzila ze jest to ŁZS i do tego jeszcze stwierdzila ze mam okolomieszkowe zapalenie wlosa. ;|
Przepisala mi emulsje Squamax
Antybiotyk Davercin
Plyn do miejscowego stosowania na krostki Davercin
I witamine B6
Zastanawiam sie czy nie mam tego paskudztwa tez na twarzy ;| Wysypalo mnie okrutnie, ale powiem ze nie ma w tych krostkach wykwitow ropnych. Czy mozecie powiedziec jak sie objawia ŁZS na twarzy?
CZy druga osoba moze sie tym zarazic?
Jakich uzywanie szamponow? Kremow do twarzy i plynow ?
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 01:14   #145
tomash47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Hej wszystkim!
Ja powiem krotko.Mam łojotokowe zapalenie skóry i u mnie działa szampon NIZORAL.Stosuję go najrzadziej co 5 dni i po jakimś czasie mogę przestac a mimo to mam spokój z ŁZS na dłuższy czas.Podczas mycia głowy smaruję pianą także skorę twarzy i pomaga.Jest niezbyt tani (28 zł za 60 ml) ale oszczędny,naprawdę mi jedna buteleczka starczy nawet na kilka miesięcy,a przecież poświęcenie 5 minut przy okazji mycia głowy nie jest uciążliwe.
POZDRAWIAM!
tomash47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 14:21   #146
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witajcie

Ja dostałam ŁZS po źle dobranych lekach hormonalnych, leczę nadmiar testosteronu i DHEA od 18 roku życia. Miałam zawsze problem z krostami, ale 2 lata temu dostałam ŁZS, koszmar.
Próbowałam dużo maści, wydałam parę tysięcy na wypróbowanie różnych leków.
Obecnie jednak problem rozwiązał się inaczej, od prawie roku używam toniku firmy SVR z serii Lysanel, taka niebieska, drogi, bo 35 zł za 100 ml, starcza na miesiąc, ale warto było. Używam go codziennie, problemu nie ma. Uwaga, trzeba się liczyć z tym, że jak go odstawisz, po paru tygodniach problem nawróci. Sądzę, że warto spróbować. Tajemnica to alfa i beta-hydroksykwasy a zwłaszcza kwas glikolowy, codziennie macie zapewniony mikropeeling i odnowe naskórka. Moja znajoma z tym samym problemem stosuje kwas glikolowy w kremie, to jednak kwestia indywidualna, ja nie lubie smarowania twarzy czymkolwiek, mam już dość.
Tonik używam, czasem sam, bez mycia twarzy wodą, dobrze ściąga burd, efekt, rok czasu, żadnych plam. Podkreślam, że na ŁZS nałożyla mi się jeszcze nużyca, mały roztocz, od którego wyskakują drobne ale liczne wypryski.
Lysanel zrobił swoje, jak ostatnio miałam nawrót choroby, miałam wyjechać, tonik moją skórę doprowadził do porządku w ciągu trzech dni.
Trzeba go stosować regularnie, ale sądzę, że to i tak lepsze niż stosowanie antybiotyków, sterydów czy leków przeciwgrzybiczych.
Pracuję zresztą na Akademii Medycznej i wiem, że żaden lek nie jest idealny a ŁZS ma się zawsze.
Pozdrawiam
Kasik
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 23:10   #147
olab1_60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

od marca tego roku mam ŁZS , na głowie we włosach, dermatolog przepisa l mi emulsję do zmiękczania skóry , latikord lotion i witaminę B , nie wile to pomaga, jak umyję głowę szamponem np. Nizoral, czy Vichy ( zielona nakrętka) to czuje jakbym miała pancerz na głowie, skora sciągnięta tak że nie czuje głowy, a do tego swędzi, oprócz tego łuszczy mi sie skora za uszami i na karku też, na początku tej choroby puchły mi powieki i schodziła mi skóra wokol oczu i na dodatek okropnie swędziało, poszłam więc do okulisty, który powiedzial mi że że może to sprawa uczuleniowa i przepisał mi oksykord i abletki uczulające i gdyby to nie poskutkowało mialam iśc do dermatologa co potem zresztą zrobilam, pytam jaki szampon nalezy stosować przy ŁZS bo juz mam tak przerzedzone włosy że gołe placki na głowie mam, nizoral nie bardzo pomaga , Vichy też , próbowałam
z czarnej rzepy na łupież ale nie bardzo pomaga wołam pomocy bo mam tego już dość
olab1_60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 12:52   #148
jaro242
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam wszystkich, cierpiących z powodu zapalenia łojotokowego skóry.
Jak już pisałem poprzednio cierpię na tę chorobę od 17 lat.Stosowałem już tyle środków i tyle zabiegów że spokojnie mógłbym otwożyć aptekę.
Nie chcę jednak wymieniać wszystkiego, bo to nie ma sensu.Jedno wiem że ta choroba to nie tylko choroba skóry.Wpływ na wygląd skóry z zapaleniem ma też to co jem, co piję.Od dłuższego czasu staram się jeść w miarę zdrowo unikam przedewszystkim smażonego,tłustego, ograniczyłem spożywanie cukru, nie piję napojów gazowanych.Te jednak informacje możecie usłyszeć od każdego dobrego dermatologa.
Od dłuższego czasu stosuję bardzo dobre mydło"SEBA-MED"-to w zasadzie nie mydło a kostka myjąca koloru zielonego.Polecam stosowanie tego mydełka.Kolejna rzecz to krem "PIMAFUCORT", stosuję go również parę lat i jestem w 100% przekonany co do jego działania.Krem zawiera sterydy i jakiś czas temu miałem problem czy można taki krem stosować cały czas.Dowiedziałem się jednak, że krem ten nie ma żadnego negatywnego wpływu na skórę i z powodzeniem można go stosować.
Szamponu do włosów używam "POLYTAR AF" i też jest dość dobry.Oprócz tego spróbujcie też płynu "DIPROSALIC"-jest to płyn do stosowania na skórę głowy.Jest rewelacyjny, stosuję go od lat.
Natomiast w ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiłem bardzo duży postęp w walce z tym ustrojstwem.To chyba najważniejsza rzecz z jaką chciałem się z wami podzielić.
Rzeczą, która może powodować tę chorobę również jest bakteria "HELICOBACTER PYLORI".Wiele razy robiłem badania, które pozwoliły by wykryć tę bakterię w nadziei że to jest powodem zapalenia łojotokowego skóry.Tak ,tak w nadziei a to dlatego że samo leczenie, wyeliminowanie tej bakteri jest stosukowo proste.Jednak w Polsce jedynym sposobem na wykrycie wm.:bakterii jest badanie gastroskopijne.Inne badania np.:poprzez badanie krwi nie są wystarczające.W moim przypadku wynik okazał się wątpliwy.
Z tymi wynikami udałem się do IMUNOLOGA a dokładniej do laboratorium analiz medycznych gdzie pobrano mi jeszcze krew aby przeprowadzić badania "ANA".
Pan profesor tamtejszej kliniki nie wachał się nawet przez moment i rozpoczął leczenie tzn.:wyeliminowanie bakterii HELICOBAKTER a także wynik badania krwi wskazał dużą ilość P.CIAŁ PRZECIWJĄDROWYCH.
Helicobakter leczę lekiem GASTRO a na przeciwciała dostałem lek o nazwie EQUORAL.
Leki te stosuję stosunkowo krótko, nie smaruję jednak twarzy żadną maścią a stan skóry znacznie się poprawił.Samo leczenie potrwa prwdopodobnie 3m-ce.Mam nadzieję że raz na zawsze uda mi się wreszcie wygrać z tą chorobą.pozdrawiam wszyskich jaro
jaro242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 21:00   #149
PKMS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Łojotokowe Zapalenie Skóry

Hej, czytam z zaciekawienim wasze wypowiedzi. O kilku miesięcy wiem ze choruję na ŁZS i egzemę. Używałam wielu preparatów, a o kasie wydanej nie wspomnę. Połowa z tym specyfików okazała się do niczego. Trafiłam do Pani doktor która zaleciła mi nawilżanie skóry twarzy kremami z serii Iwostin, jest całkiem dobrze chociaż nie ma dnia żebym nie miała czerwonego nosa i jego okolic. Poprawę widzę podczas, gdy na dworze jest wilgotno a jeszcze lepij jak mrzy. A więc od kilku mioesięcy wklepuję w/w krem (również na naczynka). Mam dobry preparat na swędzącą i łuszczącą skórę głowy. Jets to szmpon Emolium(nawilżający) oraz preparat do suchej skóry głowy Cerkosol 10.Przynosi to wielką ulgę.
Też przez dłuższy czas brałam Cilest. Pytanko Czy to pigułki mogą być przyczyną tej cholernej choroby?
PKMS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 21:18   #150
PKMS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Hej, czytam z zaciekawienim wasze wypowiedzi. O kilku miesięcy wiem ze choruję na ŁZS i egzemę. Używałam wielu preparatów, a o kasie wydanej nie wspomnę. Połowa z tym specyfików okazała się do niczego. Trafiłam do Pani doktor która zaleciła mi nawilżanie skóry twarzy kremami z serii Iwostin, jest całkiem dobrze chociaż nie ma dnia żebym nie miała czerwonego nosa i jego okolic. Poprawę widzę podczas, gdy na dworze jest wilgotno a jeszcze lepij jak mrzy. A więc od kilku mioesięcy wklepuję w/w krem (również na naczynka). Mam dobry preparat na swędzącą i łuszczącą skórę głowy. Jets to szmpon Emolium(nawilżający) oraz preparat do suchej skóry głowy Cerkosol 10.Przynosi to wielką ulgę.
Też przez dłuższy czas brałam Cilest. Pytanko
PKMS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.