Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-17, 14:09   #2581
Neon_Evangelion
Raczkowanie
 
Avatar Neon_Evangelion
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
przecież dziewczyny pisały wyżej o tych przebarwieniach: puder perłowy albo no-scar.
No-scar za 70 złoty to ja sobie odpuszczę, bo za ponad tyle kupuje same tabletki...
A za pudrami nie przepadam i wolałabym z nich nie korzystać.
Dlatego ponawiam pytanie.
Neon_Evangelion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 14:37   #2582
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Neon_Evangelion Pokaż wiadomość
No-scar za 70 złoty to ja sobie odpuszczę, bo za ponad tyle kupuje same tabletki...
A za pudrami nie przepadam i wolałabym z nich nie korzystać.
Dlatego ponawiam pytanie.
ale to nie jest puder PUDER tylko zmielona czysta perla bez zadnych dodatkow talku itd itp. wiidac nie czytalas dokladnie odpowiedzi a jak zmielona to w formie pudru prawda?. poza tym jak pisalam zawsze mozna przy okazji z tej samej strony zamowic sloiczek kosmetyczny maly i zmieszac na gotowo odrobine kremu jaki obecnie sie stosuje i ma sie wlasnorecznie robione no- scar. no jesli ta forma ci tez nie odpowiada to juz nie wiadomo co polecic. moze inny apteczny krem z masa perlowa , lub perla ale to juz sie musisz pytac a aptekach.

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Neon_Evangelion Pokaż wiadomość
Ja używam pseudo peelingu Loreala, żelu do mycia twarzy Nivea,
a nie zastanawialas sie czy czasem to Ci nie robi tych plam?? troche przerazaja mnie te dwa kosmetyki bo do cery normalnej to moze i krzywdy nie zrobia ale na twarz po retinoidach to sobie nie wyobrazam je nalozyc i nie miec podraznienia a szczegolnie po "smieciowym" lorealu

na kurachi to nawet zwyly zel ze swietlika zrobil mi z twarzy armagedon.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-02-17 o 14:42
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 16:51   #2583
creates
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 141
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hym..jak mam takie pytanie odnosnie opalania...wiem,ze nie mozna, ale czy np mozna uzywac chusteczek samoopaljacych , lub opalanie natryskowae?
__________________
64...63...62..61...60...59. ..58
czas zaczac...





Szafa <3 KOZUSZEK.TUNIKI.PLASZCZYK ATMO. SPODNIE ZE STANEM.TORBA PUMA - wymiana


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=473910&page=2
creates jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 21:26   #2584
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
mam pytanie: czy ktoras byla na kuracji 20 mg co 2 dni lub 10 mg codziennie? chcialam sie spytac kiedy zaczely sie efekty uboczne jak luszczenie i suce usta oraz czy wogole sie zaczna;D bo rozne opninie znalazlam w necie na hametykanskich stronach
ja brałam codziennie 20mg, teraz od miesiąca łykam 10 mg codziennie i szczerze mówiąc efekty uboczne nie ustąpiły. usta jak były tak i są suche... myślałam ze chociaż o 50% się zmniejszy suchość skoro dawka zmieniona, ale nic z tych rzeczy.
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 22:04   #2585
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a jak z luszczeniem twarzy. co do luszczenia ust to powiem ze moze jeszcze zejsc jak przestana sie luszczyc. mi przestalu sie wlasnie miesiac po calkowitym odstawieniu . a ty wciaz bierzesz coprawda mniejsza ale bierzesz pigule


ja postanowilam zrobic tydz na dawce 20 mg i dopiero zejsc na mniejsza. dzis moge powiedziec tyle ze zaskurniki "ruszyly" sa plycej, niektore zamkniete sie odblokowaly i wystają im "glowki", inne sie lekko zarozowily dzis 3 dzien. na noc specjalnie nic nie naloze by sprawdzic jak sie ma przetluszczanie ( choc po 1 kuracji nie wrocilo juz - tylko przy platkach nosa) szybko sie zaczelo

jesli ktos nie jest specjalnie wrazliwy polecam zaopatrzec sie w mikrofibre taka do kuchni jak ma stella( zeby nie bylo nie wizazanka tylko firma) z jednej strony ma jakby minimalnie dluzsze farfocle( swietnie sciagaja makijarz twarzy, podklad, wchodzi w kazdy por skory ,zalamanie ,ta strona jest w czyszczeniu swietna i pod koniec dnia jak i z rana swietnie sciaga nagromadzona zluszczona skore!) a z drugiej ma minimalnie krotsze ( swietnie peelinguje twarz!!!! w czasie kuracji nie polecam za intensywnie i za czesto tej strony uzywac bo mozna naprawde sie podraznic ) do takiego mycia twarzy polecam tylko wode. wszelkie detergenty i inne "spieniacze" zmienia wlasciwosci mikrofibry i tak fajnie sciagac tego wszystkiego nie bedzie.ale uwaga!!!! niby to delikatna mikrofibra ale gdy sie przesadzi mozna soobie naprawde kuku zrobic bo dziala dosc intensywnie. trzeba nabrawde byc delikatnym i zachowac umiar w "szorowaniu" bo naprawde niewiele trzeba ruchow wykonac by dokladnie twarz oczyscila.
ja mam dokladnie ta i jestem z niej baaaardzo zadowolona

http://www.stella.com.pl/index.php?p...&kat=2&art=132

a o technice mycia twarzy sama woda i mikrofibra dowiedzialam sie z bloga cathy, nastepnie przeszukalam internet i jest to bardzo popularne w stanach. z tym ze mikrofibra do twarzy a zwykla wlasciwie sie nie rozni....no moze cena....;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 11:00   #2586
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja właśnie za kilka dni skończę pierwsze opakowanie i zaczynam drugie (20mg)
przed wczoraj byłam u mojej p. derm i wyniki mam dobre i wszystko ok.
z takich większych skutków ubocznych to zauważyłam na razie przesuszoną twarz i bóle mięśni, pleców itp. o tak, zawsze jak kładę się do łóżka to tak strasznie boli, że nie wiem co ze sobą zrobić, ale to tylko tak przez chwilkę
usta ciągle smaruje pomadką więc nie zauważyłam żeby się jakoś specjalnie przesuszały.
co do różnic, to żadnych na razie nie widzę. wysyp nie wystąpił i derma mówi, że w takim razie już nie wystąpi, no ale ja nie jestem taka pewna, bo z moim organizmem to różnie bywa..

a mam do Was takie pytanie.. jak to jest z tym nawilżaniem twarzy? nawilżać, czy raczej właśnie nie i pozwolić żeby skóra się złuszczyła? bo szczerze mówiąc to ja jakoś sobie tego nie wyobrażam. nawet teraz, kiedy ją nawilżam to i tak wciąż jest strasznie sucha więc wolę sobie nie wyobrażać co by było jakbym przestała.. i jak paskudnie wyglądało by to pod makijażem..
boje się trochę, że jak nie pozwolę jej się złuszczyć to nigdy mi się nie poprawi.. : ( co o tym myślicie?
hai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 11:12   #2587
Neon_Evangelion
Raczkowanie
 
Avatar Neon_Evangelion
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ni dermatolog powiedziała, ze spokojnie mogę sobie jakimś delikatnym kremem nawilżającym smarować twarz i balsamami ciało.
A na te moje plamy zaczęłam używać Tribiotiku.
Neon_Evangelion jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 11:29   #2588
charlize14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
GG do charlize14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam
kończę już 5te opakowanie, biorę 2x 20mg dziennie i dalej masakra na twarzy;(
do tej pory nawilżałam cere Avene Cicalfate...ale nawet on nie daje rady...znacie coś lepszego?
charlize14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 11:59   #2589
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no ja 3 dzien mojej 2giej lekkiej kuracji i kolo ust z jednej strony wyskoczyly malenkie krostki. na czole zaskorniaki sie lekko zaczerwienily twarz suchsza, oczy suche, ale nic oprocz tego
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 14:03   #2590
ptysiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej!ja jestem już po wizycie u dermatologa i dołączam do waszego gronaz dostępnych leków zdecydowałam się na axotret, głównie ze względu na cenę, gdyż pani dermatolog powiedziała mi, że wszystkie mają tą samą subs. czynną. Swoją drogą kupiłam go za 66 zł (30 sztuk po 20mg) i do tego jakas specjalna pomadka gratis. Dawka jaką będę przyjmować to 20 mg. Trochę się jeszcze bałam, że lekarka będzie się upierać, żebym przyjmowała hormony, a tego bardzo nie chciałam (kiedyś brałam ponad rok diane po której mnie jeszcze mocniej wysypywało, źle się czułam i w dodatku trochę przytyłam...przy zmianie na inny hormon nie było poprawy w trądziku), ale pani doktor wykazała się zrozumieniem i uznała, że nie ma sensu, żebym brała coś co mi szkodzi, ja mam po prostu nie zajść w ciąże. Z kremów polecono mi physiogel, w sumie już od 2 lat używam żelu physiogel i jestem bardzo zadowolona. Wieczorem pierwsza tabletka pozdr
ptysiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 14:26   #2591
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dzisiaj 4 dzień dopiero i zauważyłam,że piecze mnie cała twarz po umyciu + w środku nosa. I wydaje mi sie, że twarz mi trochę spuchła to normalne?
Do tego widzę, że czają mi się 2 gule pod skórą pewnie niedługo wyskoczą...
Usta na razie mam ok ciągle smaruje pomadką a co mam zrobić z tym nosem? Krem do środka wsadzić
A no i straaaasznie chce mi się pić, prawie ciągle mnie suszy kupiłam już całą zgrzewkę wody


Aha a co do tej mikrofibry to słyszałam o niej właśnie, że fajna jest ale jakoś jak jestem w sklepie to zapominam zawsze spojrzeć czy są takie :P
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...

Edytowane przez gazela12345
Czas edycji: 2011-02-18 o 14:28
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 15:14   #2592
ptysiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Do nosa to może jakiś żel nawilżający albo specjalną wodę morską dla niemowląt...ja sama nie stosowałam jeszcze nic takiego ale tak mi mówił lekarz, w aptece na pewno znajdzie się mnóstwo specyfików
ptysiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:25   #2593
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj 4 dzień dopiero i zauważyłam,że piecze mnie cała twarz po umyciu + w środku nosa. I wydaje mi sie, że twarz mi trochę spuchła to normalne?
Do tego widzę, że czają mi się 2 gule pod skórą pewnie niedługo wyskoczą...
Usta na razie mam ok ciągle smaruje pomadką a co mam zrobić z tym nosem? Krem do środka wsadzić
A no i straaaasznie chce mi się pić, prawie ciągle mnie suszy kupiłam już całą zgrzewkę wody


Aha a co do tej mikrofibry to słyszałam o niej właśnie, że fajna jest ale jakoś jak jestem w sklepie to zapominam zawsze spojrzeć czy są takie :P
aa ni to jestesmy na tym samym etapie;D ja tez mozna powiedziec ze 4 dzien dzis wieczorem zjem 4ta tabletke;D na jakiej siestes dawce? tez 20 mg? piecze Cie juz twarz?? ja nic nie czuje.....ale moze to dtaltego ze myje albo mikrofibra albo olejem jojoba ....nos normalnie...pic nie pije jakos specjalnie wiecej niz normalnie....tylko oczy mnie troszke pieka sa suchsze ale nie zwrocilabym uwagi na to normalnie
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:40   #2594
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[
Cytat:
Napisane przez ptysiol Pokaż wiadomość
Do nosa to może jakiś żel nawilżający albo specjalną wodę morską dla niemowląt...ja sama nie stosowałam jeszcze nic takiego ale tak mi mówił lekarz, w aptece na pewno znajdzie się mnóstwo specyfików
dzięki jak będę w aptece na pewno popytam.
Aha no i witaj i pisz relację jak przebiega u Ciebie leczenie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
aa ni to jestesmy na tym samym etapie;D ja tez mozna powiedziec ze 4 dzien dzis wieczorem zjem 4ta tabletke;D na jakiej siestes dawce? tez 20 mg? piecze Cie juz twarz?? ja nic nie czuje.....ale moze to dtaltego ze myje albo mikrofibra albo olejem jojoba ....nos normalnie...pic nie pije jakos specjalnie wiecej niz normalnie....tylko oczy mnie troszke pieka sa suchsze ale nie zwrocilabym uwagi na to normalnie
Ja jestem na dawce 40mg. No szczypie mnie właśnie trochę, myję twarz babydream hmm w sumie ten żel jest delikatny więc nie wiem czemu czuję taki dyskomfort po umyciu. Dzisiaj trochę już ćwiczyłam spociłam sie więc może od tego mnie bardziej twarz szczypie. Oczy mam ok nie zauważyłam różnicy
Ogólnie na razie nie jest aż tak źle ale boję się kolejnych dni... :P

A ten olejek jojoba można dostać w aptece normalnie??
Olkie normalnie zbankrutuje przez Ciebie hehe zamówiłam wczoraj puder perłowy a dzisiaj znowu kusisz innymi rzeczami
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...

Edytowane przez gazela12345
Czas edycji: 2011-02-18 o 15:42
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:57   #2595
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

widzisz olej jojoba zamawialam z tej samej strony co puder moglas poczekac ;( jest to zwykly olej ktory wmasowuje w twarz pozniej wycieram nadmiar mokra mikrofibra
jesli jeszcze nie oplacilas mozesz domowic i zadzwonic ich informujac. chyba ze juz po wszytkim to tak samo mozesz pomyc sobie twarz albo oliwka z oliwek, albo oliwka z pestek winogron ( zadsza i bardziej przypomina jojoba) albo kupic ten olejek


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cji-ciala.html

mieszaninia naturalnych olei w tym migdalowy i jojoba tez straszliwie lubilam do wszytkiego! po kapieli, do kapieli, do mycia twarzy.... ;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:07   #2596
Mbrygida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć Wam zostało mi 11 tabletek do końca kuracji, czyli 5, 5 dnia. Właśnie jestem po wizycie u dermatolog i przepisała mi Skinoren, na przebarwienia. Wiem , że zachwalacie puder perłowy ale ja skorzystam najpierw ze Skinorenu czy używałyście go i czy jest skuteczny? no i zapomniałam spytać się lekarza czy w wakacje będę mogła się opalać?;> bo o pilingach, kwasach wiem, że nie wolno
Efekty kuracji są widoczne, w sumie to nie wyskakiwało mi nic już od około 1,5 mies. po rozpoczęciu leczenia ale tych strasznych plam i przebarwień nie pozbyłam się całkowicie:/ Cieszę się, że już kończę, z drugiej strony będę tęsknić za Aknenorminem przyzwyczaiłam się do niego
Mbrygida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:03   #2597
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dziewczyny, w ogóle to jeszcze mam taki problem z doborem podkładu.. mogłybyście jakiś polecić? wiem, że z podkładami to jest tak, że zależy od skóry i w ogóle, ale może napisałybyście jakich używacie teraz, podczas kuracji, bo ja nawet nie wiem już jakich powinnam próbować, żeby w końcu trafić na ten odpowiedni..
hai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:15   #2598
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
widzisz olej jojoba zamawialam z tej samej strony co puder moglas poczekac ;( jest to zwykly olej ktory wmasowuje w twarz pozniej wycieram nadmiar mokra mikrofibra
jesli jeszcze nie oplacilas mozesz domowic i zadzwonic ich informujac. chyba ze juz po wszytkim to tak samo mozesz pomyc sobie twarz albo oliwka z oliwek, albo oliwka z pestek winogron ( zadsza i bardziej przypomina jojoba) albo kupic ten olejek


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cji-ciala.html

mieszaninia naturalnych olei w tym migdalowy i jojoba tez straszliwie lubilam do wszytkiego! po kapieli, do kapieli, do mycia twarzy.... ;D
eh no niestety już jest za późno :P ale poszukam w rossmannie tej oliwki co dałaś link póki co w sumie mam w domu oliwkę hipp nada się też? Aha no i wcierasz ten olej na suchą czy wilgotną twarz?
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:36   #2599
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mbrygida Pokaż wiadomość
Cześć Wam zostało mi 11 tabletek do końca kuracji, czyli 5, 5 dnia. Właśnie jestem po wizycie u dermatolog i przepisała mi Skinoren, na przebarwienia. Wiem , że zachwalacie puder perłowy ale ja skorzystam najpierw ze Skinorenu czy używałyście go i czy jest skuteczny? no i zapomniałam spytać się lekarza czy w wakacje będę mogła się opalać?;> bo o pilingach, kwasach wiem, że nie wolno
Efekty kuracji są widoczne, w sumie to nie wyskakiwało mi nic już od około 1,5 mies. po rozpoczęciu leczenia ale tych strasznych plam i przebarwień nie pozbyłam się całkowicie:/ Cieszę się, że już kończę, z drugiej strony będę tęsknić za Aknenorminem przyzwyczaiłam się do niego
Używałam Skinoren i polecam, świetnie radzi sobie z przebarwieniami. Podobny skład ma również acne-derm, tyle że jest tańszy, i też go polecam Świetnie poradził sobie z moimi przebarwieniami. Stosowałam i to i to, tyle że skinoren w postaci żelu a acne - derm w postaci kremu. Żel oczywiście trochę lepszy, ale dużej różnicy w działaniu nie ma.
Obydwa specyfiki polecane są również do cery trądzikowej, czyli dodatkowo mogą pomóc przy kuracji
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 21:26   #2600
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
eh no niestety już jest za późno :P ale poszukam w rossmannie tej oliwki co dałaś link póki co w sumie mam w domu oliwkę hipp nada się też? Aha no i wcierasz ten olej na suchą czy wilgotną twarz?
hipp tez sie do tego swietnie nadaje ) obydwie sa bardzo dobre. ja nakladam na sucha. od jakiegos roku twarz muje bez uzycia wody i detergentow tylko olejem( jedynie co to wilgotna mikrofibra). efektem jest mniej przetluszczajaca sie ( czas miedzyretinoidowy) cera, bardziej nawilzona i o dziwo.....czystsza! olej lepiej myl mi twarz niz nie jeden detergent bo wchodzil w pory rozpuszczal czarne zaskorniki i pozniej je z nim scieralam ciepla mikrofibra( ale bardzo ciepla mikrofibra raczej podczas kuracji sie nie sprawdzi-polecam za to sprobowac po kuracji:P)! nie ma tego uczucia sciagnieca po umyciu. zaczelam w to sie bawic bedac na poprzedniej kuracji i kontynuowalam dalej

wzielam 4 tabletke 20 mg. oczy juz na bank przesuszone od retinoidu. twarz sciagnieta leciutko ( ale nie wiem czy to juz retinoid czy jeszcze olejek z kwasem salicylowym ktoru ok 7 dni temu uzylam) wydaje mi sie jakby ryjek i plecy bardziej zaczely sie przetluszcac. tak jakby skora pozbywala sie loju nagromadzonego w porach zaskorniki napewno sie powiekszyly- dwa malenstwa na czole zarozowione i lada chwila wyskocza. kolo ust jeden juz tyz pod skora, pojawilo sie kilka malych bialych nie zaognionych w kolorze cery. i hit wieczoru!- podpuchniety zaskorniak zamkniety oktorego istnieniu nie wiedzialam;D widac ze buduje sie czubeczek;D pewnie wiekszy szum robi niz faktycznie bedzie gdy dojrzeje. tak czy inaczej-4 dzien i juz skora reaguje mozliwe ze zostane na dawce 20 mg caly miesiac by szybciej pozbyc sie tego co mam pod skora pamietam 1 kuracje- mialam duzo wieksze problemy z cera i o wiele wiecej zaskorniakow itd- juz po miesiacu cera byla nie do poznania na dawce 20 mg! pozbylam sie wyedy niemal wszytkich zaskornikow bylam w stanie chodzic juz bez tapety na codzien - pozniej juz tylko jeden pryszcz na 2 tyg mi wychodzil nie liczac tych malenstw co znikaly po dniu.

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez hai Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, w ogóle to jeszcze mam taki problem z doborem podkładu.. mogłybyście jakiś polecić? wiem, że z podkładami to jest tak, że zależy od skóry i w ogóle, ale może napisałybyście jakich używacie teraz, podczas kuracji, bo ja nawet nie wiem już jakich powinnam próbować, żeby w końcu trafić na ten odpowiedni..
ja podczas kuracju uzywalam pharmaceris f . podkladu aptecznego. wszytkie inne albo szczypaly mnie albo uczulaly. dosc ladnie sie wtapia w cere, swietnie tuszowal zaczerwienienie, lagodzil wszelkie zaczerwienienia( ma multum naturalnych ekstraktow ktore tak wlasnie dzialaja) i nawilzal! nie daje plaskiego matu tylko taka "naturalna skore" co do wchodzenia za skorki to nie ma cudow- zawsze kazdy podkresli ale ten mi podkreslal najmniej. jesli dalej podkresla to mozna pokombinowac z sila krycia np nakladajac go na wilgotna twarz spsikana hydrolatem lub woda termalna - swietnie sie wchlania, i wtapia w cere oraz jest lzejszy troszeczkealbo jesli ktos naklada pedzlem do podkladu -nakladac wilgotnym pedzlem

ale ma wade- mala gama kolorow.... ja uzywalam 2ch zima ivory a latem sand podklad ma jakas taka wlasciwosc ze potrafi sie dopasowac do koloru twarzy wiec te 3 kolory napewno moga wystaczyc by znalezc ten odpowiedni.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 23:03   #2601
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

olkie jaką miałaś przerwe w braniu retinoidów? i na jakiej kuracji byłaś wcześniej?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 23:03   #2602
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Skierowanie na szczególowe badania było,zapomniałam o tym napisać



Yyyyy profesorem to może i on jest ale lekarzem na pewno nie, skoro tak, od ręki, bez badania krwi, przepisał Ci nie tylko izo jak i yasmin [/QUOTE]
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 23:40   #2603
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ptysiol Pokaż wiadomość
hej!ja jestem już po wizycie u dermatologa i dołączam do waszego gronaz dostępnych leków zdecydowałam się na axotret, głównie ze względu na cenę, gdyż pani dermatolog powiedziała mi, że wszystkie mają tą samą subs. czynną. Swoją drogą kupiłam go za 66 zł (30 sztuk po 20mg) i do tego jakas specjalna pomadka gratis. Dawka jaką będę przyjmować to 20 mg. Trochę się jeszcze bałam, że lekarka będzie się upierać, żebym przyjmowała hormony, a tego bardzo nie chciałam (kiedyś brałam ponad rok diane po której mnie jeszcze mocniej wysypywało, źle się czułam i w dodatku trochę przytyłam...przy zmianie na inny hormon nie było poprawy w trądziku), ale pani doktor wykazała się zrozumieniem i uznała, że nie ma sensu, żebym brała coś co mi szkodzi, ja mam po prostu nie zajść w ciąże. Z kremów polecono mi physiogel, w sumie już od 2 lat używam żelu physiogel i jestem bardzo zadowolona. Wieczorem pierwsza tabletka pozdr

Woow gdzie Ty tak tanio AXORTET KUPUJESZ?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 23:47   #2604
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ktoś już wcześniej zadawał to pytanie,więc ponawiam. Czy podczas kuracji musze zrezygnować z wakacyjnego wyjazdu i plażowania+kąpiele w morzu? Jak to było w waszym przypadku?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 09:29   #2605
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Z tego co wiem to najlepiej unikać słońca. Dlatego też musiałam przeczekać lato, żeby zapisano mi izotek. A kąpiele, to nie wiem.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 09:55   #2606
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a jakie są fakty co do sauny? można korzystać podczas brania retinoidów, czy lepiej zrezygnować?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 10:35   #2607
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
olkie jaką miałaś przerwe w braniu retinoidów? i na jakiej kuracji byłaś wcześniej?
mialam przerwe ok 9 miesiecy. w tym czasie tez hormonow nie bralam i dlatego nabawilam sie zaskornikow chociaz i tak dobrze bylo bo mam z nimi problem duzy ;D a leczylam sie wczesniej na trawdzik- zaskorniki byly wtedy moim najmniejszym problemem. tradzik mialam na dekoldzie i plecach do tego kolo ust armagedon i czolo, czasem policzek. do tego mega łojotok. cera z olbrzymimi porami i ciagle zanieczyszczona po kuracji- lepszy koloryt cery, wiele porow raz na zawsze sie zamknelo, 70-80 % gruczolow lojowych sie unieczynnilo. magdia doslownie. nawet bez hormonow( ktore musze brac jesli mam dobrze funkcjonowac) przetluszcanie i jako taki tradzin nie wrocil. ale w ostatnim miesiacu pojawilo sie sporo zaskornikow, i sporo z nich zaogilo sie i powstalo kilka mega krost . jesli to wina rozregulowania hormonow to licze ze szybko ustapi( znow biore odpowiednie dla siebie hormony) + zluszczy sie z pomoca retinoidu, jesli to delikatny nawrot to licze ze ta lekka kuracja zwalczy to w zalazku aaa haaaaa i na plecach ani dekoldnie nic nie wrocilo. moze gdzies pojedyncza potowka i to wszytko



dzis skora taka jakby pokryta błonką. napewno na dniach sie zluszczy. kilka krostek co sie wczoraj zbudowaly "uschlo" a ta na policzku prawie cala wyszla juz i tez chyba zaczyna usychac. usta jakos bardziej suche nie sa

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
a jakie są fakty co do sauny? można korzystać podczas brania retinoidów, czy lepiej zrezygnować?
lepiej zrezygnowac
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 13:44   #2608
ptysiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Woow gdzie Ty tak tanio AXORTET KUPUJESZ?
W Krakowie w aptece Zdrowie na św.Gertrudy 24. Aptekę poleciłą mi pani dermatolog, bo jej pacjenci tam kupują i mówili, że tanio jest. Dodatkowo dostałam jakąś kartę, na której zbierają się punkty, które potem można wymienić na coś konkretnego albo jak się więcej uzbiera to można płacić tymi punktami. Ale dokładnie nie dopytywałam się co i jak;-)
ptysiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 13:56   #2609
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Olkie wczoraj sobie zafundowałam tą oliwkę hipp i będę robiła tak codziennie zobaczymy co zdziała

a co do tanich leków itp to tanio mają w aptece kwiaty polskie lub dbam o zdrowie.

P.S powyłaziły mi gule i wyglądam okropnie!! A dzisiaj wieczorem mam wyjście...ehh.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 14:20   #2610
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Olkie

P.S powyłaziły mi gule i wyglądam okropnie!! A dzisiaj wieczorem mam wyjście...ehh.
wieczor ,ciemno, nic nie bedzie widac;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.