Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-07, 14:36   #3481
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Karmazynka, nie mam pojęcia..... mnie łopianowy też zapchał, ale każda cera inna. Ten z ziaji... też jakiś podejrzany jest patrzac na skład.
Odstaw to i to, jak się polepszy cera przetestuj pojedynczo te produkty to wtedy zobaczysz który zawinił.
A tą ziaje musisz stosować? Odstaw, moze za bardzo kremowy jest a Twoje pory może łatwo sie zapychają i nie lubia takich tresciwych myjków do twarzy?
Kup Aleppo :P
PS. w czwartek w stacjonarnej Mydlarni u Franciszka dają jakies prezenty na dzien kobiet Widziałam plakat na ich drzwiach i na facebooku piszą. Ciekawe co to za drobiazg bedzie heh.
własnie dziwne bo jakos nigdy nie była chyba skłonna do zapychania
a co konkretnie podejżaego żebym wiedziała czego się wystrzegac na przyszłośc
a oprucz tego jedyne myjadło jakie mam aktualnie to bioderma sebium żel do mycia twarzy,dostałam go w prezencie kiedyś, ale jakos go nie lubie bo mnie wysuszyl kiedys jak go dawno stosowalam :P
no wlasnie musze to aleppo kupic :P

ciekawe jakie prezenty, pewnie jakieś maleńkie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 04:30   #3482
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Podejscie do klienta niektorych firm naprawde jest zalosne. Ja uzywam kosmetykow nietestowanych na zwierzetach i czesto odpowiedzi na pytania sa tak prymitywne, ze zastanawiam sie kto tam pracuje np. kolezanka dostala odp. " a po co to Pani"

A wracajac do watku to kupilam dzis mozna powiedziec "hydrolat" oczarowy w zwyklym sklepie. Ale w sklad jego wchodzi 14%alkoholu (jakiego nie napisali).
Ciekawa jestem czy jak bede tym myc ryjka to czy ta ilosc alkoholu mnie mocno przesuszy?
Starsznie smierdzi denaturatem (tak mi sie z tym kojarzy ten zapach) Czy to tak ma byc?
To moj pierwszy oczarowy hydrolat. Skusilam sie na niego bo duza butelka i cena dobra. Mieszkam za granica i takie hydrolaty sa u mnie masakrycznie drogie 120ml za $6 , a wiadomo duzo tego idzie. Tego z alko kupilam 500ml za $5
Wczesniej kupilam sobie geraniowy bo na tradzik podobno pomaga to za 30ml dalam $5.
Jak w wakacje pojade do PL to chyba pol walizki bede miala hydrolatow z mazidel
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 10:07   #3483
Wiosenka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 34
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dopiero zaczynam więc dziewczyny wybaczcie ale jestem w tym naprawdę ciemna Jeżeli pomyliłam temat proszę pokieruje mnie gdzie o to wszystko pytać.
Wczoraj dodałam wątek o zmarszczkach no i wybierając olejek muszę wybrać taki który może odrobinę je wygładzi przede wszystkim kurze łapki, cera sucha skłonna do rumienia.
Proszę pomóżcie bo tyle przeglądałam wątków o mazidłach i się naprawdę pogubiłam tutaj widzę wątek o olejkach więc myślę że dobrze trafiłam. Czy któraś mogłaby mi doradzić który zacząć na początek dla naprawde suchej skóry? Chciałabym coś sama ukręcić z mazideł ale naprawdę gubię się tym Czy jeżeli kupię wybrany olej/olejek wystarczy go połączyć z kw.hialuronowym i będzie odpowiednio działał? No i zacząć na BU czy lepiej mazidła? Znalazłam np na BU taki zestaw http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
nie mam pojecia czy warto kupić czy lepiej składniki osobno.
Przepraszam za moją ciemnotę że tak powiem ale przeglądając wszystkie wątki dużo jest wizażanek które już opanowały wiedzę itd stosują już zamienniki a ja gubię się na podstawach...
Wiosenka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 14:29   #3484
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Wiosenka1990 Pokaż wiadomość
Dopiero zaczynam więc dziewczyny wybaczcie ale jestem w tym naprawdę ciemna Jeżeli pomyliłam temat proszę pokieruje mnie gdzie o to wszystko pytać.
Wczoraj dodałam wątek o zmarszczkach no i wybierając olejek muszę wybrać taki który może odrobinę je wygładzi przede wszystkim kurze łapki, cera sucha skłonna do rumienia.
Proszę pomóżcie bo tyle przeglądałam wątków o mazidłach i się naprawdę pogubiłam tutaj widzę wątek o olejkach więc myślę że dobrze trafiłam. Czy któraś mogłaby mi doradzić który zacząć na początek dla naprawde suchej skóry? Chciałabym coś sama ukręcić z mazideł ale naprawdę gubię się tym Czy jeżeli kupię wybrany olej/olejek wystarczy go połączyć z kw.hialuronowym i będzie odpowiednio działał? No i zacząć na BU czy lepiej mazidła? Znalazłam np na BU taki zestaw http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
nie mam pojecia czy warto kupić czy lepiej składniki osobno.
Przepraszam za moją ciemnotę że tak powiem ale przeglądając wszystkie wątki dużo jest wizażanek które już opanowały wiedzę itd stosują już zamienniki a ja gubię się na podstawach...
Jak chodzi o to serum z BU, to ja bym sobie zrobiła sama na Twoim miejscu
Możesz kupić kwas askorbinowy (wit. C), wit. E, lecytynę i wodę destylowaną i masz świetne serum
Co do oleju do Twojej cery, to polecałabym olej z róży piżmowej plus trochę HA, świetny olej moim zdaniem
Ja na jego bazie robię sobie też kremy, ale wystarczy, że połączysz go z kwasem hialuronowym
Co do tego z jakiego sklepu lepiej zamawiać, to nie pomogę, bo zamawiam tylko z mazideł, bo mogę odbierać osobiście, ale mają naprawdę dobre produkty
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:57   #3485
DiTu77
Zakorzenienie
 
Avatar DiTu77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 834
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Chciałabym kupić w ZSK produkty dla mamy - do cery naczynkowej - co polecacie?
DiTu77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:23   #3486
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

W mydlarni dawali po malym kawałeczku masła shea. Byłam akurat w pobliżu to weszłam, a co

Dla mnie tez jest tam drogo ale kupuje tam Aleppo z którego jakości jestem zadowolona. Kupuje u nich czasem olejki eteryczne bo mają dosyc duży wybór w porównaniu z zielarskimi sklepami.

Samantha, wiesz ja miałam hydrolat oczarowy z Septyka i on tez byl na alkoholu czy raczej etanolu. Już nie mam opakowania, ale z tego co pisze na stronie producenta mial 14%. Powiem Ci, ze mi krzywdy nie zrobił, nie czułam alkoholu w hydrolacie, nie wysuszyło mi twarzy, nie podrazniło. Byłam zadowolona z tego toniku - nawet bardzo.

Karmazynka, musisz sama pogrzebac w necie bo ja aż tak dokładnie nie znam sie na składach. Wiem co mnie zapycha i tyle. A produkt im bardziej chemiczny a nie naturalny - to dla mnie podejżany

Skład: Aqua, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Sodium Hydroxide, Carbomer, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin (21.10.2011)
Olejek rycynowy niektorych "może" zapychać (szczegolnie tradzikowe-tłuste) a nawet moze powodowac alergię.
Capric Trigliceryde - trojglicerydy.... chyba pochodzenia naturalnego ale ja osobiscie ich nie lubie, bo kremy dzieki niemu maja taka konsystencję która zapycha mi pory, kremy naturalne maja ten składnik bardzo czesto.
Propylene Glycol - nie pamietam dokładnie co to i teges, ale glikol nie jest dobry dla cer problemowych. Duzo o tym w sieci, jest chyba komadeogenny.
PEG-8 - nie widzi mi się... Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium Laureth Sulfosuccinate - wszystkie takie o podobnej nazwie tez mi sie nie widzą, one maja wlasciwosci myjace, czyszczace ale moga podrazniac, tez duzo w sieci o tych składnikach.
Ja sie nie znam, tyle co mi się rzuciło w oczy

Wiosenka ja z tego co się orientuje to olejek awokado i arganowy bym Ci polecała. Poczytaj o nich.

Ditu, ja w ZSK nic nie kupowałam, ale na naczynka ponoc róża dobrze działa.

A ja dzis nabyłam olejek szałwiowy (z muszkatołowej). Gdzie on tam słodki i korzenny.... dla mnie on śmierdzi
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-03-08 o 21:32
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:11   #3487
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez DiTu77 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić w ZSK produkty dla mamy - do cery naczynkowej - co polecacie?
Nie wiem czy jest na ZSK, ale do cer naczynkowych bardzo polecany jest ekstrakt z kasztanowca i tak samo olej (macerat) również z kasztanowca
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 22:28   #3488
katarinkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 45
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cześć dziewczyny ! Jestem początkującą biochemiczkę i dopiero zaczynam się interesować tą dziedziną. Moje pierwsze zamowienie na Bu to olejek pomaranczowy ( cudowny!) i hydrolat oczarowy... No własnie... Bardzo nieudany zakup,pomimo wielkich oczekiwan . Straaasznie wysuszył mi skóre . Probowalam odstawic,ale ponownie wysuszył. I teraz pytanie do Was... Czy mogę jakos inaczej uzywac hydrolatu niż jako toniku? Ewntualnie czy moze jest jakas mozliwosc wymienic się z kimś na inny hydrolat ?Pozdrawiam!
katarinkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:55   #3489
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez katarinkaa_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ! Jestem początkującą biochemiczkę i dopiero zaczynam się interesować tą dziedziną. Moje pierwsze zamowienie na Bu to olejek pomaranczowy ( cudowny!) i hydrolat oczarowy... No własnie... Bardzo nieudany zakup,pomimo wielkich oczekiwan . Straaasznie wysuszył mi skóre . Probowalam odstawic,ale ponownie wysuszył. I teraz pytanie do Was... Czy mogę jakos inaczej uzywac hydrolatu niż jako toniku? Ewntualnie czy moze jest jakas mozliwosc wymienic się z kimś na inny hydrolat ?Pozdrawiam!
Ja hydrolaty stosuję jako toniki, ale urozmaicam sobie je Niacynamide, ekstraktami, NMF, Hydromanilem itp.
Dodaję je również do kremów samorobionych
Także można go zuzyć na inne sposoby, ale potrzeba innych składników
Możesz dać na wymianę, albo odłożyć na jakiś czas i kiedy zaczniesz trochę więcej kombinować dokładać do innych mazidełek

A ogólnie jak często go używałaś? I czy jesteś pewna, że to jego wina? W sumie olejki też mogą wysuszać, albo to połączenie Ci nie pasuje
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 23:08   #3490
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest na ZSK, ale do cer naczynkowych bardzo polecany jest ekstrakt z kasztanowca i tak samo olej (macerat) również z kasztanowca
mnie przyszedł tydzien temu ekstrakt z kasztanowca. Mam pelno malutkich naczynek na nosie (opalanie w lecie+wyciskanie wągrów) przez co jest on czerwony:/
ja stosuje go tak, ze nabieram palcem krem do zakretki i do tego palcem dodaje troche ekstraktu i mieszam. Nakladam na twarz, wcieram dobrze (mam wrazenie, ze skora swieci mi sie bardziej po tym połączeniu niz po samym kremie).

mam tez olejek oczarowy, 50 ml na próbe. Po zmyciu kremu twarz jest bardzo gładka, nie wysusza, ale mam wrazenie, ze nie zmywa dobrze kremu (moze dlatego, ze skora jest nadal miękkia).
biore wacik i nalewam troche olejku, przemywam twarz, na koniec jeszcze splukuje pod bieżąca wodą.
Czy dobrze robie? Musze przyznac, ze w ten sposób olejek b. szybko sie zuzywa. Mam tez troche hydromanilu, moze zmieszac to w proporcji 1:1 ?
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 23:20   #3491
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
mnie przyszedł tydzien temu ekstrakt z kasztanowca. Mam pelno malutkich naczynek na nosie (opalanie w lecie+wyciskanie wągrów) przez co jest on czerwony:/
ja stosuje go tak, ze nabieram palcem krem do zakretki i do tego palcem dodaje troche ekstraktu i mieszam. Nakladam na twarz, wcieram dobrze (mam wrazenie, ze skora swieci mi sie bardziej po tym połączeniu niz po samym kremie).

mam tez olejek oczarowy, 50 ml na próbe. Po zmyciu kremu twarz jest bardzo gładka, nie wysusza, ale mam wrazenie, ze nie zmywa dobrze kremu (moze dlatego, ze skora jest nadal miękkia).
biore wacik i nalewam troche olejku, przemywam twarz, na koniec jeszcze splukuje pod bieżąca wodą.
Czy dobrze robie? Musze przyznac, ze w ten sposób olejek b. szybko sie zuzywa. Mam tez troche hydromanilu, moze zmieszac to w proporcji 1:1 ?
Olejek czy hydrolat?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 00:28   #3492
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Uzylam wczoraj i dzis tego hydrolatu oczarowego z alkoholem i jest spoko. Nic mnie nie wysuszyl i nawet nie mialam sciagniecia skory po nim.
Napisane na nim jest, ze mozna go uzywac jako srodek antyseptyczny po ugryzieniu owadow, skaleczeniach czy otarciach.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 09:18   #3493
katarinkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 45
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Używam hydrolatu dwa razy dziennie, rano i wieczorem po zmyciu twarzy olejkiem myjącym ,nastepnie żelem Babydream. Jak pojawiło się wysuszenie ,odstawiłam na kilka dni hydrolat ,a pozostałe kosmetyki stosowałam normalnie. I skóra wrócila do normalności Znowu powróciłam do hydrolatu i wysuszyło mnie ponownie To na pewno wina hydrolatu ,widocznie mi nie podpasował Dziekuje za odpowiedz !
katarinkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 09:39   #3494
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez katarinkaa_ Pokaż wiadomość
Używam hydrolatu dwa razy dziennie, rano i wieczorem po zmyciu twarzy olejkiem myjącym ,nastepnie żelem Babydream. Jak pojawiło się wysuszenie ,odstawiłam na kilka dni hydrolat ,a pozostałe kosmetyki stosowałam normalnie. I skóra wrócila do normalności Znowu powróciłam do hydrolatu i wysuszyło mnie ponownie To na pewno wina hydrolatu ,widocznie mi nie podpasował Dziekuje za odpowiedz !
No możliwe, że Ci nie podpasował Ja nie zauważyłam wysuszenia, a stosuję też peelingi kwasami, które wysuszają, ale ja hydrolat oczarowy używałam raz dziennie
Wiadomo każda skóra jest inna
Jeżeli chcesz jakiś nawilżający hydrolat, to szczerze polecam migdałowy
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:15   #3495
katarinkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 45
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No możliwe, że Ci nie podpasował Ja nie zauważyłam wysuszenia, a stosuję też peelingi kwasami, które wysuszają, ale ja hydrolat oczarowy używałam raz dziennie
Wiadomo każda skóra jest inna
Jeżeli chcesz jakiś nawilżający hydrolat, to szczerze polecam migdałowy
Dzieki wielkie ! Kiedyś użyłam do twarzy olejku migdałowego i strasznie mnie pozniej wypryszczyło... Myslisz ,ze jak zakupie olejek migdalowy to moze byc podobnie ? Aha i jeszcze chcialabym sie zapytac ,zeby sie z kims wymienic to gdzie musze zagladnac ? oMgolby mi ktos dac jakas wskazowke ,bo nawet nie wiem ,gdzie sie kierowac
katarinkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:39   #3496
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez katarinkaa_ Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie ! Kiedyś użyłam do twarzy olejku migdałowego i strasznie mnie pozniej wypryszczyło... Myslisz ,ze jak zakupie olejek migdalowy to moze byc podobnie ? Aha i jeszcze chcialabym sie zapytac ,zeby sie z kims wymienic to gdzie musze zagladnac ? oMgolby mi ktos dac jakas wskazowke ,bo nawet nie wiem ,gdzie sie kierowac
Moim zdaniem olejek migdałowy, a hydrolat, to dwie różne rzeczy, więc myślę, że warto spróbować, tym bardziej, że jest taniutki
Co do wymianki, to tu masz link: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=10
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:29   #3497
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a ja dziś dodałam ekstrakt ze skórki granatu do hydrolatu z nasion migdałów
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 18:01   #3498
katarinkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 45
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem olejek migdałowy, a hydrolat, to dwie różne rzeczy, więc myślę, że warto spróbować, tym bardziej, że jest taniutki
Co do wymianki, to tu masz link: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=10
Dzieki Izus !
katarinkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 20:33   #3499
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej olejomaniaczki
Ja też tkwię głęboko olejowo . Właśnie przyszła do mnie paczuszka z marokosklep z olejkiem z opuncji figowej (nie mogłam się oprzeć i liczę na jego opiewane działanie, a także mam nadzieję, że naprawdę jest w 100% z nasion opuncji bo był w dziale olejki 100% naturalne), olejem arganowym spożywczym do stosowania dopaszczowo oraz konfiturkami z fig . A ostatnio znowu zrobiłam kolejny zapasik oleju arganowego do ciałka, kocham hammam, a bez niego ani rusz , dlatego idzie mi jak woda. Za to olej z czarnuszki piję po łyżeczce dziennie (i kilka moich koleżanek z pracy ) oraz polecam na różne wysypki i liszaje
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 20:45   #3500
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ja czarnuszkę stosowałam na twarz, ale pić to jakos nie bardzo, bo próbowałam lniany i strasznie ohydny był
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 21:53   #3501
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Do smaku oleju z czarnuszki można się przyzwyczaić, jest taki ziołowy i o rosołowym aromacie (maggi?), oczywiście mam na myśli spożywczy, jak smakuje lniany - nie wiem, nawet mąż i młody dają sobie wcisnąć w paszczę po łyżeczce to chyba jest do przejścia a czego nie robi się dla urody, szybszej przemiany materii i lepszej pamięci (dla każdego mam inny argument i najlepiej działa )
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 22:31   #3502
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Olejek czy hydrolat?
sorry, chodziło mi o hydrolat. Dolałam do niego dziś hydromanilu, mniej niż 1:1. To jak mam stosowac hydrolat oczarowy? tak jak do tej pory- przemywac twarz wacikiem nasaczonym hydrolatem i potem jeszcze pod bieżącą wodą? Na pewno zmywa krem czy jednak jest za słaby?
Na szczescie mnie nie wywusza, wrecz przeciwnie (chyba, ze ta powloczka to niezmyty do konca krem)
Mylam kiedys twarz babydream tym dużym z pompką, ale jak dla mnie za bardzo perfumowany, szczypaly oczy i skora po umyciu byla sciagnieta i czerwona
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 10:16   #3503
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Póki co mam w swoich skromnych zbiorach olej jojoba, ładnie miesza się z żelem hilauronowym i równie dobrze nawilża, a przy tym nie zapycha mojej skóry.
Ale kusi mnie olej żurawinowy....
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 13:33   #3504
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
sorry, chodziło mi o hydrolat. Dolałam do niego dziś hydromanilu, mniej niż 1:1. To jak mam stosowac hydrolat oczarowy? tak jak do tej pory- przemywac twarz wacikiem nasaczonym hydrolatem i potem jeszcze pod bieżącą wodą? Na pewno zmywa krem czy jednak jest za słaby?
Na szczescie mnie nie wywusza, wrecz przeciwnie (chyba, ze ta powloczka to niezmyty do konca krem)
Mylam kiedys twarz babydream tym dużym z pompką, ale jak dla mnie za bardzo perfumowany, szczypaly oczy i skora po umyciu byla sciagnieta i czerwona

ja używam hydrolatu jak toniku


a właśnie dzis butla 500 ml oczaru mi sie skonczyła, starczyła na równe 3 miesiące
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-03-10 o 13:34
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 20:24   #3505
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
sorry, chodziło mi o hydrolat. Dolałam do niego dziś hydromanilu, mniej niż 1:1. To jak mam stosowac hydrolat oczarowy? tak jak do tej pory- przemywac twarz wacikiem nasaczonym hydrolatem i potem jeszcze pod bieżącą wodą? Na pewno zmywa krem czy jednak jest za słaby?
Na szczescie mnie nie wywusza, wrecz przeciwnie (chyba, ze ta powloczka to niezmyty do konca krem)
Mylam kiedys twarz babydream tym dużym z pompką, ale jak dla mnie za bardzo perfumowany, szczypaly oczy i skora po umyciu byla sciagnieta i czerwona
Ja do 10 ml hydrolatu daję jedną kroplę hydromanilu, ale w sumie też daję jeszcze inne dodatki
Mi hydrolat służy jako tonik, po umyciu twarzy żelem przecieram buzię wacikiem nasączonym hydrolatem i nic już nie spłukuję
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:00   #3506
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja do 10 ml hydrolatu daję jedną kroplę hydromanilu, ale w sumie też daję jeszcze inne dodatki
Mi hydrolat służy jako tonik, po umyciu twarzy żelem przecieram buzię wacikiem nasączonym hydrolatem i nic już nie spłukuję
a próbowalas kiedys psikac zamiast nakladac wacikiem?

syszzałam własnie ze to wydajniejsza metoda i sie nad nią zastanawiam, chociaz sama do tej pory uzywałam wacika
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:33   #3507
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a próbowalas kiedys psikac zamiast nakladac wacikiem?

syszzałam własnie ze to wydajniejsza metoda i sie nad nią zastanawiam, chociaz sama do tej pory uzywałam wacika
potwierdzam
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:40   #3508
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a próbowalas kiedys psikac zamiast nakladac wacikiem?

syszzałam własnie ze to wydajniejsza metoda i sie nad nią zastanawiam, chociaz sama do tej pory uzywałam wacika
ja tak właśnie robię przelałam do buteleczki z atomizerem i rozpylam go na twarz, przez co jest bardziej wydajny i starcza na długo gdy nasączałam wacik, widziałam jak w mgnieniu oka mi schodzi,a teraz gdy psikam mam wrażenie, że prawie nie ubywa
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:52   #3509
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dużooo wydajniejsza! Używam atomizera od około roku (wcześniej płatki) i widzę jaka spora jest to oszczędność . Wcześniej ciągle zamawiałam hydrolaty (schodziły jak woda), teraz dużo rzadziej, a efekty działania takie same. Zrobiłam nawet eksperyment - psiknęłam na płatek kosmetyczny tyle samo razy ile psikam na twarz i był on ledwo wilgotny, co oznacza, że wcześniej "lałam" na płatek tyle hydrolatu, ile teraz z atomizerem starcza mi na kilka razy. Atomizer mam całkowicie zwyczajny, wzięłam przy okazji z bu czy mazideł (nie pamiętam), nic się z nim nie dzieje, naprawdę warto było zainwestować te 2-3 zł. Szczerze polecam.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:44   #3510
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a próbowalas kiedys psikac zamiast nakladac wacikiem?

syszzałam własnie ze to wydajniejsza metoda i sie nad nią zastanawiam, chociaz sama do tej pory uzywałam wacika
No właśnie nie, ale mam w planach Jakoś ciągle zapominam zamówić buteleczki z atomizerem, a wszystkie w domu mam pozajmowane

Na pewno będę próbować





No i dziękuję wszystkim dziewczynom za informacje na temat tego psikania
I mam pytanie, gdy psikać buźkę hydrolatem, to po prostu czekacie, aż sam wchłonie tak?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.