tapirować czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-14, 15:28   #1
kleopatra4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 24

tapirować czy nie?


jestem fryzjerką z kilkuletnią przerwą.Dziś byłam na rozmowie o prace.Pani szefowa powiedziała że u niej w salonie się nie tapiruje włosów.Nie wiem czy ja jakaś zacofana jestem czy co,ale jak ktoś się czesze na wesele czy bal to po prostu nie wyobrażam sobie żeby chociaż trochę nie przytapirować, po tym przynajmiej jestem pewna na 100% że fryzura przetrwa całą noc,co wy na to .Poza tym idąc do salonu do pracy trzeba się dostosować do pracy innych?już nic z tego nie rozumiem
kleopatra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 15:42   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: tapirować czy nie?

a ja nie wyobrażam sobie wyjść z domu z tapirowanymi włosami - to raczej kwestia gustu, mi się nigdy takie włosy nie podobały (fryzura rodem z PRL), zauważyłam że coraz rzadziej można spotkać taką tapirowaną fryzurę.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 15:52   #3
kleopatra4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 24
Dot.: tapirować czy nie?

nie chodzi o to że wszystkich tapirować na chełm . normalnie nie tapiruje ,ale przy czesaniach bardziej okolicznościowych to raczej tak.
kleopatra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 15:54   #4
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: tapirować czy nie?

A mnie się wydaje, że to zależy od klientki. Któraś sobie zażyczy tapira i co, przyjdzie szefowa i powie, że nie? bo nie?
Zapytałabym jej, jak w takim razie nadać włosom objętości
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 16:08   #5
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: tapirować czy nie?

Racja, jeśli klientka sobie tego zażyczy to naturalnie nie powinno być problemu. No ale poza tym nie widzę w tym nic dziwnego. Tapirowanie przecież bardzo niszczy włosy, ja prawie nigdy tego nie robię, jest przecież tak dużo innych sposobów na dodanie objętości (które fryzjerzy powinni chyba znać..). Nic dziwnego, że starają się tego unikać.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 21:10   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: tapirować czy nie?

Lekkie tapirowanie ok. Ale częste i przesadne szkodzi włosom.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:50   #7
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: tapirować czy nie?

Cytat:
Napisane przez kleopatra4 Pokaż wiadomość
jestem fryzjerką z kilkuletnią przerwą.Dziś byłam na rozmowie o prace.Pani szefowa powiedziała że u niej w salonie się nie tapiruje włosów.Nie wiem czy ja jakaś zacofana jestem czy co,ale jak ktoś się czesze na wesele czy bal to po prostu nie wyobrażam sobie żeby chociaż trochę nie przytapirować, po tym przynajmiej jestem pewna na 100% że fryzura przetrwa całą noc,co wy na to .Poza tym idąc do salonu do pracy trzeba się dostosować do pracy innych?już nic z tego nie rozumiem
Hmm... no tak, tapir się źle kojarzy teraz, a z drugiej strony, mało kto by pogardził fryzurą a la Kim Kardashian No, jak pracujesz u kogoś to często musisz się dostosowywać do jego zasad. Swoją drogą, to zależy, jaką tam mają klientelę, bo teraz coraz mniej kobiet ma natapirowane włosy, zazwyczaj modelowane na szczotkę czy prostowane prostownicą, nawet na większe wyjścia. Ja coraz rzadziej widzę, żeby w salonach wykonywano tradycyjne upięcia... Tak czy inaczej, życzę powodzenia w poszukiwaniu dobrej pracy

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Racja, jeśli klientka sobie tego zażyczy to naturalnie nie powinno być problemu. No ale poza tym nie widzę w tym nic dziwnego. Tapirowanie przecież bardzo niszczy włosy, ja prawie nigdy tego nie robię, jest przecież tak dużo innych sposobów na dodanie objętości (które fryzjerzy powinni chyba znać..). Nic dziwnego, że starają się tego unikać.
Oj, ale tego efektu, jaki daje tapir, nie osiągnie się innymi metodami Zależy jeszcze jakie kto ma włosy, ale jak ma się długie i ciężkie to ciężko by było o dużą objętość bez tapirowania. Ja sama staram się sobie nie tapirować, ale do upięcia, które ma się trzymać całą noc tapirowanie jest często jak najbardziej wskazane. To zależy, jaką chcemy mieć fryzurę. Mnie wcale nie dziwi, że do dzisiaj do pewnych fryzur włosy się tapiruje, bo u niejednej osoby po samym modelowaniu na szczotkę i przy użyciu odpowiednich kosmetyków unoszących włosy u nasady, mają szybko smętnego "oklapusa". Inna rzecz, że np. przy przetłuszczającej się skórze głowy można sobie pozwolić na więcej w zakresie lekkiego niszczenia włosów u samej nasady
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 13:13   #8
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: tapirować czy nie?

Cytat:
Napisane przez kleopatra4 Pokaż wiadomość
jestem fryzjerką z kilkuletnią przerwą.Dziś byłam na rozmowie o prace.Pani szefowa powiedziała że u niej w salonie się nie tapiruje włosów.Nie wiem czy ja jakaś zacofana jestem czy co,ale jak ktoś się czesze na wesele czy bal to po prostu nie wyobrażam sobie żeby chociaż trochę nie przytapirować, po tym przynajmiej jestem pewna na 100% że fryzura przetrwa całą noc,co wy na to .Poza tym idąc do salonu do pracy trzeba się dostosować do pracy innych?już nic z tego nie rozumiem
ale zaznaczyła takie coś na rozmowie ? dziwne, jeszcze się nie spotkałam z taką uwagą na rozmowie wiadomo, ze tapir niszczy włosy ale nie ma co popadać w paranoję jak raz na rok się przytapiruje włosy np. na sylwestra to włosom na prawdę nic się nie stanie poza tym rozumiem, ze nie chce tapirować całej głowy no ale na szczycie czaszki jednak by czasem wypadało szczególnie jak klientka ma płaska głowę z tyłu albo robi jej się gniazdo. No ale dla mnie w ogóle dziwna jest taka uwaga na rozmowie kwalifikacyjnej Byłam na kilku i jeszcze z tego typu uwagami się nie spotkałam
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 15:17   #9
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: tapirować czy nie?

Moglas zapytac kobiety co jesli klient zyczy sobie
Jasne, ja tez jestem raczej przeciwniczka mimo ze fryzjerka nie jestem. Uniesienie mozna uzyskac przez nalozenie jakiegos produktu i nawiniecie wlosow na lokowke czy walki. czy np karbownica uniesienie. Jednak w niektorych miejscach czasem trzeba podtapirowac...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 12:57   #10
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: tapirować czy nie?

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
ale zaznaczyła takie coś na rozmowie ? dziwne, jeszcze się nie spotkałam z taką uwagą na rozmowie wiadomo, ze tapir niszczy włosy ale nie ma co popadać w paranoję jak raz na rok się przytapiruje włosy np. na sylwestra to włosom na prawdę nic się nie stanie poza tym rozumiem, ze nie chce tapirować całej głowy no ale na szczycie czaszki jednak by czasem wypadało szczególnie jak klientka ma płaska głowę z tyłu albo robi jej się gniazdo. No ale dla mnie w ogóle dziwna jest taka uwaga na rozmowie kwalifikacyjnej Byłam na kilku i jeszcze z tego typu uwagami się nie spotkałam

zgadzam się

teraz robi się tak zwany nowoczesny tapir na ulicy często spotyka się dziewczyny z np wyprostowanymi włosami,ale z fajną ''zgrabną'' główką,oczywiście nie zawsze jest to dziełem natury,tylko są delikatnie podtapirowane i dobrze rozczesane po wierzchu,żeby nie było widać tapiru i żeby było zgrabnie,naturalnie i ładnie,a fryzury z widocznym tapirem już dawno przeszły do lamusa.....
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 22:03   #11
Aniel_a
Przyczajenie
 
Avatar Aniel_a
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 13
Dot.: tapirować czy nie?

jezeli klientka sobie życzy to lekki tapir podnoszący włosy na czubku nie zaszkodzi, oczywiście trzeba go umiejętnie zakryć i lekko podczesać aby wyglądał jak naturalny.
__________________
http://creoclips.bloog.pl/
Aniel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.