Od czego zacząć?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 09:50   #1
kochanazlosnica013
Raczkowanie
 
Avatar kochanazlosnica013
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 37
GG do kochanazlosnica013
Red face

Od czego zacząć??


Witam wszystkie Wizazanki
Od kilku miesięcy kupuję burde, czytam fora o szyciu i bardzo chciałabym coś uszyć, kilka razy podchodziłam już do uszycia spudniczki, ale na wykroju się skończyło
może jakaś Wizażanka mogła by mi doradzić od czego zacząć... Ah, właśnie jeszcze jedno studiuję książkę PROSTE I MODNE SZYCIE... Marzę o tym żeby mieć szafę samodzielnie zaprojektowanych i uszytych ubrań... mam tyle pomysłów...
kochanazlosnica013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 10:58   #2
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Od czego zacząć??

Dwa razy w roku burda wydaje dodatek szycie krok po kroku, proponuje kupić gazetę i wybrać coś do uszycia. Są to proste wzory i dokładnie jest opisane co i w jakiej kolejności zrobić.
W burdzie też wzory mają oznakowanie stopnia trudności, wybierz coś z najprostszych rzeczy. Jak stwierdzisz że dobrze Ci idzie możesz wybrać coś z ubrań o stopień trudniejszych.
Dlaczego zakończyłaś próbę szycia na wykroju? Był zbyt trudny? Odechciało Ci się?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 11:27   #3
kochanazlosnica013
Raczkowanie
 
Avatar kochanazlosnica013
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 37
GG do kochanazlosnica013
Dot.: Od czego zacząć??

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Dwa razy w roku burda wydaje dodatek szycie krok po kroku, proponuje kupić gazetę i wybrać coś do uszycia. Są to proste wzory i dokładnie jest opisane co i w jakiej kolejności zrobić.
W burdzie też wzory mają oznakowanie stopnia trudności, wybierz coś z najprostszych rzeczy. Jak stwierdzisz że dobrze Ci idzie możesz wybrać coś z ubrań o stopień trudniejszych.
Dlaczego zakończyłaś próbę szycia na wykroju? Był zbyt trudny? Odechciało Ci się?
poprostu byl zbyt trudny i szlak mnie trafial...
mam jeden egzemplarz szycie krok po kroku, bardzo duzo tam fanych pomyslow, dzieki za wsparcie, bede prubowala dalej, a co do ksiazki PROSTE I MODNE SZYCIE to taka sobie
kochanazlosnica013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 13:33   #4
zuzzanna
Raczkowanie
 
Avatar zuzzanna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 395
Dot.: Od czego zacząć??

wiesz,

szycie wymaga wiele ciepliwości i wyobraźni tak naprawdę, to układanka, którą trzeba zszyć do kupy

jeśli chodzi o wykroje z Burdy, to na każdym kawałku masz jakies numerki i znaczki, jest też opis co te symbole oznaczają,
studiowanie tych znaczków i numerków bardzo pomaga, np w rogach każdej części danego kroju jest numer co oznacza, że trzeba odnaleźć drugą część która w rogu ma ten sam numerek i połączyć je ze sobą, i tak aż uzyskasz efekt końcowy w postaci jakiegoś fajnego ciucha;

pamiętam swoje początki w szyciu, szyłam, prułam, znów szyłam i znów prułam i tak do skutku, koszmar... ale praktyka czyni mistrza i fajnie jest mieć coś stworzonego samodzielnie, jedynego i niepowtarzalnego, w czym nie chodzi pół miasta

życzę powodzenia, i czekamy na efekty
__________________
Jimmy in the bottle
zuzzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 16:41   #5
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Od czego zacząć??

ja też właśnie zaczynam się uczyć, narazie proste szwy i jakieś bluzki, co po domu potem chodze no i oczywiście również kupuje burdę
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.