Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-08, 17:49   #1
d0r1s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Smile

Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?


Hej
Mam cerę mieszaną, czasami przetłuszcza sie w strefie T ale ogólnie nie mam z nią większych problemów.
Mój problem polega na tym, że nawet starannie zrobiony makijaż z użyciem bazy pod makijaż już po kilku godzinach 'wsiąka" i widać niedoskonałości. Co mam robic żeby makijaż utrzymał się chociaż 8-9 godzin?? Prosze o pomoc (uzywam kosmetyków rimmel, maybelline - producent gwarantuje że są długotrwałe ale u mnie to się nie sprawdza)
Prosze o jakąś poradę, z góry dziękuję
d0r1s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 18:01   #2
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

kazdy producent zapewnia ze kosmetyki sa trwale

po prostu uzywaj innych podkladow a wkoncu trafisz na taki ktory sie dlugo trzyma taki efekt zapewniaja glownie te wysokopolkowe... przez zakupem poczytaj recenzje o danym komsetyku bo w ciemno nie warto kupowac.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 18:41   #3
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Po nalozeniu podkladu powinno sie go utrwalic sypkim pudrem, inaczej szybko zniknie. Nie gwarantuje to super trwalosci - bo to zalezy tez od rodzaju podkladu, ale na pewno przedluza trwalosc.
ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 20:52   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

...tak,sypki puder,najlepiej matujący jest niezbędny do utrwalenia podkładu..niemniej jednak technika jego nakładania tez jest wazna...w celu utrwalenia podkładu własnie,najlepiej jest go nakładać puszkiem do pudru,bądz gąbeczką ruchem''wciskającym''''st ęplującym''na całą buzie...a potem narmiar pudru ''zmiesc'' miękkim pędzlem.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 21:47   #5
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

nie zgodze sie z tym... jesli chodzi o puder sypki to tylko i wylacznie pedzlem. wciskanie gabeczka zrobi tylko maske... no chyba ze zastosuje sie puder transparentny.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 21:52   #6
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie
 
Avatar AGATkA_eSZ
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 633
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

a nakładasz odpowiednią ilość podkładu? bo może nakładasz zbyt cienką warstwe? oczywiscie nie mowie, zeby nakladac tapete, 'le jak wiadomo, podklad sie troche wchlania w skore i jak jest cienka jego warstwa, to miejscami moze wchłonąć sie całkowicie i stąd Twój problem.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AGATkA_eSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 10:27   #7
iwosia
Raczkowanie
 
Avatar iwosia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 39
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

pisałaś ,że twoja skóra jest tłusta!
więc pierwsz co powinnaś wybierac te kosmetyki ,które sa typowe dla skóry tłustej i mieszanej! to dotyczy również fluidów1 ostatnio widziałam fluid revlona do skóry tłustej i mieszanej! spotkałam się z opinami ,że jest bardzo dobry i wytrzymuje na twarzy przez długi czas1 więc może spróbuj!
iwosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 11:20   #8
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

zgadzam się z wizażanką Iwosia

trzeba dobrać podkład do rodzaju skóry

ja ze swojej strony mogę polecić Chanel Double Perfection (teraz Mat Lumiere) - też mam cerę mieszaną, a ten podkład wytrzymuje na twarzy cały dzień nawet bez bazy i pudru sypkiego

jest drogi, ale starcza na baaardzo długo...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 13:00   #9
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
nie zgodze sie z tym... jesli chodzi o puder sypki to tylko i wylacznie pedzlem. wciskanie gabeczka zrobi tylko maske... no chyba ze zastosuje sie puder transparentny.

...oczywiście,nie chodzi mi o robienie tynku na twarzy... nie przesadzamy z ilością... w tym wypadku mówimy o sposobach na utrwalenie podkładu,bo kolezanka ma z tym problem...czyli trzeba zadziałac cos więcej niz normalnie omiatanie pędzlem... więc... w tym wypadku stawiam na odpowiednio dobrany kolorystycznie podkład i sypki puder transparentny..każdy inny bardziej barwiony po pewnym czasie utlenia sie i zmienia odcien<zazwyczaj na ciemniejszy i bardziej pomaranczowy> i wtedy faktycznie każda grubsza,nierówna warstwa wygląda poprostu tragicznie
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 13:18   #10
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez d0r1s Pokaż wiadomość
Hej
Mam cerę mieszaną, czasami przetłuszcza sie w strefie T ale ogólnie nie mam z nią większych problemów.
Mój problem polega na tym, że nawet starannie zrobiony makijaż z użyciem bazy pod makijaż już po kilku godzinach 'wsiąka" i widać niedoskonałości. Co mam robic żeby makijaż utrzymał się chociaż 8-9 godzin?? Prosze o pomoc (uzywam kosmetyków rimmel, maybelline - producent gwarantuje że są długotrwałe ale u mnie to się nie sprawdza)
Prosze o jakąś poradę, z góry dziękuję
najważniejsze jest odpowiednio przygotować skórę.
Umyj ją,przetrzyj tonikiem i nałóż krem/bazę.
Musi to być oil free,czyli taki,który jest przeznaczony do cer tłustych-czyli beztłuszczowy.
Dobrze byloby,gdyby zwężał pory.
Nie wiem jakich dokładnie używasz podkładów Rimmel i Maybelline-ale wśród nich też są takie,które mogą długo wytrzymać na twarzy-sprawdziłam
Nałóż go starannie,równomiernie.
Na koniec SYPKI puder,nałożony puszkiem czy gąbeczką.

Musisz pamiętać,że jeżeli używasz rózu w kremie,w tym miejscu skóra będzie się błyszczeć,bo podkład pod nim straci swoje matujące właściwości.

Gdybyś zobaczyła ,że jakieś miejsce zaczyna się świecić-przyłóż absorbentkę lub po prostu cienką warstwę papieru toaletowego a potem przypudruj pudrem prasowanym.

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
nie zgodze sie z tym... jesli chodzi o puder sypki to tylko i wylacznie pedzlem. wciskanie gabeczka zrobi tylko maske... no chyba ze zastosuje sie puder transparentny.
Jest taka zasada-puder sypki-puszkiem.
Jest on sypki więc na pędzlu rozsypuje się wokół.
Poza tym puszkiem dokładnie "gruntujemy" maikijaż,dociskając do skóry.
Puder prasowany jest zalecany do poprawek.
Ale i tak,wiadomo-każdy robi jak mu wygodniej...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 15:21   #11
d0r1s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Dziękuje Wam za wszystkie posty. Rzeczywiście skorzystam z Waszych porad i zobaczę co z tego wyniknie. jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
d0r1s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 19:43   #12
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

chyba niemozliwym jest zeby po 8/9 godzinach bez poprawek wygladac tak samo jak po nalozeniu podkladu..
u mnie wytrzymal tak tylko double wear estee lauder, ale jest tak ciezki, ze trzeba sie ladnie napracowac zeby na twarzy wygladal w miare naturalnie.
troche pomaga wykonczenie makijazu pudrem (osobiscie polecam w kamieniu, nakladany gabka).
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 16:53   #13
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
chyba niemozliwym jest zeby po 8/9 godzinach bez poprawek wygladac tak samo jak po nalozeniu podkladu...

oczywiście, że nie możliwe...
chyba chodziło o to, żeby było CO poprawiać - niektóre podkłady po prostu "znikają"

chyba że nie zrozumiałam

zawsze świeży makijaż wygląda lepiej - bez dwóch zdań!!!
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 15:54   #14
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Podbijam. Ktos potrafi pomoc? Uzywam wysokopolkowych podkladow (testowalam rozne) i makijaz przewaznie splywa mi z buzi po 4/5h.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 14:18   #15
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Ja mam tłustą cerę i myślę, że kluczem do utrzymywania się podkładu dłuugo jest pielęgnacja skóry i dobór pudru oraz bazy/kremu pod podkład.

Ja stosuje zasadę:
1. krem matujący + podkład nawilżający (rozświetlający) + puder transparentny matujący
2. krem nawilżający + podkład matujący + puder transparentny matujący

Na swojej skórze sprawdziłam, że stosowanie wyłącznie kosmetyków przeznaczonych do typu cery i wieku to głupota. Bardziej powinno się zidentyfikować co nas zapycha, podrażnia lub przetłuszcza jeszcze bardziej w kosmetykach. Ja odkryłam, że alkohol w kosmetykach to zuo. Większość kosmetyków matujących zawiera alkohol. Kiedyś malowałam się tak, że używałam kremu z alkoholem, na to podkład z alkoholem i po kilku dniach takiego czegoś miałam masakrę na twarzy (trądzik) i przesuszoną skórę. Kremy nawilżające dla cer tłustych i mieszanych nie pomagały mi na przesuszenia po kremach matujących. Były po prostu za mało nawilżające i niektóre nawet miały w składzie gdzieś daleko alkohol... Czyli zamknięte koło trądziku i nadmiaru produkcji sebum (bo po przesuszeniu skóry następuje reakcja obronna - łojotok).

Posiadaczki cer suchych zapewne mają takie problemy, że kremy bardziej natłuszczają niż nawilżają (czyli tuszują wizualnie efekt odwodnionej skóry). Dlatego kosmetyków jakie będą nam pasować trzeba dostosować do swoich potrzeb i tego czy chcemy na chwilę pozbyć się (lub zatuszować) problemy naszej cery.

Obecnie używam:
1. krem Barwa Siarkowa moc (lub Yver Rocher sebo vegetal) + podkład Rimmel Wake Me Up + puder ryżowy Paese
2. krem Yver Rocher nutritive vegetal (lub Yves Rocher Elixir 7.9) + podkład Bourjois 123 Perfect + puder ryżowy Paese

Do poprawek używam pudru Rimmel Stay Matte oraz bibułek matujących essence. Na noc używam kremu Yves Rocher Elixir 7.9 lub peelingu enzymatycznego pharmaceris 5% krwasu migdałowego. Raz w tygodniu robię peeling żelem peelingującym morelowym soraya i maseczkę cynkową BingoSpa. Myje twarz głównie żelami aptecznymi, ale czasem kupuje te z under20 lub te z garniera (grejpfrutowy albo winogronowy).
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 13:31   #16
Ciocia Ela
Raczkowanie
 
Avatar Ciocia Ela
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 97
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

też mam ten problem :/ chociaż u mnie ogranicza się tylko do nosa. Po 2, 3 godzinach błyszczy się tak jakbym go natarła wazeliną :P A niby używam kremów matujących, podkładu do cery tłustej i wykańczam sypkim pudrem.
Ciocia Ela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 14:05   #17
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez Ciocia Ela Pokaż wiadomość
też mam ten problem :/ chociaż u mnie ogranicza się tylko do nosa. Po 2, 3 godzinach błyszczy się tak jakbym go natarła wazeliną :P A niby używam kremów matujących, podkładu do cery tłustej i wykańczam sypkim pudrem.
Moim zdaniem za mało nawilżacie Od miesiąca mocno nawilżam cerę i skończyły mi się problemy z suchymi skórkami a także nawet błyszczenie czoła się ograniczyło
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 14:43   #18
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Widzę, że nikt nie pokusił się o przeczytanie mojego długiego posta xD no cóż bywa
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 14:51   #19
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Widzę, że nikt nie pokusił się o przeczytanie mojego długiego posta xD no cóż bywa
Ja przeczytalam Dziekuje.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-10, 07:41   #20
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Widzę, że nikt nie pokusił się o przeczytanie mojego długiego posta xD no cóż bywa
Przeczytałam, ale dużo mi nie pomogło, bo mam suchą cerę i muszę nawilżać, nawilżać i nawilżać - żadne kremy matujące albo podkłady matujące mi niestety nie pomagają, więc Twojego posta przeczytałam, ale pomóc mi niestety nie może.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 09:22   #21
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Wysnułam wniosek, że nikt nie przeczytał, bo zaraz pod moim postem ktoś napisał coś co wygląda jakby ta osoba olała mojego posta xD

Może na suchą skórę potrzebujesz olejków zamiast kremów, albo jakieś serum nawilżające i na to olejek/lub krem. Może im grubsza warstwa pod podkładem tym większa szansa, że podkład dobrze się rozprowadzi i nie będzie suchych skórek.

Tak w ogóle jak masz problem z suchą cerą to bym nie wybierała podkładów matujących, bo one potrafią wysuszać skórę tłustą na wiór, a sucha z reguły wiórem jest zanim się taki podkład zastosuje. Bardziej bym wybierała te rozświetlające lub nawilżające podkłady. Wykończenie takiego może być mokre, ale sucha skóra nie powinna się bardziej natłuszczać i mokry efekt nie powinien się pogłębiać.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2015-07-10 o 09:25
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 10:08   #22
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Wysnułam wniosek, że nikt nie przeczytał, bo zaraz pod moim postem ktoś napisał coś co wygląda jakby ta osoba olała mojego posta xD

Może na suchą skórę potrzebujesz olejków zamiast kremów, albo jakieś serum nawilżające i na to olejek/lub krem. Może im grubsza warstwa pod podkładem tym większa szansa, że podkład dobrze się rozprowadzi i nie będzie suchych skórek.

Tak w ogóle jak masz problem z suchą cerą to bym nie wybierała podkładów matujących, bo one potrafią wysuszać skórę tłustą na wiór, a sucha z reguły wiórem jest zanim się taki podkład zastosuje. Bardziej bym wybierała te rozświetlające lub nawilżające podkłady. Wykończenie takiego może być mokre, ale sucha skóra nie powinna się bardziej natłuszczać i mokry efekt nie powinien się pogłębiać.
Myślałam cały czas, że mam mieszaną, bo czoło mi się przetłuszcza, ale z drugiej strony nie dawało mi to spokoju, bo to nie cała strefa T. Całkiem niedawno zasugerowano mi, że mam suchą i odkąd zaczęłam używać tych mocno nawilżających widzę ogromną zmianę! Olejki też stosuję, całkiem dużą ilość, chociaż mniej niż na włosy olejkami pielęgnuję cerę więcej zimą.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 15:31   #23
PinkCat69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Może powinnaś utrwalać makijaż specjalną mgiełką do tego przystosowaną, która zabezpieczy makijaż przed blaknięciem i rozmazywaniem oraz wsiąkaniem w skórę. Taki produkt oferuje firma Urban Decay, i jest to mgiełka do zadań specjalnych, produkt nie zawiara parabenów ( All nighter makeup setting spray, koszt 115 zł ). Nie miałam szansy przetestować, ale myślę, że się sprawdzi.
Buziaki
PinkCat69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 16:27   #24
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez PinkCat69 Pokaż wiadomość
Może powinnaś utrwalać makijaż specjalną mgiełką do tego przystosowaną, która zabezpieczy makijaż przed blaknięciem i rozmazywaniem oraz wsiąkaniem w skórę. Taki produkt oferuje firma Urban Decay, i jest to mgiełka do zadań specjalnych, produkt nie zawiara parabenów ( All nighter makeup setting spray, koszt 115 zł ). Nie miałam szansy przetestować, ale myślę, że się sprawdzi.
Buziaki
Na specjalne okazje jak najbardziej, ale tak na co dzień Przecież tego typu fixery bazują na alkoholu, który wysusza skórę i betonują makijaż tak, że szybko mogą pozapychać.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 18:28   #25
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Na specjalne okazje jak najbardziej, ale tak na co dzień Przecież tego typu fixery bazują na alkoholu, który wysusza skórę i betonują makijaż tak, że szybko mogą pozapychać.
Zgadzam się z tym. Każda baza i fixer na makijaż ma właściwości zapychające, dlatego lepiej używać oba na raz tylko na wielkie wyjścia, a bazę używać od czasu do czasu w makijażu dziennym. Ja sobie kiedyś kuku zrobiłam używając bazę codziennie Tak miałam zapchane pory, że nawet kosmetyczka stwierdziła że bardzo sobie popsułam skórę tą bazą
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:59   #26
pannasia5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 48
Dot.: Co zrobić żeby podkład utrzymał się na twarzy cały dzień?

Revlon jest strasznym podkladem, wiec nie polecam, na dluzsza mete niszczy skore :/
Ja przed nalozeniem kremu bb nakladam na skore troche pudru transparentnego i dopiero wtedy zaczynam sie malowac. Makijaz wyglada lepiej, ale no wiadomo ze nie da sie wygladac caly czas dobrze, zwlaszcza latem gdy jest upal
pannasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-14 22:59:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.