Chcialabym mieć dziecko - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-05, 20:39   #91
księżniczka_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

precious_81 Natomiast mój mąż nie patrzył na to czy mamy pieniądze, czy będziemy mieć gdzie mieszkać z dzieckiem itp

szczerze ci powiem że ci współczuję - moim zdaniem to nie jest normalne to właśnie facet powinien być odpowiedzialny i to głownie on myśli o tym że musi zadbać o byt zeby było gdzie mieszkać itp szok że twój się tym nie przejmował

kolejna odpowiedź na to że facet zagroził rozwodem bo kobieta nie chciała mieć dzieci - to jest dla mnie oczywiste i normalne. Stoje po stronie faceta w 100 % dobrze że uciekł od takiej kobiety

owieczkaa w 100 % cię rozumiem chociaż tez troszkę mam wrażenie że za bardzo myślisz o tych zwierzątkach hihi, masz rację że faceta trzeba popchnąć, ja mam 24 lata i bardzo chcę mieć dziecko chciałam juz 2 lata temu i od tego czasu mówie to mojemu mężowi, on do tego dojrzewał dojrzewał i już razem ustaliliśmy datę że za rok w październiku będziemy się starać o maleństwo (dopiero za rok bo aktualnie jestem za granicą i niechcę urodzić w tym kraju a wracamy dopiero za połtora roku do Polski na stałe) i myślę że gdybym mu tyle o tym nie mówiła itp to jakbym powiedziała za rok że chcę już to doznał by szoku i niestety musiałby mieć więcej czasu na to aby się z tym oswoić i aby również zapragnąć w 100%


więc teraz o sobie, ja strasznie już marzę o maleństwie przeglądam wszystkie fora, już wybieram wóżek, bardzo marzę o chłopcu aby był taki jak tatuś kopia mojego męża byłaby najlepsza ohh jak się dowiem że jestem to padnę ze szczęścia


wszystkim tym którzy pragną i się starają życzę powodzenia aby się udało ))
księżniczka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 15:21   #92
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

To nie jest tak, ze postrzegam mezczyzn jak zwierzeta i tak na nich patrze - sama też mam wieloletniego partnera. Ale nie pomijam tego aspektu bycia człowiekiem jak nasza zwierzęcość, która nami również kieruje.

Co do mężczyzn z instynktem ojcowskim - owszem, 10% taka jest i to 10% zazwyczaj jest dobrym mężem i ojcem, ale nie oszukujmy się, że istnieje również niższa klasa społeczna, gdzie takich mezczyzn nie ma. Wyższa klasa meżczyzn wykształconych i świadomych to promil wszystkich mezczyzn. A reszta uważa, że dziecko to problem kobiety, bo on sie przeciez tylko spuscił.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 18:40   #93
Saga86
Raczkowanie
 
Avatar Saga86
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 137
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Ach kurcze ja też tak marze o dzidziusiu... przeglądam wózki i łóżeczka na allegro...nie mogę już doczekać się tej chwili jak będę w ciąży...
Saga86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 19:36   #94
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Wiesz, ja znam pęczek facetów, którzy po latach mówią, że gdyby ich partnerka/żona nie postawiła ich przed faktem dokonanym to nigdy by sie sami nie odważyli na świadomą decyzje, a teraz bez tego dziecka lub całej gromadki dzieci nie wyobrażają sobie życia. Znam również faceta, który chciał dziecka, a jak już je miał to też nie mógł sie wczuć, czuł się odtrącony(nagle dziecko zabrało mu połowe żony) i wiele by dał, żeby cofnąć tą decyzje. Powiedzmy sobie szczerze - to KOBIETA jest przez naturę nastawiona na to, żeby chcieć mieć dzieci. A FACET jest nastawiony na zapładnianie, a nie na głaskanie brzuszków i roztkliwianie sie przy patrzeniu na małe buciki (a wielu, mając już dzieci lub oczekując na nie tak ma).

Rozumiem - nie ma mieszkania, nie ma samochodu, nie ma pieniędzy, mamy studia. Takie rzeczy i przeszkody należy omawiać i brać pod uwagę również dla dobra dziecka. Ale gdy oboje mamy po 30 lat, ustabilizowaną prace, szkoły skończyliśmy, mamy mieszkanie, samochód - TO NA CO CZEKAĆ? Aż facet, który może mieć dzieci do śmierci sie odważy? Czy aż nam stuknie 45 lat i menopauza? Okrutne ale życiowe. Niektórych facetów do pewnych decyzji należy popchnąć, bo inaczej zatrzymają się w rozwoju na poziomie fascynacji silnikami spalinowymi i piątkowych wieczorów przy bilardzie i piwie.
No to ja jestem jakaś inna w takim razie.
Mój TŻ ma dziecko z pierwszego małżeństwa, dziecko którego nie chciał. Był gnojkiem, jego żona też jeszcze bardzo młoda, ledwie po 20-tce. Jej się umyśliło i już. Odstawiła tabletki, nic nie powiedziała, potem wkręciła że widać coś nie zadziałało. Po paru latach wykrzyczała mu prawdę. I dupa, było po związku.

Jesteśmy razem już wiele lat. Czekałam aż przetrawi tamto i kiedyś zachce... , nie naciskałam, nie prosiłam. I doczekałam się. Teraz on chce, a ja się boję.
Nie myślę już czy nam starczy, co z pracą, zarobkami, że małe mieszkanie, więc i mnie powoli kopie, ale się boję.

Mówcie co chcecie, ale to nie mała przyjemność, gdy nasz facet CHCE mieć z nami dziecko.

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Przerażające. Nigdy nie myślałam o facetach jak o "zapładniaczach" bez pragnienia miłości, bycia ojcem itp. Otóż moje spostrzeżenia są zupełnie przeciwne - faceci też mają uczucia, rozczulają się nad dziećmi, pragną mieć dzieci i rozczulają się nad ciążowym brzuszkiem i dziecięcymi ciuszkami. Nie mówię tu tylko o swoim mężu ale także mężach swoich koleżanek. I wiesz współczuję kobiecie która nie liczy się ze zdaniem faceta i traktuje go jako "instrument" potrzebny do zapłodnienia, podczas ciąży i później jest sama bo mąż nie przeżywa z nią tej chwili a już na pewno nie chciałabym mieć dziecka z facetem którego Ty wyżej opisałaś. Potworne masz spojrzenie na temat mężczyzn i myślę, że wielu w ten sposób obrażasz.
Pół światu tego kwiatu. Zawsze można poszukać takiego, który dziecka chce, nie trzeba wkręcać pierwszego lepszego, zwłaszcza że to średnia miłość takie wtłaczanie faceta w ojcostwo, więc po co akurat z tym? Znajdzie się przeca inny.

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Mam 25 lat, męża, mieszkanie. I nie mam tego instynktu, ponieważ przewyższa nad nim troska o sytuację finansową. Wg Ciebie powinnam TERAZ chcieć dziecka, a o utrzymaniu pomyślę PÓŹNIEJ, bo jestem kobietą.
Każda z nas jest inna. Ja też kiedyś myślałam, że mnie nie stać, przerażała mnie myśl, że będzie dziecko, ja na wychowawczym, za mało środków, a jakby tak dziecko zachorowało albo trzeba kupować jakieś specjalne papu czy zepsułoby się coś w domu, no i co wtedy?! Teraz mnie to mało obchodzi. Mają ludzie po 800zł, dzieci i żyją, to i ja dam radę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:44   #95
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Mam 4 letnią córkę, poważnie myślę o drugim dziecku...
Dziś wiem,że macierzyństwo to -oprócz zmęczenia,stresu,pewnych wyrzeczeń- ogromne szczęście i motywacja do dalszego działania i walki. Tak jest przynajmniej ze mną.
Nie chcę zestarzeć się w pustym domu.
Bardzo tego nie chcę.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 14:28   #96
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez księżniczka_22 Pokaż wiadomość
szczerze ci powiem że ci współczuję - moim zdaniem to nie jest normalne to właśnie facet powinien być odpowiedzialny i to głownie on myśli o tym że musi zadbać o byt zeby było gdzie mieszkać itp szok że twój się tym nie przejmował
Nie bardzo rozumiem dlaczego mi współczujesz? Tego że mam kochanego, cudownego faceta, który w dodatku pragnie dziecka? Nie da się słowami opisać co czuje kobieta kiedy słyszy takie słowa od faceta. I nie wiem czemu myślisz że mój mąż jest nieodpowiedzialny bo ma uczucia i pragnienia? Otóż pewnie finansowo dawno moglibyśmy sobie pozwolić na dziecko tylko że ja już mam taką naturę że ciągle analizuję, zastanawiam się i ciągle pytam czy to na pewno dobry pomysł. Mój TŻ dokładnie mi tłumaczył że przecież nie musimy mieć wielkiego własnego domu i mieszkanie 3-pokojowe z moją mamą w niczym nie przeszkadza, że tyle i tyle wydajemy na życie, na wakacje, na imprezki, tyle a tyle odkładamy miesięcznie więc nie ma szans żeby zabrakło nam na utrzymanie dziecka itp.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Każda z nas jest inna. Ja też kiedyś myślałam, że mnie nie stać, przerażała mnie myśl, że będzie dziecko, ja na wychowawczym, za mało środków, a jakby tak dziecko zachorowało albo trzeba kupować jakieś specjalne papu czy zepsułoby się coś w domu, no i co wtedy?! Teraz mnie to mało obchodzi. Mają ludzie po 800zł, dzieci i żyją, to i ja dam radę.
To podobnie jak ja. Dopiero teraz jak poczułam taki silny instynkt wiem, że sobie damy radę. Że pewne rzeczy któe kiedyś stanowiły przeszkodę teraz są nieważne a najważniejsze jest że chcemy mieć Nasze Maleństwo.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 20:44   #97
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

dopiero teraz zaczynamy myśleć z Tz o dziecku. Szczerze mówiąc wczesniej nawet sie nad tym nie zastanawiałam,ale ostatnio coraz częściej o tym myślę i czuje motyle w brzuchu Sama myśl o tym, ze moglibyśmy dać życie małej istotce... Rozmawialiśmy z Tz o tym niedawno,byłam przekonana, ze nie jest gotowy, ale jego reakcja mnie mile zaskoczyła Mamy po 25 lat, mieszkanie i pracę i moze jeszcze 2 lata temu nie zdecydowałabym sie, ale teraz coraz bardziej tego pragnę, jednak w głębi serca wiem, ze to jeszcze nie czas. W sumie zdaje sobie sprawę, ze planowanie ciąży za 2 lub 3 lata nie ma sensu, ale chciałbym urodzić w wieku 27 lat
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 01:52   #98
shure
Zadomowienie
 
Avatar shure
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 525
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Hej.
Ja mam 19 (nie skończone jeszcze), mój Tż 23 i gdy widzę małe dziecko to aż mnie strzyka. Próbuje to wyciszyć w sobie, ale nie mogę czuję takie ciepełko...
Rozmawialam z Tż o tym choć jesteśmy ze sobą pół roku.
Zauważyłam, że taka chęć posiadania dziecka "włączyła" mi się kilka tygodni po tym jak zażyłąm escapelle(z wcześniejszym Tż) .
__________________
Julek 18.09.2013




[*]
shure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 02:40   #99
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

u mnie ogromna chęć posiadania dziecka walczy ze strachem... po poronieniu mam jakis uraz do bobasów
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 06:09   #100
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
u mnie ogromna chęć posiadania dziecka walczy ze strachem... po poronieniu mam jakis uraz do bobasów
mam nadzieję,że poradzisz sobie z tymi uczuciami
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:58   #101
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez shure Pokaż wiadomość
Hej.
Ja mam 19 (nie skończone jeszcze), mój Tż 23 i gdy widzę małe dziecko to aż mnie strzyka. Próbuje to wyciszyć w sobie, ale nie mogę czuję takie ciepełko...
Rozmawialam z Tż o tym choć jesteśmy ze sobą pół roku.
Zauważyłam, że taka chęć posiadania dziecka "włączyła" mi się kilka tygodni po tym jak zażyłąm escapelle(z wcześniejszym Tż) .
Masz dopiero 19 lat, ciepelko pod sercem szybko moze sie zamienic w klucie pod sercem, bo sie nagle okaze, ze na dyskoteke juz nie da rady wyjsc kiedy sie chce, ze kasa leci i na pampersy trzeba, a nie na nowe gacie dla siebie...

Dodatkowo - Twoj rowniez bardzo mlody partner, z ktorym tworzysz bardzo mlody zwiazek, moze nagle zawinac dupe w troki i sie okaze, ze jestem mloda i samotna mamusia.

Na wszystko przyjdzie czas
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 14:45   #102
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Masz dopiero 19 lat, ciepelko pod sercem szybko moze sie zamienic w klucie pod sercem, bo sie nagle okaze, ze na dyskoteke juz nie da rady wyjsc kiedy sie chce, ze kasa leci i na pampersy trzeba, a nie na nowe gacie dla siebie...

Dodatkowo - Twoj rowniez bardzo mlody partner, z ktorym tworzysz bardzo mlody zwiazek, moze nagle zawinac dupe w troki i sie okaze, ze jestem mloda i samotna mamusia.

Na wszystko przyjdzie czas
"Dupę w troki" może również zwinąć starszy partner, z którym tworzy się stary związek
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 15:06   #103
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Masz dopiero 19 lat, ciepelko pod sercem szybko moze sie zamienic w klucie pod sercem, bo sie nagle okaze, ze na dyskoteke juz nie da rady wyjsc kiedy sie chce, ze kasa leci i na pampersy trzeba, a nie na nowe gacie dla siebie...

Dodatkowo - Twoj rowniez bardzo mlody partner, z ktorym tworzysz bardzo mlody zwiazek, moze nagle zawinac dupe w troki i sie okaze, ze jestem mloda i samotna mamusia.

Na wszystko przyjdzie czas
Jestem tego samego zdania, ten pęd to pewnie hormony za jakiś czas ci przejdzie
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 15:33   #104
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
"Dupę w troki" może również zwinąć starszy partner, z którym tworzy się stary związek
Oczywiscie, ze tak.

Z tym, ze jesli moj facet by sie teraz zawinal, to jestem w stanie utrzymac dzieco sama.

Nie bylabym w stanie majac 19 lat (nawet z partnerem bym nie dala rady )
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:44   #105
shure
Zadomowienie
 
Avatar shure
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 525
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

No właśnie mam to 19 lat tylko, że psychicznie czuje się jak bym miała z 30.
Nie bawią mnie dyskoteki, przelotne znajomości czy coś takiego. Może to też dlatego, że moi wszyscy znajomi są odemnie starsi przedzial 23-36 .
Co do faceta nie muszę się martwić ze zwinie żagle czy coś takiego (na szczęście) , bo on ma tak jak ja i choć znamy się dość krótko okazuje mi to, że nie jestem jakąś przelotną laską tymbardziej iż planuje zamieszkać ze mną .
__________________
Julek 18.09.2013




[*]
shure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:52   #106
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez shure Pokaż wiadomość
No właśnie mam to 19 lat tylko, że psychicznie czuje się jak bym miała z 30.
Nie bawią mnie dyskoteki, .
Halo, halo! W tym roku stuknie mi 30, a dalej na rockotekach tancuje!

A powazniej, zamieszkajcie ze soba, pozyjcie sobie razem - we dwoje, wybawcie sie i nacieszcie soba, byscie pozniej niczego nie zalowali.

Z moim partnerem szybko zaszlam w ciaze i jestesmy bardzo szczesliwi, ale jest taka jedna, malutka rzecz - planowalismy jechac na wakacje, wiesz - plaza, romantiko, my dwoje

Teraz raczej juz tak sie nie stanie, bo bedzie plaza, lopatki i wiaderka i nas troje
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 22:07   #107
shure
Zadomowienie
 
Avatar shure
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 525
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Halo, halo! W tym roku stuknie mi 30, a dalej na rockotekach tancuje!

A powazniej, zamieszkajcie ze soba, pozyjcie sobie razem - we dwoje, wybawcie sie i nacieszcie soba, byscie pozniej niczego nie zalowali.

Z moim partnerem szybko zaszlam w ciaze i jestesmy bardzo szczesliwi, ale jest taka jedna, malutka rzecz - planowalismy jechac na wakacje, wiesz - plaza, romantiko, my dwoje

Teraz raczej juz tak sie nie stanie, bo bedzie plaza, lopatki i wiaderka i nas troje
wiem, że masz racje. Dlatego też chcemy poczekać chociaż rok znaczy raczej ja chcę poczekać on niechętnie, ale niestety coś za coś.
też tłumacze sobie że musze się najpierw Tż nacieszyć zanim będę musiała się nim dzielić
__________________
Julek 18.09.2013




[*]
shure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 15:14   #108
aska8999
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 562
Dot.: Chcialabym mieć dziecko

KuKurcz ja mam 26 lat i bardzo juz bym chciala miec dziecko, ale nie mam faceta. Taki instynkt czuje juz od 5 lat i jak narazie nie znalazlam chlppaka, ktory nadawalby sie na mojego meza i jednoczesnie ojca. Smutne troche; (
aska8999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-16 16:14:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.