Haluksy - czy ktoś miał operowane? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-23, 13:26   #91
pasjak
Przyczajenie
 
Avatar pasjak
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 11
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja miałam dość podobną operację nie tak dawno temu i też dość bardzo się jej obawiałam. Na szczęście trafiłam na dość dobrego ortopedę dr Adriana Stępińskiego, dzięki czemu cały etap leczenia, aż do końca rehabilitacji odbył się naprawdę sprawnie. Pracuje on w Usi-Med i neoMedica w Poznaniu, xxx Nie ma co się bać takich operacji, w Polsce nie brakuje dobrych specjalistów.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-20 o 10:38 Powód: reklama
pasjak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 10:36   #92
GewaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Zmagam się z haluksami od lat i dzięki temu foru dowiedziałam się wiele nowych ciekawych rzeczy ,dziękuję.
GewaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 15:18   #93
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja na szczęście nie mam problemów z halluksami jednak słyszałam, ze może to być genetyczne? Pytam ponieważ moja mama ma z tym problem i chyba będzie miała zabieg. Obecnie chodzi do <ciach> i na ostatniej wizycie pan doktor wspominał, że bez zabiegu się raczej nie obejdzie tym bardziej, ze przyszła do niego trochę późno bo uparciucha sama próbowała leczyć sobie swoje halluksy :/ Dobrze, ze trafiłam na ten wątek bo będe ja mogła też trochę uspokoić bo się denerwuje na myśl o zabiegu.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 19:20
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 21:40   #94
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

No z tym to nie ma żartów. A czy ktoś miał może operacje na haluksy w szpitalu orthos w Komorowicach. Mozecie coś więcej jak to tam przebiegało ? Czy po takim zabiegu potrzebne są ćwiczenia i czy trzeba nosić jakieś specjalne obuwie?
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 06:43   #95
agusia951
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez Darkana Pokaż wiadomość
No z tym to nie ma żartów. A czy ktoś miał może operacje na haluksy w szpitalu orthos w Komorowicach. Mozecie coś więcej jak to tam przebiegało ? Czy po takim zabiegu potrzebne są ćwiczenia i czy trzeba nosić jakieś specjalne obuwie?
Niestety o tym szpitalu nic nie wiem, a co do ćwiczeń to ja musiałam od razu po zabiegu ćwiczyć palce, tzn zginać je i odginać, a później lekarz zalecił mi jeszcze rehabilitacje więc tam też ćwiczyłam Od razu po operacji dostajesz takie specjalne butki
agusia951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 17:35   #96
haluksik79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

witam wszystkich.
operację haluksów miałam zrobioną 28.08.2017 więc całkiem niedawno. na samą operację NFZ czekałam dość długo bo ponad 6 lat.operację miałam przeprowadzoną w Akademii Medycznej we Wrocławiu.Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona i z opieki i z samego zabiegu, który przeprowadził lekarz Orzechowski. Nie będę oszukiwać że bólu po operacji nie ma jest ale do zniesienia.
Dzisiaj byłam na ściągnięciu szwów, dalej w specjalnym butku i zwolnienie 6 tygodni. Za 4 tygodnie do kontroli ze zdjęciem rtg i oczywiście zapiszę się już na następną nogę. Jak będzie dalej to się zobaczy, każdy jest inny
haluksik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 10:54   #97
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Mi halluksy operował <ciach>. Po zabiegu ból tak jak koleżanka pisze powyżej do zniesienia. Oczywiście po wszystim chodziłam na rehabilitacje a Pan doktor zalecił mi wykonanie wkładek ortopedycznych do obuwia takich indywidualnych. Ulga dla stóp nieziemska- czasem nawet zaszaleję i założę baaardzo wysoki obcas
__________________
Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa - mądrze czynić

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 17:49
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-03, 17:50   #98
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Afojack a długo miałaś tą rehabilitację po zabiegu? Ja właśnie idę do doktora Budkiewicza bo kilka osób mi go poleciło i raczej też czeka mnie zabieg na haluksy bo mam je okropne

Edytowane przez judyta111
Czas edycji: 2018-04-11 o 09:47
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 13:33   #99
candydolls27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 66
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez haluksik79 Pokaż wiadomość
witam wszystkich.
operację haluksów miałam zrobioną 28.08.2017 więc całkiem niedawno. na samą operację NFZ czekałam dość długo bo ponad 6 lat.operację miałam przeprowadzoną w Akademii Medycznej we Wrocławiu.Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona i z opieki i z samego zabiegu, który przeprowadził lekarz Orzechowski. Nie będę oszukiwać że bólu po operacji nie ma jest ale do zniesienia.
Dzisiaj byłam na ściągnięciu szwów, dalej w specjalnym butku i zwolnienie 6 tygodni. Za 4 tygodnie do kontroli ze zdjęciem rtg i oczywiście zapiszę się już na następną nogę. Jak będzie dalej to się zobaczy, każdy jest inny
aż 6 lat? kurczę lekarz mi mówił, że terminy są ok roku
candydolls27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 15:45   #100
laki1611
Przyczajenie
 
Avatar laki1611
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Popytajcie w tym temacie znajomych. Wydaje mi się, że to może być dość dobre rozwiązanie
__________________
To właśnie jest najstraszniejsze. To, że wiesz, że ktoś ma nad tobą taką władzę, a jednak wskakujesz na główkę w związek z tą osobą.
laki1611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 12:38   #101
Renata192018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez MalaMi_ Pokaż wiadomość
Własnie mija 3cia doba po operacjidostalam wypis i dzisiaj idę do domu. Sama operacja to nic strasznego,odbyła się pod narkozą-metodą Scarf. Po zabiegu, jakies 2h zaczął pojawiać się ból. Dostalam dożylnie leki przeciwbolowe(venflon), potem morfinę kilka razy. Na drugi dzień już bylo lepiej, tabletki p.ból.Dzisiaj widziałam moja stópkęPaluch prosciutki,nózka troche spuchnieta jeszcze ale widac że pan doktor spisał się na medal. W środku stopy są wkręcone 2ie srubki, do usunięcia ok. kwietnia. Zainteresowanym mogę podać namiary na lekarza który jest specjalistą od tych naszych koslawych paluchówzabieg refundowany z NfZ
Witam
Będę bardzo wdzięczna jęzeli podasz mi namiary
Renata192018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-19, 15:09   #102
toxic_cake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Hej, jestem praktycznie tydzień po operacji w szpitalu Damiana, ale na NFZ (czekałam kilka miesięcy). Jest to dla mnie niezłe zaskoczenie ponieważ praktycznie nie czuję bólu. Oczywiście biorę ketonal, ale bardziej z obawy że mnie zaskoczy ból, niż z tego że boli. W szpitalu leżałam mniej niż 24h i od wtedy stawiałam już kroki o własnych siłach. Dzisiaj jestem juz w stanie iść dalej niż do toalety, ale nie forsuję nóg. Mam nadzieję, że kolejne dni będą tylko lepsze, a 14.08 mam zjęcie szwów.
toxic_cake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 09:59   #103
Mariola_Kasztan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

W zeszłym roku miałam operacje haluksów. Jestem z Poznania, więc zdecydowałam się pójść do ekspertów z halluxduo. Wbrew temu co się powszechnie mówi, operacja nie była ani trochę bolesna, wszystko dzięki znieczuleniu. Poza tym, operacja okazała się skutecznie wyleczyć moją chorobę, dlatego bardzo gorąco polecam ten ośrodek wszystkim, którzy też mają problem z haluksami. Radzę nie odwlekać leczenia haluksów, ponieważ problem rozwija się i komplikuje wraz z upływem czasu.

Edytowane przez Mariola_Kasztan
Czas edycji: 2018-09-26 o 09:22
Mariola_Kasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 07:28   #104
mariolkawo
Przyczajenie
 
Avatar mariolkawo
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

siostra moja operacje miała i chyba w miarę zadowolona po niej jest. Miała znieczulenie więc nic nie czuła ja to zaczęłam nosić wkładki ortopedyczne stepforward tak po prostu dla wygody i na wszelki wypadek żeby nie mieć haluksów bo to nie dośc że średnio wygląda to i jeszcze problemy są
mariolkawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 08:29   #105
szafransisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Witam wszystkie posiadaczki haluksów,
mam pytanie do pań, które są już po zabiegu/operacji.
1. Jaki jest realny czas powrotu do sprawności (chodzenie, jeżdżenie autem).
2. W przypadku zwolnienia lekarskiego, ile wynosi takie zwolnienie.
3. Kiedy najlepiej robić taki zabieg (zima, lato).
4. Czy haluksy wracają, bo często słyszę takie opinie.
5. I najważniejsze pytanie. Czy można potem chodzić w butach na obcasie?
Mam haluksana jednej stopie i w związku z tym pojawiły się problemy z doborem butów oraz z coraz częstszym pojawianiem się bólu w tej stopie.
szafransisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 23:26   #106
DominikaEN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cześć,


Operowałam haluksy w zeszłym roku, obydwie nogi jednocześnie w Poradni Stopy w Warszawie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, wreszcie mnie nie bolą stopy, są ładne i ogólnie mój komfort życia się polepszył, ale....oczywiście jest niestety kilka ale.
Mówiono mi, że pełna sprawność wróci po 2-3 miesiącach ale to zależy co kto uważa za pełną sprawność. Ja jestem osobą bardzo aktywną, dużo chodzę, ćwiczę 3 razy w tygodniu i po 3 miesiącach nie mogłam mówić o powrocie do sprawności z przed operacji. Oczywiście chodziłam bez problemu ale potrzebowałam dużo odpoczynku i chłodzenia stóp wieczorem po całym dniu. Także pełną sprawność w moim mniemaniu miałam po około pól roku od operacji (tak że wróciłam na fitness i mogłam wszystko robić). Aczkolwiek po 2 miesiącach żyłam już normalnie, tj. prowadziłam samochód i normalnie funkcjonowałam nacodzień.



Nie wiem ile trwa zwolenieni, bo mieszkam w UK i nie korzystałam.


Ja robiłam latem i bardzo byłam z tego zadowolona. Łatwo było mi się ubrać w letnie ubrania (nie wyobrażam sobie wkładania ubrań zimą, przeciągania stopy w bucie pooperacyjnym przez spodnie!). Poza tym stopy po operacji trzeba nonstop chłodzić co latem nie jest takie uciążliwe a jednak zimą może być mało przyjemnie. Ale to moja osobista opinia



To czy haluksy wrócą zależy od wielu czynników. Obecne metody operacji bardzo minimalizują ilość nawrotów. (Nie wiem jednak czy metody na NFZ można porównać z tymi dostępnymi prywatnie.

Ja skorzystałam z polisy ubezpieczeniowej i otrzymałam zwrot za operację.) Poza tym operacja operacją ale najważniejsza jest REHABILITACJA. Trzeba się do niej bardzo przyłożyć i warto zainwestować w częste spotkania z dobrym rehabilitantem bo to zdecydowanie poszerza sprawność stóp i zakres zgięcia palców.

Poza tym trzeba dbać o dobre obuwie i tu przechodzę do kolejnego pytanie. Niestety buty na obcasie nie są zalecane. Tzn. można je okazjonalnie założyć ale niestety tylko od święta. Ja jeszcze nie nosiłam od operacji bo nie udało mi się znaleźć takich w których byłoby mi wygodnie. Ale wiem, że niektóre dziewczyny chodzą. Ja jednak mam obawy, że to mogłoby spowodować nawrót i nie mam ochoty kusić losu.


Podsumowując, szczerze polecam operacje bo uważam, że warto sobie pomóc jeżeli odczuwa się dyskomfort nacodzień. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że wiele zależy od nas, od tego czy będziemy się sumiennie rehabilitować i dbać o swoje stopy.
Pozdrawiam!
DominikaEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 20:17   #107
Jeanne864000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Witaj.Czy mozesz napisac jaka to polisa i od kiedy sie tam ubezpieczasz?chcialabym sie ubezpieczyc troche wczesniej, zanim zdecyduje sie na zabieg.bylabym wdzieczna za podpowiedz.pozdrawiam 😊
Jeanne864000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 17:25   #108
Gerda233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Witam
Czy na temat zabiegu w Busku-Zdroju w szpitalu Górka może ktoś się wypowiedzieć?Mam skierowanie i borykam z myślami czy dobrze robię? Czy metody na NFZ są takie same jak prywatnie?Może ktoś ma jakieś doświadczenie i mógłby się podzielić?

Edytowane przez Gerda233
Czas edycji: 2018-11-27 o 17:27
Gerda233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 12:56   #109
molxa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10
GG do molxa
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Hej, jestem 2 tygodnie po operacji haluksów metodą Chevron w szpitalu w Trzebnicy. Zabieg minął szybko i bez problemów,na drugi dzień po zaczęłam chodzić w bucie ortopedycznym. Leki przeciwbólowe brałam przez tydzień.Stopa boli nadal jak chodzę lub stoję,pojawia się też dyskomfort i póki co najlepiej mi z nogą w górze. Czekam z niecierpliwością aż minie te 6 tygodni w bucie i będę mogła wrócić do pełnej sprawności.

Drogie wizażanki,które są już dawno po zabiegu- na jakie zabiegi fizjoterapii chodziłyście?? W szpitalu powiedzieli,że to nie jest konieczne,w co nie chce mi się wierzyć...
molxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 20:28   #110
Jeanne864000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

DominikaEn prosze o prywatna odpowiedz w sprawie tego ubezpieczenia obejmujacego operacje haluksow.Bede niezmiernie wdzieczna!
Jeanne864000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 09:26   #111
aleksandra1274
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja operowałam haluksy w halluxduo i mogę spokojnie polecić ten ośrodek każdemu z problemem haluksów. Wybranie specjalistów zajmujących się konkretnie haluksami wydawało mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Minęło kilka miesięcy i po deformacji nie ma nawet śladu
aleksandra1274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 16:22   #112
workowata
Przyczajenie
 
Avatar workowata
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 7
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Kurcze, też mam ten problem. Poważnie zastanawiałam sie nad zabiegiem. Meczy mnie ból, nie mogę dobrać obuwia, niewiele modeli pasuje, buty na obcasie to juz zupełnie nie. . Z zaslyszanych - okropny ból po operacji. Skoro halluksy powracaja to nie wiem czy w tym momencie jest sens ( uwielbiam spacery , bardzo duzo chodze). załamka normalnie
workowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 09:52   #113
szafransisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Minęła już 4 doba po zabiegu usunięcia halluxa na jednej stopie (na drugiej o dziwo nie mam) i czuję się na prawdę dobrze.

Zabieg robiono mi metodą Scarf. Pomimo, że jestem z Gdyni zdecyfowalam się na HalluxCenter z Poznania. Oprócz tego, że mieli dobre opinie, to praktycznie wszystkiego dowiedziałam się z ich strony internetowej. Wszystko o co chciałam ich zapytać przed zdecydowaniem się na zabieg, znalazłam na ich stronie. Cennik podaje konkretną cenę, a nie widełki. Nie potrzeba jechać na wizytę przedoperacyjną. Na maila wysyłają skierowanie na RTG i trzeba im też na maila odesłać zdjęcia. Na ich podstawie określają metodę.

Co do bólu, to nic a nic mnie nie boli. Jest to na pewno wynikiem tego że biorę leki, które mi zalecono (łącznie z wytycznymi co i o jakiej godzinie). B. czesto robię zimne oklady, bo to jak napisali w zaleceniach powoduje większy przepływ krwi do miejsca poddanego krioterapii. A wraz z krwią dostarczane są hormony, substancje odżywcze i tlen niezbędne do regeneracji.

Od chwili kiedy przyjechałam na operację, jedynym bólem to były ukłucia zastrzyków (przynajmniej na razie).

Gdzieś ktoś na tym forum pisał że jest już po operacji, ale za jakiś czas będzie miał wyciąganą śrubę, założona w trakcie operacji. W metodzie, która u mnie zastosowano nic mi nie będę wyciągać, usuwać poza zdjęciem szwów po 2 tyg.

Operację miałam o 19.00, a o 12.00 następnego dnia wypisano mnie i pojechałam samochodem do domu (nie ja prowadziłam).

Jak na razie wszystko jest ok. Pozdrawiam
szafransisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 09:56   #114
szafransisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Zapomniałam napisać, że w klinice dali mi specjalny bucik (gejszy &#128521 w którym mam chodzić, dopóki nie zrosną się kości, czyli ok. 5-6 tyg.

I w tych nowoczesnych metodach halluxy nie odnawiają się.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20190324-065258.jpg (118,8 KB, 24 załadowań)
szafransisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 10:06   #115
szafransisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

A i gdzieś na tym forum też czytałam że ktoś miał znieczulenie miejscowe i wszystko widział!!! Makabra!!!!

Ja miałam znieczulenie w okolicę kręgosłupa i po nim nie ma się czucia od pasa w dół.

Bardzo bałam się tego znieczulenia i ewentualnego widoku operacji.

Nic z tych rzeczy!

Poczułam coś przez chwilę jak ukąszenie komara i odplynełam 😁 Prxykryto mnie miękkim kocykiem i przespałam operację.

Podczas tej operacji na udzie jest zaciśnięta opaska, żeby noga za mocni nie krwawiła.

Sorki, że piszę z takim szczegółami, ale mi zanim zdecydowałam się na operację bardzo brakowało konkretnych informacji
szafransisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 21:06   #116
as36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Witajcie,
mam skierowanie na operację haluxa i poszukuję dobrego lekarza w Warszawie.
Słyszałam, że dobrze operują w Poradni Stopy a czy ktoś z Was miał operację albo słyszał, jak operują w Lux Medzie na Puławskiej? Szpital w Otwocku cieszy się też dobrą opinią ale kolejki na NFZ takie że oczekiwanie lekką ręką ponad 1,5 roku. Mam spory dylemat a chciałabym to zrobić jeszcze przed latem...
Jeśli ktoś się może podzielić informacją to będę mega wdzięczna...

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Hej, jeśli to Ci coś pomoże, to w tym roku będzie to mój drugi operowany halux. Pierwszy był kilkanaście lat temu i nie odrósł, nie boli, nóżka jest prosta i jedynie blizna przypomina, ze coś tam było robione. No, może na minus jest jeszcze to, że paluch nie jest aż tak ruchomy jak oryginał ale plusy zdecydowanie przeważają. Mając jeszcze raz decyzję przed sobą, zrobiłabym to samo

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Sorka to ostatnie było do "workowata"
as36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:36   #117
DominikaKa5353
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja mialam w koncu zoperowane i ogromna ulga ze moge normalnie chodzic w sukienkach i nie wstydzic sie plus bol zniknal. U mnie kazdy ma haluksy w rodzinie moja mama i moja babcia tez wiec to genetyczne na pewno. Co do wpisu kolezanki wyzej i kazdego kto ma blisko do wawk niedaleko masz do Sochaczewa wiec tam bardzo polecam pana doktora Jacka Przybek z enel- med . Mysle ze czasem lepiej przejechac sie kilka km do dobrego lekarza niz bez sensu bladzic i kazdy to samo powie a ten w koncu byl zbawieniem dla moich nog...
DominikaKa5353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 14:09   #118
candydolls27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 66
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja operowałam lewą stopę rok temu w lutym i nie żałuję, 7 tygdni l4 i wróciłam do swoich obowiązków. Ból nie jest taki straszny, da się wytrzymać. Dla mnie osobiście gorszy był dyskomfort życia z haluksem niż ból pooperacyjny.
candydolls27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 14:36   #119
Himbeer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Hej wszystkim. Sama zastanawiałam się długo nad operacją haluksów (mam niestety na obu stopach) i w końcu się odważyłam. Zabieg wykonany został 15.01.2020 w szpitalu powiatowym w ramach NFZ. Początkowo chciałam prywatnie, ale dowiedziałam się, że na NFZ wykonują już te operacje nowoczesnymi metodami bez używania drutów, które potem trzeba wyciągać (brr).


Na oddział zgłosiłam się na czczo. Zrobiono mi prześwietlenie stopy, pobrano krew na badania. Później anestezjolog przeprowadził wywiad i podpisałam zgodę na operację.


Następnego dnia po szybkim prysznicu przewieziono mnie na blok operacyjny. Znieczulenie miejscowe - w kręgosłup. Trochę się obawiałam, ale nie bolało - porównywalne do ukąszenia komara Od razu zaznaczyłam, że nie chcę niczego słyszeć ani widzieć, wiec dostałam jakiś środek przez venflon i obudziłam się w momencie zakładania opatrunku


Od razu podłączono mi kroplówkę ze środkiem przeciwbólowym. Do wieczora nie mogłam nic zjeść, nie mogłam także wstawać z uwagi na powikłania. Dopiero po 20 zjadłam małą kanapeczkę (tak naprawdę była spora, ale potem pożałowałam, bo zrobiło mi się niedobrze - takze przestrzegam przed obżarstwem ) i na wózku przedostałam się do toalety.


Polecam zabrać ze sobą kule łokciowe, które ułatwiają poruszanie się do momentu zakupu/otrzymania ortezy. Można wtedy pójść swobodnie do łazienki bez potrzeby proszenia o pomoc pielęgiarek.


Co do bólu, nie ukrywam, że pierwsza noc była ciężka. Może gdyby od razu podano mi mocniejsze środki byłoby inaczej. W kazdym razie na drugi dzień śmigałam już w bucie i o kulach po korytarzu w południe zostałam wypisana do domu.


Dzis mija 5 doba po operacji. Czuję się świetnie. No może poza bolacym kręgosłupem gdy zbyt dużo chodzę Trzeba chodzić, ruszać paluchem, ale trzeba też słuchać swojego organizmu. Jeśli coś boli - odpocząć, a nie na siłę chodzić, bo inni już chodzą. Każdy jest inny i w innym tempie dochodzi do siebie.


Za dwa dni zmiana opatrunku, za 9 dni zdjęcie szwów. Po 6 tyg. oraz po 3 m-cach rtg kontrolne.


Przepraszam za długi post, ale sama będąc ciekawa jak to wszystko wygląda szukałam bardziej szczegółowych opisów i pomyślałam, że komuś się przyda.



Pozdrawiam
Himbeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 17:46   #120
Kridla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cześć wszystkim.Najpierw trzeba znalezć ortopedę,który ma doświadczenie w takich operacjach,naprawdę warto.Operację miałam w

lipcu 2019.Znieczulenie w kręgosłup nie bolało,po operacji dostawałam środki p.bólowe w kroplówkach.W domu nie musiałam już nic zażywać choć ze szpitala wyszłam po dwóch dniach od zabiegu.
W drugiej dobie mogłam już"oszczędnie"poruszać się w ortezie i o kulach i tak przez 6-8 tyg.Przez cały czas rekonwalescencji miałam zapewnioną opiekę mojego lekarza.Dziś już moja zdrowa noga śmiga.
Kwestia kiedy można prowadzić samochód jest indywidualna,ja
posłuchałam lekarza i nie spieszyłam się.Dziewczyny(te starsze i młodsze)odwagi,pozbądzcie się tego bólu.Operacja na NFZ.
Kridla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-14 20:35:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.