Grecja - praktyczne porady - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-24, 09:14   #31
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja byłam w Paralii i to nawet nie raz w dzień to kurort jak kurort, w sam raz na leżenie na plaży (wystarczy przejść ok. 5 minut od samego centrum i można znaleźć pełno miejsc do plażowania, a i plaża jest szersza ), zresztą na spacerowanie w ciągu dnia to i tak jest za gorąco. Jednak cała Paralia ożywa wieczorem, już od zachodu słońca. Tłumy ludzi, głównie młodych. Wtedy miasto ma klimat za którym po prostu przepadam Zabawa na dyskotekach rozkręca się dopiero po północy (wejście dla kobiet do północy jest bezpłatne) i trwa naprawdę bardzo długo
A Grecy to naprawdę fantastyczni ludzie,wiem co mówię! ich stosunek do Polaków (a zwłaszcza Polek) jest bardzo przyjazny
w razie jakiś pytań,wątpliwości, postaram się pomóc
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 11:27   #32
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

dzieki dziewczyny za rady i informacje
magdziaS, te orzeszki wloskie w miodzie i ouso brzmią baardzo kusząco:d no i oczywiscie gyros, nie omieszkam go sprobowac
Rock_Fanka, na pewno przejde sie do Olimpic Beach juz nie moge sie doczekac tych wczasow
Nicole, dzieki za rady jesli bede miala jakies pytania, na pewno dam znac

pozdrawiam
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 11:29   #33
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Ariadna86
dzieki dziewczyny za rady i informacje
magdziaS, te orzeszki wloskie w miodzie i ouso brzmią baardzo kusząco:d no i oczywiscie gyros, nie omieszkam go sprobowac
Rock_Fanka, na pewno przejde sie do Olimpic Beach juz nie moge sie doczekac tych wczasow
Nicole, dzieki za rady jesli bede miala jakies pytania, na pewno dam znac

pozdrawiam
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 12:19   #34
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Ariadna86
dzieki dziewczyny za rady i informacje
magdziaS, te orzeszki wloskie w miodzie i ouso brzmią baardzo kusząco:d no i oczywiscie gyros, nie omieszkam go sprobowac
Rock_Fanka, na pewno przejde sie do Olimpic Beach juz nie moge sie doczekac tych wczasow
Nicole, dzieki za rady jesli bede miala jakies pytania, na pewno dam znac

pozdrawiam
koniecznie też spróbuj tamtejszych pistacji (uwielbiam!) i serka feta, a w tavernach możesz zamówić przepyszną kawę Frappe (jakiej nie znajdziesz w Polsce ).
jestem pewna że spędzisz tam wspaniały urlop!
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 12:26   #35
madmłazel_chanell
Raczkowanie
 
Avatar madmłazel_chanell
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 350
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez bardotka_a
Ja byłam i nie polecam
Napisz jakich informacji konkretnie potrzebujesz
Mam nadzieje ze nie jedziesz z FunClubem
Ja bylam, z Funclubu niedawno wrocilam. Jestem zachwycona - hotel czysty i zadbany, kuchnia w pokoju w pelni wyposazona, w pokojach lazienka, telewizor, cena baaardzo niska, autokar wysokiej klasy.

Mi Paralia sie bardzo podobala, fajne miasto, dyskoteki ok, plaza czysta, morze czyste z tym ze byly Meduzyy , jedzenie stosunkowo drogie. Mialam takie szczescie ze przez caly czas mialam swietna pogode, a slone nawet na chwile nie zachodzilo.

Będąc na zakupach w centrum miasta dostrzeglam ( a dokladniej moj chlopak) Szak Onila ( gra w NBA).

Pozdrawiam
__________________
jedna z tych co w moment myśli kradną
zniewalają wzrok już
nie uciekniesz w stronę żadną

madmłazel_chanell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 13:56   #36
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez madmłazel_chanell
Ja bylam, z Funclubu niedawno wrocilam. Jestem zachwycona - hotel czysty i zadbany, kuchnia w pokoju w pelni wyposazona, w pokojach lazienka, telewizor, cena baaardzo niska, autokar wysokiej klasy.

Mi Paralia sie bardzo podobala, fajne miasto, dyskoteki ok, plaza czysta, morze czyste z tym ze byly Meduzyy , jedzenie stosunkowo drogie. Mialam takie szczescie ze przez caly czas mialam swietna pogode, a slone nawet na chwile nie zachodzilo.

Będąc na zakupach w centrum miasta dostrzeglam ( a dokladniej moj chlopak) Szak Onila ( gra w NBA).

Pozdrawiam

Pamiętam,że kiedy pływałam na materacu i spojrzałam na wodę to otaczały mnie meduzy
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 14:40   #37
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez madmłazel_chanell
Ja bylam, z Funclubu niedawno wrocilam. Jestem zachwycona - hotel czysty i zadbany, kuchnia w pokoju w pelni wyposazona, w pokojach lazienka, telewizor, cena baaardzo niska, autokar wysokiej klasy.

Mi Paralia sie bardzo podobala, fajne miasto, dyskoteki ok, plaza czysta, morze czyste z tym ze byly Meduzyy , jedzenie stosunkowo drogie. Mialam takie szczescie ze przez caly czas mialam swietna pogode, a slone nawet na chwile nie zachodzilo.

Będąc na zakupach w centrum miasta dostrzeglam ( a dokladniej moj chlopak) Szak Onila ( gra w NBA).

Pozdrawiam
To widocznie miałaś szczęście, nie chce mi sie tu juz rozpisywać na ten temat, ale wiem, że ja już nigdy z tym biurem nigdzie nie pojade.
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 14:41   #38
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Ja polecam Skarpę
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:23   #39
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Rock_Fanka

Pamiętam,że kiedy pływałam na materacu i spojrzałam na wodę to otaczały mnie meduzy
jesli chodzi o meduzki to zależy od części Paralii jakieś 3 tygodnie temu jakieś 5 minut od centrum nie było meduz
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 15:25   #40
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Cytat:
Napisane przez Nicole
jesli chodzi o meduzki to zależy od części Paralii jakieś 3 tygodnie temu jakieś 5 minut od centrum nie było meduz
Hm..możliwe W miejscowości gdzie ja byłam pływało sporo meduz
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 17:00   #41
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ajjj meduzy?? Brr na samą mysl o nich przechodzą mnie ciarki:P mam nadzieje ze nie bede miala z nimi stycznosci:/;p
Nicole, pistacje i frappe mmm po prostu uwielbiam
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 17:08   #42
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Na pocieszenie mogę ci powiedzieć,że w ogóle nie czuć oparzenia meduzy Ja np. wyszłam z wody,siadłam na koc i zauważyłam oparzenie. I nawet nie wiedziałam kiedy to się stało
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 18:36   #43
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Rock_Fanka
Na pocieszenie mogę ci powiedzieć,że w ogóle nie czuć oparzenia meduzy Ja np. wyszłam z wody,siadłam na koc i zauważyłam oparzenie. I nawet nie wiedziałam kiedy to się stało
hahh o tyle dobrze:P

__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:36   #44
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ariadna 86:
Ja też we wrześniu jadę do Grecji tylko, że do Olimpic Beach. Są to miejscowości odzdzielone od siebie o ok. 2 km. W ubiegłym roku byli tam moi rodzice i bardzo sobie zachwalali. W dzień plażowanie a wieczorkiem miejsc do zabawy mnóstwo. Zależy kto czego oczekuje...
Miejmy nadzieję, że wrócimy zadowolone
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 12:05   #45
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw
Ariadna 86:
Ja też we wrześniu jadę do Grecji tylko, że do Olimpic Beach. Są to miejscowości odzdzielone od siebie o ok. 2 km. W ubiegłym roku byli tam moi rodzice i bardzo sobie zachwalali. W dzień plażowanie a wieczorkiem miejsc do zabawy mnóstwo. Zależy kto czego oczekuje...
Miejmy nadzieję, że wrócimy zadowolone
Mogę Ci to zagwarantować
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 15:09   #46
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw
Ariadna 86:
Ja też we wrześniu jadę do Grecji tylko, że do Olimpic Beach. Są to miejscowości odzdzielone od siebie o ok. 2 km. W ubiegłym roku byli tam moi rodzice i bardzo sobie zachwalali. W dzień plażowanie a wieczorkiem miejsc do zabawy mnóstwo. Zależy kto czego oczekuje...
Miejmy nadzieję, że wrócimy zadowolone
Jestem pewna że wrócicie zadowolone! w Grecji naprawdę można się zakochać!
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 16:03   #47
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

a ja do Parali jade jutro
dziewczyny, fajnie tam?
a co do sklepow, jest cos ciekawego-atrakcyjnego co mozna przywiezc?
a moze sie ktos orientuje gdzie na miejscu taniej zamowic wyecieczki fakultaywne?
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:07   #48
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Mia22
a ja do Parali jade jutro
dziewczyny, fajnie tam?
a co do sklepow, jest cos ciekawego-atrakcyjnego co mozna przywiezc?
a moze sie ktos orientuje gdzie na miejscu taniej zamowic wyecieczki fakultaywne?
fajnie! nawet nie wiesz jak bym chciała być na Twoim miejscu...! gdybym tylko miała fundusze, pojechałabym nawet dzisiaj...
W sklepach, jesli chodzi o jedzenie/picie (ie tylko do przywiezienia, również do skonsumowania na miejscu):
* ouzo - wódka anyżowa, uwielbiana przez Greków. co ciekawe,przy rozcieńczeniu jej zywkłą wodą, zabarwia się na kolor mleczny
* z alkoholi popularne są też Retsina i Apelia, można spróbować.
* pyszne pistacje, równie pyszny ser feta
* niepowtarzalne greckie słodycze, robione na bazie tamtejszego miodu - różnorodne, słodkie i pyszne, znajdziesz w każdym sklepie!
* jeśli lubisz chałwę i sezamki - tam jest ich mnóstwo i duży wybór. smak inny niż w Polsce (nie tylko wg mnie).

A na miejscu łatwo znajdziesz oferty wycieczek - są tabliczki i wywieszki, często ze zdjęciami, na pewno ich nie przegapisz
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:36   #49
Pigula
Raczkowanie
 
Avatar Pigula
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 96
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Ariadna86
hej dziewczyny pisze z pytaniem czy ktoras z Was byla moze w Grecji, (a dokladniej w Parali we wrzesniu wyjezdzam z przyjaciolka wlasnie w to miejsce i chcialabym sie dowiedziec jak najwiecej o nim, a takze o Grecji, Grekach jakis zwyczajach itp:P fajnie by bylo gdybyscie zechcialy sie podzielic swoimi doswiadczeniami pozdrowki
Ja właśnie wróciłem z tego rejonu a dokładnie Olympic Beach (2 km od Paralli - polecam bardziej Olympic Beach bo w Paralii na głownej ulicy jest jak w Łodzi na Piotrkowskiej... gęsty tłum, głośno, gwarno....)
Nie wiem z usług jakiego biura korzystasz jeżeli z Gandalftravel to bym się zastanowił oto moja opinia dotycząca wczasów z powyższym biurem:



Witam!

Właśnie wróciłem z pobytu w Grecji korzystając z usług Gandaltravel.
Cały pobyt oceniam na 4-. Niestety kolejne wakacje zamierzam spędzić z innym.

Powody to:

- bajka w postaci podróży 26h (taki czas jest nieosiągalny, gdyż wyjazd odbywa się o 4 nad ranem, a na miejsce autokar dociera najwcześniej po 32 godzinach (10-10:30 bo o 9:00 są zwalniane pokoje przez poprzednie osoby).
Autokar był taki jak na zdjęciu prezentowanym na stronie ale tylko w jedną stronę (Do Grecji) i z przepełnioną toaletą i zacinającym się DVD - czyli kaszana!
Acha był też w nim barek - kawa kosztuje 2,50zł hehe

Niestety gdyby obsługa biura rzetelnie poinformowała mnie o czasie podróży to prawdopodobnie zdecydowałbym się na samolot, bo 32h w niewygodnym autobusie gorąco odradzam!

- same kwatery (APARTAMENTY I STUDIA AFRODYTA I ARIADNA) oceniam na 5
Tutaj nie było żadnych problemów, ładny aneks kuchenny, wygodne łóżka oraz ładna łazienka. Wszędzie czysto i schludnie.
Dodatkowo duży balkon. Rewelacja!

- Wycieczki

Tutaj znowu się zawiodłem, ceny wyższe niż te podane w katalogu
Ateny, WYSPA SKIATHOS to 40 Euro a nie 30, Olimp 20 Euro, Meteory 30, a o Delfach mogą wszyscy zapomnieć wycieczka nie jest już w programie (ponoć mało chętnych... szkoda bo ja w biurze wspomniałem że będę zainteresowany wykupieniem właśnie tej oraz Meteorów.... a nie poinformowano mnie że pierwszej już nie organizują mimo, że cały czas jest wymieniana na stronie oraz w katalogu firmy.

Co do samej wycieczek, to ludzie z mojego terminu byli zadowoleni ze Skiatos i
Meteorów (Wieczór grecki był porażką przed 23:00 skończyło sie już wino i uczestnicy siedzieli o suchym pysku... co sami przyznacie akurat w przypadku Grecji, gdzie wino miało lać się strumieniami jest lekką kpiną!!!!

Dlatego moja rada - jeżeli już wybieracie się jakąś paczką to zachęcam do wynajęcia na miejscu samochodu i zwiedzaniu samemu (paliwo 1l to niecałe Euro)
Drogi są lepsze niż u nas w kraju, a zwiedzicie na 100% dużo więcej niż za pośrednictwem biura no i wycieczka będzie was kosztowała znacznie mniej.

Meteory - na 6 klasztorów zwiedzacie tylko jeden (wjazd 2 euro) z przewodnikiem (dla mnie przewodnikiem amatorem bo zwiedzanie z nim trwało może 10min... reszte pobytu błąkaliśmy się już sami po klasztorze. Do drugiego klasztoru wchodzą już tylko te osoby które chcą (wjazd 2 euro), pozostałe 4 oglądasz tylko ze skał.


- Rezydentka podobnie jak mówił przedmówca stale siedziała w Parali (w Olympic Beach miała tylko 2 albo 3 dyżury w tygodniu po 30 min. Chociaż każdy uczestnik dostał kartkę z podstawowymi informacjami oraz numerem telefonu do niej!
Niestety porażała mnie jej elokwencja i sposób wypowiedzi co drugie słowo no, ta itp.

No i kolejna porażka to dzień wyjazdu. Pragnę wszystkich poinformować, aby nie byli zdziwieni - w ostatni dzień pokój NALEŻY OPUŚCIĆ DO GODZINY 9:00 RANO.
przy czym autokar do Polski jest dopiero około 21:25 i 22:20 (u nas powrót był 2 autokarami). Także czeka się około 12 godzin na bagażach co przy temperaturze około 30 Stopni sami przyznacie jest lekko żenujące!!!

Owszem mieliśmy do dyspozycji pomieszczenie gdzie wrzuciliśmy wszyscy bagaże oraz dostęp (około 20 osób) do jednej łazienki z prysznicem. Ale według mnie nie w taki sposób żegna się swoich klientów. Acha jeszcze jedna przykra informacja ale to dla osób które wybrały wczasy na KOKINO NERO - o 9 rano po wymeldowaniu z pokoju osoby zostają zawiezione do Paralii i tam czekają do godzin wieczornym (21/22 wieczorem) na autokar do Polski razem z osobami z Paralii. Także w tym przypadku mają chyba najgorzej.


- Ostatnia uwaga to autokar którym wracałem do Polski, niestety był już inny niż ten prezentowany przez biuro (ten pochodził z firmy Midex biuro także z Łodzi).
O ile siedzenia były troszeczkę wygodniesze to miejsca było zdecydowanie mniej niż w tym którym przyjechałem na wczasy ale za to podróż zdecydowanie krótsza 28h. Jedyne czego nie można zarzucić to bardzo mily kierowcy, których serdecznie pozdrawiam!

Ogólnie wakacje uważam za udane, dzięki dobrej pogodzie, czystym i ładnym kawaterom, a z usług tego biura już na pewno NIE SKORZYSTAM!!!!!
Ponowny wypad do Grecji na pewno z innym biurem, na pewno samolotem a nie autokarem i tym razem będę już bardziej przeczulony na sposób finiszu wycieczki - 12h na bagażach w oczekiwaniu na autokar/samolot nie wchodzi już grę.!!!!



Ceny hmmm są lekko wysokie przynajmniej dla nas Polaków:
( w Paralii możesz dodać po 10-20 centów więcej)

Coca Cola 1.5l 1,65 Euro
Pepsi 1.5l (od 1-1,35 Euro) ja w Olympic Beach znalazłem market Theo gdzie pepsi była po 1 Euro... w pozostałych obowiązywała cena 1.3-1.35 Euro.
Kawa Nescafe Frape - 1.5-3 Euro (przy plaży po 2.5-3 Euro)
Pepsi/Cola 0.33l w każdej tawernie 1 Euro
Wódka Uzo 5,20-5,80 Euro za 0,7l
Arbuzy 0.3-0.6 Euro za kilogram
Obiady w restauracji od 5-7 Euro (np. Gyros, frytki, surówka)
wędlina 10 plasterków 1-1.4 Euro
Ser żółty 10 plasterków 1-1.3 Euro
Makaron - 0.5 Euro paczka

Ketchup - Helmans około 2 Euro, greckiego nie kupuj bo smakuje jak przecier pomidorowy....

Przysmak greków galaretka z cukrem pudrem od 1-2 Euro zależy od wielkości opakowania - nie polecam!!!!! Smakuje jak mydło posypane cukrem.... bleeeeeeeee
Generalnie odradzam Ci wszelkiego rodzaju słodycze.... bo są bardzo słodkie (ja jadłem budyń i wuzetkę oraz ich lokalne pączki sprzedawane na plaży...). Acha wino sprzedawane jest w tawernach na buteki (także uważaj, bo ja za pierwszym razem jak zamówiłem Red Rose (jedno z popularniejszych w marketach 0.5l około 1Euro) dostałem 2 butelki a na drugi dzień męczyła mnie lekka zgaga.....
__________________
- pamiętaj, Google prawdę ci powie!
- Wyniki 1-10 spośród około 939 dla zapytania mężczyźni są dziwni.
- Wyniki 1 - 10 spośród około 804,000 dla zapytania kobiety są dziwne.
- kobiety są 85,6... razy dziwniejsze!
- to jest nasz wielki plus, obok sikania na stojąco
Pigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 18:09   #50
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Iwa_iw a kiedy dokladnie jedziesz? Na pewno wrocimy zadowolone
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:24   #51
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Pigula, dzieki za szczegolowe informacje (szczegolnie przykladowe ceny), na pewno bardzo sie przydadza Niestety tez jedziemy autokarem, wiec wiem juz, co mnie czeka Troszke beznadziejne jest to czekanie przez kilka godzin z bagazami, szczegolnie w taki upal:/ Ale mysle ze nie bedzie najgorzej

Mia22, zycze udanego pobytu I jak tylko wrocisz, to zdaj nam relacje hihi

A wlasnie, co do pytania Mii22, co ciekawego warto by przywiezc z Grecji?(oprocz tych wszystkich przysmakow, ktore wymienilyscie)
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:51   #52
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Ariadna86
Pigula, dzieki za szczegolowe informacje (szczegolnie przykladowe ceny), na pewno bardzo sie przydadza Niestety tez jedziemy autokarem, wiec wiem juz, co mnie czeka Troszke beznadziejne jest to czekanie przez kilka godzin z bagazami, szczegolnie w taki upal:/ Ale mysle ze nie bedzie najgorzej

Mia22, zycze udanego pobytu I jak tylko wrocisz, to zdaj nam relacje hihi

A wlasnie, co do pytania Mii22, co ciekawego warto by przywiezc z Grecji?(oprocz tych wszystkich przysmakow, ktore wymienilyscie)

oprócz smakołyków, które są przepyszne...ach te miody :
*oliwki pod każdą postacią, duże, nadziewane różnościami,
*oliwa z oliwek (z czarnych , nie widziałam takiej w Polsce)
*przyprawy,
* jak ktos lubi złoto, srebro
*ja kupiłam butki w Atenach skórzane za 5 euro...
* winko Retsina (z dodatkiem żywicy sosnowej), Ouzo, Metaxa
* takie cos przypominajace różaniec (zapomniałam jak to się nazywado rozładowania napiecia i stresu ... Grecy uwielbiaja to ''miedlić'' w rękach )
* poprubować jedzonka: souvlaki- szaszłyki z mięsa jagnięcego lub wieprzowego
mousaka- drobno posiekane mięso z bakłażanem, sosem pomidorowym i serem
yemitsa- nadziewane: pomidory i papryka,
dolmadhes - mielone mięso z ryżem, zawinięte w liście winogron itd

nie polecam galaretek takich jakby w cukrze pudrze a fee

Ze swojej strony polecam samemu sobie organizowanie wycieczek, czy to samochodem czy autobusem lokalnym (jest ich dużo i nie są drogie ok 1 euro do 9 km)
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 19:27   #53
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

te galaretki, ktore wszyscy odradzają przypominaja mi te, ktore jadlam w Tunezji.. okropne;p wiec na pewno nie bede ich kupowac

Kaisandra, wycieczki autobusem lokalnym... świetny pomysl

A cio polecacie z jakis pamiątek, ktore mozna znalezc tylko w Grecji?
buziaki
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 21:24   #54
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Jadę z Krakowa 14 września z Gandalftravel. Jeżeli chodzi o godziny dojazdu - trzeba być realistą a jeżeli chodzi o całodzienne oczekiwanie na powrotny autokar - tak jest w większości autokarowych wyjazdów. Autobus przyjeżdżając po grupę, przywozi następną i w ciągu dnia pokoje po 1 grupie są przygotowywne na drugą. Moi rodzice wczoraj wrócili z Leptokarii z Tramp Travela i było to samo, więc to nie jakieś widzi mi się jednego biura podróży. Z drugiej strony cena robi swoje, więc nie oczekujmy kokosów.
Na marginesie z kolei Tramp Travel wynajmuje takie same hotele co inne bardziej renomowane biuro podróży (podajże Scan Holiday) a ceny wyjazdów z tych biur różnią się diametralnie.
Generalnie ja nie jadę nastawiona na luksusy. Wiem, co mnie czeka. Zasięgałam różnych opinii, moi rodzice co roku gdzieś jeżdżą i też są zaprawieni w boju Wiadomo wygodniej lecieć samolotem i mieszkać w klimatyzowanym hotelu, ale za 600 zl to nierealne, więc coś za coś...

Każdy wyiera co mu pasuje...
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:50   #55
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Kaisandra

* winko Retsina (z dodatkiem żywicy sosnowej), Ouzo, Metaxa
* poprubować jedzonka: souvlaki- szaszłyki z mięsa jagnięcego lub wieprzowego
Wino za 0.5l kosztuje 1-1.1 euro jest niezłe ale przy dużych ilościach na drugi dzień ma się niezłą zgagę - ważne aby było mocno schłodzone!!!!

Souvlaki - totalny wypas 3 szaszłyczki z surówką, frytkami i wspaniałym sosem śmietankowo -ogórkowym (za który mogłabym zabić) około 4,5 euro


Ouzo - pyszna anyżkowa wódka 0,7l kosztuje około 5.4-5.8 euro. Grecy piją ją mocno schłodzoną z sokiem pomarańczowym.

Galaretki lukumi ohydne, smakują jak mydło

Polecam spacer po paru sklepach zanim cokolwiek kupisz, bo praktycznie w każdym cenny są inne a rozbieżność cenowa jest spora (różnice mogą sięgać nawet kilku euro). My jak byliśmy w Olympic Beach koło Paralii mieliśmy jeden sklep w którym kupowaliśmy pepsi, drugi dla chleba, inny dla pamiątek itp. Jeżeli wybierasz się do Paralii to musisz lubić głośne życie i głośną muzykę, wieczorami dudnią dyskoteki, życie nocą toczy się na ulicach, jest głośno i tłoczno jak w centrum handlowym.
W Paralii trzeba uważać na Mc Donald, omijaj go najlepiej szerokim łukiem, to chyba jedyna restauracja tej firmy, która nie trzyma się standardów, tak brudnej toalety nie widziałam nawet na serbskich stacjach benzynowych. Ciekawostką jest to, że w całej Grecji nie wolno wyrzucać papieru toaletowego do ubikacji - w każdej jest kosz na śmieci.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 23:02   #56
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw
Jeżeli chodzi o godziny dojazdu - trzeba być realistą a jeżeli chodzi o całodzienne oczekiwanie na powrotny autokar - tak jest w większości autokarowych wyjazdów. Z drugiej strony cena robi swoje, więc nie oczekujmy kokosów.
Moja droga, bez obrazy, ale gadasz głupoty. Co innego jest wykwaterowanie i czekanie na autobus powrotny dwie-trzy godziny, co innego, oczekiwanie około 12 godzin na plaży, tudzież pod domem na ulicy z walzkami w skwarze i pyle. A potem 30 godzin jazdy? Hmmm, no super.
Po drugie, pisanie w stylu "za tą cenę..." jest nie na miejscu. Płacę dokładnie wiem za co i dokładnie wiem czego mam oczekiwać i sie domagać. Jeżeli na miejscu spotykam sie z totalnie niekompetentną rezydentką (między nami dość głupiutką), jeżeli dojazd wygląda zupełnie inaczej niż mnie zapewniano w biurze (miało być 26 godzin luksusowym klimatyzowanym autokarem - było 32 godziny, pseudoluksusowym autokarem, a w dodatku od mniej więcej 2/3 trasy widać było że kierowcy celowo zwalniają, a kibel osikany i przelewający sie mocz na podłogę tez chyba nie jest "toaletą w autokarze" i perspektywa jechania czymś takim i czekania na to aż będzie postój i trafi się toaleta chyba nie jest wymieniona w folderze....itp.) Zresztą, czy płacę 600 zł czy 1.500 to nieważne. Mam prawo narzekać, jeśli czuję że standardy z folderu są inne od rzeczywistosci, jeśli wiem, że zostałam niedoinformowana lub zrobiona w trąbę. Pokutuje przekonanie, chyba nabyte od naszych rodziców, że nam Polakom nie wypada narzekać, że nawet jak z nieba spadnie g..o zamiast manny to trzeba je podnieść i zjeść. Bzdura.
I jeszcze jedno. Gdybym wiedziała że podróż będzie tak wyglądać, poleciałabym samolotem. Dałabym radę finansowo. Ale nie wiedziałam, bo miły pan z biura podróży zapewniał mnie bijąc sie w piersi że podróż przez Macedonię skróciła trasę i jedzie się teraz zaledwie dobę. Myślę sobie doba, ok, dam radę. Ale nie myślałam że to bedzie półtorej doby. Wierz mi, po 20 godzinach w autobusie każda następna jest mocniej odczuwalna i bardziej bolesna, szczególnie jak "duży i przestronny autokar" jest tak ciasny, że nie ma nawet jak nóg wyprostować...

Dla pewności - wypowiadam się, bo byłam tam razem z Pigulą.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 04:42   #57
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja w swoim folderze mam poane godziny wykwaterowania i wyjazdu - wiem czego się spodziewać.
Lecąc samolotem do Turcji, był on opóźniony 6 godzin. Też fajnie czekało się tyle na lotnisku
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 12:42   #58
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

ok, to my mieliśmy i tak luksus, bo miły Grek udostepnił nam kabinę z prysznicem, więc te 30 osob z autokaru miało gdzie się ochlapać tuż przed podróżą. Ale np. osoby z kokino nero zostały rano wykwaterowane i przewiezione do Paralii gdzie czekały 12 godzin na autokar powrotny, tyle że bez prysznica i miejsca na walizki. Siedzieli sobie pod hotelem, bardzo musiało im być przyjemnie.
Poza tym proszę, czekanie 6 godzin na lotnisku (pewnie klimatyzowanym, ze sklepami wolnocłowymi, dostępem do toalety i możliwością wyjścia na miasto i zobaczenia czegoś ponad program) jest czymś innym niż czekaniem 12 godzin w upale z kanapkami zrobionymi na drogę o 9 rano, które psują sie po kilku godzinach, z perspektywą długiej i nuzącej podrózy i z niemożliwością jakiegoś sensowniejszego spędzenia tego czasu jak tylko leżenia na plaży (bo przynajmniej możesz sie ochłodzić w wodzie). Tak nie powinno sie zegnac z turystami. Czymś innym jest czekanie na opóźniony samolot (rzecz losu) czym innym jest czekanie na autobus, który celowo odjeżdża tak późno.
Zresztą - życzę Ci naprawdę miłej podrózy, miłych wrażeń, zachwytów z rezydentki. Bo pogodę będziesz miała, więc może Ci się spodobać. Dla mnie jednak sama możliwość korzystania bez ograniczeń z morskiej wody i greckiego słońca to trochę za mało dla wyrównania bylejakości organizatorów.

A, jeszcze jedno - hasło "cena robi swoje". Biuro podrózy na samych noclegach od jednej osoby (nawet w wypadku ceny za wyjazd 1000 zł) zarabia około 300%. Więc prosze nie wmawiać mi, że cena zaważyła na małych niedociągnięciach. To jest po prostu oszczędzanie ze strony biura, które chce wycisnąć jak najwięcej i dlatego np. nie wynajmuje zmienników kierowców tylko ta sama para jedzie z Polski do Grecji a potem zaraz z powrotem. A żeby głupi turyści się nie orientowali jadą dwa autokary i wracasz innym niż przyjechałaś. Boże, jakie to błyskotliwe posunięcie.

A. Jedna rodzina z dziećmi się zbuntowała i powiedziała że nie wyjdzie z pokoju. I wiesz co? Okazało się, że jednak dali radę udostępnić im ten pokój. I turyści którzy przyjechali też mieli gdzie spać. Okazuje się wiec, że jednak można takie rzezcy zorganizować - tylko się nie chce.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 17:54   #59
Golden
Rozeznanie
 
Avatar Golden
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 611
GG do Golden
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja też we wrześniu jadę do Paralii. Rodzice TŻta byli w Olimpic B. i byli zadowoleni, podobnie jak jego wujek i ciocia.
Podobno lepiej uważać na złoto. To co jest tanie wcale złotem nie jest.

Chciałabym się dowiedzieć gdzie można wynająć tam samochód albo skuter i za jaką cenę. Oraz jak jest w tym rejonie z komunikacją "miejską", ghdzie można nią dojechać i czy w samej Paralii jest przystanek?
Golden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 19:06   #60
Ariadna86
Raczkowanie
 
Avatar Ariadna86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 211
GG do Ariadna86
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

hejj dziewczyny do wczasow zostalo juz niewiele czasu...za tydzien wyjezdzam<jupi> dlatego "reaktywuje" wątek:P o czym nie powinnam zapomniec przy pakowaniu sie, co koniecznie kupic w grecji itd?? znając zycie pewnie i tak czegos zapomne, dlatego bardzo prosze o pomoc buzki
__________________
Moja biżuhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255652

...generalnie w życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...

MY http://www.suwaczek.pl/cache/93484f56c1.png

NASZ ŚLUBhttp://www.suwaczek.pl/cache/3ee3399489.png
Ariadna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 13:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.