Obgryzanie paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-01, 18:37   #1
Karla :)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Unhappy

Obgryzanie paznokci


Obgryzam paznokcie właściwie odkąd pamiętam. Nie potrafię przestać. To jest okropne, wiem, ale nie potrafię się oduczyć. Mam strasznie brzydkie paznokcie. Raz je zapuściłam to zaczęły się łamać więc dalej robię swoje. Stosowałam dziesiątki różnego rodzaju lakierów o gorzkim smaku ale nic mi nie dawały;/ co robić? Ratujcie proszę!!!
Karla :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 18:47   #2
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Obgryzanie paznokci

Ja też obgryzam, ale teraz mam tylko czasem taki napad, że obgryze do krwi parę palców.

Powiedz komuś, z kim najczęściej przebywasz, żeby zwrócił uwagę, czy obgryzasz i przypominał ci o tym. Ty też musisz starać się kontrolować i przypominać, że nie wolno ci tego robić. Zajmij czymć ręce: jakąś robótką, ćwiczeniem, baw się czymś. A jak już zauważysz, że zaczęłaś obgryzać, to od razu przestań i nie mów sobie, że "tylko ten paznokieć". Idź i obetnij go.

Wiem, jak to jest z obgryzaniem. To twoje nerwy. (Wypij sobie przy okazji herbatkę z melisy.)
__________________
Cytat:
The truth is I've never fooled anyone. I let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was...
Marilyn Monroe

DORÓB SOBIE! http://pl.☠☠☠☠☠☠☠☠☠2surf.com/?ref=93594

siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 19:06   #3
Adkara
Zakorzenienie
 
Avatar Adkara
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 252
Dot.: Obgryzanie paznokci

Miałam taki sam problem. No właśnie - miałam. Nie pomagały żadne preparaty czy coś. W sumie nie wiem jak to się stało, ale zawzięłam się, że nie będę obgryzać i od jakichs 2 lat tego nie robię No może czasem się zdarzy, ale to sporadycznie ;p
Adkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 19:32   #4
malinka112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: Obgryzanie paznokci

Spotkalam sie z tym samym, ale jakos przestalam. Pomagalo mi to, ze np. pomalowalam sobie pazurki na ladny kolor ze wzorkiem i szkoda bylo mi obgryzac oraz to, ze zwracaly mi uwage osoby z ktorymi przebywalam. Polecam rowniez bawienie sie czyms np. jakas kula jak rowniez jedzenie(chrupanie) czegos np. paluszkow (ale nie swoich hehe), herbatnikow, a jezeli dba sie o linie to jakiegos pieczywa chrupkiego nie kalorycznego. Powodzenia
malinka112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 20:06   #5
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Obgryzanie paznokci

odetnij łapusie i po kłopocie

a tak serio to tipsy mogły by pomóc, ew. akryl czy żel na swoich tego nie ogryziesz:P
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 18:30   #6
assisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Obgryzanie paznokci

Ja tez tak mialam ze w nieskonczonosc powtarzalam sobie nie i koniec ale to i tak nic nie dawalo niestety ale duzo zalezy od psychiki jezeli ktos jest twardy i potrafi dazyc do celu to mu sie to uda.Jednak z tych wszystkich metod chyba faktycznie najbardziej pomaga podgryzanie czegos najlepiej slonecznika pozdrawiam
assisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 10:16   #7
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: Obgryzanie paznokci

Mam taki sam problem jak ty.
Niestety do tej pory sobie z nim nie poradzilam.
Pare razy udalo mi sie troszke zapuscic ale niestety pozniej wracalam do obgryzania. Moja plytka jest tak slaba ze z latwoscia chrupie paznokiec za paznokciem calkiem mechanicznie juz to robie patrzac na tv,staram sie, walcze z tym, ale niestety jak narazie nalog wygrywa.
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-11, 11:19   #8
kariinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 90
Dot.: Obgryzanie paznokci

Powiem Ci tak.
Ja tez miałam ten problem. Trzeba sobie z tym poradzić, jak?
Psychicznie.
Pomyśl, że za twoimi pazurkami kryje się brud, bakterie i zarazki.
A ty to wszystko bierzesz do dziubka.
Ja to tak pokonałam. Pomyśl, co będziesz miała z obgryzania paznokci? Nic. A raczej, same niekorzyści!
A jeśli o nie zadbasz, i będziesz je pielęgnowała, będziesz miała śliczne paznokcie i sama będziesz siebie podziwiała. I .. nie będziesz chciała spuścić z nich wzroku!
Co do pielęgnacji.
Ja sobie z paznokciami radzę rak. Co jakieś 2/3 dni, piłuję paznokcie, potem daję im kąpiel, czyli w jakiejś niedużej miseczce, z jakimś płynem czy, midłem, czymkolwiek mam zanurzone paluszki do jakichś 10 minut. Potem czekam aż schną i maluje na jakiś ładny kolorek.
Mam fajny lakier błyszczyący z Avonu, lekko niebieski ale tylko taki odcień.

Buziak
kariinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 12:59   #9
madziarx
Raczkowanie
 
Avatar madziarx
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 40
Dot.: Obgryzanie paznokci

JA rowniez obgryzalam ale to juz przeszlosc ze 2 miesiace temu przestalam! ale boje sie ze znowu moge zaczac ja uwywalam: goszki paluszek, smarowalam pasnokcie sola no i porpostu powiedzialam sobie ze powinnam przestac bo moje paznokcie wygladaly strasznie powoli juz sie kształtuja i sa juz dlugie. mam nadzieje ze nie zaczne znowu obgryzac
madziarx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 13:09   #10
ankaxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci

jejuu to jest koszmar dziewczyny Tak się nie da życ ja już wcinam paznokcie i nie tlyko paznokcie bo też skurki wokól nich od kąd jestem na tym swiecie.jak byłam młodsza to normalnie do krwi to robiłam palce miałam okropne bo ciągle lala sięz nich krew :/ nie wiem czemu tak robiłam niektórzy uwazali ze to z nerwów ale ja przecież niczym się nie denerwuje :/ z czasem zaczęlam sie brzydzićswoimi rkami i ograniczyłam się do obgryzania samych paznokci a;e skura palców i tak jest okropna ciągle się robią takie zadziorki który odłupuje lub obgryzam.kilka razy starałam się przestac(zadne żelie kwasne gorzkie ani słone nie pomagaja NIC) zaparlam sie sama w sobie ze tego nie zrobię i kilka dni mi sie udało ale jak tylko paznokiec wystawał za opuszkę palca robił się słabiutki lamał się i mimo że nie obgryzałam nie utrzymał sie długo :/ w ogóle nie wiem co ja mam zrobicODCIĄĆSOBIE PALCA ?? <haha> moze dermatolog cos poradzi?
ankaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 16:04   #11
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Obgryzanie paznokci

powiedz sobie: dość! tak jak ja kiedyś....potrafiłam wygryźć paznokcie do krwi, ja odrastały to były takie cieniutkie...takie "blaszki"jak ja na nie mówiłam....
zawzięłam się pod koniec podstawówkia obgryzałam odkąd pamiętam...od samiuśkiego początku...moje koleżanki dbały o paznokcie malowały, polerowały...a ja się wstydziłam tylko..teraz po 10 latach nie wyobrażam sobie ponownego obgryzania....mam za twarde paznokcie, w ogóle nie wyobrażam sobie...jedynie czasem skórki zdarzy mi się pogryźć...
Nie stosowałam żadnych preparatów... silna wola i chęć malowania paznokci wygrała ... chociaż było trudno na początku....
dasz radę.....
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-11, 16:42   #12
madziarx
Raczkowanie
 
Avatar madziarx
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 40
Dot.: Obgryzanie paznokci

uuuu jak ja tu patrze nie bylam jedyna xD
madziarx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 20:55   #13
aneta_91
Zakorzenienie
 
Avatar aneta_91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 132
Dot.: Obgryzanie paznokci

no nie jesteś :P
aneta_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 21:09   #14
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Obgryzanie paznokci

Też miałam ten problem. Parę miesięcy temu przestałam - poprostu tak się ich wstydziłam, że już dłużej nie mogłam... Moje paznokcie były obrzydliwe - te na kciukach miały dosłownie kilka milimetrów :|
Teraz mi już odrosły, są nawet ładne.
Polecam kupić jakąś odżywkę do paznokci - gdy będziesz chciała je obgryźć to poprostu zajmiesz się ich malowaniem (żeby pomalować odżywką to przecież nie muszą być ładne i długie). A przy okazji je wzmocnisz Ja tak robię.
I życzę powodzenia w walce z tym... Wiem, że to nie jest łatwe, ale dasz radę ! Pozdrawiam
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 21:28   #15
aneta_91
Zakorzenienie
 
Avatar aneta_91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 132
Dot.: Obgryzanie paznokci

a może pokazałabyś swoje efekty?
aneta_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 22:01   #16
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Obgryzanie paznokci

Tzn wkleic zdjęcie?
Raczej nie da rady bo nie mam aparatu
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 11:17   #17
Blue_Tattoo
Wtajemniczenie
 
Avatar Blue_Tattoo
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 585
GG do Blue_Tattoo
Dot.: Obgryzanie paznokci

Ja też kiedyś obgryzałam,ale potem przestałam. Nie pamiętam jak to się stało,ale bardzo się cieszę bo obgryzanie paznokci jest okropne...
__________________
"Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Puchatku...
- Co Prosiaczku?
- Nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę - chciałem się tylko
upewnić, czy jesteś."
Blue_Tattoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 12:47   #18
NiEzNaJoMkA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Białystok ! (;
Wiadomości: 436
Dot.: Obgryzanie paznokci

to jest chyba najgorszy nawyk na świecie!
ja obgryzam paznokcie od maleńkości. (oczywiście u mnie to się wiążę z nerwami) kilka razy już próbowałam nie obgryzać,udawało się,ale nie na długo aktualnie podejmuję kolejną próbę.. może uda mi się? a co jeszcze pomaga oprócz tych"gorzkich paluszków"(które na mnie w ogóle nie działają) ?? . sama nie wiem co już robić,a chce pozbyć się tego okropnego nawyku !
NiEzNaJoMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 12:51   #19
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Obgryzanie paznokci

hehehe ja z tego najzwyczajniej wyrosłam...Nie wiem moze to o0gryzanie faktycznie wynika z nerwów.Dziecinsto miałam nerwowe-teraz raczej jestem wytonowanaNie uzywałam tez nigdy jakies przedziwacznych specyfików

Wiec dziewczyny zycze powodzenia- bo po perwsze to fatalnie wyglada a po drugie jest nie zdrowe....
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-12, 13:20   #20
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Obgryzanie paznokci

A ja powiem od siebie tylko tyle - przede wszystkim SILNA WOLA ( !!! ) Ja tak naprawdę tylko dzięki temu przestałam. Od małego jakieś gorzkie paluszki itp. w ogóle mi nie przeszkadzały w obgryzaniu . Po prostu trzeba sobie powiedzieć, że się z tym kończy tu i teraz . I nie ma powrotu do nałogu . I pilnować, żeby ręce nie szły do buzi ! O jedną sekundę za dużo i może być po paznokciach, więc pilnujcie się !
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 20:25   #21
ankaxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci

no to spróbuje ale będzie ciężko rany myslałam ze macie moze jakieśsposoby mascie kremy czy coś :/ kurde poradzcie !!!!a ja od dziś sprobuje nie obgryzać MOŻE się uda :/ chciała bym bardzo ale watpię:/ wszyscy na około mi mówią ze kurd ejestem nawet ładna i zadbana ale ręce mam koszmarne i sama też to potwiedzam azsię płakac chce
ankaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:21   #22
Karla :)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Obgryzanie paznokci

Dzięki wam za wszystkie rady
Jak obgryzam w domu to rodzice zwracają mi uwagę, bo w towarzystwie znajomych nawet nie myślę o obgryzaniu, tylko w domu. Teraz nie obgryzam przez tydzień ale to już coś prawda?
A co zrobić z brzydkimi skórkami wokół paznokci? Smaruje ręce kremem do rąk ale raczej nie pomaga. Pozdrawiam
Karla :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:23   #23
aneta_91
Zakorzenienie
 
Avatar aneta_91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 132
Dot.: Obgryzanie paznokci

może spróbuj maść z wit. A albo olejku rycynowego...życzę wytrwałości
aneta_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 18:12   #24
gwiazdeczka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wschodnia czesc Polski
Wiadomości: 485
Dot.: Obgryzanie paznokci

hej!
Ja tez obgryzałam paznokcie, ale 2 tygodnie temu sie zawziełam i powidziałam DOSC! Mam słabosc do wystajacych skorek ktore strasznie mnie denerwuja i musze je obgryzc, ale jakos sie hamuje. CHce miec ładne dłonie, zeby ich nie ukrywac np trzymajac sie poreczy w autobusie czy wskazujac cos komus na kartce paluszkiem. Mysle,ze najwiecej zalezy od psychiki. Co mi pomaga? Malowanie paznokci i...czeste mycie rak zauwazyłam, ze gdy mam brude rece, powierzchnia wokol paznokcia jest sucha, skorki odstaja i widac wszystko co brzydkie a jak umyje raczki to dłonie sa zdecydowanie ładniejsze, smaruje je potem kremem i tak trwam do kolejnego umycia rak moze ktos powie ze jestem dziwna czesto myjac rece, ale to mi pomaga. Co do nerwow to..ja nie obgryzałam z nerwow tylko hm...z przyzwyczajenia? sama nie wiem..pozdrawiam
__________________
Odstąpie salę w Jablonnej koło Lublina
2 maja 2009

gwiazdeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 18:23   #25
rossarium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 325
Dot.: Obgryzanie paznokci

na obgryzanie paznokcie najlepsze są tipsy przedłuzć ładnie paznokcie nie zgryziecie tego i napewno pomoże ;]
__________________
rossarium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 21:28   #26
balbina01
Raczkowanie
 
Avatar balbina01
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 30
Dot.: Obgryzanie paznokci

tylko, że mnie np. nie stać na tipsy :/ ale tez jakoś staram się narazie zapuszczać. jakoś idzie
balbina01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.