Białe krostki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 10:44   #1
oceloteftw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1

Białe krostki na twarzy


Witam Was drodzy forumowicze!
Piszę, gdyż dotknął mnie pewien problem ze skórą. Otóż co jakiś czas wyskakują mi na twarzy białe krostki. Najczęściej dzieje się tak po tym, jak dotyka mnie po twarzy moja dziewczyna. Zjawisko to nasila się, gdy widzę się z nią kilka godzin po goleniu. Wtedy tych krostek jest o 2-3 sztuki więcej. Szukałem informacji o tym w Internecie i jedyne na co natrafiłem, to prosaki, ale na nie nie ma skutecznych metod leczenia, więc mam nadzieję, że to jednak nie to. Moja dziewczyna oczywiście stosuje się do wszelkich zasad higieny. Ostatnio zmieniała nawet balsam do rąk, bo myśleliśmy, że może on jest przyczyną. Jest mi bardzo głupio z tym problemem. Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam gorąco.
oceloteftw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 15:59   #2
Asiulkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 112
Dot.: Białe krostki na twarzy

A moze to sa zaskorniki zamkniete ? Ja mam pelno takich krosek bialych na czole :/
Asiulkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 16:08   #3
donqsia
Zadomowienie
 
Avatar donqsia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 276
Dot.: Białe krostki na twarzy

Jeśli wysyp się nasila po goleniu może to być zapalenie mieszków włosowych- rzadko zmieniana maszynka do golenia,lub maszynka która goli nie tylko włosy w obrębie twarzy. Lub podrażnienie mieszków włosowych.

Czy po goleniu towarzyszy Ci zaczerwienienie skóry i uczucie pieczenia?

Jeśli to to co myślę, musisz zmienić pielęgnację twarzy, po goleniu proponuję zdezynfekować skórę wodą utlenioną lub preparatem Octenisept. Używaj maszynek jednorazowych lub dezynfekuj maszynkę po każdym goleniu.

Oczywiście po goleniu dobry krem łagodzący podrażnienia i nawilżający, a nie tylko "woda po goleniu"


A prosaki to białe grudki najczęściej w okolicy górnej części twarzy- "kaszaki", których nie da się wycisnąć więc nie sądzę,żeby to było to.

Edytowane przez donqsia
Czas edycji: 2012-06-26 o 16:10
donqsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 18:07   #4
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Białe krostki na twarzy

A ja myślę, że to po prostu zaskórniki lub inne wypryski (nie znam się na ich rodzajach). Jeśli ktoś ma skórę skłonną do trądziku, wyprysków nie powinno się dotykać skóry twarzy bo roznosi się po niej brud, kurz, bakterie, a to sprzyja właśnie powstawaniu tego typu wykwitom. Dodatkowo może nawet dziewczyna za mocno balsamuje ręce, zostawia na Twojej twarzy cienką warstewkę tego kremu czy balsamu, a on może Ci zapychać pory. Zarost w pewnym stopniu zatrzymuje np. bakteriom dostęp do skóry, więc jeśli się go zgoli to automatycznie jest się narażonym na większy wysyp wyprysków.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.