Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część II - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-14, 18:57   #2131
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Alesija nie przejmuj się ja do roboty chodzę i wszyscy mnie się pytają ci mi się stało.Po 20-tym takim zapytaniu wchodzi się w rutynę i mówi takie tam uczulenie niedługo zniknie.Ale gorsze od tego jest uczucie dla samej siebie że,wygląda się nieatrakcyjnie ze zmasakrowaną twarzą(bladość zmieszana ze świńskim różem i zwisającymi skórkami).
Haha fajnie[/B]Castrolku[/B] to ujęłaś Uczulenie - bardzo dobre wyjaśnienie, pozwolisz że ściągnę
Masz rację, że najgorsze to własne samopoczucie. Ja czuję się jak jakiś różowo - blady obłażący trollek

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Alesjaa uważam że nie powinnaś przerywać cosmelanu ze wzgledu na ranki, po prostu je omijaj. punktowo cicaplastem potraktuj, a dookoła normalnie cosmelan. Ja tak robiłam.
Wyobrażasz sobie ze ja mam rane na uchu, wyglada jakby było naderwane. Boli jak nie wiem.
Tak właśnie cały czas robie, tylko do tej pory ranki smarowałam bepanthenem albo advantanem, przepisanym przez lekarke. Tez miałam rane na uchu i wydaje mi sie że w tym samym miejscu A na którym ja masz?? bo moja była na lewym
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:04   #2132
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Haha fajnie[/b]Castrolku[/b] to ujęłaś Uczulenie - bardzo dobre wyjaśnienie, pozwolisz że ściągnę
Masz rację, że najgorsze to własne samopoczucie. Ja czuję się jak jakiś różowo - blady obłażący trollek



Tak właśnie cały czas robie, tylko do tej pory ranki smarowałam bepanthenem albo advantanem, przepisanym przez lekarke. Tez miałam rane na uchu i wydaje mi sie że w tym samym miejscu A na którym ja masz?? bo moja była na lewym
JA TEŻ MAM NA LEWYM!!!!!! może ten cos 2 na lewiznę schodzi
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:05   #2133
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

po majowym zabiegu wszystko robiłam jak trzeba jeszcze nie skończył się jeden słoiczek cos 2 a już kupiłam drugi żeby nie było przerwy.O tym jak się pilnowałam z filtrami może świadczyć fakt że po 2 tyg w Egipcie wróciłam nie splamiona.Co do kolorówki to nie pamiętam gdyż nie wiedziałam że nie wolno.
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:07   #2134
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Tak właśnie cały czas robie, tylko do tej pory ranki smarowałam bepanthenem albo advantanem, przepisanym przez lekarke. Tez miałam rane na uchu i wydaje mi sie że w tym samym miejscu A na którym ja masz?? bo moja była na lewym
Alesjaa moja tez na lewym i nie mogę sobie dać z tym rady, bo co tylko już strup sie pojawia to go zdzieram. To efekt cosmelanu, lekarka powiedziała ze to sie udziela tak właśnie, na szyje, oczy i uszy. Ona jak miałam kwasy to to samo przechodziła mimo ze na te części ciała nie miała nakłądane nic. Mówiła ze to normalna reakcja.

Dziewczyny wy jesteście blade a ja ciągle różowa. A ja sie tylko lekko poddeneruwje to czerwień jak ta lala na pare godzin. Nawet nie chce żadnej kolorówki, bo tego i tak nic nie przykryje a nawet boje sie ze bedzie jedszcze gorzej.

Poza tym Castrol myślę ze problem nawrotu plam nie tkwi w stosowaniu kolorówki tylko w niewłaściwym stosowaniu filtrów. Ich ilosci i destabilizacji poprzez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków typu pudry, podkłady, fluidy...
Czy stosujecie przepisową ilosć fitra czyli ok. 1,5 ml na samą twarz, a 2,5 na twarz i szyję, czy reaplikujecie te filtry kilkakrotnie w ciągu dnia ? No i czy ich nie destabilizujecie ? Castrolek widze ze tak napalił sie na te pudry i kolorówke że nie zwraca uwagi na ewentualne konsekwencje.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:14   #2135
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
po majowym zabiegu wszystko robiłam jak trzeba jeszcze nie skończył się jeden słoiczek cos 2 a już kupiłam drugi żeby nie było przerwy.O tym jak się pilnowałam z filtrami może świadczyć fakt że po 2 tyg w Egipcie wróciłam nie splamiona.Co do kolorówki to nie pamiętam gdyż nie wiedziałam że nie wolno.

To co sie dzieje ? Co lekarka na to wszystko mówi ? chyba ze ten drugi cosmelan robiłaś sobie już sama ?
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:14   #2136
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Haha fajnie[/b]Castrolku[/b] to ujęłaś Uczulenie - bardzo dobre wyjaśnienie, pozwolisz że ściągnę
Masz rację, że najgorsze to własne samopoczucie. Ja czuję się jak jakiś różowo - blady obłażący trollek



Tak właśnie cały czas robie, tylko do tej pory ranki smarowałam bepanthenem albo advantanem, przepisanym przez lekarke. Tez miałam rane na uchu i wydaje mi sie że w tym samym miejscu A na którym ja masz?? bo moja była na lewym
Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
po majowym zabiegu wszystko robiłam jak trzeba jeszcze nie skończył się jeden słoiczek cos 2 a już kupiłam drugi żeby nie było przerwy.O tym jak się pilnowałam z filtrami może świadczyć fakt że po 2 tyg w Egipcie wróciłam nie splamiona.Co do kolorówki to nie pamiętam gdyż nie wiedziałam że nie wolno.
Strasznie mnie zdołowałaś.wynika z tego że nas w stycznu też to czekaTobie po 5 mies.wyszły to ten kto robił we wrześniu będzie miał po świętach niespodziankę.Pocieszam się że ty z tą kolorowanką dałaś czadu ,a my nie.
Ale nic to wyciągaj machę z lodówki i trzymaj się zasad,a będzie ok.Jak Będzie świerzbić do kolorowych mazidełek to szybko pisz do nas,jużmy ci pokażemy
Jesteś bardzo ładną dziewczyną!
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:18   #2137
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Oj ja tez bym się pomalowała Tylko teraz to i tak bez sensu bo na łuszczącej się skórze nie bylby to estetyczny wygląd. Ja też myślę, że jest to kwestia destebilizacji filtrów a nie tego że barwniki z podkładu wejdą w skórę i plamy się zrobią albo że zajdzie jakaś reakcja z cos2 np Ale skoro na avenke mozna wszystko klasc i filtr zachowuje swoje właściwości to może tak dla poprawienia dobie nastroju możnaby się od czasu do czasu pomejkapić hmm?? Oczywiście za jakiś czas gdy już skóra wróci do lepszej formy
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-14, 19:21   #2138
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Alesjaa moja tez na lewym i nie mogę sobie dać z tym rady, bo co tylko już strup sie pojawia to go zdzieram. To efekt cosmelanu, lekarka powiedziała ze to sie udziela tak właśnie, na szyje, oczy i uszy. Ona jak miałam kwasy to to samo przechodziła mimo ze na te części ciała nie miała nakłądane nic. Mówiła ze to normalna reakcja.

Dziewczyny wy jesteście blade a ja ciągle różowa. A ja sie tylko lekko poddeneruwje to czerwień jak ta lala na pare godzin. Nawet nie chce żadnej kolorówki, bo tego i tak nic nie przykryje a nawet boje sie ze bedzie jedszcze gorzej.

Poza tym Castrol myślę ze problem nawrotu plam nie tkwi w stosowaniu kolorówki tylko w niewłaściwym stosowaniu filtrów. Ich ilosci i destabilizacji poprzez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków typu pudry, podkłady, fluidy...
Czy stosujecie przepisową ilosć fitra czyli ok. 1,5 ml na samą twarz, a 2,5 na twarz i szyję, czy reaplikujecie te filtry kilkakrotnie w ciągu dnia ? No i czy ich nie destabilizujecie ? Castrolek widze ze tak napalił sie na te pudry i kolorówke że nie zwraca uwagi na ewentualne konsekwencje.
Masimko nie używam żadnej kolorówki ,nawet pudrów transparentnych,nad czym bardzo bolejęNakładam filtry grubo-dlatego jestem białaa moje zainteresowanie kolorówką ,dlatego że za 2 mies chcę zacząć je używać ale z głową-żeby nie było destabilizacji
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:24   #2139
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Alesjaa moja tez na lewym i nie mogę sobie dać z tym rady, bo co tylko już strup sie pojawia to go zdzieram. To efekt cosmelanu, lekarka powiedziała ze to sie udziela tak właśnie, na szyje, oczy i uszy. Ona jak miałam kwasy to to samo przechodziła mimo ze na te części ciała nie miała nakłądane nic. Mówiła ze to normalna reakcja.

Dziewczyny wy jesteście blade a ja ciągle różowa. A ja sie tylko lekko poddeneruwje to czerwień jak ta lala na pare godzin. Nawet nie chce żadnej kolorówki, bo tego i tak nic nie przykryje a nawet boje sie ze bedzie jedszcze gorzej.

Poza tym Castrol myślę ze problem nawrotu plam nie tkwi w stosowaniu kolorówki tylko w niewłaściwym stosowaniu filtrów. Ich ilosci i destabilizacji poprzez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków typu pudry, podkłady, fluidy...
Czy stosujecie przepisową ilosć fitra czyli ok. 1,5 ml na samą twarz, a 2,5 na twarz i szyję, czy reaplikujecie te filtry kilkakrotnie w ciągu dnia ? No i czy ich nie destabilizujecie ? Castrolek widze ze tak napalił sie na te pudry i kolorówke że nie zwraca uwagi na ewentualne konsekwencje.
Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Oj ja tez bym się pomalowała Tylko teraz to i tak bez sensu bo na łuszczącej się skórze nie bylby to estetyczny wygląd. Ja też myślę, że jest to kwestia destebilizacji filtrów a nie tego że barwniki z podkładu wejdą w skórę i plamy się zrobią albo że zajdzie jakaś reakcja z cos2 np Ale skoro na avenke mozna wszystko klasc i filtr zachowuje swoje właściwości to może tak dla poprawienia dobie nastroju możnaby się od czasu do czasu pomejkapić hmm?? Oczywiście za jakiś czas gdy już skóra wróci do lepszej formy
ZAJAKIŚ CZAS!Wytrzymaj ten czas,bo nam wylezie
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:26   #2140
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

oczywiście że drugi zabieg robiłam sama.Jak poszłam do niej w czerwcu na botoks to się przyznałam że odwaliłam chałpniczą robotę bo mi wyszły plamy po jej zabiegu a ona na to że cosmelan trzeba powtarzać.I kazała jeszcze dołożyc na czoło.
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:27   #2141
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Masimko nie używam żadnej kolorówki ,nawet pudrów transparentnych,nad czym bardzo bolejęNakładam filtry grubo-dlatego jestem białaa moje zainteresowanie kolorówką ,dlatego że za 2 mies chcę zacząć je używać ale z głową-żeby nie było destabilizacji
Castrolku a jakich filtrów używasz?? Piszesz, że nie pudrujesz buźki i co nie świecisz się????
I ile czasu od cos2 smarowac sie filtrami bo mi to tak ok 30 min przerwy pomiędzy nimi wychodzi szykujęc się rano do pracy. wystarczy
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-14, 19:29   #2142
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Oj ja tez bym się pomalowała Tylko teraz to i tak bez sensu bo na łuszczącej się skórze nie bylby to estetyczny wygląd. Ja też myślę, że jest to kwestia destebilizacji filtrów a nie tego że barwniki z podkładu wejdą w skórę i plamy się zrobią albo że zajdzie jakaś reakcja z cos2 np Ale skoro na avenke mozna wszystko klasc i filtr zachowuje swoje właściwości to może tak dla poprawienia dobie nastroju możnaby się od czasu do czasu pomejkapić hmm?? Oczywiście za jakiś czas gdy już skóra wróci do lepszej formy
Na pewno można będzie, wazne żeby tej avenki stosować tyle ile sie powinno i dokłądać w ciągu dnia. A jak sie ma makijaż to reaplikacja jest bardzo trudna jeśli ma sie popudrowaną twarz albo podkład na niej. A żeby wiedzieć ile to jest przepisowa ilosć to wystarczy taką standardową próbkę kremu albo filtra wziaśc i wycisnąć całosc i spróbować wsmarować to w twarz. One mają właśnie 1,5 ml, wiec tyle ile powinno sie aplikowac. I przed wyjsćiem z pracy ponownie taka ilosc. I podczas przebywania na słońcu ponawiać to co dwie godziny. Nie jest to łatwe i załoze sie że żadna z nas w takich ilosciach tego nie stosowała.
Dlatego polecałam CIEN z Lidla bo jest tani, można go dużo nakładac, reaplikować i nikomu nie jest szkoda że tak szybko ubywa. Zresztą tuba 150 ml też starczy na dłużej niż te 50 ml LRP czy Avenek. Żałuje że mam tylko dwie tubki. Musze jeszcze w drugim Lidlu sprawdzić czy tam nie zostało coś, zeby przeżyć zimę i wczesną wiosnę aż pojawi się nowy towar w sklepie. Cena standardowa tego filtra to 14,99 zł, a teraz na wyprzedaży 9,99 zł.

Cytat:
Napisane przez Alesjaa
Castrolku a jakich filtrów używasz?? Piszesz, że nie pudrujesz buźki i co nie świecisz się????
I ile czasu od cos2 smarowac sie filtrami bo mi to tak ok 30 min przerwy pomiędzy nimi wychodzi szykujęc się rano do pracy. wystarczy
Ja podobnie robiłam. Wstaje po 6, pierwsze co to leciałam zmyć twarz i nałożyć cos2, o 7 musze już wyjsć z domu, więć starałam sie maksymalnie ile się da odczekać od nałozenia cos2 żeby sie wchłonał. Niezbędne minimum to 20 minut.

Teraz od dwóch dni mam stosowac raz dziennie cos2 wieć będe aplikowała go na noc. Czyli ok. godz. 18-19. A potem ok. 22-23 przed samym spaniem nawalić tony wazeliny.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:29   #2143
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
ZAJAKIŚ CZAS!Wytrzymaj ten czas,bo nam wylezie
Spróbuje ale nie będzie to proste. Będę musiała lustra omijać
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:35   #2144
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Na pewno można będzie, wazne żeby tej avenki stosować tyle ile sie powinno i dokłądać w ciągu dnia. A jak sie ma makijaż to reaplikacja jest bardzo trudna jeśli ma sie popudrowaną twarz albo podkład na niej. A żeby wiedzieć ile to jest przepisowa ilosć to wystarczy taką standardową próbkę kremu albo filtra wziaśc i wycisnąć całosc i spróbować wsmarować to w twarz. One mają właśnie 1,5 ml, wiec tyle ile powinno sie aplikowac. I przed wyjsćiem z pracy ponownie taka ilosc. I podczas przebywania na słońcu ponawiać to co dwie godziny. Nie jest to łatwe i załoze sie że żadna z nas w takich ilosciach tego nie stosowała.
probkę na raz?? Toż to niemożliwe żeby tyle na siebie położyć!! Masimko ale teraz gdy już tak slonka nie ma to chyba nie trzeba bedzie az tak sie dofiltrowywac jak w czasie lata co?? Tylko ze ja boje sie o jarzeniowki w pracy bo moje plamki wlasnie od nich sie zaczely jak mi sie wydaje - od peelingu a na drugi dzien 9h pod jarzeniowkami caly dzien
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:41   #2145
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Mam nadzieję że nic wam nie wylezie i wszystko bedzie ok.
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:48   #2146
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
probkę na raz?? Toż to niemożliwe żeby tyle na siebie położyć!! Masimko ale teraz gdy już tak slonka nie ma to chyba nie trzeba bedzie az tak sie dofiltrowywac jak w czasie lata co?? Tylko ze ja boje sie o jarzeniowki w pracy bo moje plamki wlasnie od nich sie zaczely jak mi sie wydaje - od peelingu a na drugi dzien 9h pod jarzeniowkami caly dzien
Dokładnie jarzeniówki i komputer mają wpływ na plamiska i również je wywołuja. Zawsze trzeba mieć na twarzy filtr. Niekoniecznie wtedy najwyższy, moze byc 40.

Tak własnie, całą próbkę, a widzisz, to jest właśnie przepisowa ilość. Trudno w to ludziskom uwierzyć i nikt tego nie sprawdza tylko ładuje na oko, przeważnie mniej niż trzeba.

Kiedyś pisałam w moich wczesniejszych postach jak zmniejsza sie ochrona jesli nałożymy mniejszą ilosc filtra niż powinniśmy. Jeśli nałożymy mniej niż trzeba filtra 50+ to ochrona nie zmniejszy sie wcale do 40, 30 czy nawet o połowe. Osiagniemy wtedy ochronę która odpowiada faktorowi SPF 7,5 ml.
Proponuje odszukac moje posty, tam jest cały wywód specjalistow od filtrów na ten temat. Tak naprawde to dalej mało o tych filtrach wiemy.

Jak nie ma takiego słońca to nie trzeba reaplikować tak często, ale rano by pasowało tą ilośc ile trzeba.

Można sprawdzić czy aplikujemy tyle ile trzeba po tym po jakim czasie kończy się nam tubka.
W lecie przy dużym słońcu licząc lekko 5 aplikacji dziennie na samą twarz tylko:
5 aplikacji x 1,5 ml = 6,5 ml
Tubka filtra 50 ml : 6,5 ml = ok. 7 dni
A wieć tubka filtra starczy na 7 dni przy prawidłowym stosowaniu.
W ziemie mozemy policzyć 2 razy dziennie, gdzy nie ma słońca. Czyli rano przed wyjściem do pracy i po południu przed wyjsćiem z pracy:
2 aplikacje x 1,5 ml = 3 ml
50 ml : 3 ml = ok. 16 dni

To wszystko sie zmniejsza oczywiswćie gdy stosujemy filtr na twarz i szyje, wtedy należy nakładać jednorazowo 2,5 ml. Łatwo policzyć że w lecie tubka starcza na 4 dni !
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:58   #2147
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Castrolku a jakich filtrów używasz?? Piszesz, że nie pudrujesz buźki i co nie świecisz się????
I ile czasu od cos2 smarowac sie filtrami bo mi to tak ok 30 min przerwy pomiędzy nimi wychodzi szykujęc się rano do pracy. wystarczy
Teraz używam cos 2 na noc.więc rano nakładam hydravital ,a po jakimś czsie IVOSTIN50+ i to wszystko rano.Buzia tak bardzo mi się po Ivostinie nie świeci,ale twarz mam jakbym kredą pomalowała.Przed wyjściem z pracy ponawiam Ivostin,Wieczorem cos2 i po jakimś czasie cethapil MD -grubo bo cos bardzo mi buzię ściąga.Za 2 miecy zamierzam avene i wtedy kupię jakiś puder,tylko nie wiem jaki .Osobiście lubię fluidy,ale czy można je na AVNE??Tego wszystkiego próbuję się od was dowiedzieć,ale każda robi to inaczej od tych pudrów już w głowie mi się kręciDziewczyny jaki puder w przyszłości mam stosować żeby nie destabilizował?Czy fluidy na AVENE tez mogę???
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:01   #2148
Megi72
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 1 012
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dziewczyny jestem 3 tydzień po masce i chociaż próbowałam się już malować to jeszcze nie mogę Jak przypudruję twarz natychmiast robię się czerwona jak cegła i czuję ,że skóra jest podrazniona i sucha.Wczoraj w pracy miałam bordowy sweterek i taką samą gębę Ludzie myśleli,że to od ubrania a ja mam wrażenie,że odwrotnie .Daję spokój makijażowi. Pokornie poszlam dzisiaj do apteki i kupiłam Emolium krem barierowyi olej z wiesiołka ,który polecała lekarka Masimy.Mam ściągniętą i łuszczącą się trochę skórę.To chyba wynik tego,że słabo ja nawilżałam (nie widziałam takiej potrzeby) a teraz to wychodzi.Wydaje mi się ,że jest gorzej niż było.Masima też tak mam ,że pod wpływem nagłych impulsów robię się czerwona a więc to jest chyba wspólne dla wszystkich.Jak widac to jeszcze nie koniec kuracji i trzeba uzbroić się w cierpliwość.Jestem przyzwyczajona,że nic nie przychodzi mi łatwo
Megi72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:03   #2149
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Osobiście lubię fluidy,ale czy można je na AVNE??Tego wszystkiego próbuję się od was dowiedzieć,ale każda robi to inaczej od tych pudrów już w głowie mi się kręciDziewczyny jaki puder w przyszłości mam stosować żeby nie destabilizował?Czy fluidy na AVENE tez mogę???
Oczywiscie że można np. fluid Kolastyna Satin Make-up. Ten można nie tylko na Avenke ale również na inne.

Tu masz liste:
Podkłady i pudry, które nie destabilizują filtrów (z wątku Hexxany)

PODKŁADY


- City Matt i Nature Matte Eris
- DMM Maybelline
- Pierre Rene, Skin Balance (podkład kryjący)
- podkład bez talku, ale z miką: rozświetlający Bielendy.
- L'oreal True Match
- IsaDora Lift & Cover ("may contain": mica, titanium dioxide i iron dioxides)
- Kolastyna - Satin Make-up
- LRP : Unifiance Touche Pro, Toleriane
- Avene fluid Couvrance, o korektorze brak danych
- podkład (nazywa się: "makeup foundation") H&M
- podkład wygładzający Yves Rocher, Couleurs Nature
- rozświetlająco-antystresowy oraz Perfect Wear Avon
- podkład Hauschka, Translucent Make-up Intrada (ma tlenki zelaza)
- Dermablend Vichy
- YSL Perfect Touch - najlepiej w wersji bez pędzla
- Lancome Magi Matte
- Sante Kremowy podkład (titanium dioxide i iron oxides na końcu składu)
- Lavera Make-up Fluid Naturel ("may contain" titanium dioxide i iron oxides)
- Oriflame, Visions, Fresh As A Daisy Foundation, Podkład pod makijaż


PUDRY

- puder sypki L'oreala Translucide
- jedwabny Hauschki
- rozświetlajacy (ale ma mikkę) Hauschki
- sypki Nu Skin
- sypki Lucidity EL


Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2008-09-14 o 20:07 Powód: uzupełnienie
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-14, 20:04   #2150
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Castrolku a jakich filtrów używasz?? Piszesz, że nie pudrujesz buźki i co nie świecisz się????
I ile czasu od cos2 smarowac sie filtrami bo mi to tak ok 30 min przerwy pomiędzy nimi wychodzi szykujęc się rano do pracy. wystarczy
Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Na pewno można będzie, wazne żeby tej avenki stosować tyle ile sie powinno i dokłądać w ciągu dnia. A jak sie ma makijaż to reaplikacja jest bardzo trudna jeśli ma sie popudrowaną twarz albo podkład na niej. A żeby wiedzieć ile to jest przepisowa ilosć to wystarczy taką standardową próbkę kremu albo filtra wziaśc i wycisnąć całosc i spróbować wsmarować to w twarz. One mają właśnie 1,5 ml, wiec tyle ile powinno sie aplikowac. I przed wyjsćiem z pracy ponownie taka ilosc. I podczas przebywania na słońcu ponawiać to co dwie godziny. Nie jest to łatwe i załoze sie że żadna z nas w takich ilosciach tego nie stosowała.
Dlatego polecałam CIEN z Lidla bo jest tani, można go dużo nakładac, reaplikować i nikomu nie jest szkoda że tak szybko ubywa. Zresztą tuba 150 ml też starczy na dłużej niż te 50 ml LRP czy Avenek. Żałuje że mam tylko dwie tubki. Musze jeszcze w drugim Lidlu sprawdzić czy tam nie zostało coś, zeby przeżyć zimę i wczesną wiosnę aż pojawi się nowy towar w sklepie. Cena standardowa tego filtra to 14,99 zł, a teraz na wyprzedaży 9,99 zł.



Ja podobnie robiłam. Wstaje po 6, pierwsze co to leciałam zmyć twarz i nałożyć cos2, o 7 musze już wyjsć z domu, więć starałam sie maksymalnie ile się da odczekać od nałozenia cos2 żeby sie wchłonał. Niezbędne minimum to 20 minut.

Teraz od dwóch dni mam stosowac raz dziennie cos2 wieć będe aplikowała go na noc. Czyli ok. godz. 18-19. A potem ok. 22-23 przed samym spaniem nawalić tony wazeliny.
MASIMA ten cien z lidla to to samo co Kolorane czy to nie ma parasola tak jak AVENE i można się pudrować bez destabilizacji filtrów?.Jeśli tak to kupię w lidlu jutro cały zapas jai mają
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:08   #2151
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
MASIMA ten cien z lidla to to samo co Kolorane czy to nie ma parasola tak jak AVENE i można się pudrować bez destabilizacji filtrów?.Jeśli tak to kupię w lidlu jutro cały zapas jai mają

CIEN z Lidla zawiera filtry mineralne (jest dla dzieci), w tym Parsol. A wiec trzeba uważać co sie na niego kłądzie bo sie zdestabilizuje. Ale pozytyw jest taki że jest go dużo, jest tani i można go reaplikowac często bez obaw że sie za 4 dni skonczy !

Dziewczyny chyba tego nie pisałam jeszcze ale podczas kuracji cosmelanem, po masce, należy pić bardzo dużó wody. Co najmniej 2 l dziennie.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:12   #2152
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Oczywiscie że można np. fluid Kolastyna Satin Make-up. Ten można nie tylko na Avenke ale również na inne.

Tu masz liste:
Podkłady i pudry, które nie destabilizują filtrów (z wątku Hexxany)

PODKŁADY

- City Matt i Nature Matte Eris
- DMM Maybelline
- Pierre Rene, Skin Balance (podkład kryjący)
- podkład bez talku, ale z miką: rozświetlający Bielendy.
- L'oreal True Match
- IsaDora Lift & Cover ("may contain": mica, titanium dioxide i iron dioxides)
- Kolastyna - Satin Make-up
- LRP : Unifiance Touche Pro, Toleriane
- Avene fluid Couvrance, o korektorze brak danych
- podkład (nazywa się: "makeup foundation") H&M
- podkład wygładzający Yves Rocher, Couleurs Nature
- rozświetlająco-antystresowy oraz Perfect Wear Avon
- podkład Hauschka, Translucent Make-up Intrada (ma tlenki zelaza)
- Dermablend Vichy
- YSL Perfect Touch - najlepiej w wersji bez pędzla
- Lancome Magi Matte
- Sante Kremowy podkład (titanium dioxide i iron oxides na końcu składu)
- Lavera Make-up Fluid Naturel ("may contain" titanium dioxide i iron oxides)
- Oriflame, Visions, Fresh As A Daisy Foundation, Podkład pod makijaż


PUDRY

- puder sypki L'oreala Translucide
- jedwabny Hauschki
- rozświetlajacy (ale ma mikkę) Hauschki
- sypki Nu Skin
- sypki Lucidity EL
Masimko nic nie rozumieć przeciesz inne 50+ oprócz AVENE mają parasol i wszystko na nie nałożone destabilizuje te filtry,chyba że któryś z nich nie ma talku i miki.Czy one wszystkie nie mają???
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:16   #2153
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Masimko nic nie rozumieć przeciesz inne 50+ oprócz AVENE mają parasol i wszystko na nie nałożone destabilizuje te filtry,chyba że któryś z nich nie ma talku i miki.Czy one wszystkie nie mają???

Dokładnie tak. Te co sa podane nie mają. Więc można je stosowac nie tylko na Avenki ale i na pozostałe również bez obaw.
Skopiuj tą listę i szukaj tylko tych fluidów i pudrów.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:19   #2154
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Masimko jeszcze jedno pytanko.Czy wychodząc z pracy mogę nakładać filtry na puder.Za 2 mies.zamierzam używać pudru i jakoś nie wyobrażam sobie zmywania tam makijażu i nakładania filtrów a póżniej z powrotem puder.To jakiś koszmar
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:23   #2155
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Te co sa podane nie mają. Więc można je stosowac nie tylko na Avenki ale i na pozostałe również bez obaw.
Skopiuj tą listę i szukaj tylko tych fluidów i pudrów.
HURRRA A ja w swojej naiwności i niewiedzy myślałam,że tylko Hauschki można stosować bo tylko on nie destabilizuje.Wielkie dzięki przez te 2 miechy napewno coś dobiorę dla siebie: cmok:
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:31   #2156
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Masimko jeszcze jedno pytanko.Czy wychodząc z pracy mogę nakładać filtry na puder.Za 2 mies.zamierzam używać pudru i jakoś nie wyobrażam sobie zmywania tam makijażu i nakładania filtrów a póżniej z powrotem puder.To jakiś koszmar

Tu nie jestem pewna. Trzeba by było przeglądnac wątki o filtrach i pewnie to niedługo zrobię. Na razie nie robie żadnego makijażu wiec nie mam problemów z reaplikacja filtrów.
Wiesz na podkład i puder trudno jest nałożyć filtr. Nie wiem czy kiedyąś próbowałaś ale zobaczysz sobie na twarzy robi. Taka maska straszna. Więc zaczęłam w pracy zmywać jednak makijaż i nakłądac go na szybko od początku.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:43   #2157
JOASIA71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 74
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Witajcie cosmelanki! ale sie za Wami stesknilamKilka dni nieobecnosci a tu tyle postow, ze chyba na jutro odloze zaleglosci . Jestem w lekkim szoku i juz Wam opowiadam .Wlasnie zabralam sie do nakladania wieczornej porcji naszego cud cosmo, nalozylam dosc grubo na czolo(bo tu mam jeszcze troche widoczne plamy niestety) i pojawilo sie puste dno . Wiec otwieram kolejny sloiczek nowo zakupiony(w Trojmiescie za 450 zl.) i pojawil sie calkiem inny cos. Kolor brazowawy, konstystencja bardzo gladka i najwazniejsze w ogole nie szczypie. Ten moj poprzedni byl grudkowaty, jasno bezowy i strasznie piekla mnie twarz przez jakies 15 min. po nalozeniu. W gabinecie gdy kupowalam pani powiedziala ze wlasnie wczoraj dostali swieza dostawe. Teraz to juz nie wiem ktory jest ok. Ciekawe jaka bedzie reakcja.
JOASIA71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 21:10   #2158
Margarynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 56
GG do Margarynka
Thumbs up Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Witam
Gwoli informacji wetnę się i poinformuję, że używając tylko cosmelan 2 plamy zeszły... nie wiem czy kogoś interesuje jak wyglądał przebieg tego eksperymentu ale jeśli tak to niech da znać do prywatnych wiadomości to odpiszę na forum- bo tak to nie zauważę strasznie dużo stron się zrobiło. pozdrawiam wszystkie dziewczyny i zachęcam do odplamiania (i odmładzania i wygładzania w jednym) bo to rzeczywiście działa!!! jest dobrze
Margarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 21:12   #2159
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Alesjaa uważam że nie powinnaś przerywać cosmelanu ze wzgledu na ranki, po prostu je omijaj. punktowo cicaplastem potraktuj, a dookoła normalnie cosmelan. Ja tak robiłam.
Wyobrażasz sobie ze ja mam rane na uchu, wyglada jakby było naderwane. Boli jak nie wiem.
Misiek...a dlaczego smarowałaś cosmo cudem ... uszy ...
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 21:16   #2160
Megi72
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 1 012
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
Misiek...a dlaczego smarowałaś cosmo cudem ... uszy ...
dome bo jak się zacznie to przestać nie mozna Ja zatrzymałam się aż na nogach
Megi72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.