Co będzie lepsze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-22, 13:10   #1
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91

Co będzie lepsze?


Witam!
Moje pytanie dotyczy Effaclar k czy Diacneal?
Od pewnego czasu stosuję effaclar, jednak mam wrażenie że nie działa. W dodatku na twarzy mam pełno - głębokich stanów zapalnych (w gębi skóry jest ropa albo coś co tak wygląda). Nie wiem czy to jest oczyszczanie czy może effaclar mnie zapycha. Tubka właśnie się kończy a ja nie wiem czy kupić effaclar czy może coś innego ?diacneal?

Proszę pomóżcie
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 13:34   #2
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: Co będzie lepsze?

Jeśli Effaklar k Ci nie śłuży zmien koniecznie, nie ma sensu uzywać czegoś , z czego nie jesteś zadowolona. Pamiętam, że kiedy miałam stany zapalne na buźce też mi nie służył Effaklar K bo podrażniał i przeszłam na serie AA Krem-żel do mycia twarzy z do skóry bardzo suchej, nadwrażliwej i atopowej. Jest dużo delikatniejszy.
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....



Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 15:00   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co będzie lepsze?

Jedna tybka Effaclaru to jest NIC, aby zobaczyc rezulataty trzeba czekac ok 4-6 miesiecy - w effaclarze jest niskie stezenie kwasu i stad tak dlugi okre oczekiwania na "widocne rezultaty". A ropne zmiany to wg mnie wynik oczyszczania, effaclar jest leciutki - nie zabardzo ma czym zapychać. Ale oczywiscie mozeż przerzucic sie na Dacneal, lub stosowac oba specyfiki łącznie - wymiennie. Wtedy proces oczyszczania powinien szybciej sie skonczyc i szybciej doczekasz sie ładniejszej cery.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 16:05   #4
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co będzie lepsze?

Ja bym brała Diacneal bo mocniejszy, ale nie tak bardzo, żeby się łuszczyć mocno.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 07:43   #5
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Co będzie lepsze?

Bardzo dziękuję za odzew
Tak właśnie myślałam tzn że effaclar jest zbyt delikatny. Jednak nadal się wacham co kupić, ponieważ już nie długo czyli we wrześniu mam zamiar wrócić na ścieżkę "atrederm".
A zatem jeśli diacneal jest mocniejszy to - czy nie za bardzo. Wiosną stosowałam najpierw retin potem atre ten 0,1%. W między czasie effaclar i nic się nie działo poza łuszczeniem które jest jak najbardziej wskazane. Pisząc - nic się nie działo - mam na myśli, że nie występowało pieczenie albo jakieś szczególne podrażnienie.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.